Гримиране - идеи, продукти и предизвикателства - 15

  • 41 821
  • 732
  •   1
Отговори

Анкета

Предпочитана тема за новото предизвикателство е

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 05 окт 2012, 03:21

  • Мнения: 616

Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 15


 
   





Предизвикателство!
по идея на Жаки°

На всеки 1 месец ще имаме по 1 предизвикатетелство по зададена тема. Целта е да стимулираме креативността си и да развиваме уменията си.  Предизвикателството започва с предложения за тема. С анкета се избира най-популярната тема, която е водеща. Работи се по грима от всеки желаещ, резултата се изпраща на водещия който в края на предизвикателството оформя пост със всички участия.

Правила :

- На първо число всеки месец се пуска обобщен пост със гримовете по предизвикателството за предния месец.

- 1-2ро число от всеки месец могат да се дават предложения за запълване на анкетата.Темите от последната анкета се пренасят. Теми със значително по-нисък брой гласове отпадат. Нови предложения се приемат до запълване на 5те опции само.

- 3-4то число от всеки месец се гласува по анкетата с предложения за предизвикателство.

- На 5то число от всеки месец се обявява новата тема за предизвикателство. Темата, събрала най-много гласове, става тема на конкретното предизвикателство

-Участва се със снимка и списък на използваните продукти на грим по темата. Не е задължително снимката да е на цялото лице, кроп на очи или устни също е напълно достатъчен. Моля участвайте само със снимки направени след обявяване на темата.

-Срока на изпълнение е до последния календарен ден за месеца включително.

-През 1 месец по всяко време може да изпратите на ЛС на водещия предизвикателството снимки на грима + списък или снимка на използваните продукти. Когато срока изтече, водещия ще подготви обобщаващ пост  със снимките и прилежаща информация, за да е максимално прибрано и лесно за ориентация.
        -Моля организирайте снимките в албум и изпращайте линк към целия албум, за да  улесните вгаждането на линкове и разглеждането. Изберете една снимка, която да представя грима директно в темата и я оразмерете до максимум 400х600 пиксела(по-малък размер също е допустим), пуснете отделно линк към нея за да се включи като водеща снимка!
       - Ако се притеснявате от злоупотреби със нимките, добавете надпис със ник/име върху снимката. Ако не можете а искате снимките да са предпазени, помолете водещия темата изрично.  
       -Моля не публикувайте снимки по предизвикателството в темата преди да е изтекъл срока, за да не се влияем една от друга!

-Всеки етап от предизвикателството ще се обявява в темата от водещия, за да няма обърквания. Когато крайния срок за изпълнение наближава ще се пуска напомняне в темата.

Предизвикателство Арабска Принцеса
Предизвикателсво Амазония
Предизвикателство Любим Герой
Прдизвикателство бронзова Богиня
Предизвикателство Рок Звезда


Различните видове форма на очи и клепач и подходящо оформяне на грима

Скрит текст:
Пълният грим на око обикновено се състои от следните основни елементи: цвят, по наситеност близък до тона на кожата който се нанася на  целия клепач (без значение от цвета, синьо, зелено, кафяво - въпроса е като наситеност да не е много по-тъмен или светъл от тона на кожата). С по-тъмен цвят, който подхожда като цветова гама, подчертаване на горната линия на миглите, която във външния ъгъл се слива леко изтеглена със подчертаване на долната линия на миглите. По-тъмен цвят в извивката под костта на очната ябълка, образуващ формата V със подчертаването на горната линия на миглите. Цвят, по-светъл от избрания за основа на клепача подчертаване на зоната под веждата, над костта на очната ябълка.

В зависимост от формата на очите и клепачите, разположението на тези основни елементи може да се променя, така че да подчертава предимствата и минимизира недостатъците. Правилото е отново - тъмния цвят създава усещане за дълбочина и триизмерност, подчертава, а светлият - изпъква.



Нормални очи и клепачи - без силно изразени дефекти или особености на формата и чертите. Понасят най-много различни вариации за грим. При пълния грим се следват точно класическите елементи.

