Октомврийче сладко спи, майка му във форума крещи

  • 9 032
  • 312
  •   1
Отговори
  • Мнения: 678
Благодарности на Адинка, че може да намери хумор във всяка ситуация  Hug



ИМАМЕ СИ
59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               
ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА



ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Справка за лекарства по време на кърмене
Указания за съхранение на кърма
Хранене от шише с изцедена кърма
Здраве и имунизации
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА
Детски сайт
Популярни Детски Песни и Стихотворения
Инфакол
Да   излекуваме коликите
Специалисти - бебе
Масаж за бебчета
Какво ли не!
Моето дете
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!

ПОЛЕЗНО ЗА МАЙКАТА

НОИ, обезщетения, помощи


ЗА БЕБЕТАТА:


ЗАХРАНВАНЕ:


ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):




За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата




Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,
62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 84,85,86,87

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

1. Октомврийчето не спира да се смее, когато мама го люлее! - вдъхновение на Elichka_mama
2. Радостта голяма е за Октомврийската дружинка, нашето талисманче е вече на половин годинка! - предложение за м. февруари в чест на Калоян от  Elichka_mama
3. Октомврийчето в кошарка кротко спи, а снегът навън вали, вали! - предложение на Kamence
4. ОКТОМВРИЙЧЕТО все по-голямо става, на братче или на сестричка се надява! - предложение на mimozinq
5. Октомврийски мами на бой, а някои бият отбой- предложение на adina
6. ОКТОМВРИЙЧЕТО  все гладно зее, зимата ще се говее!- предложение на feel_u

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 15:33 от manana

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Айде и аз за пръв път да се запиша в началото Joy
За Вигантола - при нас положението е трагично. Тъй като порастна с 14 см за 3 месеца и качи доста кг. на нас от 2 капки веднъж дневно станаха на 3, после на 2х2 и стигнаха до 2х4 #Shocked Но последния път ги намали на 2х3 и пак мисля, че са мнооооого

# 2
  • Мнения: 10
Да се запиша и аз на първа страничка веднъж
Ох пак кикешим...
На нас дики съ след проверка на фонтанелата ни каза да давам  по 2 капки на ден вегентол. До сега давах един ден 2 един 3. Асъщо не сме качили малко .

# 3
  • Мнения: 11 091
Влюбена, Вигантол аз давам по 1 капка, откак се е родила, а е пораснала за 3 месеца 16 см.

Само когато при много лошо време не излизаме няколко дни - по 2.

# 4
  • София
  • Мнения: 278
  bouquet Мананка  Hug

# 5
  • Мнения: 697
Шльоп и аз тука Wink

# 6
  • Мнения: 11 091
Много се изписа тия дни за захранването, много коси се оскубаха. Обаче в разговорите си с няколко момичета останах с впечатление, че повечето от тях са много объркани по темата от разнопосочните данни и съвети.

Тук ще приложа линк и ще преведа част от Глобалната стратегия за детско здраве и хранене на СЗО и УНИЦЕФ, изготвена през 2003 г. Подчертавам, че не става дума за МОЕ мнение по въпроса Sunglasses

"Децата трябва да получават само кърма през първите 6 месеца от живота си за постигане на оптимален растеж, развитие и здраве. "Само кърма" означава да не се дава никаква друга храна или напитка - дори вода. Позволени са, обаче, капки и сиропи (лекарства, витамини и минерали).

СЗО препоръчва детското захранване да започне на 6 месеца (180 дни) като допълнение към кърменето. Допълнителните храни трябва да се дават 2-3 пъти дневно между 6 и 8 месеца, 3-4 пъти дневно от 9 до 11 месеца и 3-4 пъти дневно от 12 до 23  месеца.
В допълнение и в зависимост от апетита на детето, се предлагат 1-2 междинни закуски. Храните трябва да отговарят на възрастта и нуждите на детето от енергия, протеини и микроелементи.

От 6 до 11 месеца порцията допълнителна храна е не повече от 125 мл. От 11 до 23 месеца постепенно се достига 180 до 250 мл.

СЗО посочва като преходен период към общо хранене възрастта от 6 до 18-24 месеца.

