GoT 29 - There is only one war that matters...

  • 26 499
  • 754
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 17 958
 

ВАЖНО!!!
Спойлери за всеки новоизлязъл епизод на сериала се слагат в скрит текст до 21:00 часа в понеделник, когато е премиерата на епизода за България!








Инфо от IMDb


Официалният блог на Джордж Р. Р. Мартин

Книгите
Книгите от ИК "Бард"
Книгите в Читанка
Книгите на Английски с безплатна доставка до България
Резюме на книгите от Цитаделата

Интересно:
Кастинга от Lexicopia
Мартин и Вестерос (форум)
Портал: Фентъзи (Wikipedia)
"Песен за огън и лед" в Wikipedia
A Wiki of Ice and Fire
http://winteriscoming.net/
http://westeros.org/

Карти на Вестерос
1 2 3
И в блога на Aquariel

Game of Thrones at HBOwatch

Game of Thrones BG във Фейсбук

Старите теми:

Благодарности на   Мrs. Swift-Kloss ®   bouquet
 

Последна редакция: пт, 25 авг 2017, 14:24 от Хексе

# 1
  • Мнения: 927
Аря, като обвинява Санса в слугинаж към Ланистърите, не е лошо да си спомни, че в сериала беше виночерпец на Тивин:

# 2
  • Мнения: 5 112
Оп, и аз тук, благодаря Хексе за темата Beer
Пренасям си поста:
Аз не видях неегоистичната Санса да препуска срещу стрелите на Рамзи, за да спаси Рикон, напротив, видях я да отписва брат си. Т.е. да отписва единствения жив роднина (поне единствения за който знае че е жив) и единствения, който може да има по-силна претенция от нейната за ЗХ.
Санса има доста тесен кръгозор, поне както ни е представена в сериала. И наистина създава впечатление за повърхностна и до някъде егоистична. А рицарите на Долината ги повика, според мен, не заради общото благо на Севера, или заради честта на семейството си, или за да спаси Рикон, или за да не умре Джон в битката, извика ги (пак според мен), за да отмъсти за себе си на Рамзи. Рамзи не го задържаха рицарите на Долината, задържа го Джон. Ако не беше Джон с Вун-Вун, Рамзи можеше и да избяга, въпреки рицарите.
Така както ни е представена Санса в сериала не е особено симпатична и дълбока натура. А ако се окаже, че двете с Аря наистина са в конфликт под палката на Кутрето, Санса ще излезе точно смотана кифла. Кутрето толкова пъти я прецака, толкова пъти видя игрите му, да се даде още веднъж да я наиграе... shame - ding-ding - shame - ding-ding...
А Аря за мен, както е представена в сериала, е просто недодялана и все още изразява себе си като дете - има емоциите на възрастен, но изразните средства не и стигат. И беше права за едно - какво би казала Лиана Мормон за писмото на Санса... Според мен Аря разсъждава и действа като севернячка, а Санса се оправдава като южнячка...

П.П. 1. Тивин не и беше в списъка
2. Обвинява Санса че слугува на Церсей Wink и че Джофри и е бил по-скъп от баща им. И Джофри и Церсей и бяха в списъка Wink

# 3
  • Мнения: 435
Просто запис за сега.

# 4
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Хексе, на корицата от последния епизод ли е? Flowers Hibiscus

Хахах
The One True King, точно така Simple Smile


Не е зле да се сложи и тук коментара на Ирена за Санса и преди да я плюе необосновано някой-да го прочете. Казах аз-сестра ѝ Sweat Smile


Не си спомням с точност, но Санса къде беше като почна Рикон да бяга? Къде точно беше позиционирана?


# 5
  • София
  • Мнения: 27 179
То аз докато пиша и вездесъщата Хексе е пуснала новата тема.
Благодарности. Simple Smile

ще си копна тук мнението относно ГЧ, Цересей и най-вече Аря<->Санса


Май е време за нова тема  Grinning

Някой бе питал за горските чада. В сериала бяха избити до крак, не остана нито едно за съжаление. Това никога няма да го простя на ДиД.

за Церсей. Да, тя е доказана любимка на ДиД и сериалната Церсей няма нищо общо с книжната. Много по-мека и чувствена са я направила, истинска мъченица на моменти. В книгата е абсолютно чудовище в пола.

Относно заформилия се невероятен спор за Аря и Санса нека и аз да се изкажа. На мен и двете са ми любимки. И в книгите и в сериала, Аря повече (бтв: но аз съм си заклет Старкист).
Ще бъда максимално кратък и безпристрастен.
Санса не е кифла, нейния образ се разви най-много, не е предала баща си и обича сестра си.
Аря не е психопат и все още си има своята лична мисия (списъкът не е изпълнен) и също обича сестра си. Това което ни поднасят в сериала е крайно нелогично и или е партенка/постановка или е ужасяващата некадърност на ДиД да измислят някакъв смислен конфликт, за да не ни е скучно и за да има за какво да се хващаме за косите.  Laughing

Санса написа писмото, но истински вярваше, че помага на баща си и на брат си. Вие на тези години как бихте постъпили? Самата Церсей и самия вездесъщ Варис бяха изненадани и шокирани от това което последва, е щом те бяха изиграни, то как изобщо може да обвинявате Санситка? И с това писмо и без това писмо Нед бе пътник. Санса се унижи до крайна степен, когато падна на колене да моли за живота на баща си, това май не го помните.
Аря от друга страна не е живяла живота на сестра си и никога няма да я разбере напълно. И обратното е в сила. Аря нямаше да напише това писмо, според мен щеше да скочи и на Джофри да го убие и щяха да я убият. Нямаше да издържи и два дена на мястото на Санса.
Други обвиняват Аря, че само гледала как убиват баща и не направила нищо? Е, какво да направи, да ги връхлети като Дрогон ли? Всъщност тя се спусна към сцената, но един мъж, който нарочно я наричаше момче я дръпна (ако си спомням добре) и я спаси. Санса пък припадна.
Шокът бе пълен за всички. Единствения, който не го дадоха да губи самообладание след като Джофри нареди на Илин Пейн да му донесе главата на Нед Стар, бе Кутрето... Правете си извода сами...

Според мен нито Аря би се справил с живота, който имаше Санса, нито пък Санса щеше да оцелее ако бе имала нейния живот. И ей това не мога да проумея защо не си споделят всичките тези неща. А ни занимават с някакви детински, сестрински дрязги.

# 6
  • Мнения: 1 604
Ето доказателство, че Санса е егоист - Sansa, not wishing to betray her future husband, lies and refuses to verify either story, pleading that she does not remember.
Още едно - After her father discovers the truth of Joffrey's parentage and tells his daughters that he is returning them to Winterfell, Sansa, in an act of defiance, runs to the queen and tells her of her father's plans, pleading that she might be allowed to stay and marry Joffrey
Да търся ли още? Да, има примери за егоизъм и от Аря. Съвсем нормално. И двете са деца. Подрастващи и оформящи се като личности. И двете минават през всякакви фази, за да открият себе си. Но се превръщат в коренно различни личности. На едни нежната и пееща на ушенцето на Сандор Санса е много симпатична, за други е дразнеща. За едни опърничавата и бунтуващата Аря е готина, за други минава границите.

Санса беше най- отзад до Петир и дори не трепна за Рикон.

# 7
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Диаволо, напълно съм съгласна. Занимават ни с тъпотии, защото не знаят какво да ги правят тези герои, затова. За Аря само едно не съм съгласна- след убийствата усмивките , които пуска- за мен са психопатски. Дори и при отмъщение не би трябвало да има задоволство от убийството,а тя беше доволна от себе си.

Мисля, че установихме, че преди да задържат за предателство  Нед Санса реагира по детски, витаеща из облаците, после се окопитва. Както някой писа тя вярваше на Церсей, която и завъртя главата с разни приказки. Но това беше временно.

За Рикон за мен беше недоизпипано тогава. Не си спомням как е реагирала, за да го анализирам сега, но само едно ще кажа, че не мисля, че точно Санса е трябало да тича срещу стрелите при положение, че Джон и сие са там.

