АВГУСТ наближава, юлско августинче на годинка става

  • 14 958
  • 300
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 129



Как да кача и надпиша снимка за колажа?
1. Влизате тук http://www.snimka.bg/
2. В дясната страна на екрана пише "Вход". На потребител пишете: augustinki2008; на парола : 2008
3. Намирате албум озаглавен "Фотоколаж" и го избирате.
4. След като сте избрали албума, в горната лява част на екрана излиза надпис "Вие избрахте", името на албума и титулна снимка. Под снимката излизат 3 опции: 1. Организирай албума; 2. Качи снимки; 3. Изпрати на приятел. Избирате опция 2.
5. Качвате снимката
6.Връщате се  в албума
7.Цъквате на албума (да го маркирате )
8.После кликвате на Организирай албума (това се намира в ляво където се показва избраният от вас албум)
9.След като ви отвори албума над всички снимки в дясно има едно бутонче Опиши снимките натискате го ,
отивате на вашата снимка, цъквате на нея, пишете си описанието и давате потвърди.
10.МОЛЯ качвайте само по 1 снимка в албума като  в описание да има името на бебето и никът на мама!


"Боже, Създателю на всички твари, Ти ме направи достойна да стана майка на семейство, Твоята благост ми дари деца и аз дръзвам да кажа: те са Твои, защото Ти си им дарувал битие, оживотворил си ги с безсмъртна душа, чрез кръщението си ги възродил за живот, съобразен с Твоята воля, осиновил си ги и си ги приел в недрата на Своята Църква. Изпрати ми Твоята благодатна помощ за тяхното възпитаване за слава на Твоето име. Дай ми необходимите за тази цел търпение и сили. Научи ме как да насадя в сърцата им корена на истинската мъдрост -страха Господен, та през целия си живот да треперят и да пазят Твоите слова. Открий им да разбират Твоя закон. Нека до края на живота си да действат, като чувстват Твоето въздесъщо присъствие. Насади в сърцата им отвращение от всякакво беззаконие, нека бъдат непорочни в своите пътища. Ти, Праведни Съдия, Който наказваш децата за греховете на техните родители, не ги наказвай заради моите грехове, но ги поръси с росата на Твоята благодат. Отче Небесни, устрой съдбата на моите чеда според Твоето благословение, през техния живот не ги лишавай от насъщния хляб, навреме им изпращай всичко необходимо за придобиването на блажената вечност. Бъди милостив към тях, когато съгрешат пред Теб, не им вменявай греховете на тяхната младост и незнание, наказвай ги и ги милувай, но не ги отблъсквай от Твоето лице. Не отвръщай лицето Си от тях в дните на тяхната скръб, та да не ги постигнат изкушения, по-големи от силите им. Покривай ги с Твоята милост, нека Твоят ангел да ходи с тях и да ви пази. Не оставяй моите чеда, Господи, и им дарявай полезното за спасението, амин!"




"Преди раждането си дете попитало Бог: Не знам защо ще се появя на този свят? Какво трябва да правя? Бог казал: Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб. Той всичко ще ти обясни; -Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?; -Той ще те научи на своя език и ще те пази; -А как е името на моят ангел?; -Не е важно как се казва, ти ще го наричаш МАМО!"



Имаме си
69 Момченца и 44 Mомиченца



НАШИТЕ БЕБЕТА

14 Юни





11 Юли

 newsm38




16 Юли
Момчил - - marymadye - (термин 01.08.)



21 Юли
 newsm38
 



23 Юли
 newsm38
Никола - 3850гр. – ver4eto32 - 33г. - втора бременност, Варна (термин 01.08.)





24 Юли
 newsm38




27 Юли
 newsm38




28 Юли
 newsm38




29 Юли
 newsm38
   
 



30 Юли
 newsm38
   
 



31 Юли
 newsm38
     




1 Август
 



2 Август


 


3 Август
 



4 Август




5 Август
Антон - 3490гр., 54см - lyulyu - Пловдив
    



6 Август
Сабина - 3050гр., 50см. и Максимилиан - 3200гр., 52см. – emily_r - 35г. - втора бременност, София (термин 10.08.)

 



7 Август
 



8 Август
   



9 Август
   



10 Август
     
 



11 Август
Владимир - 3220гр., 51см. - gitsa - 34г. - втора бременност, Пловдив (термин 06.08.)
   




12 Август

Дария - 3150гр., 52см. - agramd - втора бременност, Стара Загора (термин 22.08.)




13 Август
Кристиян-3300гр.,49см-mama tanka,Атланта
 
 



14 Август
Максим - 2900гр., 48см. - Иренка - 25г. - втора бременност, София (термин 27.08.)



15 Август
Анна Мария - 3420гр., 51см. - micra - 27г. - втора бременност, София (термин 20.08.)
 



16 Август
 



17 Август
Крум - 2700гр., 47см. - piaf - 36г. - първа бременност, Ямбол (термин 03.09)
 



18 Август
   
   




19 Август
 



20 Август
 




21 Август




22 Август




23 Август
Микаела- 3200гр., 50 см. –Диди-2 27 г. - първа бременност –София -   (термин25.08.)




24 Август




25 Август
     
 



26 Август
Тамара -3900гр., 51см. - Муциту



27 Август




28 Август




29 Август




30 Август




01 Септември




05 Септември




БЕБЕШКИ РЕКОРДИ - АВГУСТ 2008

Най-нетърпеливо бебе – Калина на kovatcheva, родена 50 дена преди термина
Най-мързеливо бебе – Майра на Селена, родена 11 дена след термина
Най-точни бебета родени на термин – Емил на ssieber, Максим на nadin13, Лисалоте на Britt, Димана на buba_85, Ева на Kinly, Мая на Si Key, момиченце на Дявосли чаровна, Георги на marian1, Константин на Сонаши
Най-леко бебе – Калина на kovatcheva – 1750гр.
Най-тежко бебе – Димитър на пухи – 4270гр.
Най-късо бебе – Калина на kovatcheva – 42см.
Най-дълго бебе – Наталия на kristina82 и Доротея на Martini_mama – 55см.
Най-плодоносен ден – 18 Август, когато са родени 8 бебета
Най-предпочитано име за момче –  7 бебета носят името Александър

Най-предпочитано име за момиче – 4 бебета носят името Александра и 4 Габриела
Най-рошаво бебе - Виктория на Ася
Най-интернационално бебе - Вела на Eya

Най-рано захранено бебе - Георги на tedi_vt_86 захранен на 37-я ден
Най-рано поникнало зъбче - Ивайло на Ellle - 21.12.2008 (5 месеца)
Най-едро бебе на 7 месеца - Георги на marian1 - 12кг./ 76см.
Най-късно захранено бебе - Михаела на mama_galkа, захранена предагогически на 10 месеца
Най-рано проходилa девойка  - Виктория на Ася, проходила на 9 и 1/2 месеца
Най-рано проходил момък - Божидар на geradost, проходил на 9 месеца
Най-много зъби на 1 годинка - Теодора на dessyy, 12 зъба



БРЕМЕННИ АВГУСТИНКИ

Slyn4ogled - термин 02.02.2010




~ Ч.Р.Д. АВГУСТИНКИ 2008 ~



ЯНУАРИ

22.01.1976г. - branimira76
26.01. 1976г. - *puhi*
27.01. 1976г. -  Martini mama


ФЕВРУАРИ

03.02.1980г. - mamadona
04.02.1986г. - shiiila (Мария)
06.02.1977г. - sindarella (Ели)
07.02.1975г. - Asija
10.02.XXXX   - Kinly
16.02.1985г. - buba_85
18.02 1979г. - mama na deni(Мая)
20.02.1983г. - svetla mama
24.02.1982г. - Таничка Н-С
24.02.1979г. - kameto79


МАРТ

14.03.1982г. – marian1
18.03.1973г. - kovatcheva
20.03.1980г. – mime_to2
25.03.1984г. - graciana



АПРИЛ

09.04.1981г - PINKI_81
12.04.1975г. – did_ned
13.04.1975г. - ver4eto33


МАЙ

02.05.1976г. - mi6imadi
02.05.1984г. - caprice
07.05.1982г. - stmaya
21.05.1982г. - barabar


ЮНИ

04.06.1977г. - SMG
05.06.1977г. - melfin
05.06.1979г. - andonovag
14.06.1978г. - Valeni


ЮЛИ

01.07.XXXXг. - megan77
04.07.1979г. - Steli_Meli
10.07.1980г. - stella_a
12.07.1983г. - Ellle
12.07.1981г. - Bizu
18.07.1986г. - Щастлива мама
22.07.1977г. - ani_d
23.07.1973г. - eya


АВГУСТ

13.08.1976г. - mama_galka

СЕПТЕМВРИ

01.09.1972г. - Колди
04.09.1979г. - malkabubi
06.09.1979г. - svetlaq
07.09.1980г. - nadin13
22.09.1981г. - bobito81


ОКТОМВРИ

18.10.1981г. - Lyu
19.10.1982г. - slun4ogled
29.10.1982г. - Иренка


НОЕМВРИ

11.11.ХХХХг. - Morskafeia
30.11.1977г. - Poppi


ДЕКЕМВРИ

01.12.1982 - danida82
10.12.1983г. - k_malcheva
10.12.1983г. - Black Eyed
13.12.1971г. - mary j
13.12.ХХХХг. - Britt
27.12.1990г. - IntRiGa_GirL(Таня)
28.12.ХХХХг. - бланш
28.12.1978г. - dessyy



e-mail: augustinki2008@abv.bg
за парола ми пишете на лични


Нашите Албуми

Потребител: augustinki2008
Парола: 2008

ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ:




ЗА КЪРМЕНЕТО


Кърмене, блогът на Хедра
Кърмене, блогът на Бу


ЗА ЗАХРАНВАНЕТО


Кои храни да избягваме?
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко в менюто на малкото дете
Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
*За вредата от захарта*
*Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете*
*Рецепти за домашни пюрета и каши*


Хайде на пазар!




Алергии и непоносимост

Детски ботулизъм   *   Алергия към кравето мляко при децата     *   Алергия към елда

За водите:


 Девин изворна   *   Сравнителен тест на Български минерални води   *   Сравнителен тест на Български минерални води от Бълг. нац. асоци …  - много подробно

Празници, обичаи

Оригинални идеи за детски рожден ден
Детски рожден ден
Организиране на детски рожден ден
Фирми за организиране на детски партита, клоуни, озвучение, украса
Прощъпулник 1
Прощъпулник 2
Кръщене

Хайде на гърне
Как да научим детето да ходи само до тоалетна
Използване не гърне
На гърне
Обратната страна на памперсите
Естествена бебешка хигиена (ЕБХ) 1
Естествена бебешка хигиена (ЕБХ) 2

Възпитание
Плашенето на децата като "метод" на възпитание
10 грешки във възпитанието, които все някога правим




Старите ни теми

ПОСЛЕДНА БРЕМЕННА ТЕМА С ЛИНКОВЕ КЪМ ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ
1. Бебчета на АВГУСТинки навъртяха месечинка
2. През АВГУСТ се родиха, а вече се усмихват
3. АВГУСТинчето кърма и мляко хрупа, за радост на мама килца да натрупа
4. АВГУСТовските котани мъркат, пеят, а пък котарачетата им се смеят
5. Слага АВГУСТинчето новия тоалет и отива в Южния парк на моабет
6. АВГУСТовското ни злато радва се на циганското лято
7. Навън вие вук, мама АВГУСТинка пише със съфорумките тук
8. АВГУСТовска Обама мама
9. Баба зима на вратата чука, АВГУСТинче смее се със глас и гука
10. Люта зима иде вече, в Мола май ще се разхожда АВГУСТовското човече
11. Тихо се сипе първият сняг, АВГУСТинките във форума са пак
12. АВГУСТинчето стачкува, на майка си главата то надува!
13. Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето
14. Първа Нова Година ще празнува АВГУСТовската дружина
15. Подаръци ще има за всички от сърце и най-много за АВГУСТовското дете
16. Мама АВГУСТинка в преспите върви, а във форума слова реди
17. АВГУСТинчетата в столчета седят и с играчките се смеят и крещят
18. АВГУСТинче мощен глас извива, щото зъбче му избива
19. Скоро АВГУСТовската дружинка ща закръгли шеста месечинка
20. Пюре хвърчи, каша се лее, АВГУСТинчето да плюе умее
21. АВГУСТинчето по цяла нощ крещи "Хайде ставайте, на мен не ми се спи
22. АВГУСТовската дружинка вече е на половин годинка!
23. АВГУСТовските дечица почнаха да хапват и с лъжица
24. Докато детенце сладко спинка, тука пише мама АВГУСТинка
25. Баба Марта бързала, на АВГУСТинчетата мартенички вързала
26. Пролет идва вече, чурулика АВГУСТовското човече
27. АВГУСТовските момченца и момиченца чакат първите кокиченца
28. АВГУСТовските деца ще боядисват първите Великденски яйца
29. АВГУСТовските деца са най-красивите Великденски яйца!
30. Идва пролетта и носи слънце на АВГУСТовките деца!!!
31. Слънцето все по-силно пече, АВГУСТинчето се стяга за море!
32. Калина първи ден рожден празнува, АВГУСТовската дружина се вълнува
33. В АВГУСТовските редици радост е голяма - Слънчогледка пак ще става мама

