Нарекох те Фериха ~ 154 ~ В почивка сме!

  • 38 313
  • 736
  •   1
Отговори
  • в очите на дъщеря си
  • Мнения: 201








Най-добрият ми приятел ми напомни цитат от Шекспир, който е подходящ-"Има приливи и отливи в делата на хората ,които,отнети им от потопа, водят до успех.Пропускайки цялото пътешествие на живота е като да живееш в празнина и нещастие. Плуваме в препълнено море. Трябва да поемем по течението,когато е необходимо или ще изпуснем приключението." Мисля, че този цитат означава, че животът е кратък и възможностите са рядкост.Трябва да сме бдителни и да ги пазим.И не само възможностите за успех, а и възможността да се смеем,да видим магията на света.И да живеем.Защото животът не ни дължи нищо.Мисля, че ние дължим нещо на света.И ако само повярваме.


SHOW TV  20.00ч - ВСЕКИ ПЕТЪК  

Продукция: Medyapim

Режисьор:Баръш Йош

Сценарист:Tılsım

Жанр: Драма



АНОНС :


Филмът  показва действителността в Турция,  борбата за по добър живот, живота на семейство, което живее в сянката на богатите в кв. Етилер, където бащата е портиер. Дъщеря му Фериха, която остава приклещена м/у двата свята, заради амбициозната си майка Зехра, която разбира, че хубостта на дъщеря и е единственият и шанс. Мечтите на майката не принадлежат на нито един от двата свята, нейните мечти, надежди  и желания променят цвета си с растежа на Фериха и филма показва живота, който водят в рамка от розови лъжи.
Фериха се намира хем вътре, хем накрая на един свят, където желанията и възможностите са безкрайни. Ако протегне едната си ръка ще докосне своите желания, ако протегне другата си ръка през прозореца си ще види едната половина на света, в който живее, действителността в приземния етаж. Класира се да учи в престижен университет, където мечтите и действителността се смесват и хубавата дъщеря на портиера ще излезе от своя свят, за да стане принцеса в един свой измислен розов свят. И какво от това, че този измислен свят ще погълне семейството и приятелите и. Майка и дъщеря ще започнат борба с действителността , от която няма връщане назад.


























Старите Теми:


Тема 1, Тема 2, Тема 3, Тема 4, Тема 5, Тема 6, Тема 7, Тема 8, Тема 9, Тема 10, Тема 11, Тема 12, Тема 13, Тема 14, Тема 15, Тема 16, Тема 17, Тема 18, Тема 19, Тема 20, Тема 21, Тема 22, Тема 23, Тема 24, Тема 25, Тема 26, Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31 Тема 32 Тема 33 ;Тема 34 Тема 35  Тема 36, Тема 37, Тема 38, Тема 39, Тема 40, Тема 41, Тема 42, Тема 43, Тема 44, Тема 45, Тема 46, Тема 47  Тема 48,Тема 49, Тема 50, Тема 51, Тема 52, Тема 53, Тема 54, Тема 55,Тема 56,Тема 57, Тема 58 Тема 59 Тема 60,Тема 61,Тема 62 Тема 63, Тема 64 ,Тема 65 ,Тема 66,Тема 67,Тема 68, Тема 69, Тема 70,Тема 71,Тема 72,Тема 73, Тема 74, Тема 74,Тема 75 ,  Тема 76 ,Тема 77, Тема 78,  Тема 79, Тема 80,  Тема 81,Тема 82,Тема 83 ,Тема 84, Тема 85, Тема 86, Тема 87, Тема 88,  Тема 89, Тема 90,  Тема 91 ,Тема 92 ,Тема 93 ,Тема 94, Тема 95, Тема 97,Тема 98 ,Тема 99 ,Тема 100,Тема 101 ,Тема 102 ,Тема 103 ,Тема 104 ,Тема 105,Тема 106,Тема 107,Тема 108 ,Тема 109 ,Тема 110, Тема 111, Тема 112, Тема 113, Тема 114, Тема 115, Тема 116, Тема 117, Тема 118 ,Тема 119 ,Тема 120 ,Тема 121 ,Тема 122 ,Тема 123,Тема 124, Тема 125,Тема 126 ,Тема 127,Тема 128,Тема 129 ,Тема 130,Тема 131,Тема 132,Тема 133 ,Тема 134,Тема 135 ,Тема 136 ,Тема 137,Тема 138,Тема 139,Тема 140,Тема 141,Тема 142,Тема 143,Тема 144,Тема 145, Тема 146, Тема 147, Тема 148, Тема 149,Тема 150, Тема 151 ,Тема 152 ,Тема 153















