Тархана чорбица за 49 гладни ВЕП-ски романтично мечтателски душици- TR 49

  • 41 206
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418

Тархана  чорбица за 49 гладни ВЕП-ски романтично мечтателски душици- TR 49







 


 friendship  









ДОБРЕ ДОШЛИ В 49-тa Hu 3HOЙHA ЛЯTHA TR Тема !
   

ЗАПОВЯДАЙТЕ НА традиционни МYХАББЕТИ на маса с йоуртлу късър, мюджвер и разбира се тархана чорба и салата … Heart Eyes Laughing Hug  …
:


Yoğurtlu Kısır




Mücver



Tarhana çorbası












Кои сме ние  :newsm78 bowuu  Grinning  :















   
Pyбpuka “Наши бисери” :  
hahaha Joy Whistling Mr. Green :





















Турска кухня =1
Рецепти от турската кухня ! =2=
Турската кухня *3*
Турската кухня *4*



=============



Истанбул
Истанбул 2
Истанбул  3
Истанбул  4
Истанбул  5


=============



~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема  

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР)  

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22
В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27
В хубаво време или не, при нас бo3a u гьoзлеме ще се nue u яде – TR 28
В очакванe нa пролеттa с тaнЦu, kaTMu и баклава ще ви посрещне нашата тайфа–TR29

Баба Марта(a и пролетта)при нас дойде,тук хEлва и кюнефе нa kopeM ще се ядеTR-30
В очакване на скъпи срещи и със спомени и впечатления още по-гор … а забава – TR 31)
ВЕП дойде u замина,но TyK пролетно-летния купон с рози продължава за стотимаTR32
Под черешата на кайсиев речел+прасковен конфитюр да обсъдим ваканционния турTR33
Празник-делник или не,(есеннатa) разходка от Едирне до Диярбакър нac зове-TR 34
Край Босфора шум се вдига, дружината на есенно-кумпир парти пристига - TR 35
Байрами се задават,пак(духовнo-културни/бахурски)вкусотии ще се раздават-TR36
Kога за u3kycTBo,кога за кебап,тук АшуроKoледноHoвогодишни диску …  има пак37  
KoледноHoвогодишни дискусии ще има пак37  [/url]
'Вреемeeй за бoйоз&айран'-по Истанбулските тепета  … ра с барабан-TR38
Традиционни пролетни Истанбулcки срещи се задават,пак лалета ще се раздаватTR39
За Гергьовден и Хъдрълез, при комшиите на забава И гощавка се спри И влез – TR40
 Кога за хелва,кога за шербет(и халвет),горещи разговри ще водим и за напредTR41
От Ямбол u Стамбул та чак до Ескишехир, подготовка ще има за празничния пир TR42
TR TeMa 43  
По тепета И пазари,дружината гледа де Новогодишен салеп с канела се вари - TR44!
45 Правила на любовта ce разискваT тук докато се стопи снега и д … йде пролетта-TR45














***  



 Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)





** ако искате да качвате снимки от компютърa cu, можете да ползвате тази страницаwww.radikal.ru

 




PS: Изненада ...полезни нещица Heart Eyes Mr. Green Laughing Crazy Wink Hug Peace :
http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html

http://razkazvam.blogspot.com/search/label/%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0 … D0%BF%D0%B8%D1%81




http://istanbulliveperformance.com/concerts  Party Laughing Wink


http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/e-belediye/Pages/turistik_kameralar.aspx !!!
http://www.istweb.tv/ !!!  Wink









   



# 1
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Etoooo, ето я нашата Бз-ка! Hug Браво! Марси  bouquetСупер си Hug Hug Hug
Даже успях да съм първа, ама как няма да съм ? Hug Откога я дебна каката Бз-ка  Joy

# 2
  • Мнения: 2 199
Запис и аз съм на тема сватби, момински партита, годежи, бебета и още нещо  Crazy Crazy Crazy
Събота съм на сватба тук, в неделя на другия край на България следващите седмици отново   bigdance2

Лора-Ди пратих ти съобщение подозирам, че не си ги получила.  Embarassed

# 3
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Благодарим ,БЗ !Аз вместо тархана предпочитам една домашно направена лимонада Mr. Green HugНаправих си и лимонова туршия по марокански тертип,пък като си купя и тажин ,кой като мен .Моята работа станала като оня,дето намерил копче на пътя и отишъл при шивача са му ушият балтон. Mr. Green hahaha JoyЕй ,пусти бахур,не ме напуска.

# 4
  • Мнения: 0
И аз да се разпиша  Grinning

Мерси за хубавата картинка в края на темичката, така ме размечта с тези романтични масички над водата... @--;--
Изобщо, все хубави теми правиш ти   bouquet

Делте, чудна китка, много красиви цветове... И аз искам такава бегония, много ми хареса. Но майка ми гледаше бегонии и от дете помня как са капризни, дори саксийките им да позавъртиш малко веднага им окапват цветовете, не дават да ги пипнеш значи.

# 5
  • Мнения: 2 199
Благодарим ,БЗ !Аз вместо тархана предпочитам една домашно направена лимонада Mr. Green HugНаправих си и лимонова туршия по марокански тертип,пък като си купя и тажин ,кой като мен .Моята работа станала като оня,дето намерил копче на пътя и отишъл при шивача са му ушият балтон. Mr. Green hahaha JoyЕй ,пусти бахур,не ме напуска.

Haksev ханъм Simple Smile такава ли е туршията ти

http://www.pembekekik.com/2011/12/limon-tursusu-fas-usulu.html
 Laughing за лимонов сок ли я ползваш  Laughing

# 6
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
 newsm51   за темичката!

И аз съм на първа страница  newsm44

Лорче, това е рецептата за пататник; от страницата на Вероника(певицата) е....изглежда вкусна, но май е много мазна Whistling никога не съм яла такова нещо Blush ама и не се наемам да го правя, че не е разделно Rolling Eyes

Хаксев, само като се сетя колко е вкусна турската лимонада  Crazy
веднъж бях донесла по една бутилка на бабите и на мама и тати. САМО дядо я хареса #Crazy беше şekersiz, пък те ми викаха, че била много сладка и не била газирана. Ей, направо полудях....къде има място за сравнение с БГ и ТР лимонада! Все едно да сравняваш диамант и цирконий Crossing Arms  Laughing

Мен днеска ме е ударила вълната вицове.....с тия сватби/годежи/партита, се сетих за 1 виц -
Мъж се оплаква на приятеля си:
-Писна ми, човече! На всяка сватба дъртите ме сръгват ми викат "Ти си следващият, готви се"...не издържам!
-Прави като мен - сръгвай ги и им казвай "Ти си следващият, готви се", когато сте на някое погребение....  hahaha  Joy

# 7
  • Мнения: 6 243

Пай се... идааааааа!

# 8
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Буна диминяца от моя милост ! ( Добър ден на румънски)
След Букурещ балканската ми обиколка продължава ... ако не ми мине къртица път.   Hug
Сватя, жива да си!

Как си?

Като се разприказвахте за оценки в предишната тем ,че чак ми идеше да намеря някой камък, па да си го овеся на врата. Но принципът ми като на майка на момчета е,че те започват да се развиват след 18-тата година ( умствено, имам предвид  Mr. Green) - до тогава ще трая. После - с гьостерицата. Аз бяха така, баща им е бил така , все ще преживея тройка по перспектива и по ИТ.

# 9
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
БЗи, благодаря за темата   bouquet  Hug

Лимонадата  в магазините и на мен ми идва сладка, обаче ако знайте Мила каква хубава лимонада прави  Heart Eyes да я издам аз  Mr. Green
Аз отдавна други газирани освен сода не пия, но тия дето ги продават с литри в БГ винаги са ми били гаднички...

# 10
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Мащерче,вчера ми останаха лимони =правих си домашна лимонада.От пазара си купих пресен джоджен и лимони.Една част отидоха за тази туршия=за първи път я правя=след 20 дни ще е белли какво съм направила.А иначе ще използвам лимоните за пиле със зелени маслини и лимони по марокански.Ама се чудя отде да си намеря ей този съд.Имам го аз ама в малки размери=като за една порция,което е крайно недостатъчно за мащабите и ентусиазма,който ме обхваща ,когато готвя tooth tooth

# 11
  • Мнения: 2 199
За оценките да кажа нещо  Joy
Един учителка  ми беше писала 4 на едно контролно по Информатика защото ей така Simple SmileSimple SmileSimple Smile
След това в университета завърших с медал. Та искам да кажа, че някои неща просто нямат значение  Hug

Хаки какви неща ми говориш какво пиле мале   chef

Аз довечера съм на Зумбаааа. Кливия  Whistling

# 12
  • Мнения: 9
Хоп и от мен на първа страница   bouquet
Бз здраве на ръцете ти! пак си спретнала тема  за чудо и приказ   Hug



.............. обаче ако знайте Мила каква хубава лимонада прави  Heart Eyes да я издам аз  Mr. Green

Джорди заповядай у нас на лимонада и кекс с моркови и канела-гарантирам ,че е по-вкусен от този в Starbucks  Peace поканата е за всички  Hug   bouquet ако пък вие не дойдете у нас ние ще дойдем при вас  Mr. Green имам предвид ВЕП-2..ако навия мъжо да ме закара с малкия до Флория  Whistling  може и ние да се запишем на ВЕП-а  Crazy

# 13
  • Мнения: 1 934
Аз довечера съм на Зумбаааа. Кливия  Whistling

Мащерче, като един лаком г_з си купих 10 посещения на зумба в тая жега и сега ми е проблем да се довлека дотам-далеч е и с неудобен превоз, иначе в залата климатикът дъни добре, настроението е на мах, утре живот и здраве съм там с една колежка. Очаква се първото зумба парти на открито в Бг и то не къде да е, ами на Античния театър в Пловдив на 2 юли, така че ако решиш да дойдеш, ще се радвам да се запознаем  Hug

Маги, не се скатавай, ами да те водя на зумба   Wink


Бз, благодаря за темата   bouquet /много апетитно изглежда тархана чорбицата ммммммм.../
Анджи, не се коси излишно за оценки  Hug

# 14
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Офф, кат стане дума за сватба, направо ме свива под лъжичката ooooh! Както знайте (повечето), мойта "малка" племеница има сватба наскоро и в Истанбул се готвят неистово, а аз тук, като обречена Изаура, в букв. смис, само се информирам по телефоня и въздишам на празни ясли.... ooooh! Там, прощални вечери, пасти и музики се подготвят без мен #Cussing out, а така си мечтах едно време, че кат се зажени всичко ще мине през ръцете ми ... Да, ама не Mr. Green СидЪ тука и чакам...Да стане 4-и, когато и аз ще хвана байрака  Joy Добре поне, че се усетих овреме да си взема роклАтА, че в таз горещина, хич не ми сЪ мисли...

Общи условия

Активация на акаунт