Предложения за заглавия на следващите ни теми:


"Картофче, морков, тиква, плодове АВГУСТинчето похапва, за да порасте" - бланш
"АВГУСТинченцето бяло цял ден не е спало" - Колди
"Юлски АВГУСТинчета за празник се гответе, другите с торта почерпете" - Steli_Meli
"АВГУСТовската тайфа готви щура веселба " - barabar
"За АВГУСТовската дружинка неусетно изтече годинка " - barabar


Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 17:11 от Poppi

# 1
  • Мнения: 2 376
Първа,  newsm44
Попи, мерси за темата  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 139
Добър вечер, мамчета!!!

Попи, благодаря за темичката  bouquet

Влизам набързо да кажа,че утре заминаваме на почивка и ще липсвам във форума около 10 дена.
Досега стягах багажи и още имам, но ще ги оставя за утре сутринта.
Ще бъдем на Вършец и се надявам да е прохладно в задаващите се жеги Laughing

Бобчо е добре.Днес бяхме на консултация- на 11 месеца е 9020гр и 78см.
За 3 месеца е качил около 400 грама Tired,но да ми е жив и здрав колкото толкова Rolling Eyes

Лека вечер от мен.
Приятна почивка на тези, на които им предстои!
Целувки Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 702
Запис!
Попи  bouquet

# 4
  • софия
  • Мнения: 495
Засега запис,утре повече Laughing

# 5
  • Мнения: 45
Добро утро Simple Smile

мерси, Попи   bouquet

Честита първа годинка на Ивайло, Даримир и Алекс. Да са ни живи и здрави и много да радват мама и тате.



За анкетата – Габи е с 8 зъба. Тръгнали са и кътниците.

malkabubi , а на Габи направо в устата й пъхат крекерчета и зрънчовци, а аз гледам незабелязано да й ги взема и тактично да обясня, че нямам желание да ми я дохранват... ама явно не ме разбират. А тя мойта мома бая едричка – хич няма нужда от дохранване. Относно храненето съвет не мога да дам. Габриела яде като голямо дете-не иска гладко пасирано и се сърди на малките хапки. Наблягаме на плодовете и сокчетата - унищожава всичко наред-може да е яла преди малко, но винаги има място и за още  Party
Габи вече много смело се спуска да ходи сама-когато има някаква цел пред себе си е супер стабилна, но определено й трябва още малко самоувереност ... и малко повече смелост на майка й да я пуска. Радва ме и факта, че вече сама се заиграва. Любими са й топката, самосвала, колата с дистанционно

Успешен и незабравим ден  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен!

  ura  cook newsm38 nbirthdayЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ИВАЙЛО, ДАРИМИР И АЛЕКСАНДЪР ! ДА РАСТАТ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ ЮНАЦИ, ЗА РАДОСТ НА МАМА И ТАТЕ!  newsm59    bigdance2 Tada Мамчета, честит празник и на вас! newsm51

за анкетата - Калоян е с 6 зъба - първото му изби още на 5 и половина месеца и после се заредиха, но от април месец няма нито едно. tooth

за дневните кърмения - Калоян дори и веднага след цяла порция манджа (+/- 200гр) пак не отказва гърдата. Дори имаше случаи и да повърне докато цока. Затова аз, гледам да му ги спестявам дневните кърмения като първото спане заспива в количката навън, а после на обяд гледам да е достатъчно уморен и да го сложа сам да си заспи в леглото. За обедното заспиване кога успея да пропусна, кога - не, но за първото - навън не му давам.

за яденето и дъвченето - яде всичко, което му дам и колкото му дам. Много се радвам, че напоследък най-харесва сурови плодове на парчета - круши, сливи, ябълки - само изчистя семките и без да ги беля му давам едно парче и той си гризе - хем яде, хем се занимава и е доволен. Много иска от нашето ядене и аз почнах да му чопвам все по-често по нещо. Иначе си дъвча доста добре. Едно време много се притеснявах, че като го захранвам късно и може да стане това проблем. Затова като почнах да давам попарата и някъде бях чела или гледала да застана срещу него и да предъвчвам с уста, а той да имитира. И така и стана - първо ми беше смешно, но тогава той не искаше много много да яде и така, хем го карах да яде, хем се научи и да дъвча от две показвания.

Събуди се. Ставам. Лек ден ви желая, а на празнуващите - незабравим празник и много настроение!!!  Hug

Да питам тези от вас, които сваляхте памперсите, докъде стигнахте? Аз преди го хващах доста често Калоян, но сега като почна да пие повече вода и пишка по-често и нещо все го изпускам. Свалям му памперса и го оставям по гащички като сме вкъщи, че от жегите често се подсича, но общо взето не го хващам.  Embarassed

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 08:52 от valeni

# 7
  • Мнения: 990
Честит Рожден Ден на Ивчо  Hug
Честит Рожден Ден на Дари  Hug
Честит Рожден Ден на Алекс  Hug


Сега бързам да звънна лично Еллле Wink

# 8
  • Мнения: 702
Честит първи рожден ден на Ивайло,Даримир и Александър!

Да са живи и здрави,и много да радват мама и тати!

Момичета вчера Петър направи 3,4крачки сам,много ни зарадва с баща му,но все още е доста нестабилен и търси упора детето!
За анкетата-две зъбчета!

# 9
  • Мнения: 267
 Heart Eyes Честито на малките лъвчета -Ивайло,Александър и Даримир !!!   bouquet
С гърнето и ние сме до никъде ooooh!
Беше се научил по едно време почти по цял ден изкарваше без пампа и спеше по гащички,но от известно време е ужас  ooooh! въобще не иска да седне на гърнето-пищи та се къса.
При нас проблема с кърменето е ,че той не е заспивал по никакъв друг начин,освен покрай операцията-тогава го люляхме на ръце.Та незнам как ще се отбиваме.И навън да сме не заспива без цица-мрънка ,плаче тръшка се  ooooh!

# 10
  • Мнения: 60
Здравейте,мили мами!

Благодаря за хубавите пожелания Heart Eyes

Батко Дари вече е на 1 годинка и е много щастлив с първия си подарък,който получи още преди 3 седмици:



Ето торта от нас:



Честита 1 годинка на сладкият Ивайло - Да прави много щастливи мама и татко и да има весело и безгрижно детство!



Честит Рожден Ден на Александър!

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 10:57 от Таничка Н-С

# 11
  • София
  • Мнения: 1 338
Честит Рожден Ден на Ивайло, Даримир и Александър!

Пожелавам им да растат здрави, красиви и умни деца;
да радват с успехите си мама и тати
и да правят многооо белички!

Вчера бяхме при педи. Мартин е наддал 350гр. = 10430гр. и се е издължил с 2см. = 75см. Всичко му е наред, вече стъпва на цяло краче, вместо на пръсти и така..

# 12
  • Мнения: 174
Много рожденици днес, ей!! Всичко най и една щастлива втора годинка!!

Резултатът от нашата консултация тая сутрин е 9000 и 71 см. Май сме от тапите  Grinning Татко му е 1.86, ама аз съм фъстък и явно моят ген ще надделее  Grinning Иначе вчера видях едно хлапе - 72 см било, личеше си, че е по-голямо от Емо, а като попитах майка му на колко е, тя през смях каза "На шест месеца"  Shocked Shocked

Да ви пожелаем да ви е хубав денят, с много слънце и чат-пат по някоя шарена сянка!

