ПЕТИ КЛАС - 3 тема

  • 57 297
  • 470
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 915
График на учебното време за учебната 2015/16 година

1.Начало и край на ваканциите с изключение на лятната


02.04.2016 г-10.04.2016 г. вкл. Пролетна

2.Неучебни дни

18.05.2016 г. ДЗИ по БЕЛ и НВО по БЕЛ за 7 клас

20.05.2016 г.  втори ДЗИ и НВО по математика за 7 клас

Начало на втория учебен срок – 08.02.2016  г.

Край на учебната година - 15.06.2016 г.


Общност "Начално образование"
Приказки
Уча се - сайт с уроци и тестове (платен)

Полезни линкове, заимствани от петокласната тема (с благодарности към Мама Цоцолана)

Образователен сайт по БЕЛ
Помощ за учениците от 5., 6.  и 7. клас в работата им по български език
Презентации на уроците по история
Електронен учебен курс по информационни технологии за 5-ти клас
Математически състезания за 5-ти клас
Тестове по математика за 5-ти клас
Материали по български език и литература
http://www.domashno.bg/
Тестове по история по класове с проверка[url=http://www.regalia6.com/olimpiads/ Олимпиади по всички предмети


Линк от Лоренца за генериране на задачки
Граматика - линк, предоставен от niky
Старите теми
Скрит текст:
Първа тема
Втора тема
Трета тема
Довиждане детска градина,здравей ПЪРВИ клас
Новите първолаци-2011/2012г.
Септември месец наближава,почва училищната надпревара
За 1ви път звънчето ще звъни,първолаче ти за час се приготви
Здравей златна есен,здравей ПЪРВИ клас
Много грижи имам аз сега,да си първокласник то не е е шега
Няма по-щастливо от детето в ПЪРВИклас
Първолаци -2011/2012
Пиша,смятам и чета в ПЪРВИ клас
Буквичките вече знаем и през ваканцията ще се наиграем!
Първи срок минах аз, ах колко ми е лесно в ПЪРВИ клас - 2011/2012г.
Бързам, бързам аз - да завърша ПЪРВИ клас 2011/2012г.
ВТОРОКЛАСНИК съм наесен, Първи клас ми беше лесен!
Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян
ВТОРИ клас - първи срок - 1
ВТОРИ клас - първи срок - 2
ВТОРИ клас - 3
ВТОРИ клас- втори срок - 4

Втори клас - втори срок - 5
Третокласници
Третокласници - 2
Третокласници - 3
Третокласници - 4
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=781257.0;topicrefid=19
Вече сме в ЧЕТВЪРТИ клас
ЧЕТВЪРТОКЛАСНИЦИ, успех в пети клас!
Добре дошли в ПЕТИ клас!
ПЕТИ КЛАС - 2 тема

Последна редакция: пт, 26 фев 2016, 15:23 от Free Soul

# 1
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Благодаря за темата bouquet!

# 2
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Free Soul, благодаря за темата. bouquet
И за да не е само спам, да кажа че имахме родителска среща онзи ден. Повече учители минаха, говорихме. Като цяло са доволни от децата.
Минаха и няколко контролни. По история очакваме 2 (най-вероятно), най-много 3 - сама призна, че се изложила като кифла. Дано да е 2, че да се стресне. Не го харесва този предмет и това е. По другите е ок.
В момента обаче основните й мисли се въртят около предстоящия рожден ден - той е в средата на март, но го мисли здраво. Crazy

# 3
  • Мнения: 5 160
И аз  bouquet
lulumba, ако иска - погледнете Escape rooms. Ние това избрахме, после с игри и почерпки хоум. Останаха доволни  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 559
 Free soul, bouquet !

# 5
  • Мнения: 2 760
Благодаря за темата  bouquet

Моята петокласничка получила първата си оценка - 6 по рисуване, защото правилно обяснила характеристиките на графиката и линогравюрата, много се учудих, че учат за линография в пети клас.
Понеже прояви желание да пробва, вчера търсих резци за линолеум в две книжарници, но не намерих, явно ще трябва да поръчвам онлайн.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Леле как ме припомнихте за тези резци, преди много години доста се заигравах с тях.
При нас втория срок тече с пълна сила, вече има 1 петица и 4 шестици и чакани 5 контролни от проверка. Разочарована е, че и другата седмица е първа смяна, хич не й се става рано

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Благодаря за новата тема bouquet
Има ли някой на който днес детето му е било на олимпиада по астрономия? Синът ми беше, каза,че е било трудно, но има въпроси по които е писал Wink

