Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 60

  • 52 065
  • 725
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 313









Продукция: Kanal D (Tьrkiye 2008/2010)
Римейк на сериала на TRT от 1975г. "Aşk-ı memnu"
По eдноименния роман на Халит Зия
Серии в оригинал 79













bTV 20.00ч - ОТ вторник ДО петък












АНОНС :



Динамичният сюжет, модерната визия и успешният подбор на актьорите нареждат поредицата сред най-гледаните програми в държавите, в които се излъчва. Звездата от "Перла" и "Двама завинаги" и любимец на българските зрителки Къванч Татлъту се завръща в ефира в тази съвременна история за невъзможната любов и раздялата.

Изпепеляващата любов на Бехлюл (Къванч Татлъту) и Бихтер (Берен Саат) е на път да разруши вековни семейни традиции. Бихтер е красива млада жена, която се опитва да преодолее загубата на баща си, като отстоява ценностите си. Тя е изправена пред безскрупулната си майка в условията на едно рухнало семейство. Чувството, че остава неразбрана от най-близките си може би е на път да бъде преодоляно, когато среща Аднан Зиягил (Селчук Йонтем), в когото припознава сродна душа. Аднан е от буржоазно семейство, богат вдовец с 2 деца - тийнейджърката Нихал и малкия Бюлент. Бихтер свързва живота си с него, въпреки несъгласието на майка си и въпреки голямата разлика във възрастта. Тя чувства, че най-после е намерила спокойствие и разбиране..., докато животът не й поднася драматичен обрат.

Точно когато мисли, че е намерила покой, Бихтер среща Бехлюл – племенник на Аднан. Любовта между двамата млади пламва веднага. Ще бъдат ли достатъчно силни, за да отстояват любовта си? Ще се откажат ли от уредения си живот? Ще преосмислят ли ценностите си? Как една любов може да преобърне живота на цели семейства? Отговорите зрителите ще научат от хитовия сериал "Забраненият плод", от 1 декември, от 20:00 часа по bTV.












В ролите:














Значение на някои имена :


Bihter = много добра
Behlьl = усмихващ се често
Nihal = романтично настроена, весела
Andan = як, здрав
Firdevs = една от райските градини (мисля, че беше шестата)
[/color]
 










Официален сайт на сериала 








Снимки от сериала:














Старите Теми:


ТЕМА 1, ТЕМА 2, ТЕМА 3, ТЕМА 4, ТЕМА 5ТЕМА 6, ТЕМА 7, ТЕМА 8, ТЕМА 9ТЕМА 10ТЕМА 11, ТЕМА 12, ТЕМА 13, ТЕМА 14, ТЕМА 15, ТЕМА 16, ТЕМА 17, ТЕМА 18, ТЕМА 19, ТЕМА 20, ТЕМА 21, ТЕМА 22, ТЕМА 23, ТЕМА 24, ТЕМА 25, ТЕМА 26, ТЕМА 27, ТЕМА 28, ТЕМА 29, ТЕМА 30, ТЕМА 31, ТЕМА 32,ТЕМА 33 , ТЕМА 34 ТЕМА 35 ТЕМА 36 ТЕМА 37 ТЕМА 38 ТЕМА 39 ТЕМА 40 ТЕМА 41 ТЕМА 42 ТЕМА 43 ТЕМА 44 ТЕМА 45 ТЕМА 46 ТЕМА 47 ТЕМА 48 ТЕМА 49 ТЕМА 50 ТЕМА 51 ТЕМА 52 ТЕМА 53 ТЕМА 54 ТЕМА 55 ТЕМА 56 ТЕМА 57 ТЕМА 58 ТЕМА 59


   
     

   Епизодите от Алекс 

   Епизодите в gledaiseriali.com 

   Епизодите в zamundai.com   


   





ВХОД СВОБОДЕН за всякакви мнения и по всяко време от филма - настояще и бъдеще.





Приятни минути в темата       







# 1
  • Мнения: 3 371
Пу,  съм първа ! Party Party Party

# 2
# 3
# 4
# 5
  • Мнения: 8 409
Хриси, благодаря за темата.  bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Много вълнуващ, за съжаление горчив финал беше, с великолепна игра на актьорите ! Малко преводът не ми допадна, както някои споменаха. Не подкрепям разделението на фенове и антифенове, чак пък в лагери Peace защото нещата в живота и в сериалите не са черно-бели. Дожаля ми за Бихтер в посл.серии, но как очакваше да й подадат ръка, катот я отблъсна и нарани всички. В такъв момент ако майка й беше на място да реагира.....

# 7
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 357
Така го бяха накъсали този епизод(включително и от реклами),че емоциите ми отидоха на заден план.

# 8
  • Мнения: 11 984
Хриси Hug Hug Hug

Обичаш ли ме?
- Обичам те!
- Докажи ми!
- Ще ти докажа!
- А можеш ли да ми свалиш звезди?
- Да, мога... Ще ти сваля...
- Ти лъжеш!
- Не, не лъжа!
- Ти не можеш да ги достигнеш. Ако се протегнеш към небето, като череша ще се търкулнеш след това.
- Аз наистина мога.
- Отново ме лъжеш. Хайде, повдигни се да те видя! Покажи ми!
- Ще ти покажа, но ще се наложи да умра...
- Добре тогава, жертвай се заради мен!
- А какво ще стане после?
- Ще си доказал любовта си.
- Но аз не съм готов...
- Махай се!
- Защо?
- Защото ти ме лъжеш и ще продължаваш да ме лъжеш!
- Но, ако мен ме няма, ти ще страдаш...
- Е, и какво? Ти обеща да ми свалиш звезди, значи си длъжен да изпълниш обещанието си! Иначе не искам да те познавам!
- Така и ще стане, но помни, че това не е игра. Аз мога да ти докажа, че говоря истината, но когато те убедя, ти горчиво ще съжаляваш за последствията... Ще ти е студено и самотно без мен...
- Чакай!... Ти накъде?..
- Аз тръгнах за звездите... заради теб... накрай света... Очаквай нощта...
- Почакай! Как ще разбера, че си ми свалил звезди?
- Ще разбереш, защото ще ги видиш. Казах ти, че мога...
И те се разотишли. Девойката потънала в мечти, а в зелените очи на младежа се четяла мъка. Той си спомнил за топлината на нежните й устни, за слънчевата й усмивка, за съвършената й красота. Спомнил си за звучния й смях, за ясните й очи с изразителен блясък. Сърцето му запяло, но тежко въздъхнала душата му. Неговата любима била толкова прекрасна и толкова добра, че заради нея бил готов на всичко. Той я обичал повече от живота си.
И младежът тръгнал... Но си тръгнал завинаги.
Никой не разбрал накъде, пък и той на никого не казал.
А девойката дочакала нощта и щом паднал мракът, от небето се изсипал дъжд от светлини. Но този дъжд не бил от капки или от сълзи. Бил неочакван, грандиозен дъжд от ярки звезди. Сторило й се е, че небето се взривява. Не била способна да подчини тези звезди на своята власт.
Затихнали часовниците и времето се забавило. Девойката гледала и не вярвала на очите си. Такава красота никога през живота си не била виждала. Душата й засияла от щастие. Да, той я обича!!! Обича я! Той не лъже! Тя вярва в любовта му!
И посред нощ хукнала към дома му. Видяла, че вратата била отворена и навсякъде светело. Всичко си било на мястото, но младежът не бил там.
Напразно го очаквала. Денем и нощем го търсила с ясните си очи. В паметта й завинаги се врязал споменът за фантастичния звезден дъжд и необикновените сияния...
Момичето разбрало, че САМО ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ е способна на голяма жертва.! Че е необятна и безкрайно свободна.! И че в нея се съдържа огромна сила...

# 9
  • Мнения: 3 371
 Slawena ,  Hug прекрасно е !  bouquet
Дано и "нашето момче " го е разбрало ! Понякога животът ти дава тежки и трудни уроци и по безпощаден начин ! Peace

# 10
  • Мнения: 11 984
Така е госпожата...  bouquet

Много ми хареса тази притча  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 274
Мисля, че под "отрова/отровен бръшлян" чичката имаше предвид лъжата, в нейната цялост, а не конкретни хора. В лъжата участваха дори и "благородните" слуги Бешир и Дениз.
И не, това далеч не бяха думи на състрадание, ако и да са визирали Бихтер - исках да подчертая, че Зиягил не съжалиха по никакъв начин за смъртта на Бихтер.
gospojata, мойто тълкувание на реакцията на чичката при разкриването на любовницата е на рухване на последната надежда. Той през цялото време се надяваше да не е вярно това, в което се съмнява, а Бешир потвърди най-ужасния кошмар.

# 12
  • Мнения: 0
Да, той на Бихтер нямаше вяра вече, даже и развод й поиска. Надяваше се "синковеца" да не е такава гад. А някой все пак успя ли да разбере Четин дали остана с Жената - Паун?Стори ми се, че след погребението тактично си се изниза.

# 13
  • Мнения: 3 371
Мисля, че под "отрова/отровен бръшлян" чичката имаше предвид лъжата, в нейната цялост, а не конкретни хора. В лъжата участваха дори и "благородните" слуги Бешир и Дениз.
И не, това далеч не бяха думи на състрадание, ако и да са визирали Бихтер - исках да подчертая, че Зиягил не съжалиха по никакъв начин за смъртта на Бихтер.
gospojata, мойто тълкувание на реакцията на чичката при разкриването на любовницата е на рухване на последната надежда. Той през цялото време се надяваше да не е вярно това, в което се съмнява, а Бешир потвърди най-ужасния кошмар.

Може би си права  , Аднан го изрисуваха толкова наивен и заслепен , че като нищо може и така да е ! Просто ми се струваше алогично , в контекстта на последните епизоди , в които непрекъснато си припомняше съмненията си и съпоставяше фактите , както и с решението за развода , което взе .Факт е , че изобщо не съжаляват за смъртта на Бихтер , според мен даже искат да я изтирят от спомените изобщо !

Колокото до бръшляна , не мисля ,че визираше Дениз и Бешир , нали накрая точно с Дениз тръгнаха към новия си живот , да се лукуват взаимно .

# 14
  • Мнения: 8 409
Според мен, ако е имал предвид лъжата като цяло, тази в която участват Дениз  и Бешир, то Мадмоазел нямаше да е с тях накрая. Отровният бръшлян са Бихтер, Бехлюл и Фирдевс. Peace

Славенка, страхотно е. Hug

Общи условия

Активация на акаунт