(Био)зеленчукова градина - тема 23

  • 66 332
  • 728
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 753
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМА № 23!!!
Желая ви приятна работа!
  Hug

"Най-добрата храна е тази, която сам си отгледаш!"


                                               ТЕМА №1 VІ.2009-ІІІ.2010            ТЕМА №2 ІІІ.2010-V.2010
                                               ТЕМА №3 V.2010-VІ.2010                ТЕМА №4 VІІ.2010-VІІІ.2010
                                               ТЕМА №5 VІІІ.2010-ХІ.2010           ТЕМА №6 ХІ.2010-ІІ.2011
                                               ТЕМА №7 ІІ.2011-ІV.2011              ТЕМА №8 ІV.2011-V.2011
                                               ТЕМА №9 V.2011-VІ.2011                ТЕМА №10 VІ.2011-VІІ. 2011
                                               ТЕМА №11 VІІ-ІХ 2011                   ТЕМА №12 ІХ.2011-ХІ.2011
                                               ТЕМА №13 ХІ.2011-І.2012              ТЕМА №14 ІІ.2012-ІІІ.2012
                                               ТЕМА №15 ІІІ.2012-ІV.2012          ТЕМА №16 ІV.2012-V.2012
                                               ТЕМА №17 V.2012-VI.2012              ТЕМА №18 VI.2012-VIII.2012
                                               ТЕМА №19 VIII.2012-ХІ.2012         ТЕМА №20 ХІ.2012-ІІ.2013
                                               ТЕМА №21 ІІ.2013-V.2013              ТЕМА №22 V.2013-VІІ.2013
 
               
НАШИТЕ ГРАДИНИ
Куркума
an65
Гелика
villi 66
cecunka76
avocett
bushkata
Нощни очи



Отглеждане на пипер - от rorik
1  2  3  4  5  6  7
Отглеждане на босилек в саксия през зимата - от amica1

Как да си отгледаме био домати - от amica1

Растително-защитни операции по ябълките - максимално еко-био на база 2012 г. Констатации и решения за догодина - от amica1



Полезни сайтове
Ръководство за интегрирано управление на вредителите при зеленчуковите култури (домати, пипер, краставици, тикви, тиквички, дини, пъпеши, зеле, карфиол, брюкселско зеле, лук, чесън, праз), отглеждани на открито и в оранжерии - НСРЗ
Лунен календар
Календар на зеленчукопроизводителя
Как да защитим растенията без химия
Как да защитим растенията без химия 2
Семена от редки и нови видове
Био семена и разсад
Видове торове
Биоторове
Биопрепарати и торове
Още торове
Храни без химикали
Чудодейни съвети - зеленчуковата градина

# 1
  • Мнения: 555
Благодаря за темата, Stelt77   bouquet

Това ми попадна случайно... специално за Вили , Анн , Ани ... Hug

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 15:45 от Тedy

# 2
  • Мнения: 1 111
Стелт, ако искаш мога да ти изпратя малко за проба?

# 3
  • Варна-София
  • Мнения: 428
Благодаря за новата тема.

Добре, че ми напомни за маслото от нийм. И без това си бях наумила още веднъж да напръскам въшлясалите млади ябълки.

Резултатът от предното пръскане с масло от нийм е, че старите въшки (зелена ябълкова въшка) измряха и изпадаха, а мравките започнаха да настаняват нови по младите листа, така че периодически ще пръскам, но аз и на това съм доволна, даже много. Еко-био - чисто, мога да се мажа с нийма за козметични цели (шегувам се, още не съм проучила, обаче и такова приложение ми се мярна).

За котарака подейства също частично. Ако беше по-малко коте щях по-често да му организирам къпане, ама той е дърт котак с големи лапи и нокти, така че ... щерката му взе по-силни средства и сега е прекрасен, с копринена козинка и като ме види, ляга и обръща коремче да го почеша.

А, сега ви пускам малко хвалебствия за сляпото куче.
http://science.actualno.com/Zashto-goloto-sljapo-kuche-ne-boledu … -news_428779.html

Засега обаче, наблягайте на черитата, защото противораковите вещества са в кората на домата, а при тях отношението S:V е в полза на черитата, щото числото зависи единствено от радиуса, а в знаменателя се повдига на куб.  Hug

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 15:00 от amica1

# 4
  • Мнения: 240
Благодаря за новата тема!

Да се отчета и аз. Обрах грахта и не съм доволна, защото гадните скакалци ми го изяли и тъкмо да ръсна новия и небето се продъни. Сега си ги рътя в къщи и за 2 дни покълнаха обилно. Май няма да дочакам почивката на мъж ми а ще хващам влака за да го насадя тоя грах.
Насям и втора реколта моркови, че първите са ми почти готови и много ни се ослаждат, особено на детето. От тия всекидневни дъждове тиквичките ми гният и не могат да пораснат за бране. Боба вече пълни шушулки, краставичките ми тръгнаха най на края но и моята Гергана ми мяза на корнишони. Домати бол само да узреят чакам а и надраснаха колците си ама като казвах аз, че са къси нямаше кой да ме чуе а сега не щат да ми наберат нови, явно ще се мъчат. Чушките цъфтят и връзват, патладжаните също. Лука ми почти е готов за вадене. Праза се чувства прекрасно а мислех, че няма да му хареса местенцето. Е това е за сега тези дни може и снимки да кача.  Wink

# 5
  • Мнения: 1 705
Любимата ми тема  Hug

# 6
  • Португалия
  • Мнения: 3 963

Благодаря за новата тема  newsm51
аз нийма го открих първо като противовъшково,противоекземно и противовъзпалително средство  Heart Eyes после започнах да пръскам с него по зеле и домати  Mr. Green

да се поотчета-сложих зелето-първа смяна,втората мисля след месец да е  Thinking
насадих втора смяна краставици
берем домати на воля,черита най-много  Grinning -мися да замразя за проба/мъж ми ги ниже на шишове,та му е дерт какво ще прави зимъска без тях  Whistling/
днеска ще слагам праз лук за разсад,както и карфиол и черна ряпа
мисля и целина да сложа,ама като знам какъв е гърч после пресаждането и ми отива мерака  за нея Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 070
Благодаря за темата.

Звезден дъжд, а след дъжд пръскаш ли с вода или нещо друго? Изобщо никога ли не пръскаш с нищо?

# 8
  • Мнения: 290
Здравейте!
Редовно следя темата, макар почти да не съм писала.
Аз за първи път си направих малка градинка, не е кой знае какво засадено. Вече имам червени домати.Имам и тиквички.
Краставиците ми засега само активно цъфтят.
Бобът ми направи шушулки, но горкият целия в листна въшка. В неделя пръсках с тази смес, която тук препоръчвахте - зехтин, сода, веро и вода. Ще докладвам за резултата.
Лошото е,че мога само събота или неделя да ходя до градината и само тогава поливам.
Чета,че може пак да се сади грах.Пролетта пропуснах. От семенца ли да го садя?
Какво все още може да се сее?
С пожелание за благоприятно време и вкусна и обилна реколта!:-)

# 9
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Да не Ви изтърва:)

# 10
  • Мнения: 4 753
Стелт, ако искаш мога да ти изпратя малко за проба?

Аз ще си поръчам, но съм изпуснала какво се прави против гъсениците?  Thinking  С какви количества се пръска, колко често и т.н., като за начало да си направя проста сметка колко ще ми трябва поне за доматите...  Rolling Eyes

За втората реколта грах си спомням Куркума беше писал, че ражда малко и не си заслужава особено... Миналата година сях зелен боб след лука, но имам още буркани, та ми се щеше да си сложа малко грах... А основната ми идея е да засея нещо с азотфиксиращи бактерии, че да не ми пустее мястото напразно... Така че, таз година се спирам на грах...  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 590
Благодарности за темата   bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 483
Благодаря за темата!
Аз също се интересувам какво може да се сее сега.

# 13
  • Португалия
  • Мнения: 3 963
Благодаря за темата!
Аз също се интересувам какво може да се сее сега.
http://agronet.bg/agro-calendars/vegetable-growing.html   bouquet

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Привет в новата тама!
Миналата седмица пръсках с масло от нийм, но не ми е останало време да ида да видя какво е положението.

Общи условия

Активация на акаунт