Малък Сечко на вратата чука, ОКТОМВРИйче смее се и гука

  • 12 302
  • 277
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95




ИМАМЕ СИ
59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               
ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА



ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Справка за лекарства по време на кърмене
Указания за съхранение на кърма
Хранене от шише с изцедена кърма
Здраве и имунизации
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА
Детски сайт
Популярни Детски Песни и Стихотворения
Инфакол
Да   излекуваме коликите
Специалисти - бебе
Масаж за бебчета
Какво ли не!
Моето дете
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!

ПОЛЕЗНО ЗА МАЙКАТА

НОИ, обезщетения, помощи


ЗА БЕБЕТАТА:


ЗАХРАНВАНЕ:


ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):




За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата




Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,
62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 84,85,86,87, 88

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

1. Октомврийчето не спира да се смее, когато мама го люлее! - вдъхновение на Elichka_mama
2. Радостта голяма е за Октомврийската дружинка, нашето талисманче е вече на половин годинка! - предложение за м. февруари в чест на Калоян от  Elichka_mama
3. Октомврийчето в кошарка кротко спи, а снегът навън вали, вали! - предложение на Kamence
4. ОКТОМВРИЙЧЕТО все по-голямо става, на братче или на сестричка се надява! - предложение на mimozinq
5. Октомврийски мами на бой, а някои бият отбой- предложение на adina
6. ОКТОМВРИЙЧЕТО  все гладно зее, зимата ще се говее!- предложение на feel_u

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 13:37 от Барабина

# 1
  • София
  • Мнения: 278
 newsm78 май се вредих първа, дали?

# 2
  • Мнения: 4 292
Записвам се набързо, мерси за новата тема!  Grinning
По-късно е се включа по някои от обсъжданите въпроси.

# 3
  • София
  • Мнения: 368
И аз да се разпиша! Барабина  Hug благодаря ти за темата!
Хайде отивам да храня малката! До после!

# 4
  • Мнения: 36
Хайде и аз да се запиша на първа страница.

# 5
  • Мнения: 489
Много пишете бе момичета... Честита ни нова темичка!

# 6
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
И аз тук,че да ви следя.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 723
Барабинка мерси за темичката  bouquet

Златенчце малката кукла с много сладка Hug
Имаме същите чершафки и същата пижама,но нашите са в синьо и зелена-пижамата де.

Джиджи дано ,но май няма да е днес пазаруването Simple Smile

# 8
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Момичета, много сте изписали, но после ще дочета. Сега да се включа по част от нещата, които сте писали. Първо за обеците - на каката решихме да й пробием ушите когато сама тя си поиска. Моите бяха пробити на 6 г и помня, че много се радвах. Та това лято ми се зададе директен въпрос след като се върна от почивка на балкана /беше там с баба си, дядо си, чичо си, стринка си и братовчедите си/ и предполагам е била впечатлена от обецата на братовчет си /на 16 г/ и затова поиска. Съответно докато кажа на майка ми, че ще й пробиваме ушите и тя веднага я заведе, че имаше мерак отдавна. Голяма радост бяха обиците и си пази ушичките като се преоблича. Та и с малката ще процедираме така - като попорастне и поиска самичка.

Относно любовта наистина имаше разлика отначало, вероятно поради факта, че направо бях стресирана като родих. Толкова непознато, чак на третия месец някак се окопитих и не ме беше страх да си държа детето, да го преобличам, преди това все ме беше страх да не я счупя  Embarassed а тогава вече някак си се отпуснах и се радвах вече на детето. Сега е различно - от първия момент се наслаждавам на това да съм мама. За любовта - не мога да кажа кое дете обичам повече, някак не мога да я измеря количествено. Когато стана проблема с пръсчето разбрах какво са имали предвид хората, когато са казали, че децата са като пръстите на ръката - независимо кой ще порежеш боли еднакво. Самата обич към децата показвам различно, най-малкото имат различни нужди. Еднакви са само целувките и думите "обичам те". Всъщност в къщи целувките са на почит. Нещо като малки ритуалчета за здравей, чао, лека нощ и добро утро. А най-хубавото нещо е в почивните дни голямото вече съкровище да те събуди с целувки. По-хубаво нещо ще е когато са двечки.

# 9
# 10
  • Мнения: 558
Ха, добър ви ден!!! При нас втори ден вали и малката се скъса от сън  Party... Мда Цвети... в 6:30 сутринта всяка събота и неделя, ходи да буди баща си нашето голямо съкровище с думите "Оди!"... и няма как, баща му "оди" по него...  Joy... С двечки забавата е голяма, да  Heart Eyes...
Барабинка, 10х за новата тема Wink!!!

# 11
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
Здравейте милички.
Ако някой е забелязъл ме нямаше цяла тема,толкова успях да се въздържа да не пиша и да не ви чета,но и аз като други мами се бях зарекла да не влизам повече,но уви не мога без ВАС!Толкова близки ви имам и от толкова време сме заедно, че не мога да го направя.
Няма да мога да отговоря по засегнатите теми,защото и не съм чела.
Златина само да ти кажа да не се притесняваш и да не даваш Ентерол.Значи ние го имахме този проблем,давахме изследвания,личната ни предписа Смекта и Ентерол.Аз бях писала.Доста време се мъчихме и давах на Ивайла прахчета, но без резултат.Ходихме при най-добрата тук в Русе с памперс в ръка каза че е нормално при кърменитеТака че  Hug
Не искам да се хваля с моето дете,но: никога не е имала силни колики,може би ден-два.Спи си сама в леглото от самото начало.Ако мога да бъда полезна,първия месец се приспиваше като люлея кошарката, а сега от един месец както е сама в стая без клатене само с биберон.Ако падне става раздразнителна и плаче.Та аз я оставям и ако го изплюе ходя да и го слагам.През другото време не обича биба,само за приспиване Crazy Не съм я носила на ръце, не сме имали млечници,коки за което съм безумно щастлива.Спи от 22 до 8 вечерта,а през деня след всяко хранене и игра имаме 1 час или 1.30 сън.Проблема ми е че сигурно няма бебе във форума по д 5 кила.Е Ивайла е вече на 3 мес и 1 ден а няма 5 кила.Има хранения по 60 мл. Shocked,но не иска пробвала съм да я дохранвам и да я мъча,резултата е плюене и рев.
Днес се сетих за сватбата ми и стана много мило,та да ви покажа малко снимки,че не съм. малко се отклонявам от бебешките неща,ама да разведра обстановката.На който му се гледа