# 8
  • Мнения: 47 985
Моето лично мнение е, че някои хора наистина гледат повърхностно. Супер осакатената линия на Аря в сериала е по-интересна от интригите около Санса и просто предпочитат Аря. В симпатията си към Аря нелогично обвиняват Санса във...всичко Simple Smile
А книжната Аря на всичкото отгоре е по-интересна от тази във филма Simple Smile
Няма значение, скоро ще видим развитието. Силно се надявам да е по-различно от спойлерите, просто за да има изненади Simple Smile Ако ще да убият главен герой. Но де толкоз смелост у сценаристите Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 460
Това с Рикон е недомислица на D&D.Потвърждава го и 7 сезон,когато никой не се сети за него.Просто разчистиха Рикон,за да не им се пречка.Като Баристан,Станис,Черната риба,Рууз и всичкото Тирел,щото няма време. ooooh!

В 6-ти сезон Санса ясно каза,че Рикон е обречен.И на мен не ми хареса,че показаха само скръбта на Джон,но сценаристите фокусираха вниманието към Рамзи и това как Санса ще го доубие с кучетата.Кървища да има.

# 10
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
100% няма да умре Санса или Аря, абсурд е това. Сигурно по някое време ще загреят кое как е и че Кутрето ги е метнал и ще му скроят номер тогава.

От мен толкова за сега, може да се появя , ако почне плюенето срещу Дани или Джон Grinning

# 11
  • Мнения: 824
Не виждам егоизъм в Санса. Двете сестри са много различни, но по едно нещо си приличат - горди са, възпитани са да са горди Старки.
Аря никога не забрави, че е Старк, тя е горда, че е Старк и затова не можа да стане безлика.
Санса никога не забрави, че е Старк, горда е че е Старк и доказа, че по-скоро ще умре, отколкото да е пионка в играта на мъжете. Тя ясно осъзна, че като единствена жена Старк /преди да се разбере, че Аря е жива/ ще е най-лесния път за домогване на всеки мъж до севера.
Вие може и да мислите, че е викнала Кутрето за битката на копелетата за да си спаси кожата от Рамзи, но аз мисля, че тя спасяваше ЗХ и като цяло правото на Старките. За себе си беше решила, че жива няма да се върне при Рамзи.

И двете сестри оцеляха всяка както можа, според средата и обстоятелствата, нито една от тях, нямаше да оцелее на мястото на другата.

П.П. докато си напиша излиянията и вече сте казали всичко, сори че се повтарям.

# 12
  • Мнения: 47 985
Но не би ли било много яко да убият главен герой Simple Smile В крайна сметка И заради това затъпя сериала
Всички живички, влюбени...

# 13
  • Мнения: 1 460
Не виждам егоизъм в Санса. Двете сестри са много различни, но по едно нещо си приличат - горди са, възпитани са да са горди Старки.
Аря никога не забрави, че е Старк, тя е горда, че е Старк и затова не можа да стане безлика.
Санса никога не забрави, че е Старк, горда е че е Старк и доказа, че по-скоро ще умре, отколкото да е пионка в играта на мъжете. Тя ясно осъзна, че като единствена жена Старк /преди да се разбере, че Аря е жива/ ще е най-лесния път за домогване на всеки мъж до севера.
Вие може и да мислите, че е викнала Кутрето за битката на копелетата за да си спаси кожата от Рамзи, но аз мисля, че тя спасяваше ЗХ и като цяло правото на Старките. За себе си беше решила, че жива няма да се върне при Рамзи.

И двете сестри оцеляха всяка както можа, според средата и обстоятелствата, нито една от тях, нямаше да оцелее на мястото на другата.
202uu

# 14
  • Варна
  • Мнения: 17 958
А като Хрътката я преби и ѝ разкъса дрехите пред другите? А като Хрътката ѝ се натискаше? Та тя беше готова да се ожени за сакатия наследник на Планински Рай само и само да се разкара от КЧ. Като убиха майка ѝ и братята ѝ тя си мислеше, че е сама  и беше приела съдбата си. Не вярваше кой знае колко на Донтос и после на Кутрето , но се беше хванала за тях като удавник за сламка, което е нормална реакция.

МОЛЯ???  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт