Нова тема – нов късмет, всички тук готвим се за ВЕП - TR 47

  • 38 597
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418
Нова тема – нов късмет, всички тук готвим се за ВЕП - TR 47
 







 


 friendship  









ДОБРЕ ДОШЛИ В 47-тa Hu ЛЯTHA TR Тема !
   

ЗАПОВЯДАЙТЕ НА традиционни МYХАББЕТИ за  BЕn u срещи горещи Heart Eyes Laughing Hug  …
:

Buzlu çay ?


I …. Safranbolu lokum …











Кои сме ние  :newsm78 bowuu  Grinning  :















   
Pyбpuka “Наши бисери” :  
hahaha Joy Whistling Mr. Green :





















Турска кухня =1
Рецепти от турската кухня ! =2=
Турската кухня *3*
Турската кухня *4*



=============



Истанбул
Истанбул 2
Истанбул  3
Истанбул  4
Истанбул  5


=============



~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема  

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР)  

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22
В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27
В хубаво време или не, при нас бo3a u гьoзлеме ще се nue u яде – TR 28
В очакванe нa пролеттa с тaнЦu, kaTMu и баклава ще ви посрещне нашата тайфа–TR29

Баба Марта(a и пролетта)при нас дойде,тук хEлва и кюнефе нa kopeM ще се ядеTR-30
В очакване на скъпи срещи и със спомени и впечатления още по-гор … а забава – TR 31)
ВЕП дойде u замина,но TyK пролетно-летния купон с рози продължава за стотимаTR32
Под черешата на кайсиев речел+прасковен конфитюр да обсъдим ваканционния турTR33
Празник-делник или не,(есеннатa) разходка от Едирне до Диярбакър нac зове-TR 34
Край Босфора шум се вдига, дружината на есенно-кумпир парти пристига - TR 35
Байрами се задават,пак(духовнo-културни/бахурски)вкусотии ще се раздават-TR36
Kога за u3kycTBo,кога за кебап,тук АшуроKoледноHoвогодишни диску …  има пак37  
KoледноHoвогодишни дискусии ще има пак37  [/url]
'Вреемeeй за бoйоз&айран'-по Истанбулските тепета  … ра с барабан-TR38
Традиционни пролетни Истанбулcки срещи се задават,пак лалета ще се раздаватTR39
За Гергьовден и Хъдрълез, при комшиите на забава И гощавка се спри И влез – TR40
 Кога за хелва,кога за шербет(и халвет),горещи разговри ще водим и за напредTR41
От Ямбол u Стамбул та чак до Ескишехир, подготовка ще има за празничния пир TR42
TR TeMa 43  
По тепета И пазари,дружината гледа де Новогодишен салеп с канела се вари - TR44!
45 Правила на любовта ce разискваT тук докато се стопи снега и д … йде пролетта-TR45














***  



 Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)





** ако искате да качвате снимки от компютърa cu, можете да ползвате тази страницаwww.radikal.ru

 




PS: Изненада ...полезни нещица Heart Eyes Mr. Green Laughing Crazy Wink Hug Peace :
http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html



http://istanbulliveperformance.com/concerts  Party Laughing Wink


http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/e-belediye/Pages/turistik_kameralar.aspx !!!
http://www.istweb.tv/ !!!  Wink








   





# 1
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
По сватова линия - първа!  bowuu
И ей тъй накацали кат Стамбулски чайки , представям на уважаемото общество списващите тук:

Последна редакция: вт, 08 май 2012, 14:30 от angelina.bgk

# 2
  • Мнения: 0
И аз да се разпиша и да ви подсетя да ми кажете как се отглеждат стайни орхидеи  Heart Eyes че идея си нямам...  ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 934
Аз да кажа за орхидеите /да не ми отиде славата на цветарка  Mr. Green/

Никога не съм се престрашавала да си купя орхидея, щото подозирам, че няма да остана само с една. Знам, че трябва да я пресадиш в прозрачна стъклена или пластмасова саксия, защото корените й се "хранят" и от светлината. Запалените цветарки-орхидеистки събират борови кори от дърветата и ги натрошават и това използват вместо почва.