Значение на имената:

Feriha = радост, веселие, щастие
Emir = принц, държавен глава в някои ислямски страни
Cansu = жива вода
Zehra = жена със светло и бляскаво лице
Riza = съгласяване, доброта
Mehmet  = пророк
Hande = усмивка
Koray = пепелива луна
Seher = моментът преди да настъпи утрото
Gulsum = жена с кръгло, топчесто лице
Aysun = спокоен и уравновесен човек
Sanem = красавица
Haldun = вечен, безкраен
Unal = гласовит, надарен, известен
Hasan =добър, покровителствен
Azra = девица


Превод от турски:

m_l_s , sev79 ,r0z0wkа,vera_7, Nesi, Ferda Mravenec, Esi_3

Превод от английски:

•٠•Sasy•٠• , •٠•G@bby•٠•, jeanette, •٠•Sisito•٠•,Снежка,Меги,Gawina,Keii,r0z0wka ,Neidjal,Hurricane,angel4e_f,radoslava666



Снимки от сериала:




Добавяне на картинка към профила, в подписа
 или в мнение, намаляване на картинка  









Подарък от Славена да пази темата от уроки.




Hug Hug HugПРИЯТНИ МИНУТИ В ТЕМАТА Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 16 юли 2012, 22:36 от ·٠•Sasy•٠·

# 1
  • Мнения: 0
Здравейте  Hug
Благодаря за красивата тема newsm51 newsm51 newsm51

# 2
  • Мнения: 21 201
Тинче. smile3525
Ако не друго, то поне им правят хубави колажи.

# 3
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098

И аз да се разпиша в новата тема! Laughing

Тинче,благодаря за новата тема! newsm51

Още един колаж. Peace

# 4
  • Мнения: 180
Здравейте wavey
Тинче newsm51 за новата тема. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 0
Здравейте дами.
Тинче за новата тема
Момичета тази клюка която е превела Диди изобщо не ми харесва ,Емир 3 години не забрави Фери макар да мислеше ,че го е изоставила заради Левент и сега изведнъж след 2 3 серии се влюбва в друга ,това е толкова нелогично.
Прохладен ден ви желая

# 6
  • Мнения: 180
Данче здравей.Как си мила? Hug

# 7
  • Мнения: 6 105
Здравейте на всички  Hug
Тинче   bouquet за новата тема.

# 8
  • Мнения: 21 201
Заповядайте Hug малко да се разхладим и да се насладим на ФЕмирските клипчета.

http://www.youtube.com/watch?v=87qmKtZBifE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=iYKiw_AwMY8&feature=related




ПРИКАЗКА ЗА ЧУВСТВАТА
Раздавайки огромното си сърце, Добротата мислеше, че е достатъчно да постъпва според съвестта си - да се труди упорито, да е мила, да разпръсква само с една усмивка негативното и най-важното - да не вреди на другите. Вярваше, че делата й ще са достатъчни, за да я разберат. Но често оставаше неразбрана. Защото имаше една характерна особеност - проявяваше се само чрез действия и никога с думи. Най-много се плашеше от нея Неистината, защото разбираше, че е неспособна да й повлияе и да я промени. Неистината не успяваше да докаже правотата си, защото обещанията й се разминаваха с делата й. Заради Добротата губеше властта си. Затова се опитваше да й навреди.
Добротата имаше и позитивни критици. Това бяха Действието и Знанието. На тях тя беше благодарна. Действието непрекъснато й напомняше, че трябва да е активна и подтикваше Добротата да върши онова, което бе смисъл на съществуването й - да прави добро. А Добротата му помагаше да е по-внимателно. Да зачита чувствата на хората и да не позволява на Неистината да му повлияе.
Знанието показваше на Добротата кои от добрините й дават резултат и я окуражаваше в делата й. А тя в замяна му съдействаше да бъде обективно. Те заедно си партнираха и постигаха Мъдростта.
Добротата имаше верни приятели, пред които можеше и да поплаче дори. Това бяха Откровеността и Взаимопомощта. Откровеността беше много ранима. Страхуваше се да не изглежда в очите на останалите глупаво, затова много малко хора, които я притежаваха, я показваха. Добротата я подкрепяше като непрекъснато я уверяваше във важността й за живота на хората.
Взаимопомощта бе най-близка сподвижница на Добротата.Те заедно се допълваха. Добротата усещаше подкрепата й винаги, когато се чувстваше самотна и неразбрана.
Един ден, когато в отчаянието си, Добротата реши, че само делата й не са достатъчни да се противопостави на Неистината и Страха, тя се затича през поля и гори, изкачи се на най-високия връх и там безутешно заплака. "Неспособна съм да накарам хората да са добри, защото нямам дарбата да говоря - мислеше тя - следователно съм ненужна и трябва да си отида."
"Ти никога няма да си отидеш от този свят - отвърна й Откровеността - защото имаш огромно сърце и добрините, които правиш, се предават от сърце на сърце. От твоите внимателност, прозорливост и всеотдайност съм се родила аз. Затова позволи ми сега да ти върна добрините и да ти помогна. От сега ще говоря вместо теб и ще помогна на хората да те опознаят."
Двете приятелки се хванаха ръка за ръка и от този ден останаха неразделни, разчитаха една на друга. Добрината продължаваше да прави добро. Откровеността - да облича делата й в думи.
http://stanimira90.blogspot.com/search/label/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D1%82%D1%87%D0%B8


# 9
  • Мнения: 0
Наде newsm51 newsm51 newsm51
Много ми хареса написаното Peace
Избрах си сока,а вие се оправяйте с чая щото аз не пия Hug

# 10
# 11
  • Мнения: 1 277
Шок в Истанбул:

Скрит текст:
Гори 42-етажен небостъргач Турският град Истанбул се размина на косъм от адски взрив. Трагедията от 11-ти септември в Щатите се повтаря в Турция – гори 42-етажен небостъргач Polat Towers. Все още се изясняват причините довели до пожара.
В сградата има много хора, които не са успели да се евакуират навреме. За момента няма информация за пострадали. Огромни горящи парчета от сградата се строполясват с гръм и трясък на земята. Според местните жители инцидентът е сравним със случилото се с кулите близнаци на 11 септември 2001 година в Щатите. Очевидец на случилото се твърди, че първоначално се е чул силен трясък, след което изведнъж лумнал огромен огън. Огънят е тръгнал. Истанбул се размина на косъм от жесток взрив точно върху помещенията, в които са офисите на две банки.
Външната фасада на зданието е унищожена изцяло. Според думите на кмета на община Шишли в Истанбул – Мустафа Саръгюл пожарът вече е овладян, пише „Блиц”. Не се изключва огнената стихия да е била причинена умишлено поради фактът, че в зданието се помещават две банки – Акбанк и Иш банкасъ.
Кметът на Истанбул е лаконичен и все още не е заявил със сигурност, че пожарът е избухнал заради банковите институции в сградата.
Само на няколко метра от огромният небостъргач, се намират две бензиностанции. За щастие огнената стихия е овладяна преди да достигне до тях.

# 12
  • Мнения: 1 277
Новият 12 епизод на "Огледален свят":

http://data-bg.org/details.php?id=32948

# 13
# 14
  • Мнения: 21 201
Много й отива да е русокоса.

Общи условия

Активация на акаунт