В АВГУСТовските редици радост е голяма - Слънчогледка пак ще става мама

  • 14 177
  • 300
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955



Как да кача и надпиша снимка за колажа?
1. Влизате тук http://www.snimka.bg/
2. В дясната страна на екрана пише "Вход". На потребител пишете: augustinki2008; на парола : 2008
3. Намирате албум озаглавен "Фотоколаж" и го избирате.
4. След като сте избрали албума, в горната лява част на екрана излиза надпис "Вие избрахте", името на албума и титулна снимка. Под снимката излизат 3 опции: 1. Организирай албума; 2. Качи снимки; 3. Изпрати на приятел. Избирате опция 2.
5. Качвате снимката
6.Връщате се  в албума
7.Цъквате на албума (да го маркирате )
8.После кликвате на Организирай албума (това се намира в ляво където се показва избраният от вас албум)
9.След като ви отвори албума над всички снимки в дясно има едно бутонче Опиши снимките натискате го ,
отивате на вашата снимка, цъквате на нея, пишете си описанието и давате потвърди.
10.МОЛЯ качвайте само по 1 снимка в албума като  в описание да има името на бебето и никът на мама![/size][/center]


"Боже, Създателю на всички твари, Ти ме направи достойна да стана майка на семейство, Твоята благост ми дари деца и аз дръзвам да кажа: те са Твои, защото Ти си им дарувал битие, оживотворил си ги с безсмъртна душа, чрез кръщението си ги възродил за живот, съобразен с Твоята воля, осиновил си ги и си ги приел в недрата на Своята Църква. Изпрати ми Твоята благодатна помощ за тяхното възпитаване за слава на Твоето име. Дай ми необходимите за тази цел търпение и сили. Научи ме как да насадя в сърцата им корена на истинската мъдрост -страха Господен, та през целия си живот да треперят и да пазят Твоите слова. Открий им да разбират Твоя закон. Нека до края на живота си да действат, като чувстват Твоето въздесъщо присъствие. Насади в сърцата им отвращение от всякакво беззаконие, нека бъдат непорочни в своите пътища. Ти, Праведни Съдия, Който наказваш децата за греховете на техните родители, не ги наказвай заради моите грехове, но ги поръси с росата на Твоята благодат. Отче Небесни, устрой съдбата на моите чеда според Твоето благословение, през техния живот не ги лишавай от насъщния хляб, навреме им изпращай всичко необходимо за придобиването на блажената вечност. Бъди милостив към тях, когато съгрешат пред Теб, не им вменявай греховете на тяхната младост и незнание, наказвай ги и ги милувай, но не ги отблъсквай от Твоето лице. Не отвръщай лицето Си от тях в дните на тяхната скръб, та да не ги постигнат изкушения, по-големи от силите им. Покривай ги с Твоята милост, нека Твоят ангел да ходи с тях и да ви пази. Не оставяй моите чеда, Господи, и им дарявай полезното за спасението, амин!"




"Преди раждането си дете попитало Бог: Не знам защо ще се появя на този свят? Какво трябва да правя? Бог казал: Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб. Той всичко ще ти обясни; -Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?; -Той ще те научи на своя език и ще те пази; -А как е името на моят ангел?; -Не е важно как се казва, ти ще го наричаш МАМО!"



Имаме си
69 Момченца и 44 Mомиченца



НАШИТЕ БЕБЕТА

14 Юни





11 Юли

 newsm38




16 Юли
Момчил - - marymadye - (термин 01.08.)



21 Юли
 



23 Юли
Никола - 3850гр. – ver4eto32 - 33г. - втора бременност, Варна (термин 01.08.)





24 Юли




27 Юли




28 Юли





29 Юли

   
 



30 Юли
   
 



31 Юли
     




1 Август
 



2 Август

 
 


3 Август
 



4 Август




5 Август
Антон - 3490гр., 54см - lyulyu - Пловдив
    



6 Август
Сабина - 3050гр., 50см. и Максимилиан - 3200гр., 52см. – emily_r - 35г. - втора бременност, София (термин 10.08.)