  Класическо опушено око




Раздалечени очи - всяко око е позиционирано непропорционално далече от основата на носа. За да се създаде оптична илюзия за приближаване на очите, външната V извивка се прави мъничко по-близо до клепача отколкото би се паднала естествено. Близо до основата на носа се нанася малко от тъмния ни цвят който се прелива много добре, за да даде малко дълбочина и скъси разстоянието. Избягва се слагане на светлия цвят в началото на очите.



Приближени очи - всяко око е позиционирано непропорционално близо до основата на носа. Най-светлия ни цвят се слага в началото на окото, както отгоре така и отдолу, за да изпъкне и уголеми зоната. Цвета за основа започва от около средата на клепача, а извивката с тъмно  се изтегля максимално към слепоочията.



Дълбоко разположени очи - очите са разположени навътре в кухината на очната ябълка, изглеждат като потънали в лицето, често клепачите са по-тъмни или има тъмни кръгове. Цвета, който използваме за клепача, се изтегля нагоре, покривайки част от извиката под костта, намалявайки усещането за потъналост, а тъмното ни подчертаване се изтегля над него, падайки се на най-изпъкналата част на костта на очната ябълка, потъмнявайки я ще се създаде по-плавна граница със потъналотта на окото.

Грим за дълбоко разположени(потънали) очи



Силно изразени клепачи -  тъканта, която покрива непосредствено окото изглежда като подпухнала. Могат да бъдат горен, долен и двата едновременно. Създават усещането за рибешки очи. За да се намали визуално, тъмния ни цвят се изтегля максимално върху целия клепач, а цвета ни за основа се поставя само в средата и се прелива със тъмния, който го обгражда.



"Паднал" клепач - тъканта, която покрива костта на очната ябълка, или самата кост, закриват клепача в някаква степен.  Засилва се подчертаването на линията на миглите, за да не се загуби окото. Подчертаването на извивката се изтегля към основата на носа, където обиновено клепача не е толкова покрит, и се прелива нагоре върху костта за да създаде изкуствена извивка.
Често се случва на други форми на окото със възрастта и отпускането на кожата.

Основи на грима при паднал клепач
Грим за паднал клепач
Грим за паднал клепач 2
Грим за паднал клепач 3
Грим за паднал клепач 4

Всичко за контурирането - как се ползва бронзър и хайлайтър

Полезни клипчета:


Ежедневен лек грим
Лек грим за специален повод
Уголемяване на очите(грим тип София Лорен)
Как да направим очите по-малки или по-големи
За какво се използват различните четки за грим
Как се поставят изкуствени мигли
Урок по контуриране

Плейлиста Основи на Гримирането
Плейлиста Сватбен грим
Плейлиста Грима на звездите

***

Вдъхновение
Вдъхновение
Вдъхновение

***

Бюти блогове на съфорумки:


http://mydropsofrainbow.blogspot.com/ - Блогът на Пух
http://idaandmakeup.blogspot.com/ - Блогът на Stardust
http://funnybunnyonallthingspretty.blogspot.com/ - Блогът на Rangua
http://maquilab.blogspot.com/  - Блогът на Hellinger
http://shiderova.blogspot.com/ - Блогът на Shide
http://theblackwidowsplace.blogspot.com/ - Блогът на TheBlackWidow
http://lepidopteria.blogspot.com/ - Блогът на Lepidopteria
http://silvamakeupzone.blogspot.com/ - Блогът на Silva Zone
http://www.mybeautymadness.com/ - Блогът на  NovemberRain
http://blackheartedd.blogspot.com/  - Блогът на valea


***



Начин на гримиране тема 1
Начин на гримиране тема 2

Гримиране - техники, съвети, идеи - 3
Гримиране - техники, съвети, идеи - 4

Гримиране - техники, съвети, идеи - 5
Гримиране - техники, съвети, идеи - 6
Гримиране - техники, съвети, идеи  и предизвикателства 7
Гримиране - техники, съвети, идеи  и предизвикателства-8
Гримиране - техники, съвети, идеи  и предизвикателства-9
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 10
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 11
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 12
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 13
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 14





# 1
  • Мнения: 3 331
И аз благодаря за темата  bouquet

Адри, страхотно ти стои тъмното червило - чак се изкуших и аз да опитам такова Crazy

Всъщност като студентка носих такива, но с годините все повече и повече се насочвах към визия със силно подчертани очи и почти нюд-устни.
Но пък ще е интересно да опитам нещо ново.

# 2
  • Мнения: 532
Мис Нелиbouquet

И на мен много ми хареса виненото червило на Адри Crazy Аз също като Тони обикновено подчертавам очите, но все повече ми е интересно как би ми стоял грим със силен цвят на устните и само очна линия примерно.. Този уикенд смятам да тествам Whistling

Юле, много добре ти се е получило Hug Тези палитри все повече ми се струва, че си заслужават инвестицията Thinking

# 3
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
MissNellie,   bouquet за новата тема



Този Хероин на МАС по-тъмен ли е от Bust Out  Rolling Eyes



Аз да покажа едно то новите червила на Макс Фактор, което взех вчера - моля не гледайте снимките, като шедьовър на очертаване и посатвяне, просто показвам цвета  Peace





# 4
  • София
  • Мнения: 1 610
Благодаря за новата тема   bouquet

Аз винаги съм нюд на устните, защото са ми много обемни и ми се струва вулгарно като сложа тъмен цвят. Червеният глос, който си взех сега на MAC ми е абсолютен шок, но реших да рискувам  Crazy Ще се пробвам да снимам цвета.

Иначе и аз съм се запалила по тъмните червила, но ще чакам да докарат Ланкомските L'Absolu Creme De Mat  Heart Eyes

# 5
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Аз може ли да помоля за съвет?  Embarassed
Тъкмо сте на тема червени червила...със светла кожа със жълт подтон съм,черна коса и вежди,пъстри очи- към какъв тон на червеното да се ориентирам?
Алена,много е хубаво червилото.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 580
Мис Нели, благодаря за темата!  bouquet
Адри, страхотен грим, много ти отива (и аз не те познах първоначално) Hug
Юле, много ти отива нюансите, а палитрата е страхотна, ще се купува. Hug
Алена, цвета ти отива, но то на теб всяко червило ти отива! Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 904
Адри ме върна 10 години,ходех с такова вишнево червило цяла година,определено "отваря"много лицето.Мис Нели   bouquet за положения труд!

# 8
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Ах, мерси Дами  Blush

вчера, като тествах червила - 2 бр - не можах по никакъв начин да изтъркам от ръката - ползвах мокра кърпа; две момичета след мен на касата - толкова се впечатлиха от трайността, че се върнаха да си купят и те  Joy hahaha

# 9
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Всъщност като студентка носих такива, но с годините все повече и повече се насочвах към визия със силно подчертани очи и почти нюд-устни.
Но пък ще е интересно да опитам нещо ново.
И аз съм така, устните ми са малки (плътни, но малки), и с тъмно червило се чувствам смешна.

Мис,   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 306
MissNellie   bouquet
еидн семпъл есенен грим

# 11
  • Мнения: 3 039
Четох по-назад в темата, че бяхте коментирали Шанелските лакове за устни, дали може да ги сравните с тези на Ланком, че съм ползвала само вторите и взех да се чудя дали да не експериментирам с Шанел  Thinking

# 12
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Тая девойка се вароса стабилно.Много ми е интересно доколко този тип ФДТ със собствена четка са практични.Как се почиства четката.Освен това гъбичките тип яйце изглеждат удобни ,но ссъздават впечатление че бъкат от бактерии,особено на тази както беше омазана.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 626
И повечко руж или по-точно по-силен цвят можеше да сложи. Бледичка ми стои след тази стабилна шпакловка на лицето дето си удари.

Мис Нели   bouquet

# 14
  • Мнения: 30 965
Днес си купих и лилавото тату на Мейбълин и съм много доволна.

 
Четох по-назад в темата, че бяхте коментирали Шанелските лакове за устни, дали може да ги сравните с тези на Ланком, че съм ползвала само вторите и взех да се чудя дали да не експериментирам с Шанел  Thinking
За мен Шанелските са много по-добри, но аз като цяло не харесвам никак Ланком. Peace

Общи условия

Активация на акаунт