АФК-Пътят на Емир ~160~ Има ли по-лошо от страдащата човешка душа?

  • 39 224
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 417









Животът скрит е в дребните неща.
В жест най-обикновен, ала човешки.
В любима песен, слушана в нощта,
с човек, умеещ да прощава грешки.
В усмивката на влюбени очи,
която търсиш твоя ден да сгрее.
В забравата на смелите мечти,
когато правиш опит за летене.
В стремеж да запазиш своя дух
свободен в не свободното ни време.
Да не виниш за всичко някой друг.
Да не превръщаш обичта във бреме.
Във ручеите топли на кръвта.
В сълзите, непринудено родени.
Най-истински са дребните неща
и те оставят спомени след време.



SHOW TV  20.00ч - ВСЕКИ ПЕТЪК  

Продукция: Medyapim

Режисьор: Баръш Йош

Сценарист: Tılsım

Жанр: Драма


АНОНС :



























Старите Теми:


Тема 1, Тема 2, Тема 3, Тема 4, Тема 5, Тема 6, Тема 7, Тема 8, Тема 9, Тема 10, Тема 11, Тема 12, Тема 13, Тема 14, Тема 15, Тема 16, Тема 17, Тема 18, Тема 19, Тема 20, Тема 21, Тема 22, Тема 23, Тема 24, Тема 25, Тема 26, Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31 Тема 32 Тема 33 ;Тема 34 Тема 35  Тема 36, Тема 37, Тема 38, Тема 39, Тема 40, Тема 41, Тема 42, Тема 43, Тема 44, Тема 45, Тема 46, Тема 47  Тема 48,Тема 49, Тема 50, Тема 51, Тема 52, Тема 53, Тема 54, Тема 55,Тема 56,Тема 57, Тема 58 Тема 59 Тема 60,Тема 61,Тема 62 Тема 63, Тема 64 ,Тема 65 ,Тема 66,Тема 67,Тема 68, Тема 69, Тема 70,Тема 71,Тема 72,Тема 73, Тема 74, Тема 74,Тема 75 ,  Тема 76 ,Тема 77, Тема 78,  Тема 79, Тема 80,  Тема 81,Тема 82,Тема 83 ,Тема 84, Тема 85, Тема 86, Тема 87, Тема 88,  Тема 89, Тема 90,  Тема 91 ,Тема 92 ,Тема 93 ,Тема 94, Тема 95, Тема 97,Тема 98 ,Тема 99 ,Тема 100,Тема 101 ,Тема 102 ,Тема 103 ,Тема 104 ,Тема 105,Тема 106,Тема 107,Тема 108 ,Тема 109 ,Тема 110, Тема 111, Тема 112, Тема 113, Тема 114, Тема 115, Тема 116, Тема 117, Тема 118 ,Тема 119 ,Тема 120 ,Тема 121 ,Тема 122 ,Тема 123,Тема 124, Тема 125,Тема 126 ,Тема 127,Тема 128,Тема 129 ,Тема 130,Тема 131,Тема 132,Тема 133 ,Тема 134,Тема 135 ,Тема 136 ,Тема 137,Тема 138,Тема 139,Тема 140,Тема 141,Тема 142,Тема 143,Тема 144,Тема 145, Тема 146, Тема 147, Тема 148, Тема 149,Тема 150, Тема 151 ,Тема 152 ,Тема 153 ,Тема 154,Тема 155,Тема 156, Тема 157, Тема 158, Тема 159



Значение на имената:

Feriha = радост, веселие, щастие
Emir = принц, държавен глава в някои ислямски страни
Cansu = жива вода
Zehra = жена със светло и бляскаво лице
Riza = съгласяване, доброта
Mehmet  = пророк
Hande = усмивка
Koray = пепелива луна
Seher = моментът преди да настъпи утрото
Gulsum = жена с кръгло, топчесто лице
Aysun = спокоен и уравновесен човек
Sanem = красавица
Haldun = вечен, безкраен
Unal = гласовит, надарен, известен
Hasan =добър, покровителствен
Azra = девица

Превод от турски:

m_l_s , sev79 ,r0z0wkа,vera_7, Nesi, Ferda Mravenec, Esi_3

Превод от английски:

•٠•Sasy•٠• , •٠•G@bby•٠•, jeanette, •٠•Sisito•٠•, Снежка, Меги, Gawina, Keii, r0z0wka, Neidjal, Hurricane, angel4e_f, radoslava666



Снимки от сериала:




Добавяне на картинка към профила, в подписа
 или в мнение, намаляване на картинка  




Подарък от Славена да пази темата от уроки.




