С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 44 758
  • 778
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 5 366
Аз не разбрах път какво точно се оплаква новодошлата снаха в темата. Свекърва ѝ е прекалено заета и натоварена, че да ги приеме на гости. В правото си е и не намирам за грешка, че си го казва.

# 2
  • Мнения: 2 439
Понеже сме на тема битовизми и домакинстване, се сетих за нещо от преди повече от 20 години.
Първият ни уикенд, след като заживяхме заедно, свекървата цъфна сутринта у нас да ми показва как се домакинства. Беше януари, тя живее в друг град, но помня, че към 10 часа се появи на вратата, горяща от желание да блесне в роля.  Laughing
Естествено не получи правото да пипне нищо, обядва и си замина.
Как изобщо беше решила да ме поучава не ми стана ясно. Stop

# 3
  • Мнения: 12 663
А ти естествено всичко си знаеш, далеч по-добре от нея.

# 4
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Моята не е готвила никога и не е и умряла от желание де, обаче това не и попречи да се възмути, че режа картофите за мусаката ''неправилно''  Laughing
Аз тоя път от мунчо да се оплача, че не ми се търси темата за оплакване от мъжете, а и пак със свекървиния нос е свързано...
Мъжа ми заминава лятото за 3 месеца да работи на 400км от вкъщи.Аз си оставам тук с децата, а и трябва да раждам посред лято. Нито това,че ще съм сама с децата ме притеснява, нито,че ще раждам тогава.Той мъжа ми и без това работи вечер, точно когато евентуално може да ми се помогне, та на практика се справям сама. Нашите са в същия град, който не е колосално голям, и ако ми потрябва помощ бързо ще пристигне някой. Говорили сме много по тая тема и аз винаги съм била категорична, че съм уверена в способностите си и не се притеснявам.Той се тревожеше в началото, обаче след многократните разговори и колебания дали да ходи или не, се успокои и вече нещата са уредени.
Видя се той на кафе с майка си преди 2 дни, прибира се от среща с нея, и ме застрелва с предложение-брат ми да дошъл да живее в нас, и пак някакви апокалиптични сценарии  ooooh!  А аз не искам, нямам нужда, освен това брат ми е на 25 г, работи на смени, и нощни дава, спи до късно и постоянно моите хуни трябва да пазят тишина, изобщо не мисля, че по някакъв начин ще ми бъде от помощ,освен за компания, ама той и сега ми идва на гости,така, че...
А като родя майка ще дойде за макс. седмица вкъщи според това как съм физически.
Не знам какво толкова и е кеф да се бърка и да дава акъли, за чий е седнала така двулично мен да ме мисли?

# 5
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
А ти естествено всичко си знаеш, далеч по-добре от нея.
А кое ще й е по-полезно? Сама да се научи и да си изгради начин за действие, удобен за нея или нещо я задължава да приеме начина именно на свекървата? Ако я задължава нещо кое е то?

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Марселин, не му се дразни. Сигурно ти го е предложил, защото се безпокои за вас и иска да има човек под ръка за всеки случай. Ако не ти харесва идеята му, отказваш и толкова.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
А ти естествено всичко си знаеш, далеч по-добре от нея.

А защо да не знае снахата да готви по- добре от свекърва си? Или да поддържа един дом по- добре?

Прекалено много внимание обръщате на битовизмите, а уж сте над тези неща- една не готвела, друга не перяла, трета не чистела  Whistling  Tired

# 8
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Два дни подред отказвам, ние както писах сме говорили много на тая тема.Ама като има кой да хвърля съчки в огъня....Много е наивен горкия, спрямо нейните убеждения. Вече 3 пъти го лъже за едно и също нещо, ама най-нагло, не е като случайно нещо да се е прецакало.  И той и вярва  Tired Преди седмица един наш много близък човек дори му го каза в очите, в прав текст, че майка му го лъже .Ама той все мижи за гафовете и простотиите и. Да си мижи, майка му е, истината за най-близките се приема най-трудно, а понякога изобщо не се приема. Само мен да не ме засяга, да си се лъжат там очи в очи....
И аз не съм я зачеркнала майка ми, снощи се скарахме по телефона.Сметка ми държи какво съм правила през деня  newsm78 Има си план някакъв, за моето ежадневие. Ама нещо не и се случват нещата по план  Confused 

# 9
  • Мнения: 2 439
А ти естествено всичко си знаеш, далеч по-добре от нея.
Да знаех, майка ми ме е научила на всичко.
Не ми е необходимо да приемам измишльотини от сорта на "с метла се чисти най-добре" и "как да сготвим пилешка супа без пиле" за да се покажем излишноспестовни.
За прането на ръка с домашен сапун не коментирам. Чудните свойства на белината също.
При положение, че съм алергична и майка ми купуваше прахове и препарати от Германия.
Но основното е, че аз съм свикнала на един стандарт и изведнъж наставления да шетам като по времето на Гераците ми се видяха смешни.
Казах на свекърва ми,че моето домакинство си е мое, ако имам нужда от съвети ще реша от кого да поискам, че тя ще идва само на гости у нас.

# 10
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Трещерица, много ми е интересно, ти твоята дъщеря, като се омъжи я прати директно при свекървата да се учи ли? На нея нареждаш ли всичко, което пишеш тук, да я уважава задължително, мъжа и да не пипа нищо вкъщи, само на работа да ходи, да слуша свекървата за децата, къщата, отношенията с мъжа й?
Явно нейната свекърва не е като описаните в темата, но все някоя от дрезнещите черти притежава. Сериозно ли все си на страната на свекървата, при положение, че собствената ти дъщеря все за нещо е на потърпевшата позиция? Знам, че имаш и син и си бъдеща свекърва, но понастоящем си тъща, "свекървенските проблеми" не би ли трябвало от позицията на дъщеря ти да ги гледаш?

# 11
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А ти естествено всичко си знаеш, далеч по-добре от нея.
Знае, ама не иска да предаде знанието на децата си и прави като свекърва си.

# 12
  • Мнения: X
Скрит текст:
А ти естествено всичко си знаеш, далеч по-добре от нея.

А защо да не знае снахата да готви по- добре от свекърва си? Или да поддържа един дом по- добре?

Прекалено много внимание обръщате на битовизмите................
А баш!     Laughing
Честно казано, ама хич не ми дреме дали бъдещите ми снахи ще могат да чистят, да готвят, да перат и т.н.Ако не могат, ще се научат.Ако не се научат, ще си ходят мръсни из мръсната къща.
Едва ли ще ми е кеф, като ходя на гости (ако ме канят, де....    Laughing  ), ама за някой и друг час все ще го преживея.А и съм дала достатъчно от времето, енергията и желанието си да уча синовете си, та вече ги нямам да уча чуждите.Особено ако хич нямат желание да се учат.
Ако искат съвет, да питат.
Ако ли не, да се оправят сами.    Mr. Green

Ама съм и егоистка......    Laughing

# 13
  • Мнения: 3 228
А ти естествено всичко си знаеш, далеч по-добре от нея.

Аз не знаех, но пък имах желание с мъжа ми да си изградим наш си начин как да се справяме с битовизмите и ако беше дошла свекърва ми като при percepolis , също нямаше да го приема добре.

# 14
  • София
  • Мнения: 24 839

Не знам какво толкова и е кеф да се бърка и да дава акъли, за чий е седнала така двулично мен да ме мисли?
Права си- пълно двуличие е, че се притеснява за теб, щом сте в лоши отношения.
Освен, ако не те мисли теб, а децата- все пак, била е бременна жената, раждала е и тя, все може да ѝ е ясно, че по един начин могат да се грижат за децата двама души и по друг- сама бременна.
Но, така е, като си си взела Муньо, какво друго можеш да очакваш.

Общи условия

Активация на акаунт