114, за да не е фатална предколедна среща в Италия

  • 33 229
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170



Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
Част 101, Част 102, Част 103, Част 104, Част 105, Част 106, Част 107, Част 108, Част 109,
Част 110, Част 111, Част 112


Ето и няколко полезни сайта:
Италиански културен институт
Тълковен речник на италиански
Ferrovie dello Stato

Moжете да сваляте италиански филми от: http://www.mininova.org/


Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 10:44 от allya

# 1
  • Мнения: 653
В Милано имате ли? Честит тогава. Simple Smile)))
Тук е покрита почти цялата планина, но има една черта, като прецизно изчертана с линия, под която снегът свършва. Много интересен ефект се получава. Ние сме на 300 метра надморска височина, а тази линия е доста наблизо, около 400 м.н.в., предполагам.

сутринта валеШе сняг, сега преминава към дъжд

красива снимка, allya

# 2
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Добро утро и 4естит първи сняг, аз от 14 години не виждам, ни пипам та дано апдне по планините наоколо и да се ак4им на 700з800м надморска висо4ина да му се насладя ид а се запознае с него малката.
А ние тук се оплакваме от 12, 13тте градуса ве4ер и зъзнем ххихи.
Аля, наистина много красива снимка, ееех, Рим, обожавам го.

# 3
  • Мнения: 653
какво Ще кажете за откриването на ЛИДЛ в София: http://www.youtube.com/watch?v=ZX-RfcCoY4E
много страШно ми се стори, толкова ли са озверели хората?  баси, за евтини банани...

# 4
  • Мнения: 170
Радвам се, че снимката ви харесва  Grinning Дано създаде празнично настроение на тези, които са стресирани по редица причини  Wink

# 5
  • Мнения: 653
по въпроса за пазаруването онлине, от тази седмица има и amazon.it
има и доста намаления: взех една книга за Шефа за 33 евро, съЩата в ibs беШе 60 евро (в съЩия ден)

# 6
  • Italia
  • Мнения: 4 492
4естит първи сняг  Party
Аз нали в4ера "обух" на колата зимните галоШи и днес ми беШе мноооого леко на дуШата,успях да се изкефя като дете на снега  Blush

Ов4ева,уелкъм бек  Hug

Джоя,на мен тези истерии и опаШките за банани и други евтинии в Лидъла ми мязат на едновремеШните коледно новогодиШни битки от бай ТоШово време като пуснеха банани и портокали в Плод и зелен4ук  #Crazy
И аз "минах" през италианския Амазон,гледах едно две неЩа и цените ми се видяха определено интересни  Peace
ОЩе не съм купила нито един подарък за Коледа.Трябва спеШно да се взема в ръце. Thinking

# 7
  • Мнения: 6 298
Gioia, благодаря за инфото за амазон.   bouquet

За супермаркета не мисля, че е от глад за евтини банани. Миналата зима бях чела статии за откриването на новия (тогава) мол на Цариградско шосе и беше някаква тотална истерия и там. Паркирали коли в полята в радиус от 1 км. И понеже зима, всичко в кал. ooooh! Видях снимки на разни джипове и мерцедеси, паркирани в калта и, мисля си, собствениците им пак през калта са газили, за да се доберат до мола. Там едва ли е било от глад за евтини дънки Levi's Wink Истерия някаква, манталитет.

# 8
  • Мнения: 8 523
Честит първи сняг и от мен .При нас спря

# 9
  • Мнения: 14
Честит първи сняг момичета, тук вече премина в дъжд. С моя син ходихме до магазинчето тук до нас, и той беше МНОГО доволен. Сяда по снега, рови се, просто супер. Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Gioia, благодаря за инфото за амазон.   bouquet

За супермаркета не мисля, че е от глад за евтини банани. Миналата зима бях чела статии за откриването на новия (тогава) мол на Цариградско шосе и беше някаква тотална истерия и там. Паркирали коли в полята в радиус от 1 км. И понеже зима, всичко в кал. ooooh! Видях снимки на разни джипове и мерцедеси, паркирани в калта и, мисля си, собствениците им пак през калта са газили, за да се доберат до мола. Там едва ли е било от глад за евтини дънки Levi's Wink Истерия някаква, манталитет.

