123 италианска тема

  • 28 937
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
,
а аз искам така:




Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110,111, 112, 113 няма, 114, 115, 116, 117,118,
119, 120, 121, 122

# 1
  • Мнения: 8 526
Straxotni snimki

# 2
  • Мнения: 6 301
Записвам се в новата тема с таормина Simple Smile
Много интересно и красиво градче, разположено на една висока скала (250 метра) над морето. Панорамата е невероятна! Планина, тюркоазено море и на юг се извисива вулканът. Самата Таормина също е много живописна. Оградена с крепотни стени с порти, има гръцки амфитеатър, средновековен дворец, барокови църкви... Като много места в Сицилия, Таормина има хилядолетна история и е била стратегическа крепост на всяка цивилизация, минала оттам - от гърци, римляни, араби, нормани... та до Гарибалди Grinning

# 3
  • Мнения: 6 301
От Таормина има въжен лифт, който се спуска чак до морето, до giardini naxos, но ние не се качихме, така че не мога да кажа какво точно представляват.
Двете главни улици са много туристически - магазин до магазин (доста от тях бая луксозни при това) и имаше много народ. Само малко да се мръдне по по-вътрешнити улички обаче, вече нямяше жива душа, няма магазини, изобщо много приятно за разходка и откриване на скришни ъгълчета.

# 4
  • Мнения: 6 301
Навсякъде правя много снимки. Като се върна ще се постарая да ги организилам в албуми и ще показвам.
1За Таормина значи препоръчвам да се види. Наистина живописно място. Като разположение над водата и малки, старинни улички, напомни ми на нашите пейзажи по езерата Simple Smile

Лека нощ. : )

# 5
  • Мнения: 5 710
A az si gi vizualiziram raportazite ti  s google images, .. strahotni mesta!

# 6
  • Мнения: 3 425
Барб, пътеписът е чудесен  Peace   Peace Peace чакаме и снимковия материал  Peace   днес ще катерите ли? ето я Таормина,за който го домързи да търси http://www.hotel-taormina-mare.it/posizione-jonic-hotel-mazzaro- … nerari-a-taormina  Wink (друго си е като се събудя преди мъжете и имам 30мин спокойствие  Crazy )

Дессита, как е сте?оздравявате ли?

Забравих  Whistling да се изкажа за великденския обяд  Mr. Green нашето меню си е традиционно – равиоли с рагу,агнешко,пърж картофи и някоя и друга *изгъзичка* като например вчера панирани карчофи  Crazy ,но петък се приготвя рагу/то,събота се дрогира агнешкото и се белят картофите....в неделя фурната и картофите  Peace така на всички ни е спокойно....свеки си ходи рано сутринта на църква и не се преуморява никой  Crazy ...после ти е изморено,но от ядене  Joy Joy Joy

И аз искам рубик  Crazy

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 09:43 от °×Кала×°

# 7
  • Мнения: 5 710
аз съм зарибена Grinning Ани записвай всичко , проправяш пътека

нашето меню традиционно започва с каннеллони, нататък месо, салата, картофи и сладкиши
(до последните никога не стигаме), плс откакто съм тук чукане с яйца
от събота бях направила рагуто ( аз не го варя сто часа, много съкратена версия имам и е по-лайт) и пълнежа за каннеллоните, в неделя се пече месото и правя бешамел, картофите ми са новелле от пликче обаче  Twisted Evil мятам ги в  последните минути. горе долу всичко лесно, но като сметна и чистене, подреждане, украси... си е сериозен ден

вчера тук валя, но днес слънце, още се излежаваме, а следобяд сме на гости

# 8
  • Мнения: 734
Мами....аз съм одобрена за работата... smile3555 Развълнувах се, но не мога да кажа, че се зарадвах....ами сега....(както казваше човечето от "Минута е много")?  newsm78

Като чета кой какво готвил....абе хора, аз съм с гастрит, бива ли така!  Joy Joy Joy Само визуализирам храната!

Barbabeau, много ти се удава увлекателното писане!   bouquet

ffr, поздравления за кубчето на Рубик!  Grinning Скоро ми пратиха клипче от някакво състезание по редене на кубчето, но регламентът е - за няколко секунди разглеждаш кубчето, после ти закриват очите и даже слагат една преградка съвсем да не виждаш (между главата и ръцете ти). Този, дето е първи се справи за 28 секунди (или съизмеримо с това). Няма да споменавам как ми спадна самочувствието.... hahaha
За който е любопитен -> клипчето
Аз със сигурност не мога да го наредя и с отворени!  hahaha

# 9
  • Мнения: 6 301
Важният извод от днес: Който се опита да вкара стихиите в рамки, нЕма начин да не сбърка Simple Smile)))
Етна, която освен вулкан, е и висока 3 300 метра, ни се репчи със стихийност и се вихри в буфере ди неве.
Никога не съм предполагала, че сицилианската ни ваканция може да се осуети от буфере ди неве, ама ей на, факт Simple Smile)))
Обаче! Друго, което научихме е,че сицилия е "с размерите на една кола" и е лесно да се кръстосва насам натам. Днес тръгвме към Милацо-Месина с надеждата да се доберем до малкот братче - Стромболи .

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 11:06 от Barbabeau

# 10
  • Мнения: 6 301
Въоръжихме се с тел. номер на планинските служби на Етна и ако ни дадат виа либеро следобед няколк дена, пак ще се върнем при Етна. Wink


Но_нейм, поздравления!!!

# 11
  • Мнения: 734
Barbabeau, благодаря!   bouquet

А колко струва здравна застраховка в Италия за пребиваващ там?  newsm78

# 12
  • Мнения: 5 710
честито и от мен:)

След като имаш трудов договор, твоите осигуровки покриват здравно и теб и семейството ти.
/предполагам, че за съпруга ти ще трябва да има някакъв документ, че е на твоя издръжка/
получавате т.нар тессера санитария / тя е срочна и се подновява, докато не навършиш 5 години като резидент/, която ви дава право да имате личен лекар и т.н
всеки път плащаш потребителска такаса ( както в бг, но не същата сума Wink), това е т.нар тикет, който може да струва ралзично, но не повече от 37 еуро.
В аптеката ДДС на някои лекарства могат да се приспаднат от данъците ти
За деца не знам какво точно се покрива/не се покрива
Системата е на направления, само че за разлика от БГ тук имаш ограничено право на избор на специалист и спец. прегледи се назначават по време т.е получаваш дата и къде да се явиш.

Някои компании предлагат и частни застраховки , които покриват това онова, но аз нямам и не знам как функционира, трябва да се запознаеш сигурно с пакети, които предлагат различни застрахователи.

горе долу това е, някой ако има нещо да добави или поправи, уелкъм

# 13
  • Мнения: 734
Мерси, 10 c's !   bouquet

Но си мисля, че за мен тия неща няма да важат, защото договорът е с българска фирма, а не италианска...това е специфичното.  Thinking

# 14
  • Мнения: 402

Кала, недей да си объркваш живота  Mr. Green Hug
Само след някой ден ,само до кубчето ще ти е......... Hug Hug Heart Eyes

ннейм, аз нямам абсолютно никакви мераци за рекорди  Hug - въпреки ,че вече го редя за около 4 мин.  hahaha Joy ,с абсолютно отворени очи  Mr. Green


Днес,всички планове за пикник  и бичиклете ,са тотално провалени от лошото време. Писна ми да лежа -, чудя се кво да правя.


Вчера направих голяма грешка - в пристъп на лудост ,взех че поканих родата на мъжа ми ,за нашия Великден- по точно за чукането с яйца.
И сега естествено се чудя,то яйцата добре- ами после... newsm78
Ще взема да меся козунак...никога досега не съм го правила  ooooh! ooooh!
Мисля да организирам нещо като Хепи аур  ooooh! ooooh!
Боже,що ми трябваше на здрава глава ,болест ! hahaha


Общи условия

Активация на акаунт