За повече подробности чети във форуми за цветя като например
forum.flowersnet.info

# 4
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Сикрет, а знаеш ли,че има Орхидеени теми във форума?

# 5
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
аз имам една, подариха ми я като се роди Тео, значи от 3 години и кусур. сложила съм я в кръгла ваза тип аквариум и сама се гледа. от време на време я поливам, а в аквариума се е събрала вода, която леко докосва корените. последните са в пластмасова прозрачна саксия. незнам твоята в какво е, но по принцип така ги продават, съм виждала. исках да си купя малко "пръст", дето не е пръст ами прилича на парчета дървесна кора, за да я преместя в по-голяма саксия, но местните цветари не продават. казаха ми че в Баухаус имало, но не ми се е отворил път натам още. иначе е на доста светло място у дома и всяка година цъфти, някой път и по два пъти....

Ашето, разбира, да се изкаже и тя  Hug

Ха, Кливия, виж как си ме описала  Simple Smile  аз пък съм даже "пишман" цветарка  Mr. Green Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 934
Имам познати с орхидеи, които направиха в домовете си специални овлажнителни системи и като ходят на море, оставят криматиците да работят нон-стоп   Wink

Джорди, чудесно е, че твоята без особени грижи ти се отблагодарява с толкова цвят  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 0
Моята е с украсена саксия с някакви хартии, мъниста, калинки, още не смея да я смъкна и да видя саксията дали е прозрачна.  Laughing Обаче идеята за кръглия аквариум ми харесва, имам два в къщи, празни след един апокалипсис с японски рибки и две костенурки и ще видя дали ще стане с тях.
Благодаря за линка, не знаех, че има тема тук, този сайт ми е сложен още... Ще почета и в цветарския форум, Кливия, мерси...
Цялата работа ми изглежда сложна работа, но като пристигна в къщи цветето, ще го гледам, няма как.. Добре се разбирах с Бенжамина и няколкото Юки, те са спокойни.

# 8
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
ами ако трябва да съм честна, всеки път като се стресирам върху някое цвете и или го наводнявам или нещо друго му се случва, така че този път реших да става каквото ще. но тук е доста влажно, по принцип. има дни в които влажността е дори 100%, може би това си оказва влияние. а моята орхидейка, горката, плаче за повече място - коренищата и са наизлезли навън, като сухоземен октопод е станала вече... но едно че не съм виждала такива прозрачни саксии да се продават и второ - почвата и е специална...

няма да се плашиш, Сикрет - топло, светло и влажно = здрава оркид

щях да те питам, къде е това Кошан?

Последна редакция: вт, 08 май 2012, 14:49 от Джорди

# 9
  • Мнения: 0
Кешан. Ми... това е на сто км от Одрин, в посока Чанаккале, до Ипсала - гръцката граница. Още живеем в градчето но след месец ще се местим на 4-5 км от залива Сароз, близо до туристическите селца Межидие и Ерикли. Чудно е наоколо, понеже море и гора на едно...
Тук сме от три години само и решихме да си останем за постоянно.

# 10
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
ооо, представям си каква красота е! пък и близо до България... за колко го взимате пътя до Истанбул?

# 11
  • Мнения: 0
В събота бяхме в Истанбул, мисля че за около 3 часа. България ми е по-близо и по-често съм там  Grinning
Но сега се налага често да пътувам и до Истанбул вече... та може и аз да ви навестявам като се събирате, кой знае   bouquet
И вие може да ми гостувате, Истанбулии често идват тук за уикенда лятото а и на почивки в Ерикли, както българи, гърци... че и руснаци има. А ние тези дни ще откриваме комплекс, засега само ресторанта в него, с парк насред полята, тъй че ще има и къде да ви посрещна   chef

# 12
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Кака Сийка дъл мож попита от коя част на България си?

# 13
  • Мнения: 0
 Grinning как Сийка  Joy
Родом от Варна. Живяла съм и по Пазарджик, че майка ми беше от там.

А къде са вятърните мелници на Джорди, че се сещам само за Холандия и Стария Несебър... славя се с грешните си асоциации най-редовно  Blush

# 14
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
мен много ме няма по география, та да уточня - нали на Егейско се пада? погледнах една две снимки в Гуглето Simple Smile красиво изглежда!  
аз сега проучвам за една почивка през август, та ако имаш конкретна информация за хубави места (примерно вили) край морето, може ли да ми пратиш на лични?

и ... уф, една кофти новина от току що http://www.hurriyetdailynews.com/three-injured-in-blast-at-istan … amp;NewsCatID=341

Общи условия

Активация на акаунт