Жълта шума по земята, АВГУСТинче рови се в листата!

  • 9 597
  • 302
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
заглавието е дело на фетица

Ние сме 168 мами августинки
Имаме си 70 момиченца и 100 момченца

Кои сме ние????..........ЦЪК
                                    ...и....
                                                                 ЦЪК
За добавяне в списъците или нанасяне на корекции изпратете ЛС на Август07

НАШИТЕСНИМКИ
потреб.име:avgustki
парола:********

Когато слагате линк към снимка, първо излезте от профила си в снимка.бг, и тогава чрез опцията "търсене" дайте линк. В противен случай при другите потрбители се отваря началната страница на сайта.
Как да добавим картинка към профила, в подписа или в мнение

+ МОЛБА ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЛЕД 315-ЯТ ДЕН
+ телефони на НОИ за проверка на болничните /ако има кой да ви вдигне/
926 19 90
926 19 86
926 19 71
926 19 61
926 10 10

Справка за изплатени Парични Обезщетения и Помощи от ДОО чрез НОИ - актуално състояние

Полезни линкове:
Захранване
Естествено въвеждане на твърди храни (Педагогическо захранване)
Захранване
Захранване - 2
Алергии при бебето
Грижи и развитие
Полезно за уменията на бебето
Развитието на детето
Първите игри
Масажи и гимнастика - описание
Масажи и гимнастика - с картинки и примерна програма
Комуникативен бебшки масаж
ЕБХ (естествена бебешка хигиена)
ЕБХ - помощни средства
ЕБХ - Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне
ЕБХ (на немски)
Имунизации, лекарства и изследвания
НАРЕДБА № 15 за имунизациите
Сайт за проверка на лекарства (съвместимо ли е с кърменето)
Референтни граници на кръвта и урината
КХП и ЛП на разрешени за употреба лекарства
Лекарствени средства
Други
Полезни връзки
Полезни връзки 2
Именник
детски песнички, стихове, филмчета, игри....
Детски центрове-София
ЧАСТНИ ДЕТСКИ КУХНИ(Сф)
Ози
Хер бебе
Джуниър меню
Кухнята на мама Люси


Детски магазини(с линкове по градове)


Детски on-line магазини:
www.shop.danet.bg   www.pakostnik.com   www.family-bg.com   www.simonovi-bgshop.com   www.smenzamen.com   www.igra4kite.com   www.stefi.biz   www.marseltoys.com   www.bgbazar.com   www.marti-online.com   www.zadeteto.com   velanas.com   www.vip-baby.com   shop.dechica.com   nanibg.com  Comsed    www.crazykidsbg.com   bulstore.com   baby-market   www.mobilis.bg   bazarbg.com   megashop.bg   www.zabebeto.com   www.papagal.net   www.vegatoys.com   mal4o.com   www.best.bg   monitrade.911.bg


Предложения за заглавия:
АВГУСТинче зъби се в огледалото, майка му старателно и четката и пастата подбрала е - Оранжево небето
Най-прекрасното е то, АВГУСТинчето добро! - DiVeNa
АВГУСТинче, палавниче малко, всяко от тях ще стане християнче! - PIVANOVA
Смях се чува отдалеко, АВГУСТинче идва с букет в ръцете! -
Августински смях се чува отдалеко, ето Първата годинка празнуваме с детето!- PIVANOVA и лято
Стана вече на годинка АВГУСТовската дружинка! - DiVeNa
Раз, два, три - АВГУСТинче ти ритъма хвани! - DiVeNa
С парти шапки и балони, АВГУСТинче прави весели купони! - фетица
Мама прави торта, тате пазарува, иде празника голям - АВГУСТ, ставам с 1 годинка по-голям - Оранжево небето
Бели ще правим и през АВГУСТ, то се знае. Шкафове отваряме и дърпаме опашките на котките ни даже! - Оранжево небето
Успокой се мамо вече, станах аз човече /АВГУСТ/ - vezni4kadobri4ka
Слънце грее у дома, АВГУСТчето стана на една - vezni4kadobri4ka
Става мрачно и студено, а на мен играе ми се вьн, аз през АВГУСТ сьм роден и обичам да сьм с тен - Оранжево небето
(Иде есен/зима, а на мен играе ми се вьн, аз през АВГУСТ сьм роден и обичам да сьм с тен)
Иде есен и децата на училище отиват, аз сьм още малко АВГУСТинче и ще мьрзелувам - Оранжево небето
Миналият АВГУСТ мама ме роди, таз година няма тя да се поти - Оранжево небето
Весели и малко сополиви, АВГУСТинчетата са щастливи! - фетица
 

Предишните ни теми:
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

# 1
  • Мнения: 222
Добро утро!

Днес Перси стана в 7.45ч., това просто не е за вярване, почти никога не се е случвало, освен като беше бебе и то само 1,2 пъти, нещо такова си спомням.
По този повод ви черпя с едно уикендско кафенце:


Фетица-стискам палци при Неди да са зъбки!

# 2
  • Мнения: 3 595
добро утро  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 564
Добро Утро  Hug
Неди е по-добре, снощи до 2 беше с Т, после спадна и заспа дълбоко, изпи 2 шишета от хуманата. Сега сутринта яде сухар и солетки и пие вода, не иска хумана, но и водата е добре..Не е дрискал, дано не  Praynig Praynig Praynig Намазах го с лансиноха снощи и дупето е по-добре...Ох дано се разминем лекичко и не се усложнява  Praynig Praynig Praynig Милия за 1 ден се е стопил Sad от температурата и дрискането  Confused

Благодаря ви за съветите  Hug Hug Hug Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
Доброй утрооо,

Айде и аз  в новата тема Hug.

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Добро утро
Фетица, радвам се, че Неди е по-добре. Дано до вечерта всичко се размине и остане само неприятен спомен.  Praynig А за свалените килца и стопените бузки не се притеснявай - бързо ще ги възстанови, като прояде нормално. Иначе Lansinoh-а е просто вълшебен, отдавна го признах. Преди време на Сашко дупето му беше станало на мехури и рани, и само това го оправи.
Пиванова, мерси за неделното кафенце. И ти пожелавам всеки ден така поспива Перси, а не само по изключение. Че и мама е човек все пак.  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 554
добро утро Simple Smile

честита ни нова тема Heart Eyes

Пиванова,мерси за кафенцето
 Hug
Тан,дано Неди е по добре Hug

СЕга ще кача снимка за новия колаж Flutter

# 7
  • Мнения: 564
Пак се издриска  Confused Отивам за пакпите и прахчето офффф  Sad И кво дриска като няма нищо в корема си  Rolling Eyes

# 8
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Добро утро  Tired

# 9
  • София
  • Мнения: 302
Здравейте! Аз съм в шок! В четвъртък вечерта Билян направи 38 температура от нищото.. В петък пак и започна да си дърпа ушите и като побъркани започнахме да търсим лекари в СФ, но естествено всички са на конференция в Търново, та обиколихме всички болници и МЦ в красно село... тъпо тъпо не се сетихме и чак в събота отидохме в Токуда... та резултат АБ и коларгол капки, някакъв гноен секрет в носа и чак към ухото тръгнал... Та се лекуваме и ние Sad
Хайде за сега

# 10
  • Мнения: 498
Хайде и аз да се разпиша!
Сигурно сте ме забравили, но ние вас никога!
Димяни, много се радвам, че сте се решили да пробвате пак за бебче! И мен ме е налегнало едно носталгично бебешко настроение, но имам да разреша първо един, два въпроса, иначе мъжо е готов на минутата, ама нали той няма да повръща девет месеца  Sick, мъжка му работа кеф и после само ще ме пита какво ти се яде, а нека жена му чукне 105 кг  Joy, после как се свалят до 65кг и ще гали корема. Ама така е като все кисна в проблемно забременяване и искам бебе, ох дано сестра ми, най-сетне и те си имат бебе, Това съм си поръчала за Коледа! други подаръци не искам.
Фетица  Hug, дано бързо се оправите. И Цвети изкара кътниците с болести, до сега не ми е правила проблеми, явно по-трудно се вадят тия зъби. Много съвети са ти дали, ако искаш още съвети свиркай, ама се надявам искрено да не искащ и утре да е здрав.
Нелинце  Hug, и вие да се оправяте бързо. След поставения 4 седмичен рекорд със сополи от зъби, ни изписаха Каларгол и за отрицателно време отшумяха. Тези капки съм ги признала, другите пасти да ядат/поне при Цвети нищо не помага/, нито хомеопатии, нито не хомеопатии.
Аз нещо съм се забатачила, отидох тази седмица на док с Цвети, да видим, какво ще правим със сополите, кашляше и хъркаше вече, но педи липсваше, дъщеря й раждаше/дано всичко е наред/ и по спешност са тръгнали, защото имало някакви проблеми, както и да е сестрата много очтиво ни прехвърли на друг док. Въпросния специалист, установи, че Цвети има шум на сърцето. Аз излязох много скептично настроена и после отидох при лялля ми итя е док, ама не педиатър, тя не ми каза нищо такова. Прегледох всички епикризи, обаждах се, никой нищо не знае, за въпросния шум на сърцето. Все си мисля, че ако имаше такъв проблем, някой щеше да останови при едномесечния й престой в болница. В заключение във сряда сме пак на лекар, да видим има ли за какво да се притеснявам.
Честити поводи на всички, които съм пропуснала!
Иначе ни съпътсват, същите израстващи проблеми за тази възраст и няма нужда да ви преповтарям. Лек ден, ако мога пак ще се включа.

# 11
  • Мнения: 1 554
Здравейте,ние  се разходих ме в мола,и Теди намаза както винаги Laughing взехме му яке,анцуг,ботички и шапка с ръкавици и шал от NIKE,по късно ще ви пусна снимчици Crazy

# 12
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Хайде, отзад напред.
Елис, стискам силно палци подаръкът, който си пожелала за Коледа да се сбъдне и сестра ти скоро да гушка бебче.  Praynig Надявам се и шумът в сърцето на Цвети да е бил породен от проблеми със слуха на въпросния доктор и детенцето да си е съвсем здравичко.  Praynig
Нелинче, пожелавам ви бързо излекуване. Добре, че са ви дали АБ, защото с това шега не бива. Дъщеря ми така миналата година от гноен секрет, стичащ се към едното ухо направи такова гадно възпаление, че й тикахме АБ през всички възможни дупки на лицето после. Но се оправи поне. Дано не стигате до ушни възпаления, че са си гаднички.  Praynig
Фетица, какво става с Неди? Милото детенце се намъчи.  Sad Дано днес да е за последно и от утре вече да си е здравичък и веселичък.  Praynig

Ей, много болни дечица напоследък.  Thinking Ох, да излизат тия зъби по-бързо и да ни подминават вирусите, че дечицата се измъчиха.  ooooh!

Оппа, честити придобивки, Морска.  Heart Eyes И аз оня ден бройнах разни нещица в Бенетон, ама нещо не ми се дават толкова пари за парцалки, които ще се носят толкова кратко.  Crossing Arms Хайде, при Теди е за по-дълъг период, но Сашко както расте като гъба, и три месеца няма да изкарат. Ще видим де, може пък за Коледа да ги огрее. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 554
Лулу,разкошни са,аз му взех размери година и половина -две Peace

# 14
  • Мнения: 1 216
 Stop
Усмивки от нашата банда, или много сте писали или мен бая време ме е нямало  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт