Коледа да идва вече иска ЮЛСКОТО човече

  • 9 070
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Sofia
  • Мнения: 488
didi_81 Би ли споделила каква е водата
Emmilly Мисля че е по добре да прибавиш нещо сладко като плод с което сте захранили или тиква /от колкото захар/ ние също само така ядем зеленчука + тиква  Peace

Ели83,защото при кипенето се изпарява част от водата и се получава по-висока концентрация на минерали.

И аз така знам  Peace

# 286
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ще я снимам после, че Алекс е голямо мрънкало сега и не иска даже и на ръце! ooooh!

# 287
  • Мнения: 708
Eli83прочети тук
тук
тук
jorjito тук е за каните Бритатук
някой питаше за Зимафлуора тук
така че мнения много ти си избираш
Emmillyвече ти писаха но аз ще ти кажа какво направих аз Валери не искаше и да помирише картофче но започнах да го съчетавам с тиква или морков но те му бяха познати от сокчето и от плодовото пюре не знам ти дали си давала
Обаче вие ме убихте как така не искат да пият вода Валери лятото когато беше предимно на кърма изпиваше около 200гр. вода на ден спад имаше единствено когато преминахме от глюкозата към вода без захар е сега пие но малко по-малко

# 288
# 289
  • Мнения: 2 653
Диди как така като я преваряваш става по- минерализирана! newsm78 като вариш и се минерализира ли?
Да точно така- или по-точно самата вода се изпарява(намалява), а количеството на минералите се запазва.Следователно концентрацията на минералите се увеличава спрямо общото количество.(става по-минерализирана).

# 290
  • Sofia
  • Мнения: 488
didi_81 Благодарим малко ми е странна и не съм я срещала преваряваш ли я и нея по ли си доволна  newsm78
isi_kam Лятото и ние пиехме но вече НЕ  Naughty и то о т 1-2 месеца спря тотално

# 291
  • Мнения: 129
Здравейте пак!
За водата да кажа и аз - Мадлена пие по 20-30 гр. на ден , аз давам Девин розов етикет, преварявам за около 4-5 мин. Също съм давала и Том Спринг или там както се пише, но мисля, че Девин е по-добра. И понеже бяхме на консултация сега и казвам на докторката,, че не пие вода много, а тя вика, няма страшно, тя си набавя всичко от млякото и сокчетата. Така че смятам да не се притеснявам, аз си предлагам водичка, пък тя ако е жадна, ще пие.
N_A_N и аз съм на мнение, че за предпочитане е настолен компютър пред лаптоп, лесно се поддържа, можеш да си позволиш последни нововъведения за тези пари, по-лесно се пише на клавиатурата, пък и с тая сензорна мишка... Лаптоп си струва единствено, ако пътуваш и ти трябва да е постоянно с теб. Иначе си е гъзария, няма спор, ама ако си имаш и другия.
Хайде лека вечер! Wink

# 292
  • Мнения: 751
сигурно някои от вас вече са го видяли но мисля че няма да е излишно да го пусна Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151934.0

# 293
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Е,добре,убедихте ме, че за предпочитане е настолен комп. От тази вечер почвам преговори с мъж ми Money Mr. Green Благодаря на всички за отговорите Hug
Сега искам да изкажа леекото си възмущение от разликата на цените в различните аптеки. Значи миналия месец купих Коларгол от една аптека в Карлово за 95 ст. А днес в Сопот 3 лв Shocked Ама купих,нямаше как да ида до Карлово. Не ми е 3-те лева,ама ме хвана яд,че някои искат бързо да печелят в малкия град #Cussing out
Все се каня да ви питам-някой може ли да ми каже каква е принципно разликата м/у кашата и нишестето? Например царевичното нишесте струва 18 ст.,а царевична каша е примерно 1,80лв? Та има ли няква разлика в съдържанието или единствената е в това,че кашата е минала през някаква термична обработка...и в опаковката и цената разбира се Mr. Green Специалистите да казват тук Peace

# 294
  • Мнения: 82
Макар и рядко да пиша в темата бих искала да се включа по въпроса с изворната,минералната и чешмяната вода.
На Ния аз давам Девин с розовия етикет и не я преварявам.Именно и затова я купувам-за удобството да не преварявам.
Понеже съм химик по образование и професия бих искала да отбележа че всяка вода с изключение на дестилираната съдържа известно количество йони(катиони,аниони) които на етикета на купената в шише вода са надлежно изписани.Разликата между чешмяната, изворната и минералната вода е в състава йони и общата минерализация.Чешмяната вода съвсем не е лишена от йонно съдържание(минерализация),просто то отговаря на определени нормативни изисквания.При варенето на коя да е вода(без дестилираната) със изпаряване на водата се покачва минерализацията-това важи както за чешмяната така и за изворната,но това покачване е незначително защото общата минерализация е ниска.При минералната концентрирането просто е по-силно изразено защото общата минерализация е по-висока.
Стана малко дълго и се надявам да не ви е досадило,но исках да обърна внимание на факта че няма разлика в това дали ще преварявате изворна или чешмяна вода.За изворната се предполага че понеже идва от дълбочините на земята,не минава по тръбопроводи и не престоява в язовири и следователно  няма биоактивни замърсители ,това се изследва в бутилиращия завод и затова може да не се преварява.А дали е така-всеки сам решава.
Пожелавам весели празници на всички мами и бебета и вашите семейства.

# 295
  • Мнения: 845
Привет момичета! Нещо ме притеснява. Като бях бременна тук във форума четох, че ако се дава минерална вода на бебчо след време вероятността да се развие гангрена на зъбките е голяма. Дано да се бъркам newsm78. Аз затова давам на Венци чешмяна. Моля Ви -кажете ми-дано да се бъркам. Sad

# 296
  • Мнения: 2 481
Ети ние не даваме минерална  а изворна такива са розовите етикети!Минерална наистина не е хубаво още!
А и ме убедихте да не преварявам розовия етикет !Поне ще е още по-лесно само топля и готово!
Хайде бай!

# 297
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Мими пл, за пръв път я купувам и не мога да ти кажа нищо- досега съм преварявала чешмяна Tired
НАН, как така 95 ст #Crazy, тук беше към 3лв и нещо Crazy
Е добре де, ама аз не разбрах Crazy изворната не е ли до известна степен минерализирана? newsm78
Фиона, как мина купона? Whistling

# 298
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
НАН, как така 95 ст #Crazy, тук беше към 3лв и нещо Crazy
Да бе! Освен ако аптекарката не се обърка нещо,ама няколко пъти повтори, а и така пише на касовата бележка /аз си ги пазя/.

# 299
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Хайде на НОВАТА ТЕМА! Aз си лягам Whistling

Общи условия

Активация на акаунт