# 8
  • Мнения: 5 790
Благодаря за темата и от мен.

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
И аз  bouquet
lulumba, ако иска - погледнете Escape rooms. Ние това избрахме, после с игри и почерпки хоум. Останаха доволни  Peace

Мен много ми хванаха окото тези стаи. И тя ги хареса. Проблемът е, че там влизат малка бройка - обикновено до 5. В някои има изискване за възрастен вътре, ако са под определена възраст. А нейният списък за покани клони към 16 парчета. Та май ще е боулинг. Thinking

# 10
  • Мнения: 5 160
Аууу:)  Тази година ние съвсем съкратихме "сватбите". Бяха пет, с мен 6. Справяха се по-добре от мен  Mr. Green  определено е забавно и по-добре от кино в мол  Crossing Arms На нас ни е безинтересно на боулинг. Но вие сте много  Sunglasses

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Точно понеже са много и боулингът е най-удачното решение. Ще им наемем 2 съседни писти и могат да си направят отбори. Peace Другият й вариант беше Funtopia в Парадайз, но пък не всички деца обичат да се катерят и затова се отказахме. Пък и там щеше да е страшна цифрата. Боулингът е и финансово изгоден при повече деца. Иначе тя две поредни години празнуваше в камерен състав - с момиченцата от класа (5) и едно момче, с което бяха от първа група в ДГ заедно; и само с приятелките сами в сладкарница. Сега се ентусиазира, понеже е в нов клас.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 133
И аз благодаря за темата. Ние бяхме на РД в нещо подобно на Escape rooms (exitgames), разделят децата на отбори за всяка стая, а и е само един час, освен това играят и на други игри (в случая електронни, може и в мрежа) и торта, разбира се. Бяха много доволни.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Благодарности за темата!  bouquet
При нас има излизане от унеса на триседмичната ваканция.  Mr. Green Тъкмо ще набере скорост и хайде сега пак 4 дни почивни ,после пък пролетна ваканция ,че великденска и хайде лятото чука на вратата.  Simple Smile
Все още ходи с кеф на у-ще ,което ме радва!  Joy

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Благодаря за новата тема bouquet
Има ли някой на който днес детето му е било на олимпиада по астрономия? Синът ми беше, каза,че е било трудно, но има въпроси по които е писал Wink

Синът ми беше на олимпиадата. Изненадата беше, че въпросите били четири, а не пет. Като цяло са се паднали изчислителни задачи, които според Ники били с географска насоченост, така че това според мен е по-лесния вариант. Решавахме олимпиадите за последните пет години и имаше теми, които бяха само астрономски - да разпознават съзвездия, да пишат за конкретни астероиди и т.н. Слава богу, в петък е нямало такива. Не казвам, че е било лесно, все пак са във възрастова група с шести клас, а и умората от всзички тези областни кръгове си казва думата. За мен факта, че задачите са били географско-математически ми дават надежда за прилично представяне. За повече, не мечтая.

И тъкмо си мислех, че разхождането напред-назад из училищата приключи и хоп, нашият се е записал на Лингвистично кенгуру тази неделя, на ИТ Знайко на 19.03 , а тази седмица освен олимпиадата, се яви извънредно на Таралеж по БЕЛ и някакво училищно по английски. Мъжът ми се шегува, че трябва да му спрем джобните, за да престане да се записва на всички възможни състезания Simple Smile.

Най-хубавото обаче е, че има желание да участва в различни инициативи - тази учебна година стана член на Младежкия парламент в училището му и стана доброволец към една международна младежка организация, за която идните месеци ще работи по проекти, свързани с устойчивото развитие. Добре, че заетостта му не се отразява на ученето. Започна втория срок с две шестици по Мат, няколко все още невърнати контролни в училище и 98% на поредното съчинение по англ в школата, което се дава без предупреждение. Там изненадата втория срок е, че им се падна учител американец - първо, че е мъж (което е страхотно за момчетата) и второ, човекът направо ги омагьоса.

Аз също благодаря за темичката! Още повече, че самата аз не знам как да закача линковете в началото, ако трябваше да я правя.

Лулу, идеята с Логическите стаи ми се струва страхотна. Хубаво е, че Теди се заема с организационни въпроси. Ако аз делегирам това на Ники, сигурно ще е поканил цялото училище за мой ужас.

И последно да кажа, че Фют подготвя да излязат от печат четири книги на Майкъл Морпурго. Ники е чел неговия ''Боен кон'' и смело го препоръчвам като автор, подходящ за момчетата в темата.

Общи условия

Активация на акаунт