Кога за хелва,кога за шербет(и халвет),горещи разговри ще водим и за напредTR41

  • 38 117
  • 747
  •   2
Отговори
  • Мнения: 418









 




  friendship 









ДОБРЕ ДОШЛИ В 41-тa Hu ЛЯTHA TR Тема !


ЗАПОВЯДАЙТЕ ПPИ BEPHИ APKAДAШИ Heart Eyes Laughing Hug НА горещи знойни летни МYХАББЕТИ Ha сладка хЕлва u студен шербет  …
:















Кои сме ние  :newsm78 bowuu  Grinning  :










 







   
Pyбpuka “Наши бисери” : 
hahaha Joy Whistling Mr. Green :
















И ТO3И nъТ kakTo BuHAгu  ЩЕ ИМА BkycoTuu, ЗА ВсeКu К/О ИСКА ДА СЕ ВКЛЮЧИ В TEMATA НИ ...   Mr. Green Hug :



И TAKA … Продължаваме c чешитите helva/Xeл’Ba(c MeeeeKo “Л”)(etymology: oT arb. حلوى‎ Halwā = cЛЛЛaaaaDko) … Bcu4kuTe нaD 20 ВuDa halawa, xalwo, haleweh, ħelwa, halvah, halava, helava, helva, halwa, aluva, chalva, chałwa oT Safranbolu, Bursa, Mardin …:



Helva Dondurması (Хелва Дондyрмасъ)






Pekmezli Helva (Пекмезли Хелва)





Krokanlı İrmik Helvası (Кроканлъ uрмик Хелвасъ)





Un Helvası (Ун Хелвасъ)






Sıcak Helva (Съджaк Хелва)





Peynirli Helva (Пейнирли Хелва)





Peynirli Un Helvası (Пейнирли Yн Хелвacъ)





Peynir Helvası (Пейнир Хелвacъ)





Kandil Helvası (Кандил Хелвacъ)






Kağıt Helva (K’яът (c MeKo “k”) хелва)





Süt Helvası (Сют Хелвасъ)





Osmanli Helvay-i Sabuni (OcMaHлъ Хелвай-и Сaбуни) … ето тyй е връзката с халвeта  hahaha Joy Mr. Green Grinning Laughing Party Crazy Flutter







• Portakallı İrmik Helvası   • Pekmezli Kara Helva   • Helvay-i Hakani   • Güveçte Çikolatalı Sıcak Helva

• Şerbetsiz Un Helvası   • Saray Helvası  • Kaymaklı Un Helvası   • Damla Sakızlı Üzümlü İrmik Helvası

• Tahin Helvalı Parfe   • Dondurmalı İrmik Helvası   • Çikolata Soslu Dondurmalı İrmik Helvası   • Hafif Helva


http://english.turkishcookbook.com/2010/11/semolina-helva-with-cheese.html
http://english.turkishcookbook.com/2008/11/tahini-helva-in-oven.html
http://english.turkishcookbook.com/2005/11/flour-helva.html
http://english.turkishcookbook.com/2005/04/semolina-dessert_18.html
http://www.ustayemektarifleri.com/category/helvalar
http://tatli-tarifleri.blogcu.com/etiket/helva




И за да  можем да преглътнем по лесно сладките хелвени хапки, ще има И поне по едuн oT 40-тe  видa şerbet=шербет/hoşaf=хошаф/kkomposto=компосто/ şurup=шypyn за всички:

Gelincik Şurubu





HARDALİYE




Meyve Hoşafı



İncir Hoşafı





Mürver Şerbeti




Kavun Şerbeti




Koruk Şerbeti




Somato(Acıbadem Şurubu)




• Naneli Karadut Hoşafı  • Ballı Nuh'un Gemisi Hoşafı  • Güllü Nar Hoşafı  • Vişne Hoşafı
• Bademli Şeftali Hoşafı  • Zerdali Hoşafı  • Portakal Hoşafı  • Kara Üzüm Hoşafı  • Çilek Hoşafı
• Ayva Hoşafı  • Armut Hoşafı  • Kayısı Hoşafı  • Elma Hoşafı  • Ayva Şerbeti  • Şeftali Şerbeti 
• Portakal Şerbeti  • Karadut Şurubu  • Çilek şurubu  • Yasemin Çiçeği Şerbeti  • İğde Çiçeği Şerbeti
• Naneli Limon Şerbeti • Böğürtlen Şerbeti  • Meyankökü Şerbeti  • Hardaliye Şerbeti  • Nane Şurubu
• Gül Şerbeti  • Elma Şurubu  • Elma Kompostosu  • Şetali Şurubu   • Acele Bacı Hoşafı  • Nurcum Şerbeti
• Cebelitarık Şerbeti


http://www.hanimeli.tc/kategori/yemek-tarifleri/serbet-cesitleri/
 















Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=



=============


Истанбул

Истанбул 2

=============


~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема 

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР) 

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22
В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27
В хубаво време или не, при нас бo3a u гьoзлеме ще се nue u яде – TR 28
В очакванe нa пролеттa с тaнЦu, kaTMu и баклава ще ви посрещне нашата тайфа–TR29

Баба Марта(a и пролетта)при нас дойде,тук хEлва и кюнефе нa kopeM ще се ядеTR-30
В очакване на скъпи срещи и със спомени и впечатления още по-гор … а забава – TR 31)
ВЕП дойде u замина,но TyK пролетно-летния купон с рози продължава за стотимаTR32
Под черешата на кайсиев речел+прасковен конфитюр да обсъдим ваканционния турTR33
Празник-делник или не,(есеннатa) разходка от Едирне до Диярбакър нac зове-TR 34
Край Босфора шум се вдига, дружината на есенно-кумпир парти пристига - TR 35
Байрами се задават,пак(духовнo-културни/бахурски)вкусотии ще се раздават-TR36
Kога за u3kycTBo,кога за кебап,тук АшуроKoледноHoвогодишни диску … е има пак37 
KoледноHoвогодишни дискусии ще има пак37  [/url]
'Вреемeeй за бoйоз&айран'-по Истанбулските тепета  … ра с барабан-TR38
Традиционни пролетни Истанбулcки срещи се задават,пак лалета ще се раздаватTR39
За Гергьовден и Хъдрълез, при комшиите на забава И гощавка се спри И влез – TR40








 







*** 


 Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)





** ако искате да качвате снимки от компютърa cu, можете да ползвате тази страницаwww.radikal.ru

 



PS: Изненада ...полезни нещица Heart Eyes Mr. Green Laughing Crazy Wink Hug Peace :
http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html







Нека ни върви по вода и сладки хабери тази изключително сладка, та блага тема  Hug Heart Eyes Simple Smile Grinning Mr. Green Laughing Sunglasses Party Wink Crazy Flutter Praynig Peace  bouquet !












# 1
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Първа ! ( по сватовство  Flutter Flutter Grinning)

Айде, хаирлия да е!

# 2
  • Мнения: 418
Свате, нали знаеш, то сватството по голЕмУ от братството, бе сестро hahaha Joy Whistling Thinking Crazy Mr. Green Laughing Hug



Misti - де вали бря, при нас нЕма и капка Whistling Crazy  ... имаше днес по едно време от Florya до Istinye и обратно(... това като в песента Черен влак се композıра от Бургас то до София  hahaha Joy Mr. Green), но сега е ок ... поддухва ветрец ... слава Богу ... (** a бебеата от снимката много сладко, съвсем по темата викаш, а ... мани мани напълни се темата с памперси, цици, пюрета, и такивамити хубави рабпоти hahaha Joy ... пу пу пу ... 41 кере Машаллах Wink Hug)

# 3
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Абе, Дилярска нямаше ли тези дни рожден ден? Нали правилно помня,че е Близнак и тя?

# 4
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Абе, уж някои са на работа, пък как сколасват и тук да пишат, и чат да правят, та и преводи  (уж) Mr. Green Ей, Радое, Радое, прав си бил винаги  Joy
Бз_чок, темата е джууус! Браво на хамаратката!  bouquet

# 5
  • Мнения: 418
Сватя, булката е близнaк да, и то какъв ooooh! Whistling Thinking .. ангело-дяволски hahaha Joy Mr. Green . Милият ми зет един ден hahaha Joy Mr. Green Laughing ...Ама сега не върви да се хавля  кога се е пръкнала керката на този свят ... ша чакам някой да се сети и така  Joy Crazy Mr. Green ..




Мисти - ми как бе, аз беджериклийка ли с/м или лукова глАва hahaha Joy Mr. Green Embarassed Hug ... още сaмо хЕлва не съм се пробвала да пробвам, ама и на това ще му дойде реда Thinking Whistling ... Ще се чуем след като наследницата биде отправена към кревата след минути Mr. Green Wink ...


Алооо не се крийте останалите, ко сте се качили на клоновете и тайно тайно си хапвата хЕлва  Naughty Crossing Arms Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 603
Здравейте и от мен!
bz мерси за новата тема, много изкушения има на първата страница  Mr. Green    bouquet

Аз съм  съвсем в криза вече, повече от 2 месеца не се виждаме с моя любим  и съвсем съм изкукала. А тази седмица само по телефона се чуваме и това още повече ме напряга.  #Cussing out   #2gunfire Нямам търпение да заминавам вече.

# 7
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Не. не правят преводи, щото чатят!! Mr. Green Алоу!

Ох, Якамоз, айде, да минава!

# 8
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Ало, Бз_онката, пропущила си халвета Mr. Green Се за хелвата, се за хелвата!  Joy

# 9
  • Мнения: 418
Misti'cim  Mr. Green : Как с/м го изпушитила, бря Crossing Arms Mr. Green, не ме стряскай така, молим ти са.. аз тука чинно си записвам записки кой какво как и къде да съм в час и да с/м подготвена , а ти сега изпущила с/м го ... да не е почнал без мен по рано hahaha Joy Rolling Eyes Embarassed Blush Mr. Green ...

Ми oT таз хЕлва
                                и тоз шербет,
                                                                човек забравя за халвет  hahaha hahaha hahaha





Yakamoz -  ckopo Da ce събepeTe c Dpyгap4eTo Tu  Hug Praynig Heart Eyes

# 10
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Охо GrinningАз докато се усетя и новата тема готова.Браво БЗ  HugкАКТО ВИНАГИ на висота и изпипана с чалъм HugАз от всичките вкусотии искам да опитам шербета от мак,хардалие съм пила=баба и дядо ни правеха на село HugНещо изключително хубаво и като пиеш ти се пие още повече.Айде да не се отплесвам ,че има бременни моми Grinning ще вземат да юрнат мъжорята си да търсят халви и хардалие=Луизи Hug

# 11
  • Мнения: 6 243
Ох стига с тез халвети, обяснете ми за шербетЯ!

Не се шегувам, само на ТР са обясненията - това плодов сок ли е в крайна сметка? Като гледам, че на ВВ го пият все по повод, излоза, че тр. да е деликатес някакъв  newsm78

# 12
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Хоп, троп, хоп, троп и аз да сЪ примъкна във новата тема nuts

БЗ-ончик,
Много хЪлвЪ, многУ нЯщУ...... Joy пък за халвет аз сПиСиалнУ много ще има да почакам...

МИСТИ,
Тоя бебо ме разсмя на глас Laughing

ЛУИЗКЕ,
И тука мила да те изтипосам и да ти благодаря за загрижеността Hug оценявам го многУ Hug

ХАКИ,
Напомни ми за шербета thumbsup отивам да си налея, докато гледам Забранения плод Wink

ХАПЧИЦЕ,
Ние си купихме смеска за шербет от АнталЯ. Много билки, многУ нящУ, обаче Ашкъмчето ги приготвяше...изгони ме от куФнята и каза да не припарвам докато не ми го приготви. ЗабраЙФ обаче смеската от какво беше, помня само карамфила Sad  Мистичето да каже във Анталя ей там на центрУтУ във Старият град какъв продават във пакети. От там съм си го купувала.

Последна редакция: вт, 14 юни 2011, 20:33 от DELTA_DELTA

# 13
  • Мнения: 1 243
Да се цопна и аз при вас, че то едва успявам да прочета старата тема и айде нова  ooooh!
БЗ гледай ти, ерката близнак, а аз убедена, че е лъв  newsm78 ама толкова съм ибедена, че чак теб ще разубедя  Laughing Да започва гадаенеето кога е родена Party
DELTA_DELTA кога, в колко часа и къде? Анджелои ще ни спука пак от майтап за нашите организаторски способности Simple Smile Азпо принцип съм свободна, но само моля да не е рано сутрин или късно вечер срещата, около 14-15-16 часа ми е супер, ами то и деня да напиша и айде имаме среща  Laughing Шегувам се, но моля и на мен едно Лс ако ме искате, че едвам успявам да ви следя тук.
Развихрила съм се да правя 3 торти едновременно, сега съм на ниво украсата де, ама имам да сътворя около 100бр рози и др цветя, че ми съобщиха, че искат и калинки и пчелички да имало Rolling Eyes  По повод на тортите така ми се иска да с епробвам с една торта, която да напомня за Турция. Правих една с пезлонги, пястк, чадър и надписът беше "Турция", но ми се иска нещо по автентично, та сега умувам  newsm78
Якамоз дано скоро сте заедно с любимия. Много е гадно така разделени, аз от опит знам-щях да превъртя от скука, мъка, самота, душевна и.... Wink, еййй Бога ми все едно част от мен беше изтръгнато и захвърлено някъде в нищото. Добре, че го има скайпа иначе не знам как щях да изтърпя тези 4 месца раздяла.

Пина при вас всичко Ок ли е? Дано бързо отминава и при теб този период, в който сте попаднали и всичко да ви се нареди както искате!
айде дружина отивам да правя захарни калинки и пчелички...

# 14
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Хаnкe, ей го, ей на шербетя:

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eerbet

Който иска на Бг, който иска на Анг, пък и аз научих, че западното (фр Mr. Green)наименовиние да било сорбе, малиии, че и алкохолно Joy

Общи условия

Активация на акаунт