Пълният текст и таблица на храните по месеци тук:
http://www.who.int/features/qa/21/en/index.html


Това за да сме в съзвучие с избраното от Маняна заглавие, нали    angel008

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 13:16 от Параход

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Хайде и аз[smilie=smile3523.gif]

# 8
  • Мнения: 210
Мамчета здравейте ето малко снимки и от нас: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=318307&pid=10253951 Искам да попитам някой знаели как се кандидатства за ясла по нета, защото за градина има сайт и всичко е ок , а за ясла как стават нещата? newsm78  Я и аз на първа страница ура Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 80
  Вижте сега,айде стига с това захранване.Кой когато иска и както си иска така да захранва.Всички носим глава на раменете си.
  Алек се роди преди 8 години и тогава всички захранваха рано,та и него го захраних рано.Още е жив и здрав (да чукна на дърво).В 6-тия месец изведнъж ми спря кърмата и си минахме само на пюрета,каши и кисело мляко.Но тогава никой нищо друго не ти казваше освен,че така трябва.
  Сега се направиха някои изследвания и се промениха нещата.Весето мисля да я захранвам след 6-тия месец.Всеки ден съм благодарна че имам кърма,но и да нямах щях да храня с АМ,мисля че хората са го измислили.
  Ама стига сме го дискутирали,защото някои мнения се изказват много крайно и съответно някои момичета се обиждат все едно някой ги упреква за нещо.Всички сме добри майки и искаме да са ни здрави дечицата.Целувки на всички бебоци от нас Heart Eyes!

# 10
  • Мнения: 275
Как НЕ трябва да храним детето

На мен ми е доста от полза тази статия. Дано помогне и на друг.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Ами незнам, на нас ни каза педито, че има лека форма на рахит и затова. И аз нали съм ужасно изпълнителна... Обаче сега разбирам, че май само ние сме с толкова много капки. И всеки път като отидем само затова се притеснявам и последния път каза, че е по-добре и затова намали дозата. А иначе и ние излизаме, освен когато е мн студено и/или духа силно. Незнам и аз вече...
За захранването изчетох и разпитах толкова много, че сама се обърках. Относно до 6 месеца само кърма - съвременните български педиатри отричат защото /ще цитирам по памет/: новороденото има запаси от желязо и още нещо беше /ох наистина съжалявам, че не помня точно/ до към 5 месец и след това кърмата /или там АМ ако с това се храни/ не доставяла това количество от тези елементи и затова било хубаво да се захрани по това време, за да няма недостиг в организма. Сега, това не е мое мнение, но просто помня, че го четох в някакво списание. Не взимам страна по въпроса, само допълвам

# 12
  • Мнения: 11 091
Съничка, аз го поствам не за да изразя мнение, а защото не всички знаят едни и същи езици и кой е сайтът на Световната здравна организация... Просто една допълнителна информация.

Влюбена, ако имате признаци на рахит, това е друго, тогава се дават и по-ударни дози от тази.

За желязото - истината е, че първото изследване на кръв на всяко здраве бебе (след това в родилния дом) се прави на 6 месеца. Тъй че педиатрите няма откъде да знаят КОГА точно е намалял хемоглобинът - ако е намалял - на 3, 4 или 5 месеца.

Ся ако става за въпрос, аз съм чувала и мнение на педиатър "Абе те тия препоръки на СЗО са за третия свят, че нямат пари за храна... "

Абе мани, аз се бях зарекла да мълча като партизанин по темата, ама бях по друг повод в сайта и те на...

# 13
  • Мнения: 40
Здравейте!
Само набързо минавам, че имам мн за учене. В сесия съм и не смогвам с всичко  #Crazy
Целувки и прегръдки!  Hug

# 14
  • Мнения: 80
  Параходче,на мен лично си ми много полезна  Hug!
 Просто не ми се иска никой да се сърди и да си мисли че не му е мястото тук Heart Eyes!
  Ние създадохме тази отчетна и всеки има право на мнение което да изкаже.Толкова много жени сме,то е ясно че не всички винаги и по всички въпроси ще сме на едно мнение.Но моля ви момичета,извличайте си което ви е полезно,а другото просто не го четете Peace!
 Нека бъдем приятелки,които приемат и добрите и лошите си страни!Аз ви обичам и съм благодарна че ви има!

Общи условия

Активация на акаунт