112та есенна среща в Италия

  • 32 305
  • 759
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710




Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
Част 101, Част 102, Част 103, Част 104, Част 105, Част 106, Част 107, Част 108, Част 109,
Част 110, Част 111



Ето и няколко полезни сайта:
Италиански културен институт
Тълковен речник на италиански
Ferrovie dello Stato

Moжете да сваляте италиански филми от: http://www.mininova.org/



# 1
  • Мнения: 402
10c's,ти ли прави тортичката ди меле? Wink Joy

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 918
Мучас грасиас...

ffr, бе аз в миланско идвам от раз, ама искам да заредя първо кредитната карта  Crazy.

# 3
  • Мнения: 5 710
да бе, аз и торти  Grinning въпреки, че днес нещо ми стана ( страничен ефект от депресията) и направих бисквитена торта. Не знам на какво прилича, защото нямах ванилия...

# 4
  • Мнения: 402
бях останала с впечатлението ,че си се отдала на кулинарията... Grinning
да ти дам рецепта за една кростата newsm78 Grinning-нали знаеш колко си я обичат италианците Peace

Льоли,ми то на такива високи длъжности се вземат и доста добри парички май Thinking Grinning


п.с. момичета,да ви се оплача...преди 2 дена поради един голям скандал на един паркинг,при което едни идиоти викнаха и виджилите, ми откриха, че шофьорската ми книжка е с изстекал срок от февруари..!!!!!!!!!
Боже ,добре че беше мъжът ми с мен и познаваше единия от катаджиите Mr. Green Mr. Green #Crazy Praynig

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 00:53 от ffr

# 5
  • Мнения: 2 603
Здравейте, как сте?
Надявам се, че при вас всичко върви по мед и масло и че сте изкарали страхотни ваканции. Пожелавам ви успешна седмица!
Льоли, много успехи в новата работа и приятно изкарване на командировката.  Hug

# 6
  • Мнения: 6 301
FFR, пий си гинко билобата, а мъж ти да пусне тото. Mr. Green

Аз бях направила 2 торти за РД на сина ми, които занесох в детската градина, да хапнат с децата.  И понеже ние родителите по принцип не ходим в детската градина, с готвачката се срещнахме случайно едва сега наскоро и тя супер във възторг ми сподели, че от май месец си мечтае да ме срещне, за да й дам рецептата за тортите. А на мен тия 2 торти са ми единствен опит тази година и примерно пети сладкарски опит в живота изобщо и помня само, че комбинирах 2 различни рецепти от Гугъл, но какви точно бяха не знам. Късмет на начинаещия явно. Laughing Но според мен жената си помисли, че я мотая нещо, за да не й издам великата тайна рецепта, която съм наследила от пра-баба ми например. Много странно ме изгледа, като й казах, че не си спомням.

# 7
  • Мнения: 2 617
И аз благодаря за темата! Видях, че предната беше от 15.05.  Laughing
Барбабо, нормално е жената да не ти повярва  Wink
Деси, здравей! Липсваше.

Льоли, успех! Брава!

# 8
  • Мнения: 19 485
Моля ви, понеже тук прочетох нещо за италиански манджи....Аз докато бях там няколко дни въобще нищо не ми хареса по ресторантите - явно не зная какво да се поръчам. Синът ми който е отявлен любител на италианската кухня нещо също не можа да уцели меню. А точно на Болоня и казвали кулинарната столица на Италия... Та пишете за някакво ястие (и десерт), който си заслужава да се опита там. Е, ако има познавачи на Болоня, може и към някой читав ресторант да ме насочите. То явно, че като сме там сме по работа така да се каже, но все пак трябва и да се яде. Последния път ядох някаква отвратителна супа с фасул и скариди, ама въобще не ми хареса. Италианските десерти пък ги гледах, нищо не разбрах и накрая си купих шоколад от супера.

# 9
  • Мнения: 8 526
Да се запиша в новата темичка

# 10
  • UK
  • Мнения: 1 918
Моля ви, понеже тук прочетох нещо за италиански манджи....Аз докато бях там няколко дни въобще нищо не ми хареса по ресторантите - явно не зная какво да се поръчам. Синът ми който е отявлен любител на италианската кухня нещо също не можа да уцели меню. А точно на Болоня и казвали кулинарната столица на Италия... Та пишете за някакво ястие (и десерт), който си заслужава да се опита там. Е, ако има познавачи на Болоня, може и към някой читав ресторант да ме насочите. То явно, че като сме там сме по работа така да се каже, но все пак трябва и да се яде. Последния път ядох някаква отвратителна супа с фасул и скариди, ама въобще не ми хареса. Италианските десерти пък ги гледах, нищо не разбрах и накрая си купих шоколад от супера.

Ееее, как ще си поръчаш в Италия супа? Все едно да си вземеш спагети от "Тропс къща"  Laughing. Значи следващия път почваш с лазаня болонезе (верде), всякакви неща с гъби порчини, каппеллетти, пиадина и скуакуероне (ако си в Емилия-Романя де), след това маскарпоне, панна котта, и накрая и от тяхното прошуто и да видим дали пак няма да си доволна  Peace.

# 11
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Добър ден и от мен!
Гледам доста сте изписали след дългия период на застой, в който темата ни дори бе "изпаднала" на втора страница Simple Smile
ФФР, как не си се усетила за книжката? Аз в петък ще имам стикер за риконошименто и да видим каква ще става по палермитанските друмове хаотични. Не правели вече конверсионе, можем да си акраме с каквато си имаме книжка комунитария.
Пак ФФР, ама ти къде най на юг си "слизала" в Италийско?
Ох, пак манджи, не мога да се оттърва от тях, ни от килата Mr. Green

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 10:31 от milix

# 12
  • Мнения: 402


МИЛиКсЧе, стигнах до Везувий.
Ама сега умирам от желание да отида в някое малко наполетанско селце или сичилянско,кьдето и да е,ама на юг /на почивчица,щото аз сьм по близка като характер до северняците/ и да се посмея и отпусна душата.
 Преди се засегна темата за наполетанските песни /истинските хитове/,които много обичам /дори и мьжьт ми и е фен Simple Smile/
Вьв филма, за които ви казах ,има една мисьл "че когато от
си на юг,плачеш 2 пьти-когато отидеш и когато си отиваш........и аз безкрайно вярвам на това !

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 13:07 от ffr

# 13
  • Мнения: 653
Моля ви, понеже тук прочетох нещо за италиански манджи....Аз докато бях там няколко дни въобще нищо не ми хареса по ресторантите - явно не зная какво да се поръчам. Синът ми който е отявлен любител на италианската кухня нещо също не можа да уцели меню. А точно на Болоня и казвали кулинарната столица на Италия... Та пишете за някакво ястие (и десерт), който си заслужава да се опита там. Е, ако има познавачи на Болоня, може и към някой читав ресторант да ме насочите. То явно, че като сме там сме по работа така да се каже, но все пак трябва и да се яде. Последния път ядох някаква отвратителна супа с фасул и скариди, ама въобще не ми хареса. Италианските десерти пък ги гледах, нищо не разбрах и накрая си купих шоколад от супера.

Ееее, как ще си поръчаш в Италия супа? Все едно да си вземеш спагети от "Тропс къща"  Laughing. Значи следващия път почваш с лазаня болонезе (верде), всякакви неща с гъби порчини, каппеллетти, пиадина и скуакуероне (ако си в Емилия-Романя де), след това маскарпоне, панна котта, и накрая и от тяхното прошуто и да видим дали пак няма да си доволна  Peace.

има много хубави супи, от боб, 4е4и, комбинации с гъби, със скариди, миди, рибени.... минестроне, ако предпо4итаШ зелен4уците
предполагам, 4е за много хора ит. кухня е спагети и пица, трябва малко да посвикнат на други вкусове

# 14
  • Мнения: 5 475
  Да се включа в новата тема!  Wink Hug

 Льоли, успех на новото място! Heart Eyes Hug

  Аз след две седмици съм в командировка в България  Wink, но само за 3 дни, в които дори няма да се спрем в София, само на летището... Confused

  Видяхте ли, че от ноември easyjet  няма вече полети до София ?  Rolling Eyes

  

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 11:37 от Astrea

Общи условия

Активация на акаунт