Hug Hug HugПРИЯТНИ МИНУТИ В ТЕМАТА Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 00:03 от ·٠•Snejka•٠·

# 1
  • Мнения: 11 820
благодаря за новата тема   bouquet

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте и аз благодаря за темата и за всичко което правите следя ви с интерес[smilie=smile3501.gif]   bouquet

# 3
# 4
  • Мнения: 21 201
Снежи, благодаря,   bouquetче пое щафетата от Тинчето докато я няма и ни предоставяш място, където да излагаме мислите си относно АФК.
Статия за сериала, а този е автора й.
Диди, като се появиш, би ли я погледнала и да ни разясниш малко!? Ако може да ни преведеш и озета? Praynig

'EMİR'İN YOLU' YOL DEĞİL!
YÜKSEL AYTUĞ YAZIYOR...
11.09.2012 19:00:00

Köşemize ulaşan izleyici mesajları ve sanal âlemde dolaşan yorumlara bakılırsa, Emir kötü yola düşmüş gibi...

İki önemli başrol oyuncusu Hazal Kaya ve Vahide Gördüm'ü kaybettikten sonra yoluna nasıl devam edeceği merak edilen Show TV'deki Adını Feriha Koydum: Emir'in Yolu dizisi ilk bölümünde izleyicisini tatmin etmekten uzak bir görüntü sergiledi.

Çağatay Ulusoy'un vücuduna eklediği yeni kas grupları, diziyi kurtarmaya yeter mi bilmiyorum ama ortaya melez bir dizi çıktığı muhakkak.

Öyküye eklenen polisiye tonlar ve gözü kara kadın polis karakteri çokça Arka Sokaklar çağrışımı yaptı.

Emir'in psikopat halleri ise Ezel'deki 'Sekiz' ile Kuzey Güney'deki 'Kuzey' karışımı bir kokteyli hatırlattı.

KAFALAR KARIŞIR

Görünen o ki, Emir'in yolu, reyting fenomeni Arka Sokaklar'a düşmüş.
Peki Emir'den 'Sekiz' çıkarsa geriye ne kalır? Emir, demiri keser de, Kuzey'i keser mi?

Bundan böyle diziyi izlerken kafalarda hep bu sorular dolaşacak gibi..

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 15:04 от Neidjal

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен  newsm51

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Привет  Hug

Снежи,   bouquet

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте ,стана ми много мъчно на сцената с Айсун,Джан Емир ,когато Емир каза ,че той няма нито майка ,нито брат  Cry Cry само си е имал Фериха милия Hug Hug

# 8
  • Мнения: 2 116
Здравейте!

Привет на всички и от мен! Hug

Поздравления за новата тема, да е така приятна и дискусионна атмосферата й, както и досега! Peace Laughing
Момичета, Снежи, благодаря за възможността да съм с вас и сериала тук! newsm51

Хубав след обед! Laughing

Този сериал, във всяко едно отношение ми е все в странна категория.. newsm78 Joy
Така го почнах, ей тъй на майтап/щях да го чакам по БТВ/ системата ми на достъп до превода и тя една...
та и сега с еп.68-ми... newsm78

Ами изчетох го/превода от файла/, какво да направя, отказах се/ за сега/с опитите да го гледам с епизода...newsm78 Joy
Че днес не ми е и ден... ooooh! Crossing Arms Mr. Green
Утре ще се пробвам пак... Joy Joy Joy

Да не пропусна, специални благодарности за всички дали своя принос за реализацията му!

Диди, Сиси, Тупи, Хриси, Ганушка, Зори, Hug момичета, поздравления и благодаря! smile3501

Благодаря и на всички споделили мисли в темата днес!
Всеки пост има своя заряд и интерес, благодаря, че споделяте, което е гаранция за настроението тук!  Hug    bouquet

Да споделя някои мисли по еп.68, вече с превод... Thinking

 

За Зюлял...имах някои подозрения около нея, но те се разсееха за сега поне. Ами момичето проявява разбиране към болката на Емир в момента. Нормално е, дори си мисля, че това й разбиране е свързано със загубата на собствената й майка, която тя също е преживяла по някакъв начин. Независимо, че явно е била много, много малка, тази празнота, оставена от липсата на майката е в нея, навява й празни и липсващи емоции за нея. Преодоляла е обаче тази й загуба и сега знае, разбира какво чувства Емир. Знае и колко сила и търпение му е нужно за да се справи и той.

Хареса ми, че постави Сехер на място, кратко, ясно и категорично, дето се казва май Сехер ще си намери майстора.
Харесва ми и това, че е амбицирана и иска да учи. Не знам, какво точно са решили от екипа за нея с и около Емир, ще се влюби ли и тя в него, но не виждам поне за в момента защо да не и дам и позволя това и аз, като зрител...
Нямам усещане, че иска за себе си, живота на Фериха, онази нейна приказна любов с Емир.
Ще видим, тук за нея неизвестните са много, но поне онова най-първо съмнение, което бе по-скоро неприятно около нея, като че ли ми отпадна. И за да не бъда съвсем доверчива...оставям си един вариант...
та, част него ми е на стен-бай... newsm78

 

Сехер...не мога да си представя що за неудовлетвореност можеш да изпитваш от своето съществуване и живот, та да злобееш и злорадстваш за някого дори и след смъртта му? Rolling Eyes
Опитвам се да си отговоря на въпроса...защо бе Сехер? Защо и сега след смъртта им, не ги оставиш да почиват в покой и Зехра и Фериха?
За Сехер е много лесно, бързо да се намерят най-разнообразни определения...що за стока е? Mr. Green Обаче ми е много любопитно защо е такава, какво се е случило, че е станала такава...безчувствена до такава степен... Rolling Eyes

До колкото си спомням Ръза беше против тя да се върне в дома им, какво ли е направила та да е подлъгала и него да я приеме отново?
За Мехмет...мога да предположа...там глупостта му винаги го е водела за носа, ако не Сехер, то тя, собствената му мъжка глупост... Mr. Green
Ще я наблюдавам изкъсо  Mr. Green  особено ми е интересна. Peace

 

Емир, тежи му загубата, тежи му самотата, но му тежи и чувството за вина, че е допуснал това да се случи, че не е защитил Фериха, че не е изпълнил думата си, задължението си към нея и като човек и като мъж, приятел и нейн любим...Това е огромен товар-чувството му за вина и заедно с болката и липсата й го смазват. Rolling Eyes
Не знам дали точно търси смъртта, но определено е безличен и безчувствен към живота сега. Това е по-страшно дори и от смъртта, да живееш, без да си жив. Себенаказване, себеотричане...най-страшното наказание... Rolling Eyes



Силни и тежки думи от Джан, някак не подхождат, не носят усещане за съчувствие към болката на Емир...но истина и реалност...която сега оттекна у Емир като тътен, но така е и в природата...за да остане звука само ехо, трябва да извикаш първо много силно... Rolling Eyes

И все пак има нещо у него, което ме притеснява, не знам още какво точно, но нещо не ми харесва, някак го усещам, като една сигнална лампа...внимание! Mr. Green
Не ми харесва тази негова претенция към Емир, този укор към безразличието на Емир към тях в момента...наред с това, че Емир руши живота си, което нямам съмнение, че го интересува, сякаш по-важно като следствие от това е именно тяхното, неговото спокойствие, това на майка му също.. Mr. Green



Ръза...разбирам го, той също носи товара на осъзнатата си вина, но и болката от загубата. Товара му е огромен и защото няма как да поиска прошка...вече е твърде късно. Rolling Eyes
Затова и това му решение за Зюлял е нещо такова...опит да изкупи вината си. Така ли трябва да я изкупи, така ли ще получи покоя на съвестта си, на бащината си съвест? Може би-не, а може би да...
Аз и преди бях споменала...по-добре да се погрижи и да направи едно добро някому сега, отколкото да се самонаказва и самосъжалява някъде самотно и той. Все пак е нужен и на Мехмет, нужен е и на Юмер, той е и техен баща.

Той сам призна изричайки истината, която го погуби като баща на Фериха...страхувах се да целуна дъщеря си. Rolling Eyes  Разбира се, че носи вина, той я признава, приема, поема сам и доброволно, какво по-голямо наказание от това за него?
Аз лично съм му простила, като зрител и ще му дам шанс, вярвам, че той ще покаже онази обич на която е способен и като човек и като баща. Защото това, че не успя да го направи за и с Фериха, не означава за мен, че не я носи в себе си.
Трябва да му се зачете и, че той носи товар и болка и спрямо загубата на Зехра, като негова съпруга, колкото и големи грешки да беше допуснал и спрямо нея, той я обичаше, нямам съмнения за това.

За останалите-Явуз, Джан, Юнал, Гюлсум и Хатидже, както и Корай и дамата-педагог...по-късно тази вечер. Peace

Хубав и спокоен след обед! Hug

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 16:37 от margita9

# 9
  • Мнения: 6 105
Здравейте и от мен в новата тема  Hug
Снежи   bouquet

Марго  Hug И на мен сякаш не ми направи лошо впечатление или поне да кажа сякаш никакво.Но има нещо в цялостното излъчване на героинята,ако щете или на самата актриса,което някак ми е неприятно и сякаш ме кара да си имам едно наум за нея.И аз ще изчакам да видя какво ще се случи по-нататък с образа й.
Но ако ме питат за кое от двете момичета бих гласувала,то това е Джан.Харесва ми героинята й,самата актриса и както вече казах погледа й.Много топли очи има,можеш да се изгубиш в тях.

Не ми е ясно защо оставиха Сехер като образ.Няма го Мехмед,можеха да ги изпратят заедно някъде  Grinning Интересно ми е някаква роля ще играе ли тя  newsm78

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте,отново!!! Hug

Снежи  smile3525

В интернет се разнася една много интересна клюка,направо ми се струва мираж.... Laughing
Не знам доколко има истина в нея,но все пак я споделям с вас,току виж се оказала истина. Wink

Актрисата,която играе Зюлял,щяла да напуска сериала! #Shocked

ПП:Да не се засягат момичетата,които харесват Зюлял.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 16:59 от Hrisii95

# 11
  • Toronto
  • Мнения: 683
Благодаря и аз за новата темичка! Снеже,  newsm51

Марги, пак пиша, провокирана от твоя пост. За Зюлял или както там и е името. Не може да се сравнява изобщо нейната загуба с тази на Емир. Доколкото аз разбрах от превода, баща й каза, че ако не е била Зехра, да даде мляко на детето, той е щял да ги погребе и двете - и жена си, и дъщеря си. Така че тя не е преживяла тази загуба, защото никога не е живяла с майка си всъщност. Определено липсата на един родител оставя празнина в живота на всяко дете, по един или друг начин. Но ако това е празнина при Зюлял, то пред Емир се отвори направо бездна. От последния епизод насам си мисля колко крехко е това наше щастие, което можем да загубим за секунда и да бъдем хвърлени буквално в тази бездна от отчаяние и нещастие. Аз мисля, че Емир още не е стигнал до болката дори, той е в състояние на някакво вцепенение. Чувството му за вина е ирационално, но това е част от мъката.
Що се отнася до Ръза... много е закъсняло за мен неговото съжаление. Това няма да върне Фериха, нито ще изкупи греховете му към нея. Неприятен ми е и не очаквам нищо хубаво от него.

# 12
  • Мнения: 2 116
Вани,  Hug

Ако ме питат мен...и аз бих предпочела Джан за Емир...не само визуално си подхождат повече/поне за мен/ но и някак като цяло, като бъдеща потенциална двойка...това е усещането ми до момента.
Може и да греша за нея, но нямам никакви притеснения за нечестна "игра"  Mr. Green  спрямо Емир, от нея, ако се стигне до любов от нейна страна, или съперничество с друга...която и да е тя. Peace
И не само защото е полицаи и по подразбиране, трябва да носи и следва определени поведения, и като човек и като жена я възприемам до сега така...честна, искрена, открита, борбена, чувствителна... Peace

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 18:20 от margita9

# 13
  • Мнения: 2 116
Тупи,  Hug
Аз останах с впечатление, че няма майка...може и да не съм разбрала... newsm78
Аз не сравнявам ни най-малко загубите им/ако и за нея има такава, че сега се усъмних, ще проверя пак newsm78/ тук става дума за познание на болката, като емоция и чувство, за това, че тя може да вникне и усети, съпреживее неговата болка, защото познава това усещане. Става дума за емпатия.


А, че е закъсняло това му съжаление на Ръза, така е...закъсняло е за Фериха и за него, за тях двамата като баща и дъщеря... Rolling Eyes
И за съжаление, както казваш и ти/аз съм напълно съгласна с това/...няма да върне Фериха... Rolling Eyes
Но никога не е късно за всички останали, за него включително, като човек и баща-също. Peace

Ръза е интересен образ, предполага доста дискусии.

Тупи, а какво трябваше да направи той в случая и сега? Ти как и какво мислиш?  newsm78
Ако приемаш тема и въпрос за една полемика... Hug

# 14

Общи условия

Активация на акаунт