Отговори
  • Мнения: 1






















 27.01.2008







09.02.2008


   
12.02.2008



15.02.2008



16.02.2008



17.02.2008



18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008



29.02.2008










01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008



06.03.2008



07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008



13.03.2008



14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008

[/url]

26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008



29.03.2008



30.03.2008



31.03.2008







03.04.2008



04.04.2008

[/i][/u][/color]



Имаме и три ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Александър - на мама ира79 ( 02.Март 2008г. - 01.Юни 2008г. )

Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose





Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК
или ми ги изпращайте на
cveteelina@abv.bg




Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!



Заглавия за нови теми

*Давайте идеи*

МАРТенското ни дете/рибе/ хапва си какво ли не ! – Iva-1977
МАРТенчето песнички си пее и всички то успява да резсмее!  – Iva-1977
Бисквитки МАРТенчето ни гризе - така голямо то ще порасте!  – Iva-1977
С каша, сокче и пюре МАРТенчето ни все повече расте!  – Iva-1977
С проходилка, бънджи, столче се забавлява МАРТенското ни бонбонче!  – Iva-1977
Едно,две,три ти с МАРТенчето подскочи! - vivi_an
Едно,две,три с МАРТенчето за игра се приготви! - vivi_an

И за по-нататък:
Кога времето отмина , мартенчето стана на година –kakatoni1
МАРТенски купон настава щом Пролет вече наближава!  – Iva-1977
Пролет, лято, есен, зима - МАРТенчето става на година ! – Iva-1977
Годинка наближава, МАРТенчето поумнява ! - vivi_an
Хайде вече пролет пукна,МАРТенчето на вратата чукна! –vivi_an
Иде пролет,иде лято,МАРТенчето е от игра залято! – vivi_an
Всеки ден рожденни дни,при МАРТенките купони до зори! -
За всяко порастнало МАРТенско дете подаръци,ще има от сърце! - vessi122vessi122


Старите ни теми:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 39



Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 12:11 от martenki

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
                   


Честито порастнало момиченце, мамо Славундер. Да ви е здрава, много усмихната, безброй детски забавления и едно спокойно детство на красавицата Теди!Весел празник!


Janett, Hug целувки за Карина и да покажеш малко снимки на красавицата! Heart Eyes

ВЕСИ,да се оправя бързо Мони!

Ние нищо не обезопасяваме за сега и май няма и да го правим.

# 2
  • Мнения: 171
За обезопасяване контактите са си с капачета още от баткото ама ъглите и аз не знам с какво ли не пробвах ама нестава че всичка маха а шкафовете които мога да завържа връзвам а останалите с тиксо иначе тези лепки дето ги продават за шкафове не вършат никаква работа.

# 3
  • Мнения: 354
Да се разпиша и в новата тема   bouquet

И аз започнах да се ровя за детски клуб, където да празнуваме - в Пловдив има ли някой впечатления (добри  Mr. Green)

Зори, не ви поздравих за прелитането на родна земя  Hug

# 4
  • Мнения: 63
Айде и ние в новата темичка!
Да си я пълним само с хубави новини! Hug
А сега да се копна от старата тема.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАЛКАТА ТЕДИ! ПОЖЕЛАВАМЕ И ДА РАСТЕ ЖИВО И ЗДРАВО ДЕТЕНЦЕ И МНОГО ДА РАДВА МАМА И ТАТИ!!!А мама да се сети да се разпише

Честити месечинки и на бебоците, които празнуват днес последната си месечинка!

Ние обезопасихме само контактите. Има едни капачки, които ги слагаш и като се завъртят, можеш да включиш уреда. Ама как го обясних Embarassed, но съм много доволна. Като се замисля с това обезопасяване май всички мебели ще заприличат на нищо.

А пък Марти от 2 дни изведнъж започва да плаче неистово. нНе се лигави, защото като го гушна, не се успокоява. Дали е от зъбки? Вчера му дадох малко панадол и като че ли се успокои. Ама не може само с лекарства. Толкова е гадно ,когато детенцето го боли нещо, а аз се чувствам безсилна да му помогна.
Веси, да се оправяте бързо!
Танзет, за детско парти много го хвалят Тон Бонбон, но нямам лични наблюдения.

Зори, как се чувствате на родна земя?
П.С. Последна шеста редакция: току-що събори една саксия ( а аз се чудя,защо се беше кротнал) ooooh!

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 17:29 от pepe_80

# 5
  • Мнения: 519
Да се запиша и аз в прекрасната нова темичка! Peace

Зори и Жори, добре дошли на родна земя! Hug

Ние обезопасихме още, когато Ели започна да лази. Сложихме предпазители на контактите (подобни на тези, които pepe_80 описа) и предпазители за ъглите (гумени топчета). Тези топчета обаче паднаха след 1 седмица ooooh! , а Ели дори не им обръщаше внимание. Сега трябва пак да вземем двойно лепещо и да ги залепим.

За ходенето - ние също сме в редиците на бавно-славно прохождащите. Whistling Като я държа за ръцете, крачи, но задължително трябва да се държим с двете ръце. "Ходи" като се подпира по мебелите и вратите, но иначе си лази. Явно се развиваме интелектуално повече, отколкото физически - репертоарът й расте с всеки изминал ден. Laughing Имитира всеки, който се изкашля и като кихне някой настава голяма веселба.

Имуностимулант давам Есберитокс и аз - 3 пъти дневно по 10 капки.

Още съм в чуденка за рожденния ден. По всичко изглежда, че ще има два рунда - един с бебета и майки и един с бабите и дядовците. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 33
Честит Рожден Ден Теди!!!
Пожелаваме ти безгрижно детство и да радваш много мама и тати! newsm51 newsm59 happy bd baloni

# 7
  • Мнения: 0
чудна нова тема
 Hugна всички
Имам въпрос към мамите с ходещи деца-с какви обувки ходят у дома??Ние сме само с паркет и съм в чуденка какво да и купя тук в района(оборище )няма мн магазини. Предлагат ми КК ,но по цял ден да е с обувки ?Дайте ми съвет Grinning

# 8
  • Мнения: 326
чудна нова тема
 Hugна всички
Имам въпрос към мамите с ходещи деца-с какви обувки ходят у дома??Ние сме само с паркет и съм в чуденка какво да и купя тук в района(оборище )няма мн магазини. Предлагат ми КК ,но по цял ден да е с обувки ?Дайте ми съвет Grinning

Ако намериш купи от тези чорапки, които имат кожа отдолу, много са подходящи, изключително съм доволна. Наистина не е подходящо да е по цял ден с обувки.

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Зори благодаря за хубавата темичка!  bouquet
Ронибони,ние имаме от тези чорапки с кожата отдолу.Наистина са много удобни,ама на на свсе са изсухлени.Ти какъв номер й вземаш на Али?
Постоянно се изправяме ,където може да се хваща,а днес както си стоеше в количката и то вързана се извъртя на една страна и стана права в количката.Направо ми събра погледа.Много сме шугави.
Лека вечер от мен Hug

# 10
  • Мнения: 326
На чорапките пише № 19-20, 12 см. На Али стъпалото е 10 см. Всъщност бяха най-малкия номер. На КК носи също № 20.

# 11
  • Мнения: 1 369
 Привет в прекрасната темичка за любимата ни Нефертити Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

 Ех как ми липсва Славундера!!! Да е жива и здрава Тедката, да радва мама и тате, да има весело и щастливо детство! А майка й дано се мерне скоро да каже едно дзак:)

 Тифани на Тони си има такива чорапки с кожичка:) На Бела тези чорапчета си стоят идеално на крачетата първо защото са й до коленцата и второ защото й ги обувам върху чорапогащника и не мърдат. Ако са на голи крачета се свличат веднага. На Бела на чорапките пише 18-19 номер, тая номерация няма нищо общо с другата номерация, защото крачетата й почти ги изпълват вече, а номер 18 обувки са й огромни.

 Имахме интересна нощ. Около 1ч Бела се разплака/аз още не си бях легната Embarassed/ и като я пипнах, беше доста топла- 38,6. Дадох Панадол и след около 5 минути повърна. Извадих я от чувала и за около десетина минути Т беше спаднала до 37.8. Не посмях да й давам нищо повече /то и нямах/. Сложих я да спинка между нас. Тя си спа добре, аз се будих при всяко помръдване да я пипам дали не гори,но  не се качи повече. Днес е добре, спинка малко повече, но си яде, не е повръщала повече, играе си. Дано тая нощ е спокойна. Прецених,че няма смисъл да я водя в това гнездо на всякакви вируси- поликлиниката. Напазарувах какво ли не за сваляне на Т-сега имаме и свшички и сиропчета,въоръжена съм и дай боже да не ми се налага да ги ползваме. Не е сополива, не кашля, какво беше това чудо newsm78 Може да са зъбите, които така и така ги няма на хоризонта, но кой знае...

 Чили, Бела спи в туристическа кошара и като се изправи в нея стига точно колкото да гризе рамката на леглото. За сега ми се струва,че не би могла да изпадне newsm78Можете временно да го преместите в нещо такова, докато започне да разбира и да се пази... Защото наистина е много страшно...

# 12
  • Мнения: 147
Запис в новата, прекрасна темичка!
Славундер, не ни забравяй! Да ви е жива и здрава малката рожденничка!   bouquet

# 13
  • Мнения: 107
здрвейте от нас..!
ние ходихме малко по гостита..в Пловдив ..но и нещо не ми остана време за форума ..започнах да тренирам сама да гледам Оги ,защото доктора в ТЕЛК ми намекна  че може и да не ми даде повече болнични а това значи майка ми да я няма в къщи....
   лека вечер че нямам нещо настроение и да не развалям и вашето...друг ден...


    ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ТЕДИ  bouquet
П.с- и от нас добре дошли на Зори.....  bouquet

# 14
  • Мнения: 219
Честит рожден ден на малката голяма Теди!  newsm51

Зори, добре дошла на българска земя!

Ради, защо така, бе човек.. Само неприятности. А изгледи кога ще имаш  да се пооправиш?


Общи условия

Активация на акаунт