# 13
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравейте, честито на рождениците!!!
Попи, благодаря за темичката   bouquet
Барабар, и ние тогава сме от фъстъците - на предната консултация  беше 71см., 8250гр. А пък с баща й сме дългучи - аз съм 174см, мъжото 184см., няма на кого да е миньонче, освен ако не е от мен  Grinning
Не съм ви чела от няколко дни, бяхме на вилата, т.е. бараката, където нямам интернет. Но пък змии и скорпиони бол, ужас. Вчера бяхме си поканили едно приятелско семейство, седнахме насред поляната, окосена, даже е само на пръст и една змия въпреки шума, който вдигаха децата дойде под масата  Sick Shocked Мъжете веднага и видяха сметката. След малко - друга, от друг вид, ужас, направо почти ми се качи на крака, а уж бягали от хората  #Crazy После пък скорпион на количката на Миши, и сега вече се чудя да водим ли децата там, или да си стоим в прашна София newsm78 Целите сме нахапани от не знам какво. Вярно, че е приказно красиво, в дефилето, рекичка тече покрай местото, няма хора, къщи, коли, само птички пеят, ама нещо животът в града ме е разглезил и ми идват в повече другите обитатели от вилата Embarassed
За анкетата - на Миши преди 3 дни и избиха и горните два зъбе и сега е вече с 4. Яде всичко, което може да се държи в ръка, и аз и разреша, разбира се Mr. Green Но цокането не пропуска, цока си през деня на 3-4 часа, и си дояжда с парче ябълка, диня, пъпеш, но не повече като количество от 1-2 лъжички на ден. Не ще, иска си цицата. Иначе се е научила да си иска храна и казва "Това АМ АМ", и то съвсем ясно, сочейки обекта на желание Grinning Също ми хваща с две ръце гърдата, като иска да цока и пак "това ам ам", ако не и дам веднага, си се самообслужва. Даже вчера бяхме на един купон, и нея водих, то няма как, и тя като огладня, като взе да ме съблича, много й се смяха Grinning НО пък през нощта се научи да се буди само веднъж в 3ч., после чак в 7ч. Вечер цока и заспива в 9ч., което мен ме устройва и не смятам скоро да отбивам. Сега сигурно всички ще ме нападнат, понеже май само аз смятам да кърмя проходило и проговорило кърмаче  Peace, докато сама се отбие. А за буденето нощем, с баткото ми беше кошмар, и за съжаление отбиването не подобри нещата, даже напротив. До 3г. всяка нощ ставах на 40 мин. да давам по 10гр. адапте, не ме питайте как се прави по 2-3 пъти в полузаспало състояние по едно шише, бях на автопилот. И обилно хранене преди сън пробвх - не и не, будеше се и ревеше, даже ако го бях кърмила щеше да ми е по-лесно. Затова сега с Миши съм решила всичко да става естествено, да се ръководя от готовността и желанията на детето и нищо насила. Все до първи клас ще се отбие Grinning И с гърнето сега съм решила да не бързам, пробвам я, но без да настоявам на всяка цена. Оставям я по гащички, понякога улавям момента, понякога - не, както дойде. Баткото на 1г. 11м. сам си махна от раз и дневния, и нощния памперс, и не даде да му сложа повече. А от 6м. го бях замъчила с гърнето, а той се дереше от рев само като го видеше. Та общо взето сега съм решила по лесния и мързелив начин да си гледам Мишето.
Утре сме на консултация, ще видим качила ли е нещо след Варицелата, май не е. Поне в болницата и иследваха хемоглобина, и моя също - перфектни сме, което много ме успокои. И най-странно ми беше, че нито един лекар не ми направи забележка, че е само на кърма. Даже ме похвалиха, казаха, че кърмените бебета по принцип не развиват анемия и да продължавам така Grinning Много приятно ми стана, че ми писна да ме упрекват, че в кърмата нямало нищо и съм я оставяла да гладува, че и анемия съм щяла да и докарам...е имам си документ, че в мойта кърма явно има нещо Mr. Green
А, вчера да ви разкажа, много се смях, на купона, докато кърмех, един татко ми разказа за майка си, как била кърмена до над 4г. и си спомня все още как като майка й решила да я отбие най-после, си сложила в пазвата една бодлива четка, и тамън да засуче, и се убола. Казали й, че при цокитата се е скрила змия и повече няма да се кърмят. Тогава обаче находчивото кърмаче на следващото цокане си взело пръчка, и преди да суче едно хубаво набило змията, и пак се насукало, смятайки, че е изгонила навлека:35: Joy Joy Е как да не му дадеш да суче  Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 13:28 от mama_galka

# 14
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 462
Поли, темичката е супер!!!!   bouquet

ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА НА ДАРИМИР, ИВАЙЛО И АЛЕКСАНДЪР!!!! ДА РАСТАТ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ, УМНИ И ПРИКАЗЛИВИ!!!!

За анкетата - имаме 4 зъба и май скоро други няма да излизат!!!
За кърменето - само сутрин към 7ч и не търси през деня, нито вечер!!!
За храненето - хапва всичко, обича плодове и зеленчуци, не пропуска домат със сирене на масата докато вечеряме. От кухнята яде само готвеното ядене, супите нещо не му допадат!!! Предпочита да дъвче и да има по-едри частици в храната. Отдавна вече нищо не пасирам!!!
За памперса - още не съм го слагала на гърне! Нямам намерение за сега, иска ми се да почне още малко да разбира!
За спането - спи по два пъти на ден! Към 11ч и съм 16ч
Още не прави крачки сам, но вече е доста по-стабилен като го държа за ръчичките! Стъпалата иначе ги превзема без проблеми!!!

Хубав и усмихнат ден на всички!!!

Общи условия

Активация на акаунт