http://www.oktomvri2008.snimka.bg/album.php?album_id=292170&pid=10298402

Ще ставам че Ивайла се събуди и ме зове.Обичам ви и не искам да се карате за глупости.
 Heart Eyes

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 15:19 от deniim

# 12
  • Мнения: 11 091
Ето нещо хубаво на тема "колко дълго да гледаме децата си"...

из lydblog.wordpress.com

Майките сутрин
януари 9, 2009 at 3:17 pm (art of living, работа, родители)

Няколко години от живота си Астрид Линдгрен била единствено майка на двете си деца: всеки ден ги разхождала из пущинаците и играела с тях; катерела се по дървета и скали, разказвала им истории, четяла им всяка вечер, после им разказвала приказки или измислици.

“Една жена има правото на собствена професия, да бъде самостоятелна и да печели пари но когато роди, тя трябва да обича децата си толкова много, че да прекара с тях поне първите няколко години. Тя не бива да мисли: “Какъв срам, че сега съм вързана с децата!”

Астрид можела да се наслаждава не това време, защото съпругът й печелел достатъчно. През годините по паркове и детски площадки се срещала с други майки и деца, опознавала други условия на живот. Когато в Швеция провели анкета: “Защо не се раждат достатъчно деца?”, тя написала:

“Няма смисъл да си харчите парите за изследвания. Ето, казвам ви го безплатно макар че вие самите го знаете! Жените просто не могат да издържат на бързането сутрин, на това непрекъснато “хайде, хайде, закъсняваме!”

Спомних си за това тази сутрин, когато Стоян вече беше отишъл на училище, Георги тъкмо тръгваше за работа, а аз можех да си полежа и да помисля, а след това да реша дали да проверявам есета или да измия чиниите, или пък съвсем друго.

“Жените просто не могат да издържат на бързането сутрин” се превърна в лайтмотива на деня ми. Спомних си, че преди да започна прогимназия, майка ми работеше рядко и временно, та не ми се наложи да ходя на детска градина, нито пък да остана в яслите, където изобщо не ми понасяло психически, и учителките след двайсетина дни посъветвали родителите ми да не ме водят повече - започвала съм безмълвно да лея сълзи още в колата и съм продължавала да ги лея и да не разговарям с никого, докато не помръдвам от столчето си през целия ден.

Би било идеално всички жени да могат да си позволят да не работят докато децата им станат поне на 14, но докато продължава да е невъзможно, би било хубаво да се замислят дали изобщо да се захващат с майчинство, ако ще се връщат преуморени от работа и общуването с децата ще ги досъсипва. Да, да, знам че всеки има право да се възпроизведе, но мисля и за това, че носи отговорност - не само за прехраната.

# 13
  • Мнения: 899
Майли, сладки дрешлета си накупила на малката мишка.

Барабина, по мои наблюдения момченцата наистина по-трудно свикват отделени. Големия ми син почти до 7 години беше като залепен за мен, въпреки че ходи и на ясла, и на градина. Племенника ми също.
И у нас е така, а вече е на 13  ooooh!. Питам го докога ще ми виси на врата, а той се смее. Чак се притеснявам, не желая да става мамино синче. За уточнение ходил е и на ясла, и на градина. А по питането на Барабина - нямам никакви наблюдения, не съм се замисляла дори. Сега се сещам, че племенника ми, който е на 2 год. обожава да играе с батко си Дидо. Няколко пъти се събираха по 5-6 деца на разни празненства у родителите ми и като че ли се заиграва и с останалите деца  Thinking.

Гледам по снимките доста бебета имаме, които свикнаха с бибите. Нали отначало доста се оплаквахме как ги плюят. Не че ние сме от научените де, но аз и нямам амбиции да я отказвам от пръста, пък и тя не злоупотребява с него. Мъчех я повече от желание да й запуша устата да не реве, но не се получи  Laughing

Златенце, много ти е чаровна красавицата

Деним, аз забелязах и се питах дали не си от  бойкотиращите  Wink Hug. И ние пропуснахме коликите, капки не съм давала никакви. Досега не смеех да се похваля, че да не ни налетят. Или още не е късно???

Параход, мерси за четивата от вчера и днес! По темата на второто -  откакто станах майка за първи път завиждам на жените, които се чувстват прекрасно упражнявайки единствено професията "майка"  Peace

Пепеник, пак ще забравя....Тези ампули за подсилване на косата по аптеки или по козметики да ги търся?

# 14
  • Мнения: 11 091
Алис, по дрогериите, които се зоват "аптека" и продават и богат набор козметика - Ремедиум примерно (не знам дали ги имате в Ямбол  newsm78)

Общи условия

Активация на акаунт