 



7 Август
 




8 Август
   



9 Август
   



10 Август
     
 



11 Август
Владимир - 3220гр., 51см. - gitsa - 34г. - втора бременност, Пловдив (термин 06.08.)
   




12 Август

Дария - 3150гр., 52см. - agramd - втора бременност, Стара Загора (термин 22.08.)




13 Август
Кристиян-3300гр.,49см-mama tanka,Атланта
 
 



14 Август
Максим - 2900гр., 48см. - Иренка - 25г. - втора бременност, София (термин 27.08.)



15 Август
Анна Мария - 3420гр., 51см. - micra - 27г. - втора бременност, София (термин 20.08.)
 



16 Август
 



17 Август
Крум - 2700гр., 47см. - piaf - 36г. - първа бременност, Ямбол (термин 03.09)
 



18 Август
   
   




19 Август
 



20 Август
    




21 Август




22 Август




23 Август
Микаела- 3200гр., 50 см. –Диди-2 27 г. - първа бременност –София -   (термин25.08.)




24 Август




25 Август
     
 



26 Август
Тамара -3900гр., 51см. - Муциту



27 Август




28 Август




29 Август




30 Август




01 Септември




05 Септември




БЕБЕШКИ РЕКОРДИ - АВГУСТ 2008

Най-нетърпеливо бебе – Калина на kovatcheva, родена 50 дена преди термина
Най-мързеливо бебе – Майра на Селена, родена 11 дена след термина
Най-точни бебета родени на термин – Емил на ssieber, Максим на nadin13, Лисалоте на Britt, Димана на buba_85, Ева на Kinly, Мая на Si Key, момиченце на Дявосли чаровна, Георги на marian1, Константин на Сонаши
Най-леко бебе – Калина на kovatcheva – 1750гр.
Най-тежко бебе – Димитър на пухи – 4270гр.
Най-късо бебе – Калина на kovatcheva – 42см.
Най-дълго бебе – Наталия на kristina82 и Доротея на Martini_mama – 55см.
Най-плодоносен ден – 18 Август, когато са родени 8 бебета
Най-предпочитано име за момче –  7 бебета носят името Александър

Най-предпочитано име за момиче – 4 бебета носят името Александра и 4 Габриела
Най-рошаво бебе - Виктория на Ася
Най-интернационално бебе - Вела на Eya

Най-рано захранено бебе - Георги на tedi_vt_86 захранен на 37-я ден
Най-рано поникнало зъбче - Ивайло на Ellle - 21.12.2008 (5 месеца)
Най-едро бебе на 7 месеца - Георги на marian1 - 12кг./ 76см.
Най-късно захранено бебе - Михаела на mama_galkа, захранена предагогически на 10 месеца
Най-рано проходилa девойка  - Виктория на Ася, проходила на 9 и 1/2 месеца
Най-рано проходил момък - Божидар на geradost, проходил на 9 месеца



БРЕМЕННИ АВГУСТИНКИ

Slyn4ogled - термин 02.02.2010




~ Ч.Р.Д. АВГУСТИНКИ 2008 ~



ЯНУАРИ

22.01.1976г. - branimira76
26.01. 1976г. - *puhi*
27.01. 1976г. -  Martini mama


ФЕВРУАРИ

03.02.1980г. - mamadona
04.02.1986г. - shiiila (Мария)
06.02.1977г. - sindarella (Ели)
07.02.1975г. - Asija
10.02.XXXX   - Kinly
16.02.1985г. - buba_85
18.02 1979г. - mama na deni(Мая)
20.02.1983г. - svetla mama
24.02.1982г. - Таничка Н-С
24.02.1979г. - kameto79


МАРТ

14.03.1982г. – marian1
18.03.1973г. - kovatcheva
20.03.1980г. – mime_to2
25.03.1984г. - graciana



АПРИЛ

09.04.1981г - PINKI_81
12.04.1975г. – did_ned
13.04.1975г. - ver4eto33


МАЙ

02.05.1976г. - mi6imadi
02.05.1984г. - caprice
07.05.1982г. - stmaya
21.05.1982г. - barabar


ЮНИ

04.06.1977г. - SMG
05.06.1977г. - melfin
05.06.1979г. - andonovag
14.06.1978г. - Valeni


ЮЛИ

01.07.XXXXг. - megan77
04.07.1979г. - Steli_Meli
10.07.1980г. - stella_a
12.07.1983г. - Ellle
12.07.1981г. - Bizu
18.07.1986г. - Щастлива мама
22.07.1977г. - ani_d
23.07.1973г. - eya


АВГУСТ

13.08.1976г. - mama_galka

СЕПТЕМВРИ

01.09.1972г. - Колди
04.09.1979г. - malkabubi
06.09.1979г. - svetlaq
07.09.1980г. - nadin13
22.09.1981г. - bobito81


ОКТОМВРИ

18.10.1981г. - Lyu
19.10.1982г. - slun4ogled
29.10.1982г. - Иренка


НОЕМВРИ

11.11.ХХХХг. - Morskafeia
30.11.1977г. - Poppi


ДЕКЕМВРИ

01.12.1982 - danida82
10.12.1983г. - k_malcheva
10.12.1983г. - Black Eyed
13.12.1971г. - mary j
13.12.ХХХХг. - Britt
27.12.1990г. - IntRiGa_GirL(Таня)
28.12.ХХХХг. - бланш
28.12.1978г. - dessyy



e-mail: augustinki2008@abv.bg
за парола ми пишете на лични


Нашите Албуми

Потребител: augustinki2008
Парола: 2008

ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ:





ЗА КЪРМЕНЕТО


Кърмене, блогът на Хедра
Кърмене, блогът на Бу


ЗА ЗАХРАНВАНЕТО


Кои храни да избягваме?
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко в менюто на малкото дете
Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
*За вредата от захарта*
*Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете*
*Рецепти за домашни пюрета и каши*


Хайде на пазар!




Алергии и непоносимост

Детски ботулизъм   *   Алергия към кравето мляко при децата     *   Алергия към елда

За водите:


 Девин изворна   *   Сравнителен тест на Български минерални води   *   Сравнителен тест на Български минерални води от Бълг. нац. асоци …  - много подробно

Празници, обичаи

Оригинални идеи за детски рожден ден
Детски рожден ден
Организиране на детски рожден ден
Фирми за организиране на детски партита, клоуни, озвучение, украса
Прощъпулник 1
Прощъпулник 2
Кръщене

Хайде на гърне
Как да научим детето да ходи само до тоалетна
Използване не гърне
На гърне
Обратната страна на памперсите
Естествена бебешка хигиена (ЕБХ) 1
Естествена бебешка хигиена (ЕБХ) 2

Възпитание
Плашенето на децата като "метод" на възпитание
10 грешки във възпитанието, които все някога правим







Старите ни теми

ПОСЛЕДНА БРЕМЕННА ТЕМА С ЛИНКОВЕ КЪМ ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ
1. Бебчета на АВГУСТинки навъртяха месечинка
2. През АВГУСТ се родиха, а вече се усмихват
3. АВГУСТинчето кърма и мляко хрупа, за радост на мама килца да натрупа
4. АВГУСТовските котани мъркат, пеят, а пък котарачетата им се смеят
5. Слага АВГУСТинчето новия тоалет и отива в Южния парк на моабет
6. АВГУСТовското ни злато радва се на циганското лято
7. Навън вие вук, мама АВГУСТинка пише със съфорумките тук
8. АВГУСТовска Обама мама
9. Баба зима на вратата чука, АВГУСТинче смее се със глас и гука
10. Люта зима иде вече, в Мола май ще се разхожда АВГУСТовското човече
11. Тихо се сипе първият сняг, АВГУСТинките във форума са пак
12. АВГУСТинчето стачкува, на майка си главата то надува!
13. Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето
14. Първа Нова Година ще празнува АВГУСТовската дружина
15. Подаръци ще има за всички от сърце и най-много за АВГУСТовското дете
16. Мама АВГУСТинка в преспите върви, а във форума слова реди
17. АВГУСТинчетата в столчета седят и с играчките се смеят и крещят
18. АВГУСТинче мощен глас извива, щото зъбче му избива
19. Скоро АВГУСТовската дружинка ща закръгли шеста месечинка
20. Пюре хвърчи, каша се лее, АВГУСТинчето да плюе умее
21. АВГУСТинчето по цяла нощ крещи "Хайде ставайте, на мен не ми се спи
22. АВГУСТовската дружинка вече е на половин годинка!
23. АВГУСТовските дечица почнаха да хапват и с лъжица
24. Докато детенце сладко спинка, тука пише мама АВГУСТинка
25. Баба Марта бързала, на АВГУСТинчетата мартенички вързала
26. Пролет идва вече, чурулика АВГУСТовското човече
27. АВГУСТовските момченца и момиченца чакат първите кокиченца
28. АВГУСТовските деца ще боядисват първите Великденски яйца
29. АВГУСТовските деца са най-красивите Великденски яйца!
30. Идва пролетта и носи слънце на АВГУСТовките деца!!!
31. Слънцето все по-силно пече, АВГУСТинчето се стяга за море!
32. Калина първи ден рожден празнува, АВГУСТовската дружина се вълнува

Предложения за заглавия на следващите ни теми:


"Картофче, морков, тиква, плодове АВГУСТинчето похапва, за да порасте" - бланш
"АВГУСТинченцето бяло цял ден не е спало" - Колди
"Юлски АВГУСТинчета за празник се гответе, другите с торта почерпете" - Steli_Meli
"АВГУСТ наближава, юлско августинче на годинка става" - Steli_Meli
"АВГУСТовската тайфа готви щура веселба " - barabar
"За АВГУСТовската дружинка неусетно изтече годинка " - barabar


Последна редакция: пт, 10 юли 2009, 16:23 от Ellle

# 1
  • Варна
  • Мнения: 27
Пу първа  Peace!
Добро утро на всички поспаланки ето ви едно кафенце за събуждане!

# 2
  • Мнения: 990
 Hug супер е темичката Крис  Hug

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Момичета, мен пак ме нямаше бая време. Ту изчезвам, ту се появявам. Гледам тук е весело, прекрасна новина ме завари. Честито на Слънчоглед, лека бременност и едно живо и здраво и весело детенце.

Аз имам много неща да разкажа за това време ,което липсвах в редиците, но няма да ми стигне страница.  Накратко момъка ми е 8800 кг. 70 см. яде основно пасирани супи, каши и пюрета, освен АМ. Ходихме на море на Албена края на Май, началото на Юни, беше относително кротък, но разбира се не успях да си почина изобщо.

Днес видях, че му се е отчупило крайче на предно зъбче и се чудя / снощи скърцаше здраво, ама много яко със зъбите / дали не му е малко калция , който приема и да са му по- крехки зъбките? Възможно ли е и как бих могла да му давам допълнително?

Друго да ви кажа, какъв ужас преживях миналата седмица. Живеем в къща на втори етаж с вътрешно стълбище. Максим падна с проходилката по стълбището, почти до първи етаж. Каката остави вратата отворена и малкия по- нея, аз се преобличах в спалнята и докато стигна до тях, нашия полетя. Господ беше с него и с мен, момичета, пази го . Размина се само с уплаха, нищо друго, нямаше дори синка, а мина над 12 стъпала. Не мога с думи да опиша ужаса си...

С две- три думи, случват ми се " невероятни " неща. Не съм за завиждане.

Иначе пълзи, прави опити стабилно да ходи и ще проходи май преди каката.

За сега лек и успешен ден от мен. Привечер обещавам да се включа пак.  Hug

# 4
  • Мнения: 6
Ellle, прекрасна тема   bouquet

# 5
  • Мнения: 1
Ел, страхотна си, благодаря ти   bouquet

Иренка, ама направо настръхнах, хубаво е че сте добре  Praynig Голям ужас сте преживели Hug Господ да е с Макс и да го пази, миличкото  Heart Eyes Hug

Пепчо, много гОТино кафенце,, този момък много загладен  Wink
Да знаете, уча, ама ви следя, слаба активност  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 990
Бизу, ти какво искаш с космите ли да си натопи краката в кафето  hahaha

Иренка, наистина сте се разминали с дявола  Praynig За зъбките, на Кико пък му са на петънца по светло бели, но като го водих на зъболекар, женат ми каза че сега се калцирали и да го заведа след 2 месеца ( то стана време пак да ходим) да го намажела с някаква паста да се подсили минерализацията  newsm78 Хубаво беше аграмд да се включи по въпроса, че аз хич не съм на ясно, но можеш да го заведеш за консултация на зъболекар все пак  Peace

# 7
  • Мнения: 276
Здравейте момичета.Ние продължаваме с температурата.Сега му я измерих 38,3.Ходихме на лекар.Гледа му гърлото,преслушва го и каза че всичко  е наред.Мисли че е от зъбите.На мен ми се струва че ако е от зъбита би трябвало да спадне а ние от снощи само сваляме до 37,2-3 и пак наново.Каза да му давам вит.Ц и панадол,но на нас Панадола не ни действа.Взех свещички Ефералган 300 и сега му сложих една.Като се събуди ще му я измеря пак.Казвайте предложения какво да правя.

# 8
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Ел, страхотна темичка, прекрасно заглавие, благодаря   bouquet Много се радвам за Слънчогледката, пожелавам и скоро да си сложи иконката Щъркел с розови гащи  Wink

Иренка, ужасни неща са ви се случили, дано това да е било последното от лошата серия и само хубави неща занапред да ви радват  Praynig Господ го е пазил, милото

Днес ми е много сдухан ден, не мога да си обясня защо, май е от гадното време. Отивам първо да се суша, мокра съм до кости, ужасен порой ми се изля на главата, газила съм до коленете във вода. Ходих сутринта да си повторя теста за Лаймската болест, освен, че висях 2 часа, после доФтора ми идеше да го убия  #2gunfire Като започна да флиртува, доповръща ми се направо Sick, бива ли такива работи. Взе да ми ги приказва едни, "коте", "маце, "миличко" #Cussing out. Мен ме чака гладно бебе вкъщи, той ме занимава с глупости, абе мъже... #2gunfire Отгоре на всичко, докато чаках, като ми рукна онова ти мляко от гърдите, от препълване, блузката ми залепна, станах достойна за "мис мокра тениска", толкова ми беше неудобно  Embarassed  Е, поне после като ме наваля хубаво дъжда, не си личеше вече  Crazy

Щастлива мама, аз доколкото знам и Панадол-а, и Ефералгана съдържат едно и също активно вещество - парацетамол, та се чудя, като не ви действа едното, другото дали ще действа. А за температурата, аз слагам свещичка, за да я докарам под 38, и после доддържам с хомеопатични. При Миши и при брат и действа. Давам на всеки час по 5 гранули Белладона 9 СН, но това е само при температура под 38 градуса !

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 14:00 от mama_galka

# 9
  • София
  • Мнения: 1 139
 wavey

Тук съм,тъкмо се нахранихме и реших да погледна какво става.