Не знам за моловете,но тук все пак иде ре4 за Лидл,който знаШ към кой тип магазини се спада (дискаунти).Гледах едно видео от откриването в сайта на БТВ и видях адски много пенсионери,които се блъскаха като стадо овце и грабеха по цели стекове олио,банани и не знам оЩе какво. И това определено продиктувано от изгодата на цената в момента. Ина4е за моловете,Мерцедесите и калта определено манталитета си казва думата. Wink

# 11
  • Мнения: 6 298
Гледам едно предаване сега, където един итало-швейцарски архитект (до колкото разбрах студиото му е в швейцария) показва проект, върху който работи, за преподреждането и разкрасяването на Букурещ. Проектът е грандиозен, ориентиран е основно към създаването на атрактивни и функционални места за жителите, но и бъдещите туристи, които искат да привлекат. До там, че искат да обединят някакви езера, които вече ги има в града, в голяма река, (никога не съм била в Б., само по снимките и чертежите се опитвам да си представя за какво говори) понеже "всеки град с река има повече собствен чар"! Човекът каза: "Румъния се присъедини наскоро към ЕС и следователно в момента разполага с огромен бюджет"... Интересно... Да си спомним сега за София, Бойко и... какво? Пак напълниха с вода езерото Ариана. За друго пàри никога нèма. Thinking

# 12
  • UK
  • Мнения: 1 918
Ужасена съм от това, което става в ЛИДЛ, но не и изненадана. Ако знаете каква рекламна кампания му дръпнаха в последните седмици, рекламират ги като не само супер евтини, но и с отлично, НЕМСКО качество и хората се вързват. На много места чета, че едва ли не горките пенсионери с малките пенсии само това са чакали, че да могат и те да хапнат банани и краставици и да си напазаруват за 20 лева. Това може и да е част от истината всъщност, но с такава лакомия и озверяване, за да награбиш по 4-5 връзки банани и кашони с олио не мога да се съглася. Направо отвратително. Никога няма да се оттърсим от този комунистически манталитет, като че ли ще свърши храната и няма да има повече банани. Само заради ей такива неща ЛИДЛ тук ще го бойкотирам, макар и в Италия често да съм пазарувала оттам и то изгодно,

Вижте обаче кво става в Щатите, само там продуктите са малко по-различни:
http://dnevnik.bg/sviat/2010/11/26/1000799_fotogaleriia_cherniiat_petuk_v_sasht/

# 13
  • Мнения: 1 545
Привет!
Толкова вода в Неапол никога до сега не бях виждала - то се е имало дъждовни периоди, но като сега, над месец почти непрекъснати валежи, и то като за световно! Днес цяла сутрин под дъжда направо  #Cussing out.
Овчи, ти забегнеш някоя и друга година, па се веснеш за малко  Laughing. Винаги обаче разведряваш обстановката.
Разбирам хората пред Лидл, и не ги виня. В обстановката, в която живеят, в дълбоката криза, в която са затънали, всеки начин за спестяване на разхотите е оправдан. Ми нормално е да се бият за кашон олио, ако е много по-евтино. А подобни "побоища" могат да се видят и тук по големите хипермаркети когато пуснат на промоция някой лаптоп на супер ниска цена. Не знам кое е по-срамно - да се блъскаш за олио, или за компютър newsm78.

# 14
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ч вижте тук, без коментар оставам, откъси ен само от Палермо, съветвам ви да го изгледате целия клип, пък тогава да говорим кой какъв е.
http://www.youtube.com/watch?v=XFJToIvmaNM&feature=related

Общи условия

Активация на акаунт