116та италианска

  • 28 856
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710






Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,Част 101, Част 102, Част 103, Част 104, Част 105, Част 106, Част 107, Част 108, Част 109,
Част 110, Част 111, Част 112 113 няма, Част 114,115

# 1
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
пу първа (за втори път ми се слу4ва )  Laughing

то се полагаШе на Джоя, ама тя 4ак утре Ще се появи  Laughing

# 2
  • Мнения: 765
Ау, аз съм втора, на мен пък ми е за пръв път толкова напред в класацията Wink

Искам да защитя Юга, ние салвията си я ползваме (макар че не знам точно как, но свекърва ми я готви... но пък се усъмних сега дали не е "вносна" северна рецепта все пак)! И алио олио и пеперончино знам  Laughing
А исках да ви питам, тази заливка с маслото и салвия с каква паста върви? Мен мъжът ми ме е учил, че не може произволно да смесвам видовете паста с видовете сос!

Лени, вярно, че бежанците са все такива, млади мъже, и на мен ми направи впечатление. В началото на 90-те Бари се напълва с албански бежанци, знаете. И те са всичките такива, млади момчета, няма жени, малко деца. Вероятно по закона на джунглата най-силните се спасяват първи?!

# 3
  • Мнения: 6 298
Лени, хубав стайлинг. Одобрявам, че няма доматен сос. Mr. Green

Тралала, за burro e salvia, ако питаш мен, на първо място го препоръчвам с равиоли 'ricotta e spinaci'. Вече на второ, аз го ям с пенне ригате или друга паста корта, без други подправки. Но това съм аз, не е правило. Blush

# 4
  • Мнения: 8 523
Последните бежанци по новините които дадоха бяха  и жени ,дори имаше една която кърмеше в лодката,и едно дете беше заспало на някъква маса.Но за мен по страшно си остава ситуацията в Япония 3 седмици не успяха да овладеят положението ,радиация си има и ни уверяват най отговорно ,че рибата от този район не била вредна за ядене................

# 5
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Лени, хубав стайлинг. Одобрявам, че няма доматен сос. Mr. Green

Тралала, за burro e salvia, ако питаш мен, на първо място го препоръчвам с равиоли 'ricotta e spinaci'. Вече на второ, аз го ям с пенне ригате или друга паста корта, без други подправки. Но това съм аз, не е правило. Blush

аз с всякакви пълнени равиоли/тортелли, но най_ве4е, както казва Барби  Twisted Evil

а салвия панирана яли ли сте?

(да се у диетата  Mr. Green)

# 6
  • Мнения: 5 710
tralala, не мисля, че случаят е на оцеляване на по-силния, бежанците по принцип са бежанци, хващаш жената, децата, дядото, нарамваш една торба багаж и тръгваш. Според мен тези хора са по-скоро икономически имигранти, които използват момента, надявайки се да получат някакъв легален статут. В момента не могат да бъдат и върнати. Египтяни онзи ден бяха се представяли за либийци.  Много знае някой кой е еди кой си, дори си мислихме, че сигурно медиатори ги разбират откъде са всъщност тези групи.
Ето, днес един го показаха иска да ходи в Норвегия, Северна Европа...
Бежанецът по принцип няма такъв манталитет.
Също така мисля, че Кадафи изпраща някои хора в тези лодки, които имат други цели.Той е подъл и подмолен. Сега ще ги разселят, щото Лампедуза не може да ги поеме всички, народа там вече е полудял...казват, че се чувстват изоставени от правителството, че не се чувстват италианци ...

# 7
  • Мнения: 5 710
Лени, хубав стайлинг. Одобрявам, че няма доматен сос. Mr. Green

Тралала, за burro e salvia, ако питаш мен, на първо място го препоръчвам с равиоли 'ricotta e spinaci'. Вече на второ, аз го ям с пенне ригате или друга паста корта, без други подправки. Но това съм аз, не е правило. Blush

Аз ги правих с ригатони, много хубаво стана.

# 8
  • Мнения: 6 298
Joy
Яли сме панирана салвия, яли...
Като бачках в хотел+ресторант, шефът понякога при наличие на свободно време и добро настроение, готвеше разни такива по-пипкави и вкуснички неща.

[Египтяни онзи ден бяха се представяли за либийци.
А, вече сме имали подобен случай...

# 9
  • Мнения: 5 710
В началото на събитията в Африка, не помня кой беше казал в парламента, че цифрата ще стигне 300 000 и че това не е европейски, а не италиански проблем. Европа ги плеснаха през устите веднага.  Аз се изхилих тогава, но изглежда че на ден пристигат към хиляда души, така че нищо чудно да нарастне цифрата доста.
При сегашната политика те не могат да ги връщат ( май), а има и политика за събиране на семейства, разделени при конфликти ... това на следващ етап

# 10
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

[Египтяни онзи ден бяха се представяли за либийци.
А, вече сме имали подобен случай...

 Joy Joy

# 11
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Запис и от мен в новата тема, много ми харесват спагети алио, олио и пеперончино, понякога заедно с пастата варя и броколи и ги заливам със подлютеното олио, става супер Peace

# 12
  • Мнения: 765
[Египтяни онзи ден бяха се представяли за либийци.
А, вече сме имали подобен случай...

Хаха, това беше добро!!

# 13
  • Мнения: 359
Пу първа.Ех за манджи си говорите,точно като ме е захванал гастрита и от 2 два дни съм на сух хляб.Доколкото знам хората в Лампедуза винаги са били толерантни към пристигащите,но в момента навалицата е голяма и вече не може да бъде контролирана,та хората взеха да се оковават в знак на протест.Проблема вече не е само италиански и е време европейската общност да спре да обяснява че Ит е получила 96 мил. евро за да се справи със ситуацията,защото нещата за кратко време коренно се промениха.Дааа прав е Ла Руса като казва,че е Ит. се е превърнала в "дава се стая под наем".макар и по друг повод в случая важи със пълна сила.
МДжи18 на мен от "няма опасност от Чернобил"ми няма щитовидната жлеза ,че и част от паратироде.Някой по назад (мисля беше Лени)обясняваше че ......... и дрехите да се изперат.Това не е точно така.Мен след като ме облъчваха с радиоактивен идиот,ми беше даден 2 страници списък с задължителни мерки за спазване и предпазване на околните и едно от нещата беше,дрехите в никакъв случа да не се перат веднага,а да бъдат оставени поне една седмица на проветрение и чак тогава да се отдадат на хигиенични навици.

# 14
  • Мнения: 5 710
оо, аз мислих, че трябва веднага да се свалят и изперат, това ако навън има повишена радиоактивност. сигурно не помня правилно. дано не се налага да го вадиш този списък  Confused
аз за мой срам имам 2ма първи братовчеди, к работят в Козлодуй и нищо не съм научила от тях...

направих лек бюджет за 2 седмици в българия след 15 авг и сумата удари 2000 евро Shocked
билети, дневни ( аз си имам дневни за бг, иначе съм загубена:)), 3 дни на планина, 3 на море, зъболекар, кола под наем...

Общи условия

Активация на акаунт