Елле,страхотна темичка с хубаво заглавие.Браво newsm51

Слънчогледке,още веднъж лека бременност от мен и пухкаво бебоче на финала newsm32

Иренка,радвам се че всичко се е разминало само с уплахата newsm17

Ето да видите моето зайче,че скоро не съм го показвала:


А тук е с котарака в Свищов,много го обича,крещи от радост като го види:


Теди,бързо да се оправя Гого Praynig

Галка,нямам думи за доктора,всякакви откачалки има Naughty

Бизу,хайде отчетох се.Цунки за теб и Ади Hug

Отивам да приспивам зверчето Whistling

# 10
  • Мнения: 1 090
Привет от българска земя!

Пристигнахме си още в сряда вечерта, но нямах време да се разпиша. Пътуването мина добре, на два дни по 13 часа. Децата го изтърпяха геройски, Алекс спа през повечето време, а Маринка гледа филмчета, игра на компютъра, пяхме и т.н. Първият ден беше доста напрегнато, защото ни валя 10 часа проливен дъжд. Не знам мъжът ми как издържа, но беше много уморително. Спахме в Унгария, Кечкемет. Хотелчето беше много хубаво, даже си запазихме места за връщане. Сега се наслаждаваме на почивката, глезят ни, мързелуваме, а другата седмица ще отскочим до Обзор, на 10.07 сме на сватба във Варна.

Алекс понася малко по-тежко новостите. Постоянно е вкопчен в мен или баща си, не дава никой да го пипа, гушка или целува. Постоянно плаче, ако някой посегне към него. А Марина се премести да живее у леля си и да си играе с братовчед си.  Joy

Буба, как сте след дъждовете?

Иренка, слава богу, че не се е случило нещо с Максим.

Слънчоглед, честита бременност и от мен!

Може ли мамите от Стара Загора да ми кажат къде има магазин на Колев и Колев? В понеделник ще ходим до там да вземаме на мъжът ми паспорт и искам да купим обувки на Алекс, че си няма още.  Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 1 139
Момичета в кърмаческия има 2 теми за поръчки-едната е за потничета и блузки,а другата е за топки,чанти,химикалки и др.
Всички са с интересни лога подкрепящи кърменето.
Който желае може да ги разгледа и да си поръча. Peace

СМГ,добре дошла в България Grinning

# 12
  • SZ
  • Мнения: 10

Може ли мамите от Стара Загора да ми кажат къде има магазин на Колев и Колев? В понеделник ще ходим до там да вземаме на мъжът ми паспорт и искам да купим обувки на Алекс, че си няма още.  Embarassed



В МОЛа на първия етаж  bowuu

Ел,темичката е чудна! И аз много обичам слънчогледи.

# 13
  • Мнения: 276
Момичета 37,3 висока температура ли е?В смисъл чувала съм че за бебета е нормално до 37,5?Оф май вече ще се побъркам? 

# 14
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Щастлива мама, не се притеснявай за 37.3, пък и е нормалоно от зъбите да я поддържа. Вече като мине 38 тогава включвай  панадол/еферелган/ и нурофен. Можеш да ги редуваш, защото едното е парацетамол, а другото е ибупрофен. Няма смисъл да даваш и панадол иеферелган - или дното или другото. Аз лично започвам да давам лекарства след 38.5. До тогава само хомеопатични или нищо.

СМГ, добре дошли на родна земя. Дайте му малко време на Алекс да посвикне. И на него не му е лесно!  Wink

Пинки, голям сладур е малкия, направо да го схруска човек! И с този развят перчем.

Мама Галка, човек да се чуди да се смее ли или да плаче!! Народа изпростя тотално! Twisted Evil

Елл, тенкю вери мач, темата е страхтно свежарска!   bouquet

Иренка, бил е малкия дявол, господ да го пази детенцето!

Общи условия

Активация на акаунт