Север-Юг (Кузей- Гюней) по БТВ - тема 7

  • 45 911
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 012

Скрит текст:
(К-Г-тема 110)









Актьорски състав (снимките са линкове
към информация за съответните актьори):












Сценаристките на филма - Едже Йоренч и Мелек Генчоулу


Kuzey-Guney
Север - Юг
Kuzey Güney е историята на двама братя Kuzey и Güney. Kuzey (на турски означава Север) е смел но безразсъден, бунтар, трудно овладява гнева си, безстрашен, не търпи несправедливост, нетърпелив и често юмрукът му говори вместо него. Güney (ознчава Юг) е негова противоположност. Той е спокоен, търпелив, не действа без да мисли, работлив, но и страхлив. Единственото общо между двамата е любовта им към Джемре .
(от http://www.kuzeyguney.com/)

Участват :
Участват:
   Къванч Татлъту като Кузей Текиноулу
   Буура Гюлсой като Гюней Текиноулу
   Йойкю Карайел - Джемре Чайак, дъщеря на Гюлтен
   Бааде Ишчил - Бану Синанер, дъщеря на Атила Синанер
   Мустафа Афкъран - Самир 'Сами' Текиноулу, пекар, баща на Кузей и Гюней, родом от 
Карадениз.
   Семра Динчер - Хандан Текиноулу, майка на Кузей и Гюней, съпруга на Сами, омъжила се за  него против волята на семейството си.
   Зерин Текиндор - Гюлтен Чайак, фризьорка, майка на Джемре
   Юнал Силвер - Атила Синанер, богат бизнесмен, баща на Бану.
   Ръза Коджаоулу - Али Гюнтан, търговец на битака, приятел на Кузей
   Чаадаш Онур Йозтюрк - Баръш Хакмен, полубрат на Бану, има връзка с Венюс Терзерел
   Гьоксен Атеш - Венюс Терзерел, приятелка на Баръш
   Хазар Ергючлю - Симай Джанаш, приятелка на Кузей
   Тургай Кантюрк - Ферат, най-големият враг на Кузей, когото бащата на Кузей наема да защитава сина му в затвора.
   Мерве Болуур – Зейнеп, дъщеря на притежател на фотостудио, приятелка от детинство на Джемре, моден дизайнер от Италия.
     Хале Сойгази - Ебру, майка на Бану и Баръш, богата бизнес дама, която се връща от Щатите след смъртта на Атила Синанер.
   
Сценарий:   Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
Режисура:   Mehmet Ada Öztekin, Nezaket Çoşkun Sevinç
Тематична музика:  Toygar Işıklı
Композитор:   Toygar Işıklı   
Продуцент:   Kerem Çatay
Компания:   Ay Yapım
Излъчване:   Kanal D

Добре дошли на всички, които имат
отношение към филма и персонално към актьорите



 


Връзки към старите теми за Кузей-Гюней, излъчван по Канал Д



Линк към преведените епизоди
Сезон 1
http://www.viki.com/videos/145794v-kuzey-gney
Сезон 2
http://www.viki.com/channels/9145-kuzey-guney-season-2/videos/78241/1



Епизодите може да гледате в оригинал, с английски и бг субтитри и тук:
- http://www.keyfiseyir.com/bg/watch/3892/kuzey-guney/
(Разгъвате страницата и се показват и предишните епизоди)
С БГ-Аудио:
Епизод 1 - http://data-bg.net/details.php?id=3725
еп.2 http://data-bg.net/details.php?id=3727
еп.3 http://data-bg.net/details.php?id=3728
еп.4 http://data-bg.net/details.php?id=3729
еп.5 http://data-bg.net/details.php?id=3730
eп. 6-12  http://data-bg.net/details.php?id=3763

- http://www.videoclip.bg/search?search_query=%D0%9A%D1%83%D0%B7%D … D0%BD%D0%B5%D0%B9




С благодарности към преводачките






Торенти
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=87844
www.lapache.info
www.nitro.org
www.data-bg.org

Линк към руския форум
http://www.ashkimsin.ru/chayxana/topic13470s0.html?start=0

Линк към английския форум
http://board.whatisfatmagulsfault.com/index.php?/forum/48-kuzey-gueney/





NB! Моля коментарите за предстоящи събития във филма да се правят в скрит текст. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 371
Аз, като “най- активна“, бързам първа !  newsm51  love001 newsm51
На хаирлия да, Роминка !  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 012
Госпожата!   love001 Хошгельдиниз!

