АПРИЛски мами и деца, на плажа всички ей сега!

  • 14 047
  • 284
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713




 






















 





134 МАЙЧЕТА    СМЕ СЕ ПОДРЕДИЛИ СЪС 137 БЕБЕТА ИГРИВИ !!!




Имаме си:


68 И  69




МАЛКО СТАТИСТИКА


Най-дълго бебе: Никол на krasitka  и Илия на ofeto- 57см
Най-голямо бебе: Елица на wonderful - 4600гр
Най-нетърпеливо бебе:Дарина на SLADKA MAMA - 83 дни преди термин
"Най-точно" бебе: София на bbub, Мартина на kiky, Милана Велика на airin555, Станислав на Barbie^girl - родени на термин
Най-бебеносен ден: 3 април - на бял свят са дошли 9 бебета
Най - мързеливо" бебе: Цветомир на Tiffany - 13 дни след термин

Първо "озъбено" бебче: Ава на Vercho

Първо проходило бебче: Марти на Hrisi Pisi и Кръсти на Гергина



EFP
6 от нашите априлчета вече чакат братчета или сестричета:EFP

1. Цветомир на мама Tiffany   Two Hearts
2. Полина на мама musito   Two Hearts
3. Мария на мама milena1976   Two Hearts
4. Александър на galivo   Two Hearts
5. Ема-Мария на мама Lassi   Two Hearts
6. Боян на VanyivanTwo Hearts

smile3504Нови попълнения в нашия отбор АПРИЛ 2008:smile3504
1. Сестричка Елена на батко Калоян на мама azvasi, 16 юни 2009, 3350гр и 50 см.    babyuu  







ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СИ ИМАМЕ ШЕСТ АНГЕЛЧЕТА! ГОСПОДИ, ПАЗИ ГИ!
 09.11.2007 ангелче на Жабче Flowers RoseFlowers Rose
 27.11.2007 ангелче на msbilt Flowers RoseFlowers Rose
 03.04.2008 ангелче на pinit Flowers RoseFlowers Rose
 22.04.2008 ангелче на asja Flowers RoseFlowers Rose
01.06.2008 ангелче  Киара на hrispi (02.04.2008-31.05.2008)Flowers RoseFlowers Rose
 10.06.2008 ангелче Станислав на Barbie^girl (29.04.2008 - 10.06.2008)Flowers Rose  Flowers Rose



  Три от нашите ангелски мами сбъднаха мечтата си [/size]

09.03.2009 - се роди Анна-Мария на pinit newsm32
26.03.2009 - се родиха Яна и Йоана на Жабче
 newsm32 newsm32
14.04.2009 - се роди Васил на asja  newsm32


smile3509
НАШИТЕ АЛБУМИ
ПОТРЕБИТЕЛ:aprilki2008
ПАРОЛА:2008

БЕБЕШКО АЛБУМЧЕ
ПОТРЕБИТЕЛ:aprilcheta2008
ПАРОЛА:2008


ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Детски ясли на територията на гр. София и околностите
Частни детски заведения - гр. София
Държавни детски градини - гр. София
Обединени Детски Заведения на територията на гр. София и околностите
Детски млечни кухни на територията на гр. София и околностите
Детски ясли на територията на гр. Варна
Обединени Детски Заведения на територията на гр. Варна и околностите
Държавни детски градини - гр. Варна
Детски кухни гр. Варна
Детски градини и ясли – Пловдив
Детска млечна кухня  гр. Пловдив
Детски ясли-гр. Добрич  
Детски ясли и градини - обл. Габрово
Детски градини - гр. Русе
Детска млечна кухня - гр. Русе
Детски ясли и градини - гр. Велико Търново
Детски кухни - гр. Велико Търново


ЗА ДЕЦАТА:
Храни за ядене с пръсти І
Храни за ядене с пръсти ІІ
Как не трябва да храним детето
Рецепти за домашни пюрета и каши


*************************
Кога махнахте биберона?
РАЗДЯЛА С БИБЕРОНА-ЗАЛЪГАЛКА
Голямото пазене
За злоядите деца...
От кога се мият зъбките ?
Навиците
за проговарянето
Детския инат
Възпитание - от кога? как?
Съществуват ли универсални ценности при детското възпитание?
10 урока преподадени от детето
Стереотипи на възпитание
Как да говорим с децата?

****************
Варицела
Херпес зостер
Рубеола
Морбили/Дребна шарка/
Инфекциозни заболявания
Розеола (шестата шарка)


ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
* Рецепти за домашни пюрета и каши*
*СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ  *
*СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТА *

*Homemade Baby Food & Baby Food Recipes

*АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ:

Атопичен дерматит-едно по различно мнение
Дерматит - атопичен, себореен, екзема...
Има те ли схема за захранване на дете с Атопичен дерматит?





 

Нашите теми:
1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;19;20;21;22;23;24;25;26;27;28;29;30;31;32;33;34;35;36;37;38;39;40;41;42;43;44;45;46;47;48;49;49; 50; 51



Най-доброто от нашата италианска фамилия: ТУК  и  ТУК

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 14:03 от ЛУРДЕС™

# 1
  • Мнения: 1 095
Пу първа !!!  Hug
Лурдес ,мерси за темичката !  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 23
Хайде и аз в кюпа! Пу втора! Копвам поста си от предишната тема  Wink
Здравейте  Hug
Перла много благодаря отново за схемата за заспиване   bouquet И аз ще се опитам да я приложа, само да събера малко смелост  Embarassed

За гърнетата ето моя опит. От месеци слагах малкото на гърне, когато знаех, че ще прави голяма работа, само тогава, другите просто не мога да ги изчисля по време и не ми се занимаваше честно казано да тормозя себе си и детето да висим с часове до уреда. В резултат, естествено всичко си беше ок, аз си спестявах смяна на поредния памперс, детето не беше омазано до уши, с две думи чиста работа. Не знам какво се замотах обаче, имаше период от няколко дни, може би седмица в които бяхме в движение и нямаше възможност за тези упражнения.... в резултат... преди няколко дни го сложих на гърнето.... е нямаше такъв рев просто, въобще не желае да седи на това чудо вече, демек, върнах се там откъдето бях тръгнала  Mr. Green
Та в тоя ред на мисли и опит ето какво намерих в една книга, която купих по препоръка на мамите тук, още докато бяхме бременни, казва се "Изкуството да бъдеш родител" на Др Фицхю Додсън:
"За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладяло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мускулен контрол е абсолютно непостижим за дете, ненавършило две години. Тогава е моментът да се започне привикването, а не докато е бебе. Не че не можете да обучите и дете, което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точка"
За себе си реших, че ще се борим с тази дейност лятото догодина, макар, че много ме изкушаваше да махна памперса преди появата живот и здраве на новото бебе... Но при условие, че детето физиологически не е готово, не виждам смисъл да мъча себе си и него. Според мами минали по този път, когато детето е готово, работата ставала много лесно и бързо - максимум за седмица, две  Peace

P.S. Лурдес благодарско мила за старанието и прекрасната тема   bouquet

# 3
  • Мнения: 96
Пу, трета!

Лурдес,   bouquet

За теорията ми за гърнето - ми то и аз съм я чела някъде (да не мислите че сама см си я измислила Naughty), ама съм я прегърнала, щото отговаря перфекциозно на манталитета ми на мързелива майка. Честно ви казвам - немам нерви да клеча да гърнето, а детето идея да няма що е там. Ще чакам да вземе да разбира, да й узреят хууубаво  НС и  ОС, па тогаз ще пробваме.
Хелън,  ми то се оказа, че мойто е бързоразвиващо се по точката "самостоятелно изкачване на стълби". Аз ако знаех, че толкоз рано ще се мята по стълбите като дива коза, нямаше да се отварям толкова, ама......на! Crossing Arms
Абе, има време - както се оказа - много сме съмишлениците!

Тодоран, радвам се, че урината е стерилна. Ама то замърсяването няма с какво друго да е освен с бактерии Laughing Щом е чиста, явно сте ги изтрепали.


ПП Аз докато  съм писала, Galivo e приложила и научни доказателства в подкрепа на тезата Laughing


# 4
  • Мнения: 796
Тодоран, Христиан имаше вродено стеснение на едното уретерче и това предизвикваше задръжка на урина в едното бъбрече, оперираха го през ноември. Много се радвам, че урината на малката е била стерилна, защото наличието на бактерия си е голяма неприятност Sad В тази връзка за Христиан е препоръчително вече да е без памперс, но той много трудно се съгласява да седне на гърнето. Иначе, принципно, аз съм за свалянето на памперса на около две годинки. При нашия батко постъпих точно така - научи се точно за 5 дни, дори навън на петия ден ми каза че му се пишка, без да търси гърне. В книги бях чела, че за децата е травмиращо да ги караш да се стискат, когато те физиологически не са готови за това.

# 5
  • София
  • Мнения: 749
Вместо "запис"....Ласи, душо, що не казваш, че по моите стъпки вървиш за двете девойки говоря ? Crossing Arms Ами трябва да прилагам СРС-та да се осведомя, а ? а? а?

На сега да видиш - издъних те  Party

А сега сериозно - мнооооооого ти се радвам! От сърце ти желая да сте живи и здрави! И щом се е размърдала от виното най-напред, яка мацка ще да е  Laughing  А ти...продължавай да я стимулираш по този начин Simple Smile

Да ви кажа за гърнетата...Че ме мързи, мързи ме, ама друго си е като има и нАучно обяснение на бездействието ми по темата Simple Smile

Хайде лека!!!!

ЛУРДЕС,   bouquet за темата!

# 6
  • Мнения: 134
Добър вечер  Hug
Лурдес много е хубава  темата   bouquet
От кога не съм писала  ooooh!
Ехмея днес разбрах ,че Дани ти е сестра  Party само ако знаеш как съм се радвала самичка в нас  Crazy тя ми беше преди много близка (докато живееха в Люлин)много си ги обичам  Hug
Ася толкова  много се радвам ,че се завърнааааа  Hug Васко е много мил  Heart Eyes много ми е приятно да чета постовете ти  Grinning пиши всеки път щом ти предоставят възможност  Whistling
Мирка честита ти стара нова работа  Grinning хубаво си е между хората  Peace а и Габи ще посвикне малко за детската  Simple Smile обади се кога си свободна да направим една среща ,че Софийските мамиииииииииии се замотаха нещо   #Cussing out
Среща???
за спане няма да пиша ,че сме трагедия  ooooh!
за ядене ......... Stop
за гърнето  Naughty никакви гърнета поне до другото лято (Сашко се научи за 2 дни .......и Стефи ще се научи когато му дойде времето обаче Peace)
сигурно пропускам много неща ама една възглавница ме вика на дивана  smile3524 лекааа  Sleeping

п.с. Ей Ванче голямо си КГБ  Laughing Ласи разкажи деееееееееее !!! Браво Браво третия път ще ги нашарите  Hug


Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 00:42 от cenitelkata

# 7
  • Мнения: 96
Ей, човек не може нищо да скрие от вас! smile3530 smile3530 smile3530
То и любовник не може да си хвана - форума веднага ще гръмне Joy

Не съм се отчела, щото не е сигурно още. Първи предположения на д-ра са това. Във вторник съм на ФМ и се надявам да знаем със сигурност вече. Тогава ще се фаля Laughing


Браво Браво третия път ще ги нашарите  Hug
ААА, пепел ти на езика! Ин дис вери момънт не ща и да чуя за трето. Naughty 
Ама нали съм вървяла по стъпките на ВаняМ - знам ли какъв акъл ще ми дойде подир някоя и друга година newsm78

За среща - готова съм! Кога и къде?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 249
ЛУРДЕС чудесна темичка! Вече и ние можем да се отчетем в анкетата с цели 3 зъбчета  Laughing

Ласси розови новини при вас, а? Да сте живи и здрави  Hug  Heart Eyes

гърнето и аз не съм го въвела още. Нямам време да я слагам по н-пъти на ден. Ели се научи да казва на 1г. и 5м, а Ники - малко преди 2г., така че има време.  Whistling

заспиването при нас естествено е само с кърмене, което прави невъзможно приспиването от друг човек. Продължаваме с нощните будения за "по едно малко" и така....

храненето не ни е слабост. Имам чувството, че ако не й предложа храна, няма да се сети сама да поиска цял ден (е, с изключение на кърма, там не пропуска  Wink ) Записах я на кухня, колкото да ми е чиста съвестта, че й предлагам нещо, но предимно изхвърлям храната.

Alokazia много е порастнала Малвина!  Hug

# 9
  • Мнения: 200
Хелоу, аз пак от работа Simple Smile

За гърнето както и за всичко останало си е до дете. Строго индивидиуално е, детето само си показва. Имам приятелка на която дъщеричката на 11 месеца си казва "пиш" и "аки" и си ходи на гърне . Показвала съм я на Петя Simple Smile

Пете мерси   bouquet  Сега имам доста повече почивни дни в новия магазин, така че ще се уговорим.  Hug

Тодоранче браво на вас за хубавите резултати. Hug Hug Hug

Ласи, а честито  Laughing  newsm06, блазе му на вашия тати. Васко и той мечтае за втора щерка, откак видя вуйчо ми с 3 жени как живее. Той само сяда на масата, едната налива ракия, другата носи салатка, третата му слага лед и така  Mr. Green Simple Smile

ЛУРДЕС благодаря ти за чудесната темичка, абе вие няма ли да си идвате, айде във ваша чест да направим софийската среща  Hug

Да ви похваля Габи, че все повече свиква с тръгването ни сутрин и все по малко плачка., може би защото се върнах на пълен работен ден  newsm78 При др работещи мами, за колко време спряха да плачкат сутрин бебоците ?

ПП- За анкетата, на нас ни избиха номер 15 и 16 тази седмица  newsm47

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 10:39 от Aquariel

# 10
  • София
  • Мнения: 749
......
сигурно пропускам много неща ама една възглавница ме вика на дивана  smile3524 лекааа  Sleeping


Ау-у-у-у-у. Пете, що така на дивана? Да не си наказана нещо, а? Или пък Жоро е наказан  Mr. Green

За среща аз съм твърдо "ЗА" само да не вАли  Peace

# 11
  • Мнения: 11
Привет.
И аз като адашката ми не съм писала камара време...даже повече  Whistling Само си седя кротко и чета (шпионирам Crazy) когато имам време де.... ooooh!
Ние сме със 7 зъба  bowuu А виждам, че има и такива с по 17-18  Shocked Уааааууу, суууперрр. Почти на финала с мъките по никненето на тия пустиняци  #2gunfire

За среща  и аз искам, ама като гледам сигурно вече ще сме заминали на морето-след 2 дни тръгваме ....
Гърне-2 пъти се изпишка в него и тва е  bowuu Laughing Laughing Laughing Изоообщо и не го мъча, себе си също де  Rolling Eyes

Сега правя поканите за кръщането на Макси, почти са готови  Flutter Ама следобяд ще ги довършвам-като заспи дребното  Mr. Green

Хубав ден на всички.

# 12
  • Мнения: 517
ДОБРО УТРО и 3апис 3асега...

# 13
  • Мнения: 134
......
сигурно пропускам много неща ама една възглавница ме вика на дивана  smile3524 лекааа  Sleeping


Ау-у-у-у-у. Пете, що така на дивана? Да не си наказана нещо, а? Или пък Жоро е наказан  Mr. Green

За среща аз съм твърдо "ЗА" само да не вАли  Peace
AAAAAAA  ние може очите да си избодеме ,но щом става на въпрос за "спане" винаги сме заедно Whistling (на дивана ,на спалнята и дет се сетиш) нали живеем в 100-о стаен апартамент и преотстъпихме спалнята на децата а ние спим в хола та затова на дивана  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 095
Анкета за събаците има,а? Simple Smile
Ами Теята има зъб и половина,но понеже няма такава опция, та писах 2  Joy

Общи условия

Активация на акаунт