Традиционни пролетни Истанбулcки срещи се задават,пак лалета ще се раздаватTR39

  • 33 010
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418








 




  friendship 






ДОБРЕ ДОШЛИ В 39-тa ПPOЛETHA TR Тема !

ЗАПОВЯДАЙТЕ ПPИ BEPHИ APKAДAШИ Heart Eyes Laughing Hug НА БoЛ БoЛ  МYХАББЕТ , пролетно фондю и чаша aроматно турско кафе с каймак  …
:



 










Кои сме ние  :newsm78 bowuu  Grinning  :












HoBa pyбpuka “Наши бисери” : 
hahaha Joy Whistling Mr. Green :













И ТO3И nъТ ЩЕ ИМА BkycoTuu, ЗА ВсeКu К/О ИСКА ДА СЕ ВКЛЮЧИ В TEMATA НИ ...   Mr. Green Hug :


Продължаваме c чешитите muhallebi/ мухaълле’би / (видове десерти направени с (голямо количество) мляко):

Muhallebili kadayıf (мухaъллеби’ли када’йъф)





Kazandibi (ка’зан,ди’би)






Keşkül (кеш’кюл)





Profiterol (профите’рол’ c MekO “л”)






Tavuk Göğsü (Тавук Гьоъ’сю)





Sakızlı muhallebi (сакъз’лъ мухaъллеби)






Fırın Sütlaç (Фърън сютляч)





Supangle (cynaHглe)




 









Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=



=============


Истанбул

Истанбул 2

=============


~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема 

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР) 

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22
В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27
В хубаво време или не, при нас бo3a u гьoзлеме ще се nue u яде – TR 28
В очакванe нa пролеттa с тaнЦu, kaTMu и баклава ще ви посрещне нашата тайфа–TR29

Баба Марта(a и пролетта)при нас дойде,тук хEлва и кюнефе нa kopeM ще се ядеTR-30
В очакване на скъпи срещи и със спомени и впечатления още по-гор … а забава – TR 31)
ВЕП дойде u замина,но TyK пролетно-летния купон с рози продължава за стотимаTR32
Под черешата на кайсиев речел+прасковен конфитюр да обсъдим ваканционния турTR33
Празник-делник или не,(есеннатa) разходка от Едирне до Диярбакър нac зове-TR 34
Край Босфора шум се вдига, дружината на есенно-кумпир парти пристига - TR 35
Байрами се задават,пак(духовнo-културни/бахурски)вкусотии ще се раздават-TR36
Kога за u3kycTBo,кога за кебап,тук АшуроKoледноHoвогодишни диску … е има пак37 












Bреме e  … за виртуална kuTkeHa разходка Heart Eyes Laughing  u3 npoлeTHo Turkiye :










*** 
Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)



** ако искате да качвате снимки от компютърa cu, можете да ползвате тази страницаwww.radikal.ru

 


PS: Изненада ...полезни нещица Heart Eyes Mr. Green Laughing Crazy Wink Hug Peace :
http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html





# 1
  • Мнения: 113
Добро утро и от мен! Много пролетна и цветна е новата темичка, благодаря BZ... 
Лорче, много добре се чувствам след като чета твои постове да знаеш....  Hug
Yakamoz, кучетата са моята слабост, имала съм две кучета по едно и също време, след като си отидоха от този свят много трудно ми беше... реших че никога повече няма да имам куче, но 4 години по-късно баща ми реши че му трябва ловно куче и без да ни пита взе такова... казваха се Кевин(като Кевин Костнер), Тери(като Теренс Хил) и настоящето е Рони - на племениицата ми ... Вашето също е страхотно, името също много му отива, много се радвам за вас. Аз вече доста добре се оправам с турския, разбирам основни неща, и също така мога да се оправям с мебелисти, фризьори, на пазара, в магазина, със съседи и свеки  Mr. Green 
Аз също научих италиански(повече разбирам отколкото мога да говоря де, поради липса на практика) от страст - към футболен клуб Ювентус  Crazy  Когато бях по-млада бях голям фен, и в годините когато нямаше интернет и прочие, писах писмо до централата им (на английски), те пък ми отговорха  Shocked  неочаквано и на италиански... търсих, търсих някой който да ми преведе тяхното писмо, като не намерих, реших да го науча ... и така  newsm53   
Андж, отивам да гледам снимки, след като не се обади да се видим... каза че не си минала моста даже, ама аз бих го минала за де видим, ама нейсе... снимките от Facebook са страхотни, както винаги ...

# 2
  • Varna
  • Мнения: 2 595
БЗ-че Hug Джанъм
Благодарско за новата тема  bouquet Че и от моите любими лаленца си изпляскала Hug
За ТурскУтУ език какво да кажа...наштИ авери от Туркията които са и са английско говорящи, много ми се смеят, по точно радват, защото много обичам на място на някоя англиЙцка дума да изшаткам турска. Става по колоритно....не че съм отличноговорящо английски, ама таман ставам за такива весели разговори, да накараш ОрЪта да се смеят. А аз както знаЙтИ обичам да засмивам хората.

ЛУННА ПЪТЕЧКЕ,
Споко бе знаЙш турски....то толкова турски думи има във нашият език, като например....  чекмедже Wink

Изгледахме ние  филмчето на ДжордЕтУ още вчера.....то напраУ тЪ насилва да си Фаниш багажЪ и да тръгваш ....Джордич показа ми стари бойни пътеки и ти, миналият път бяхме на някои от тия места, деТ сЪ пиЙ и танСува Wink

Тука тази сутрин много яка сутрин....топлааааа, слънчевааа и дървото пред нашият блок цъфнало ей така      Махнах мартеничките, сега ще ги вържа на дървото Grinning

# 3
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Добре, доволна съм , не съм първа Simple Smile



Добро утро, дружина! БЗ, аферим, ашколсун, машала!   Hug

Луизи, ти си ми първа в списъка другия път. Simple Smile Откакто се мандахерцахме с автомобил из Истанбул съм меко казано , силно респектирана от разстояния , трафик и т.н. и не смея да си помисля колко време би отнело едно идване от Дараджъ до Бейолу, например. Но ! Щом си ентусиаст, другия път - на първа линия!

# 4
  • Мнения: 11 747
Много яка реклама, супер заигравка с кварталите, верно, изкефи ме!
Не съм ви чела.

# 5
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Ето и новата темаааа!!! Simple Smile
Бз-ката,  Hug еллерине са\алък, благодарско за положения труд!  bouquet
Хайде, бе, няма ли мераклийки за новата тема? ooooh!

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 21:04 от mistik

# 6
  • Мнения: 2 603
Ето ме и в новата тема, след един много напрегнат ден. Нищо не мога да кажа, толкова съм уморена. Днес часовете минаха по-добре.

# 7
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689

Хайде, бе, няма ли мераклийки за новата тема? ooooh!

...каза тя в 9 вечерта . Simple Smile Альоууу, ние по обед сме се разписало, альоу!

Днес поради количеството работа цял ден ми бяха отворени 6-та и седма тема на монитора, не знам какво се бях пресетила, но е много интересно да видиш кой кога е дошъл в темата и как се е развил; как съм си ви представяла в началотo, когато само четях и ...каква я мислехме, каква стана.  ooooh!

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 22:26 от angelina.bgk

# 8
  • Мнения: 256
Хм, ми я разкажи  Wink Каква я мислихте и каква стана?

# 9
  • на морето
  • Мнения: 103
Добрутру! Бурджорно!Гюнайдън! Мархаба ! и т.н.
С две думи  здрасти на целокупното съфорумство !  Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes

Слагам едно каймаклЪ  ароматлЪ кафе  за разсънване и спорен ден !




и едно портокалово сокче ..

Афийет олсун !

БЗ , слънце за очите ми , радост за сърцето ми !   bouquet Heart Eyes  bouquet Heart Eyes Hug  bouquet Hug    Прекрасна пролетна темичка ! А ти , джанъм беним , да си ми жива и здрава и ...стига вече болести при вас тази година ....

# 10
  • Мнения: 11 747
Абе, стига сте ги чели тия стари теми, бре! Някой може да се срамува от себе си  Mr. Green

# 11
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Абе, стига сте ги чели тия стари теми, бре! Някой може да се срамува от себе си  Mr. Green
Трябва да се чете , Пине. Grinning Какво ще се срамува този някой не е ясно, аз повече бих се срамувала от неуместни въпроси.

преди известно време стана въпрос,че съм попаднала на чудна книга , наречена "Истории от харема на чужденките" - Tales from the Expat harm ( БЗ, Хапке, как да преведем най-точно expat? ). Книжката е компилация от случки, разказани от жени, попаднали по различни поводи в Турция - като съпруги, приятелки, работници от всякакъв вид или просто пътешественици. Чак сега стигнах до нея и много ми се иска повече хора да могат да я прочетат. Мистик, ти питаше дали я няма на турски - еми, открих,че я има и на турски и се казва Turkce Sevmek , ето я :
Това е втората или третата книга в живота ми, която ми се е искало да преведа, защото смятам,че ще даде отговори на много въпроси и ще достави радост на много хора. Докато чета разказите се радвам,че съм се родила на това място на света и че мога разбиращо да кимам с глава на случки, които са били странни и изненадващи за образовани и широко скроени западни жени.

С две думи -- има разказ за това как жена -археолог предвожда бригада турски мъже при разкопките на Троя; разказ на жена, живяла в Бурса и предприела сама ( много важна подробност!) пътешествие на Изток и начина, по който турските мъже са възприемали поведнието и ; разказ за едно разбито сърце; разказ за пречистващата сила на хамама и женското общество там; разказ за доброволка от Корпуса на мира , която турските и приятели не са искали да пуснат да се прибере , защото действието се развива по времето, когато са застреляли Кенеди и в САЩ не е безопасно; разказ на собственичка на хотел в Султанахмед, която губи бас със свой служител за това колко богохулна е картина във фоайето , разказ в стил "Сексът и градът" за разликите между възприемането на източните свалки от западните жени и още , и още ... С огромно удоволствие при първа възможност ще се опитам да попреведа нещичко.

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 10:53 от angelina.bgk

# 12
  • Мнения: 1 934
Звучи много интересно тази книга. Ще чакам с нетърпение откъси от нея  Simple Smile
   Лора, да ти благодаря за препоръчаната книга "Бит и душевност на българина"-още миналата седмица я взех,но сега я чете свекър ми. От библиотеката ми казаха, че това е прекрасна книга и че авторът е загинал във Втората световна война.

# 13
  • Мнения: 256
аз повече бих се срамувала от неуместни въпроси.


 Embarassed  newsm78 Дали пък става въпрос за мен? Да отивам ли в ъгъла?
И аз се нареждам за откъси, че не мога да чета на английски. Всъщност мога, даже май и добре звуча, но ако и разбирах....ехей.

Аше, тези кафета са толкова красиви, че чак се чудя, как би ми дало сърце да ги пия.

# 14
  • на морето
  • Мнения: 103
Ми к'во чакаш , бе Ангелинке , мятай я  ....  Laughing Laughing Laughing Laughing  И на мене ми звучи много интересно ...ама на този език не вУзприемВъм Embarassed Embarassed Embarassed  , т.е.  и на двата промотирани от тебе варианта ще се блещя като ... Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes   да речем , като бушмен пред компютър ...

Общи условия

Активация на акаунт