Професионални серии за коса - тема 52

  • 64 966
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Професионални серии за коса - тема 52
newsm18 Добре дошли! Hug

Вместо запис: Разкажете за косата си - тип, състояние, поддържане, стилизиране, терапии, слънцезащитни серии, любими продукти/комбинации, които работят добре и всичко останало, което ви хрумне.   Peace





Теми и насоки, които сме оценили:

Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Терапиите за коса. Има ли такива?

Шампоаните
За блясъка на косата
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване


Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
За видовете протеин и тяхното въздействие върху косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги

Колагенова терапия на Schwarzkopf BC Bonacure Repair Rescue - продукти
Терапия на Милк Шейк - продукти и стъпки
За Alfaparf Milano Midollo di Bamboo
Къдравата коса
За боите Majiblond
Деминерализиращи терапии
 
за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата

За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар


 
Често обсъждани продукти за коса в темите:

Kerastase Resistance(протеинова)

Kerastase Nutritive(подхранваща)

Серия Fiberceutic или Ботокс за коса(укрепваща, уплътняваща серия)

Протеин ApHogee

Копринa CHI Silk Infision

Philip Kingsley - Еlasticizer(изглаждаща, омекотяваща маска)

Макадамия(подхранваща, дълбоко възстановяваща)

Мароканойл

Lakme - L2(хидратиращ, подхранващ)

Milkshake - продукти и протеинова терапия

Alfaparf Milano - Midollo di Bamboo(протеинова)

Schwarzkopf Bonacure - Колагенова терапия





Терапевтичните преси, които ползваме:
http://www.davidpostalmarket.com/index.php?main_page=product_inf … p;products_id=273
http://beautyexpert.bg/grizha-za-kosata/maski/podhranvashta/stud … etlina-ultra-zvuk



Предишни теми:


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51

Последна редакция: нд, 16 юни 2013, 11:49 от Мун

# 1
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Благодаря за темичката   bouquet

И за да не е гол запис, да споделя, че съм много доволна от Bio argan на Lakme. Отскорого ползвам и косата ми си го „заобича“.

# 2
  • Мнения: 41
Благодаря за темата  bouquet,поставените въпроси са доста обширни,но засега косата ми е в добро състояние,като изключим че скоро направих грешката да си направя бретон и се оказа че не ми стои никак добре и сега нямам търпение да порасне,и повече никакви експерименти Naughty.Отскоро ползвам диамантената маска на Алфапарф и съм доволна Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
babyeyes   bouquet

Определям косата си като: суха, накъсана в краищата, нормално плътна и гъста, мия я обикновено 2 пъти седмично, рядко 3 пъти.

От както съм родила много, много рядко ползвам преса, сешоар само зимата, когато ми съхне бавно. От време на време слагам лак за коса.

Дали си внушавам или наистина е така, но от както ползвам Инициалист косата има много хубав естествен обем.

Като слънцезащитна грижа имам спрея на Лакме.

Наблягам предимно на хидратиращи продукти и от време на време вкл.  протеинови, защото по-честото им ползване не ми се отразява добре на косата, става ужасно суха, твърда и безжизнена. Освен проф. продукти от няколко месеца си правя и маслени маски.

Любими: Олео релакс, Еликсир ултим, Маскиненс, Резистанс, Абс.рипер.

От както ползвам Macadamia No tangle styler brush, косата ми се къса по-малко при разресване  Simple Smile. Подходих с огромно недоверие и скептицизъм към четката, но ме изненада доста приятно.



# 4
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема, babyeyes   bouquet
За косата ми...
Гъста, права, дълга до кръста, с нормален косъм , нормална откъм омазняване. Третирам я само със сешоар и боядисване на 3-4 месеца с безамон. боя. Единствения и проблем, който се появява от време на време е цъфтенето. Преди година беше суха,твърда и без блясък, в последствие успях да преобразя косата си и да достигна блясък и мекота, благодарение на Дийп Кеър / Лакме, ш-н и маска със затопляне. Това е и моята любима серия. Редувам протеинови маски с хидратиращи, но напоследък се случва и 2 протеинови ,1-хидратираща.
За протеинови и поддържащи маски съм доволна от: ДК/Лакме, Бамбук,Речарджинг маска/Алфапарф, Биолаж Форт Терапи/Матрикс, Тотал Ризълтс р-р/Матрикс.
За хидратиране използвам: маска Макадамия, Мойсчър Риковъри/ Джойко, Биолаж Хидра Терапи- Ултра/ Матрикс.
Освен всичко това много държа да спомена: Термо-емулсията на Лореал, като страхотна термо защита!
За финиши, моят голям фаворит е: Лореал Митик Ойл- универсалното олио! Освен него косата ми харесва: Matrix Biolage Exquisite , серум Велла с масло от ший.
Не оставам без: Л2/ Лакме и р-ра със зелен чай на Афоджи.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Благодаря за темичката  bouquet
За косата ми : не се боядисвам, гъста, нормален косъм, суха в краищата, отскоро много цъфти заради пресата, която се налага да използвам често. Използвам сешоар, мия пред 2 дена.
Забелязах, че косата ми не понася протеин - Алфапарф Бамбук, р-р със Зелен Чай, Шампоан и балсам ДК ЛАкме. За сметка на това пък обожава хидратация, от малкото неща които сим използвала съм доволна от : Макадамия (шампоан, маска,олио), Орофлуидо (шампоан, маска, олио), Еликсир 79 (за сега шампоан и маска), Митик ойл (финиш за всеки тип коса), Л2, Кератинова терапия на Жалид.
______Freya_______ може ли линк към тази термозащита на Лореал

# 6
  • Varna
  • Мнения: 417
Благодаря за темата.
Косата ми е тънка,но гъста.Нормално третирана-боядисвана.
Използвам Лореал и Вела,за сега съм доволна.

# 7
  • Мнения: 39
 Hug  bouquet
Моята коса е с много тънък, чак рехав на някои места косъм, но не е рядка, лесно се накъсва и чупи, освен това е изрусявана и ползвам сешоар. в момента овладявам положението и съм доволна от  серията на Тиджи за блондинки-шампоан, балсам и крем без отмиване и Макадамия-шампоан, балсам, маска, крем и олио. За сега нямам много опит с протеинови продукти, много доволна съм от цимент термик на Керастас.

# 8
  • Мнения: 3 413
Супер тема!
Косата ми е тънка,изрусявана,суха,склонна към цъфтеж,изключително "попиваща и жадна".Мия я през 2 дена,задължително сешоар,ограничавам пресата,но не до там...  Laughing
Продуктите,които ми понасят са възможно най-мазни и тежки.За сега като фаворит мога да отбележа:
Протеиновия серум на Чи -
Скрит текст:
Нектар термика на Керастаз -
Скрит текст:

Наскоро си поръчах Елексир ултима на Керастаз..да ви кажа чесно не го усещам нещо тоя продукт,а при увеличаване на дозата косата клепва и мазнее  Rolling Eyes

Момичета,какви ви бяха впечатленията от био Аргана на Лакме?

Последна редакция: чт, 23 май 2013, 09:20 от GodaiVa

# 9
  • Мнения: 1 304
Благодаря за новата тема, babyeyes   bouquet
За косата ми...
Гъста, права, дълга до кръста, с нормален косъм , нормална откъм омазняване. Третирам я само със сешоар и боядисване на 3-4 месеца с безамон. боя. Единствения и проблем, който се появява от време на време е цъфтенето. Преди година беше суха,твърда и без блясък, в последствие успях да преобразя косата си и да достигна блясък и мекота, благодарение на Дийп Кеър / Лакме, ш-н и маска със затопляне. Това е и моята любима серия. Редувам протеинови маски с хидратиращи, но напоследък се случва и 2 протеинови ,1-хидратираща.
За протеинови и поддържащи маски съм доволна от: ДК/Лакме, Бамбук,Речарджинг маска/Алфапарф, Биолаж Форт Терапи/Матрикс, Тотал Ризълтс р-р/Матрикс.
За хидратиране използвам: маска Макадамия, Мойсчър Риковъри/ Джойко, Биолаж Хидра Терапи- Ултра/ Матрикс.
Освен всичко това много държа да спомена: Термо-емулсията на Лореал, като страхотна термо защита!
За финиши, моят голям фаворит е: Лореал Митик Ойл- универсалното олио! Освен него косата ми харесва: Matrix Biolage Exquisite , серум Велла с масло от ший.
Не оставам без: Л2/ Лакме и р-ра със зелен чай на Афоджи.

Може ли линк на този серум Велла с масло от ший.  Simple Smile

# 10
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Честита ни тема  Hug . Моята коса е малко над гърдите, определям я като дълга, тънка и много склонна към омазняване . Не съм я боядисвала, не ползвам преси и маши, а само сешоар. Цвета е тъмно русо към кестеняво почна да бие, а като малка бях много светло русо и по-дълга до към 6 месеца, докато не се постригах  Mr. Green . Мия я на 3-я ден, а напоследък още на 2-рият ден бритона ми се омазнява непоносимо  Thinking . Слагам сух шампоан да оправя положението...Аз от скоро ползвам професионални продукти и нямам много опит, но засега съм доволна от Ексфолиращата маска на Ф. Кингсли, Бейн Дивалент на Керастаз, Инциалист, Елексир ултим серум и маска, ама маска малко ми утежнява...

# 11
  • София
  • Мнения: 9

Момичета,какви ви бяха впечатленията от био Аргана на Лакме?

Имам пробичка от него, гъст е, мрише приятно и добре попива. Мазничък е и мисля, че ще ти хареса

Иначе моята коса е дълга до средата на гърба, чуплива, твърд косъм, суха, по-скоро гъста. Понеже е чуплива мога да я правя и с продуктите за къдрици. От 3 месеца се обезцветявам, иначе я боядисвам русо всеки месец, естествената ми коса е доста тъмно кестенява.
Косата ми обича тежки хидратиращи продукти - страхотно ми се отрази мойсчър екстрийм на Филип Кингсли и фузио дозите на Керастаз оранжева със зелен бустер. Също съм много доволна засега от Редкен Smooth lock и Вела енрич.
Протеинови продукти ползвам или през една хидратация или през две. Много ми хареса дийп кеър на Лакме маската и зелената фузио доза с лилав бустер. Определено са продукти, които отново ще купя.
Пробвах цимент термика и от две ползвания много ми хареса - не втвърдява косата изобщо.

# 12
  • Мнения: 1 304
Страхотна нова тема!  bouquet
И моята коса: Simple Smile

Чуплива, дебел късъм,боядисвана през месец, но благодарение на грижите с професионалните продукти е в много добро състояние Simple Smile
Предимно използвам хидратиращи продукти-маски,шампоани,протеиновите не ми се отразяват добре,ползвам ги рядко.Напоследък след доста експерименти косата ми се чувства чудесно с хидратиращи и приглаждаши  продукти на Керастасе, Филип Кингсли , Редкен, Лореал, Вела енрич, Вела брилянс.
От термозащитата ползвам от доста време и ми е от любимите Хрома термик на керастесе.
От финишите съм много доволна от този продукт, който ми опитомява фризи косата и предава блясък и гладкост http://www.feelunique.com/p/Redken-Glass-01-100ml
също и от бамбуковия крем за блясък на Алтерна.

Последна редакция: чт, 23 май 2013, 10:43 от DELI22

# 13
  • Мнения: 759
Благодаря за темата   bouquet

Косата ми е с тънък косъм(но не е рядка), изрусена с леко изтощени краища, дължина малко под раменете, бързо се омазнява(мия я през ден).
Най-доволна съм от протеинови продукти и терапии сега ползвам Редкен Екстрим, преди това циментовия на Керастаз и на Алфапарт протеиновата терапия, за хидратация главно маски(в момента Макадамия и домашни с масла), още не съм се престрашила да ползвам хидратиращ шампоан, за да не ми омазнява повече(не обичам косата ми да е много мека и лигава).
Вече мога да кажа, че виждам ефект от Инициалист(скалпа ми не се бели, имам обем в корените и блясък). За финиши съм доволна от кератиновия мист на Чи и коприната на Чи.
Относно летните серии отново съм предубедена, заради омазняването, но пък искам и защита от водата и слънцето, особено за цвета, който и без това пада бързо от честото миене  Embarassed

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Здравейте и в новата тема  Simple Smile
Косата ми е под раменете, беше с много здрав косъм, но след няколко обезцветявания вече не е.  Иначе е боядисвана, средногъста, тежка, с леко цъфтящи краища, опитвам се да я пускам дълга от известно време, но все цъфти и се налага по малко да я подрязвам. Основно използвам хидратиращи продукти, любими са ми червения ш-н на Тиджи, отвреме навреме Макадамия (ако я ползвам често косата ми кльопва, иначе по веднъж в месеца е ОК), много харесвам и ш-на за боядисана коса на Милкшейк+Active mask. От протеиновите използвам бамбуковата на Алфапарф и двуминутния реконструктор Афоджи, както и маска Форс вектор. Иначе имам още един куп други продукти, но не ме впечатляват чак толкова. Следващата ми покупка ще бъде Moisture recovery на Joico и Shu Uemura, искам да пробвам и Орофлуидо.
Веднъж в седмицата правя и домашна маслена маска+тривитаминол.
На последното миене сложих от серума Еликсир Ултим от пробичките на ЗР и много ми хареса.
За финиш винаги слагам Л2 и след това лилавата топка или Chroma termique на Керастаз, накрая коприната на Чи, а сега ще пробвам и серума Absolut repair, пак от проба.
Тази година за пръв път  ще използвам слънцезащитна серия, взех си тази на Лакме.

Общи условия

Активация на акаунт