Хубав неделен следобед на всички!  Hug

# 3
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 814
Ромина благодаря за новата тема...дано я изпишем с много любов и усмивки
Скрит текст:
Скрит текст:

# 4
  • Мнения: 14 830
Здравейте и благодаря за новата тема  bouquet  bouquet  bouquet

Сега разбирам от темата ,че Ебру е предложила пари на Гюней за да остави Бану и той взел че и купил с тези пари годежен пръстен

Еми  лично аз ако разбера че с такива пари ми е купен пръстена с годежа ще бъде приключено

И не виждам никакво геройство в това което е направил Гюней- напротив даже ми е цинично
Ако беше мъж на място би хвърлил парите на Ебру в лицето  и пак би предложил на Бану та дори и с по евтин пръстен.


Цитат
Та какво остави след себе си Джема? Разруха в братските отношения която я имаше още изначално...какво остави по-точно, пък и не се обърна да погледне?
Hug  bouquet

Не знам защо продължава да се твърди ,че Джемре е разрушила тази братска обич която аз така и не успях да доловя
Според мен  основния виновник за отдалечаването на братята е Хандан,която все жертва  единия за да успее другия да осъществи нейните мечти

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 15:06 от djoleva

# 5
  • Мнения: 2 116
Здравейте отново и в новата ни тема-7-ма! hug



Ромина, момичета, благодаря за възможността да споделя компанията ви! newsm51
С пожелание за много хубаво настроение за всички ни от това, че сме заедно тук и сега,
разбира се и със сериала СЮ! newsm03 newsm10

"Не забравяй, че всеки ден, когато се събуждаш,
поглеждаш света и виждаш милиони и милиони разцъфващи цветя и сърца.
Бог прави всичко това без никакво усилие."

Нека творим и ние с лекота, обич и светлина и в тема 7-ма...ЗАЕДНО! Heart Eyes Hug






Про, gostenka68, Ромина, Джоли, привет и за вас! Hug

Фенче,  Heart Eyes
Скрит текст:
Има много до финала на сериала- да сме живи и здрави-тук съм и ще съм за сега. newsm78 Joy Hug
В началото като започнах да пиша смятах първата тема за свой дом така да се каже, след финала на сериала и когато интересите ми се изместиха върху друг дълго време имах усещането, че съм зарязала, изоставила темата си като свой дом дотогава. Embarassed  Rolling Eyes
Трябваше ми доста време за да разбера, че всъщност за мен дом не е само една конкретна тема, а свой дом мога да нарека и приемам за такъв всяка друга тема където се чувствам спокойно и пиша свободно за история която ме вълнува, без да ме цензурира някой и без аз самата да се цензурирам-щото и това го има.  Rolling Eyes
Това имам в предвид като казвам, че странствам... Joy Joy Joy
Пиша ли някъде без значение от кога-аз вече се чувствам като у дома, знам ли-такава съм си. Grinning

Знаеш, че не съм фен на никого-харесвам почти всички по-известни и не дотам имена на комшиите, но основно ме вълнуват историите, от там и сериалите.
Обикновено като се филмирам с някой сериал и дълго време съм само с него, мога да гледам и други, ама не се задълбочавам. После като ми се нормализират нещата, някой друг пък ме филмира и така... #Crazy  Joy
Но всеки един сериал накарал ме да го преживея, и особено и ако почна да пиша и да споделям за него както в случая и СЮ остава специален за мен, както и темата му- винаги ги чувствам като свои, дори и да съм далеч по причини и обстоятелства...нови. Hug
А хората които съм срещнала и които са ме усмихвали,  Grinning - не забравям. Naughty
Може да не съм с тях, но аз ги нося в себе си...най-вече в спомените си с усмивка. Heart Eyes

Така беше поне до сега, писала съм поне в повече от 5-6 теми, не знам какво ме очаква занапред...
може и да се промени нещо... newsm78 Joy
А и с Киво имам още един сериал който тепърва ще ми става специален и той- КСШ Heart Eyes
Затова -скоро няма да се загубя от полезрението ти! Hug Heart Eyes
Само да сме живи и здрави- другото всичко с времето си!  newsm03 newsm51
 


# 6
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Роминка Heart Eyes Hug Heart Eyes Дръж чичеци...  bouquet  bouquet  bouquet

Госпожа, Heart Eyes Hug Heart Eyes напраУ сЪ напрегнах начи...що аз да не мога да провокирам...? Толкова ли съм тъпа, че чак мой пост не те провокира? Laughing Laughing Laughing

Абе нейсе...май по-добре е да не спорим с теб, че имам лоши спомени... Peace

Желая Ви приятен следобед!  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 371
[quote author=НАРЦИС-Графиня дьо ЗиЗи-агент-001 link=topic=772408.msg27772622#msg27772622
Госпожа, Heart Eyes Hug Heart Eyes напраУ сЪ напрегнах начи...що аз да не мога да провокирам...? Толкова ли съм тъпа, че чак мой пост не те провокира? Laughing Laughing Laughing

Абе нейсе...май по-добре е да не спорим с теб, че имам лоши спомени... Peace


[/quote]

Ай сега - тежки думи от близък човек !  Sad Таман обяснявах допреди малко, че никак не съм страшна, ти направо ме изметка в джаза, начи ! Аз си мислех, че всичко лошо сме загърбили, а то не било така. Confused

Твоите постове винаги са ме провокирали , но наистина не виждам смисъл отново да преливаме от пусто в празно. Ясно е, че нито ти, нито аз, ще променим мнението си . Peace

# 8
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Цитат на: НАРЦИС-Графиня дьо ЗиЗи-агент-001link=topic=772408.msg27772622#msg27772622

Госпожа, Heart Eyes Hug Heart Eyes напраУ сЪ напрегнах начи...що аз да не мога да провокирам...? Толкова ли съм тъпа, че чак мой пост не те провокира? Laughing Laughing Laughing

Абе нейсе...май по-добре е да не спорим с теб, че имам лоши спомени... Peace



Ай сега - тежки думи от близък човек !  Sad Таман обяснявах допреди малко, че никак не съм страшна, ти направо ме изметка в джаза, начи ! Аз си мислех, че всичко лошо сме загърбили, а то не било така. Confused

Твоите постове винаги са ме провокирали , но наистина не виждам смисъл отново да преливаме от пусто в празно. Ясно е, че нито ти, нито аз, ще променим мнението си . Peace
Всичко е забравено бе жена... Heart Eyes Heart Eyes Hug
Ама ми стана странно, че не искаш да си говорим за момето...де да знам, все си мисля, че всяка от нас може да намери нещо ново...знам ли... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

А, иначе и да щеш и да не щеш...аз си те ловкам, че мноооу ми Аресваш...   love001
Земи ся един чичек и ти...та да ми простиш... newsm51 newsm47

# 9
  • Мнения: 18 544
Роминка
благодаря за новата ни прекрасна тема! Heart Eyes Hug Heart Eyes
Джоли  newsm51 Гости  newsm51
Марги  Heart Eyes
Скрит текст:
разбрах те добре. Аз гледам и други сериали, дори в момента следя 2 - Чучулигата и Хулиганът, но нямам ищах да пиша там. Опитах се ... не се получава  newsm78 А ми харесват и двата, иначе няма да си губя времето. Радвам се, че още дълго ще сме заедно - обичам да те чета, казвала съм ти го и по-рано. Hug
Роминка  Heart Eyes аз също не се учудвам на това, че някой може да си промени мнението за нещо или някого. Просто сега гледа с други очи. Но пък ти ме накара да се замисля за следното ... след като повечето от пишещите тук не понасят героя на Буура, не го харесват като човек, не могат по никакъв начин да разберат и да оправдаят постъпките му,  а харесват, разбират и оправдават героинята на Йойкю - може би това именно е целта на сценаристките  newsm78 Да покажат как властта и парите може да накарат един иначе добър, умен човек да деградира, а истинската любов да извърши чудеса с едно най-обикновено, с нищо не блестейки/ да използвам думите на Кузей  hahaha/ момиче да се превърне в по-добър човек newsm78 Защото, за мен поне , щом мнението ми за дадено нещо или някого, се споделя от повече хора, явно повредата наистина не е в моя телевизор  newsm78 Макар, че и сама да бях, никога не бих се отказала от това, което наистина мисля. И аз като Госпожата  Heart Eyes твърдо отстоявам мнението си, дори и никой  да не го споделя. Просто, защото каквото чувствам, това пиша. Peace
Преди малко гледах един клип за КГ. Как само му светнаха очетата на Гюней, когато Бану му даде за пръв път да кара колата и ... казвам ви, в този филм няма нищо случайно, трябва да се гледа много внимателно, дори и най-дребните на пръв поглед детайли са важни. Hug
https://www.facebook.com/photo.php?v=183837338455537&set=vb. … ype=2&theater
Светленце  Heart Eyes Hug Heart Eyes забравих мило, да те поздравя специално за чудесния пост относно играта на артистите в сцената в кафето. Споделям напълно! newsm51 newsm51 newsm51

