Италия 118

  • 30 237
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 299



Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110,
111, 112, 113 няма, 114, 115, 116, 117

Последна редакция: ср, 29 юни 2011, 19:54 от Barbabeau

# 1
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Barbabeau Danke Simple Smile

Neli задължително в БГ трябва да си я извадиш. Обикновено се доплаща около 20-30лв и се издава веднага. Мисля, че като кажеш, че колата ще излиза извън БГ ще ти я направят с валидността на полицата ГО. Аз обаче не съм открила БГ-Каско, която да е с покритие за ЕС. newsm78

Пълномощното трябва да е нотариално заверено в БГ естествено като имената се изписват И на латиница както са по лична карта и/или по талон на автомобила. При проверка сверяват имената на латицица, рег. номер на колата и гледат печата на нотариуса да е "хубав" т.е да не е замацан

# 2
# 3
  • Мнения: 1
dias Наистина съм ти много благодарна за инфо-то Simple Smile За каското и на мен ми казаха, че няма покритие в ЕС.. Ще трябва да си извадя това пълномощно, както казах, все още не сам резидент, но ако ми се наложи- по добре да го имам! Благодаря още веднъж на всички!! Grinning Grinning

# 4
# 5
  • Мнения: 3 425
Не ме обявявайте за луда,но клипа / да, брутален е,но има доста реална символика  newsm78 не е приятен за гледане и се надявам да е цензуриран  Peace

Последна редакция: ср, 29 юни 2011, 21:43 от °×Кала×°

# 6
  • Мнения: 1 545
И аз!
Аз пък съм резидент и пак си я карам с български номера. Ми като ме спрат карабинерите, как ще проверят резидент ли съм, или не, ако не им дам италиански документ? Малко трудничко ще им е. Както и да е, досега само веднъж са спирали мъжа ми с колата, аз не бях вътре, и малко се поопулии на българските документи, но не са искали доказателство, че съм му жена /нали колата е на мое име, а не съм му вадила пълномощно/. Joy

# 7
  • Мнения: 3 425
Пълномощното е само за България...и аз карам кола,която не е моя*не е българска*,но не  съм имала проблем като кажа на свекърва ми е,а тя дори не беше официално такава  Peace
..правилото е българска кола пред български власти  Peace български валидни документи  Peace

# 8
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
И аз!
Аз пък съм резидент и пак си я карам с български номера. Ми като ме спрат карабинерите, как ще проверят резидент ли съм, или не, ако не им дам италиански документ? Малко трудничко ще им е. Както и да е, досега само веднъж са спирали мъжа ми с колата, аз не бях вътре, и малко се поопулии на българските документи, но не са искали доказателство, че съм му жена /нали колата е на мое име, а не съм му вадила пълномощно/. Joy

Ако сте с еднакви фамилни имена и двамата ....  Flutter Зависи колко ги мързи-да поискат проверка "in diretta". A бе важното е да има документи, пък кой чия кола кара..Amen!Иначе няма край...хиляди обяснения! Да подчертая, че и аз не съм имала проблеми за пълномощно (не са ми искали нито в БГ нито в ИТ) или пък къде живея.То селото има 5 "чиляка" на кръст ....

Служителките в един доста централен офис на Пощите (CR) как се питаха една друга зад гишетата къде на личната ми карта е написан "codice fiscale", защото го има в тяхната система, но не е ЕГН-то ми ...Като видяха шофьорската ми книжка... ooooh! Е признавам, че им погледах сеира и се разбрахме да им донеса копие на Codice fiscale(не го носих тогава  Embarassed) и нещата тръгнаха по мед и масло. За има-няма 5 мин ми преиздадоха тяхната карта, защото се беше размагнитизирала.
Гарантирано за пръв път в този офис се видя БГ документи за самоличност  Peace. Сефте!

# 9
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Записче и от мен Wink

# 10
  • Мнения: 653
каква роматика, Барба  Laughing
по въпроса за бг номера на колата: изясних законовото положение, от там нататък тарикатските номера не са ми много ясни, моята кола не е българска  Peace

# 11
  • Мнения: 1
Започнаха да ми се изясняват горе долу нещата,  нямах много информация за това!! Grinning
А сега и едно друго питане.. ще си ходя август месец и за съжаление всичките ми близки и приятели са ангажирани в този период, няма да има кой да дойде с мен- а сама 2000км ще ми е трудно... Някав вариянт за автовоз или незнам и аз.. нещо с което да я транспортирам тази кола  до там, как мислите добре ли е като идея??  Thinking Thinking

# 12
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Започнаха да ми се изясняват горе долу нещата,  нямах много информация за това!! Grinning
А сега и едно друго питане.. ще си ходя август месец и за съжаление всичките ми близки и приятели са ангажирани в този период, няма да има кой да дойде с мен- а сама 2000км ще ми е трудно... Някав вариянт за автовоз или незнам и аз.. нещо с което да я транспортирам тази кола  до там, как мислите добре ли е като идея??  Thinking Thinking

Най-изгодно ще ти е с автовоз, но е много трудно да се намери за една кола. Особено с тази стагнация на пазара.Около 700 лева е в една посока Милано-София, обратната посока-нямам идея.Не знам до коя част на Италия трябва да отидеш, но може би през Гърция с ферибот ще е по-поносимо пътуването. Hug

Цените на колите на старо (трошки) в Италия като гледам конкурират парите, които ще ти струва това пътуване. newsm78

# 13
  • Мнения: 1
Започнаха да ми се изясняват горе долу нещата,  нямах много информация за това!! Grinning
А сега и едно друго питане.. ще си ходя август месец и за съжаление всичките ми близки и приятели са ангажирани в този период, няма да има кой да дойде с мен- а сама 2000км ще ми е трудно... Някав вариянт за автовоз или незнам и аз.. нещо с което да я транспортирам тази кола  до там, как мислите добре ли е като идея??  Thinking Thinking

Най-изгодно ще ти е с автовоз, но е много трудно да се намери за една кола. Особено с тази стагнация на пазара.Около 700 лева е в една посока Милано-София, обратната посока-нямам идея.Не знам до коя част на Италия трябва да отидеш, но може би през Гърция с ферибот ще е по-поносимо пътуването. Hug
До Феррара трябва да стигне тази кола. Наистина ме стресна обаче с тази сума Shocked Shocked с ферибот мисля и са ми казвали, че е по на сметка ако ще се ходи до южна Италия.. ще трябва добре да проуча всички варианти..

Цените на колите на старо (трошки) в Италия като гледам конкурират парите, които ще ти струва това пътуване. newsm78

# 14
  • Мнения: 1
dias  малко оплесках нещата с цитатите, надявам се да си ме разбрала   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт