(Био)зеленчукова градина - тема 24

  • 89 376
  • 757
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 753
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМА № 24!!!
Желая ви приятна почивка!
 Hug

"Най-добрата храна е тази, която сам си отгледаш!"


                                               ТЕМА №1 VІ.2009-ІІІ.2010            ТЕМА №2 ІІІ.2010-V.2010
                                               ТЕМА №3 V.2010-VІ.2010                ТЕМА №4 VІІ.2010-VІІІ.2010
                                               ТЕМА №5 VІІІ.2010-ХІ.2010           ТЕМА №6 ХІ.2010-ІІ.2011
                                               ТЕМА №7 ІІ.2011-ІV.2011              ТЕМА №8 ІV.2011-V.2011
                                               ТЕМА №9 V.2011-VІ.2011                ТЕМА №10 VІ.2011-VІІ. 2011
                                               ТЕМА №11 VІІ-ІХ 2011                   ТЕМА №12 ІХ.2011-ХІ.2011
                                               ТЕМА №13 ХІ.2011-І.2012              ТЕМА №14 ІІ.2012-ІІІ.2012
                                               ТЕМА №15 ІІІ.2012-ІV.2012          ТЕМА №16 ІV.2012-V.2012
                                               ТЕМА №17 V.2012-VI.2012              ТЕМА №18 VI.2012-VIII.2012
                                               ТЕМА №19 VIII.2012-ХІ.2012         ТЕМА №20 ХІ.2012-ІІ.2013
                                               ТЕМА №21 ІІ.2013-V.2013              ТЕМА №22 V.2013-VІІ.2013
                                               ТЕМА №23 VІІ.2013-ХІ.2013              
                
НАШИТЕ ГРАДИНИ
Куркума
an65
Гелика
villi 66
cecunka76
avocett
bushkata
Нощни очи



Отглеждане на пипер - от rorik
1  2  3  4  5  6  7
Отглеждане на босилек в саксия през зимата - от amica1

Как да си отгледаме био домати - от amica1

Растително-защитни операции по ябълките - максимално еко-био на база 2012 г. Констатации и решения за догодина - от amica1



Полезни сайтове
Ръководство за интегрирано управление на вредителите при зеленчуковите култури (домати, пипер, краставици, тикви, тиквички, дини, пъпеши, зеле, карфиол, брюкселско зеле, лук, чесън, праз), отглеждани на открито и в оранжерии - НСРЗ
Лунен календар
Календар на зеленчукопроизводителя
Как да защитим растенията без химия
Как да защитим растенията без химия 2
Семена от редки и нови видове
Био семена и разсад
Видове торове
Биоторове
Биопрепарати и торове
Още торове
Храни без химикали
Чудодейни съвети - зеленчуковата градина

# 1
  • Варна
  • Мнения: 483
  bouquet
Благодаря за най - полезната ми тема!

# 2
  • Мнения: 1 101
stelt77   bouquet Благодаря за темата!

Пропуснах засаждането на марулки и лук есенно поради ремонт за  разширяване  на мястото..слагат ми ограда  и мястото ми става двойно  Party
Лошото е че докаараха 2 камиона пръст едната купената е ситна пясък с почва..но после му дали за без пари на хазяина една глинена  ooooh! Уж глинената ще я натъпчат около оградата да запълнят дупките ..че не ми се мисли върху нея да култивирам.

# 3
# 4
# 5
  • Мнения: 1 070
Стелт, благодаря ти за темата   bouquet

Записвам се с една моя декоративна тиквичка.

Последна редакция: чт, 28 ное 2013, 12:52 от ⅞ ...and Happily Ever After

# 6
  • Мнения: 190
4естито нова градинарска  Hug

# 7
  • Мнения: 240
Здравейте!
Благодаря за новата тема. Аз умирам от яд, че ми останаха несъбрани репичките, морковите и мушмулите а марулките незавити, защото колата се развали и мъж ми се мота 1 месец да я "оправя". И по закона на Мърфи миналата събота, когато вече трябваше да отидем, той се сети, че трябва да смени гумите. Уж бързо щеше да стане а се прибра по обяд. Е как да се пътува след като ще стигнем по мръкване а и заваля. Побеснях. Най вероятно чак на пролет ще разбера резултата. Иначе при последните си ходения успях да насадя, чесън и спанак. Прекопах част от градината. Прибрах си колците в бараката, че да не гният цяла зима на вън.
На пролет се очертава да стана и пчеларка. Много се запалих и даже един колега на мъжо ще ми подари пита с пчелно семейство от трънския край а друг мой роднина ще ми проведе безплатни курсове на неговия пчелин, както и ще ме снабди с още пчелички. Нямам търпение.

П.П.
Още се мъчим с домати, които постепенно си зреят в 3 касетки на балкона.  Laughing

# 8
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
wafi завиждам ти за доматите. Последните малката ги изяде в събота и приключихме с тях, но пък и тази седмица имам зелен лук. С лютеница е разкошен, с маслинки, с варени яйца, с варени картофи, дайте още идеи, че вече се изчерпах, а имам за цялата седмица. Остана още малко неизваден, но снега го затрупа. След вчерашния валеж е станал 38 см.

# 9
  • Мнения: 240
Tsv аз много обичал салатка от пресен лук - само лук нарязан на ситно се поръсва със сол и олио и се намачква с ръка. После взимаш хляб, чупиш си залче и загребваш с него от лука. Мммммм чак се олигавих  Laughing

# 10
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
доматките отдавна са ометени Simple Smile сега вече дегустираме туршийката - и тя с домашни доматки и черита

а и винцето е станало  Crazy голяма мъка ще  е тая зима  Laughing

# 11
  • Мнения: 240
st. Dobri не думай. И нешето винце е готово, пастърмичките почти а мъж ми сега се обади да вадя месомелачката, че носи месо за луканки. Свекито тея дни ще дойде и ще донесе пушено месце и после ме питай защо почнах да раста на страни.  Embarassed

# 12
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
 Laughing Laughing Laughing ей така се пази линия  Hug и овална да е, пак е линия  Hug

# 13
  • Мнения: 30
Най-хубавата тема! Hug Ех, Добри - овал да е, щом казваш Joy
Виното ни е мерло, заслужава специално внимание!

# 14
  • Варна-София
  • Мнения: 428
Аз като имам зелен лук не пропускам да направя с бъркани яйца и сиренце, непременно с краве масълце. И за миш-маш става и за баница със зелено и в кьопоолу върви, и много го обичам на салата от стерилизирани домати със сиренце.
Ако все пак е много - увий лука на масури в свежо фолио и във фризера, и после цяла зима ще си режеш по малко - я в яйчица, я в кьопоолу, я в яхнийка - върви на много места.

Много се радвам за новата тема, като вземем да наближаваме края на някоя и вземам да се чувствам притеснена дали ще се намерят добри хора да направят новата, обаче чудото всеки път се случва.

Да благодарим на Стелт.  bouquet

Последна редакция: чт, 28 ное 2013, 22:05 от amica1

Общи условия

Активация на акаунт