115та италианска тема

  • 31 281
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710




Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
Част 101, Част 102, Част 103, Част 104, Част 105, Част 106, Част 107, Част 108, Част 109,
Част 110, Част 111, Част 112 113 няма, Част 114

# 1
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
пу първа, 4е не ми се е слу4вало  Mr. Green

после Ще допиШа

зна4и, Щот нали съм все със закъснение, видях дискусията за сакото и съЩо, 4е слу4ката е приклЮ4ила.
Лени, имай предвид, 4е носиШ отговорност и можеШ да бъдеШ "осъдена" 4рез миров съдия да платиШ обезЩетение за повредена дреха. разбира се, ако се докаже, 4е етикетът на производителя е ок, и си сбъркала ти.

много държа да се изкажа за марката Патриция Пепе, на която харесвам много моделите, но, ка4еството и е наистина отврат, ли4но, никога пове4е, освен ако не си намали тройно (пък Що не и петторно  Twisted Evil) цените.

Линдита, понеже фирмата ми е от Торино, ваШият работен пазар се смята за много труден и с малко възможности наистина  Confused и много ниско платен
не 4е наШият е цъфнал и вързал, де, в4ера един господин ме попита с колко бих си намалила заплатата, за да работя за тях  Shocked (и, да не си помислите, аз ник'ва не съм, заплатата ми е типи4но съвременно италианска, демек, ниска)

е, казах му, 4е с удоволствие Ще я намаля... ако реШа да стана, касиерка, да ре4ем (без обида за касиерките, тяхното си е вреден труд  Laughing)

неЩо друго Щях да казвам, ама това преминаване в нова тема, ме накара да го забравя  newsm78

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 20:18 от feiam

# 2
  • Мнения: 5 710
пу втора, разписвам се с едно инфо за пушачките на салвия  Mr. Green

не се пуши тая салвия от саксията, а вид салвия *салвия дивинорум се казва, обикновено това, дето го гледаме в саксиите е оффичиналис, обикновена салвия.
Салвия дивинорум има лек халюциногенен ефект, подобен на ... челадинките. тези малките гъбки, които са мн разространени по полянките, у нас има регистрирана злоупотреба с тях.

# 3
  • Мнения: 6 301
челадинките. тези малките гъбки, които са мн разространени по полянките, у нас има регистрирана злоупотреба с тях.
Изяла съм стотици под формата на супички. На поляните до нашата вила до София има много... Simple Smile

Виоланте, ти тая тибетска гъба къде я береш? Simple Smile)))

# 4
  • Мнения: 8 526
E това за челадинките не го знаех ,колко мариновани такива съм изяла ......свекървата е гъбар и тя прави много .
Лени, важното е ,че е минало ,а ти цялата стойност на сакото ли плати или по малко и ,наистина бележка е трябвало да ти подпише ама дано всичко е ок

# 5
  • Мнения: 5 710
да, пушат се челадинки (или челядинки, не знам, може би от челяд идва..)
сухи и после на фас.
сега да не помислите тука, че ви уча на лоши неща, помня разни работи от времето когато работих в наркотиците и се налагаше да четем освен законодателства и разни такива неща, интересни Grinning

# 6
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ето, това забравях, пуШеЩите се веЩества  Mr. Green
моля, за пове4е информация  Joy
какво зна4и "сухи и после на фас"?  newsm78

Щото аз съм спряла цигарите, не пуШенето, и всеки метод е добре доШъл Laughing

# 7
  • Мнения: 8 526
да, пушат се челадинки (или челядинки, не знам, може би от челяд идва..)
сухи и после на фас.
сега да не помислите тука, че ви уча на лоши неща, помня разни работи от времето когато работих в наркотиците и се налагаше да четем освен законодателства и разни такива неща, интересни Grinning
Лени извинявай ,ти наколко години си ?Мисля ,че си млада бе жена,това е вметка щото като казваш едно време ..... .И ако не е тайна какво си работила в Бг?

# 8
  • София
  • Мнения: 273
Здравейте,извинявам се че така нахлувам в темата ви,но имам нужда от вашата помощ-може ли да ми кажете има ли в Италия Вит.Д за новородени и как точно се казва,под каква форма е-на капки,на хапчета и колко струва?В България в момента няма никакъв,а аз имам нужда за моето бебе и искам да поръчам на моя позната в Италия,но трябва да и кажа какво точно да търси.Много ви благодаря предварително Hug

# 9
  • Мнения: 6 301
какво зна4и "сухи и после на фас"?  newsm78

Ами по аналогия предполагам, че сушиш гъбките, рониш на ситно, смесваш с тютюн от нормална цигара и оформяш на цигара. Само трици от сушена гъба не мож' запали, трябва да се смеси с малко тютюн.

Ха! Дойде гъбката да пита къде да си купи хапчета. Joy Не мога да спра да се хиля! Joy
Гггъбке, нищо лично, честно!  bouquet

# 10
  • Мнения: 5 710
да, пушат се челадинки (или челядинки, не знам, може би от челяд идва..)
сухи и после на фас.
сега да не помислите тука, че ви уча на лоши неща, помня разни работи от времето когато работих в наркотиците и се налагаше да четем освен законодателства и разни такива неща, интересни Grinning
Лени извинявай ,ти наколко години си ?Мисля ,че си млада бе жена,това е вметка щото като казваш едно време ..... .И ако не е тайна какво си работила в Бг?

във вторник ставам на 37
аз съм работила 3г в една структура която беше създадена у нас по времето на предприсъединителния процес, когато трябваше да се синхронизират законодателства, да се прави нова политика  и да се работи по т.нар глави, аз работих по 24та глава ( правосъдие и вътрешни работи), в отдел Наркотици, но не по хващането, а по превенция, лечение и рехабилитация ( по-скоро в превенция, но чувах и от лечение и рехабилитация какво става).
След това напуснах, защото се отвори възможност за една м/ународна организация, там управлявах един проект по друга тема -  домове за изоставени деца,  още 3 години и после дойдох тук да се оженя.

феиам, ми предполагам, че се изсушават, стриват и след това се правят на цигара и се пушат.
така ако ги ядеш в супа мисля, че няма да получиш халюциногенен ефект, а по-скоро чувство за ароматна супичка:)



Ггъбка се включи точно навреме:) Гъбке, аз не знам, нямам деца


# 11
  • Мнения: 8 526
Здравейте,извинявам се че така нахлувам в темата ви,но имам нужда от вашата помощ-може ли да ми кажете има ли в Италия Вит.Д за новородени и как точно се казва,под каква форма е-на капки,на хапчета и колко струва?В България в момента няма никакъв,а аз имам нужда за моето бебе и искам да поръчам на моя позната в Италия,но трябва да и кажа какво точно да търси.Много ви благодаря предварително Hug
На моят Марти давам витамин Д тук се казва ADISTEROLO Vit.A acetato+vit.D3.Аз давам на капки,ако искаш ще ти снимам кутията и ще ти покажа какво представлява.Ако те интересува цената тя е от 5 до 7,80 евро.
Лени,благодаря за изчерпателният отговор,задоволи любопитството ми напълно  Grinning.Много ми допада твоят стил на изказ и ми стана любопитно с какво си се занимавала.И за още  една съфорумка ми е много любопитно,но ще питам друг път да не ставам много нахална.

# 12
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравейте,извинявам се че така нахлувам в темата ви,но имам нужда от вашата помощ-може ли да ми кажете има ли в Италия Вит.Д за новородени и как точно се казва,под каква форма е-на капки,на хапчета и колко струва?В България в момента няма никакъв,а аз имам нужда за моето бебе и искам да поръчам на моя позната в Италия,но трябва да и кажа какво точно да търси.Много ви благодаря предварително Hug
На моят Марти давам витамин Д тук се казва ADISTEROLO Vit.A acetato+vit.D3.Аз давам на капки,ако искаш ще ти снимам кутията и ще ти покажа какво представлява.Ако те интересува цената тя е от 5 до 7,80 евро.
Лени,благодаря за изчерпателният отговор,задоволи любопитството ми напълно  Grinning.Много ми допада твоят стил на изказ и ми стана любопитно с какво си се занимавала.И за още  една съфорумка ми е много любопитно,но ще питам друг път да не ставам много нахална.


То4но.
а в България има без проблеми Вигантол (на смеШната цена от 2лв 15 ст), та не виждам при4ина, да се купува от 4ужбина. освен това, въпросът с приемането на вит. Д е спорен, така 4е съветвам да се консултира с педиатърката.

какво зна4и "сухи и после на фас"?  newsm78

Ами по аналогия предполагам, че сушиш гъбките, рониш на ситно, смесваш с тютюн от нормална цигара и оформяш на цигара. Само трици от сушена гъба не мож' запали, трябва да се смеси с малко тютюн.

тц, не Ща такъв  Confused
Ще разу4а възможни алтернативи  Rolling Eyes

(ти донесе ли се дотук да видиШ Дали и Нове4енто?)



феиам, ми предполагам, че се изсушават, стриват и след това се правят на цигара и се пушат.
така ако ги ядеш в супа мисля, че няма да получиш халюциногенен ефект, а по-скоро чувство за ароматна супичка:)


ух, остроумна си ми като водолей, мама му стара  Joy Joy

# 13
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
И за още  една съфорумка ми е много любопитно,но ще питам друг път да не ставам много нахална.

аз бих нахалствала наведнъж  Thinking
инак, представяШ ли си, всеки път да минаваШ за нахална?  newsm78 Laughing

# 14
  • Мнения: 5 710
в моя двор растат челядинки.
изобщо имаме най-дивия и неподдържан двор ние. има и други гъби , които свекърва ми като разбра, че ям киселеца, дето саморасте около единия гараж и дойде специално да ми каже, че тези гъби са отровни  Whistling

за касиерката искам да кажа, че има една много бърн аут рекалма с касиерка, която си 'тананика' нещо минавайки броколите на четеца дето пиука.. така че може и да е забавно да си касиерка, аз понякога много искам да минавам и да пиука и да се надпреварвам с клиента кой е по-бърз в прибирането в торбата/или премятането на лентата

Общи условия

Активация на акаунт