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 16:17 от queen_fenka

# 10
  • Мнения: 2 466
                                         Добър ден на всички  Hug

Благодаря за новата тема Hug Hug Hug
Като гледам утре интересни неща ще се случват във филма.
Нямам търпение вече  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 116
Мария, привет и за теб! Hug

Фенче,  Hug
Скрит текст:
Специално благодаря!  Hug
Симпатиите в случая са ни взаимни!  newsm10 newsm03 newsm51
Цитат
Да покажат как властта и парите може да накарат един иначе добър, умен човек да деградира, а истинската любов да извърши чудеса с едно най-обикновено, с нищо не блестейки момиче да се превърне в по-добър човек.

Фенче,  Heart Eyes
Добре казано и точно според мен имайки предвид как свършва историята в СЮ. yes



А по повод промяната в позициите и мнението за герои или друго...аз също смятам, че всичко е възможно-защо не?
Както да има промяна, така и да няма.
Понякога се прибавят нови елементи, други и уж важни до момента отпадат-това води или до затвърдяване на вече заета позиция или отказ от досегашната.

За мен промяната не е нещо невъзможно, ако при тази промяна се запазва нещо друго-да споделяш това което мислиш и чувстваш-искрено към даден момент и отчитайки дадените обстоятелства с факти с които разполагаш.
Дали са нови или не-не е от значение.

В повечето случаи поне аз съм сигурна в някаква степен в това което мисля и съм написала, но винаги оставям една възможност да ми бъде представена ситуация или герой и от друг ъгъл, ама така де, защо не?
Няма как да видя и обмисля всичко от всички възможни страни, все някоя остава в така наречената мъртва/непокрита зона за мисълта ми . newsm78
И особено- ако е направено с аргументи, доброжелателен тон и изказ, оставен е и моя избор като мое решение да приема или не, а не ме принуждават, тогава с удоволствие. Hug

Като типичен телец и аз се запъвам като магаре на лед понякога и за нещо... Embarassed
но установявам, че все по-рядко ме надвива тази ми зодиакална особеност.  Joy  Wink
Все по-често успявам да запазя мнението си без да се впускам всячески да го браня.   smile3540
Когато е само или единствено сред останалите, с нищо не го променя този факт.
Мненията трябва да се притеглят, а не броят.  Peace
А и различни сме-това е, толкова е лесно да се приеме защо и мислим различно.  Hug
Както казва Мечо Пух-колкото повече, толкова повече!  newsm10 smile3521 newsm51


п.п. Ей, на- днес имах планове да пиша за любовта и обичта на героите ни...
ама промяна в посоката на писанките ми до момента... newsm78 Joy
При следващото включване вече ще се опитам да споделя мисли именно по тези теми. Peace Grinning




Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 17:38 от margita9

# 12
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Човек може да си промени мнението за нещо, може когато се е лутал да си затвърди някакви неща, ама коренна промяна на мнение...извинете...значи излиза, че веднъж нищо не си гледал, блял си някъде и си се ръководел от картинки. Shocked Shocked Shocked

Представям си ей така като е възможно, Госпожата Heart Eyes да стане ревностен защитник на Джемре Shocked Shocked , а Фен Heart Eyes на Зейно... Shocked Shocked Shocked Shocked

Същото се отняся и за мен...ето, и аз миналия път харесах Джема 2-ри сезон, а сега още от 6-та серия...но, аз принципно си я харесвам и не защото е ЙойкУ, а защото героинята ми харесва. Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 685
Роминка newsm51 newsm76 newsm51
Благодаря за темата lovekiss

# 14
  • Мнения: 1 012
Зиз, може, може   Heart Eyes Аз по принцип недолюбвам нито един от женските образи в този филм, така че не е кой знае каква промяна при мен, но се опитвам да си обяснявам тъпите постъпки на тая или оная, а и все пак сценаристките са туркини, в Тр това, което ние заклеймяваме, не е непременно негативно, а това, което ние харесваме, при тях не винаги е положително. Та затова се опитвам да ги разглеждам от разни гледни точки. Пък и не са ми рода, да любя тая или да мразя другата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт