С какво ви дразнят свекървите- 61

  • 55 657
  • 754
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 5 366
Случайно чух 2 свекърви да си говорят как едната ще направи всичко възможно да разведе сина си със снахата, понеже не била от „потекло“ (бивши партийни членове). Нищо, че снахата е много свястно и добро момиче, с висше образование и добра реализация. Как едно време свекървата на бившия ѝ мъж я развела.
Издрази ме. Щом на мен е било гадно, що пък и аз да не правя същото.

# 2
  • Мнения: X
Тарталета, благодаря за новата тема!

Един виц по темата:

"– Ти дразниш ли се, когато на работа някой постоянно си вре носа в твоите неща?
– Не, аз съм свикнала, защото живея със свекърва си…"

# 3
  • София
  • Мнения: 5 960
Гледам Свекървище. Точно по темата Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 292
Кажете ми моля ви, как да обясня на мм, че всекидневните разговори с майка му- Как сте, какво правите, Кога станахте, Какво ще ядете, Какво пазарувахте, Малкия... 100 въпроса??? Не са много ок?!
Години не мога да свикна с това, първия ни скандал изобщо като двойка беше за това. После аз го приех, но не спрях да се дразня. Ей, тая вечер беше кръстосан разпит и той отговаря като ученичка! Казах му колко изключително ме дразни това, той не виждал лошо и не пречело на семейството ни!
Аз ли не съм в час?!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Цитат
Ани, ти нямаш вина, че потребителките въртят брояча с твоя казус. Просто Кали няколко месеца и няколко теми беше в центъра на събитията, а сега я няма, затова.
Тук съм, бе Зои, просто няма какво да пиша. Дойде си жената, продаде си китките, но не ги внесе у нас... Намери му цаката, не беше и нужно да се разправяме. Просто сестра й е хипохондрик от класа и предполагам на дълго и на широко й е обяснила какви последици може да има за бебето. А на нея вече внучка й й е най-важна, така че... Wink

По твоя казус не знамкакво да те посъветвам. Аз на твое място също бих се дразнила много,но ти си познаваш мъжа и знаеш кое би действало при него.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Кажете ми моля ви, как да обясня на мм, че всекидневните разговори с майка му- Как сте, какво правите, Кога станахте, Какво ще ядете, Какво пазарувахте, Малкия... 100 въпроса??? Не са много ок?!
Години не мога да свикна с това, първия ни скандал изобщо като двойка беше за това. После аз го приех, но не спрях да се дразня. Ей, тая вечер беше кръстосан разпит и той отговаря като ученичка! Казах му колко изключително ме дразни това, той не виждал лошо и не пречело на семейството ни!
Аз ли не съм в час?!
Мъжете са доста дебилни на моменти. Сигурно не влага нищо негативно в тези разговори. Стига те да не те засягат пряко, го остави да си бърбори.

# 7
  • Мнения: 2 190
Гледам Свекървище. Точно по темата Mr. Green

И аз му хванах края.
Сега забелязах, на кого е поверена главната мъжка - на наше момче,  Майкъл Вартан.
И от Холивуд сме признати. Кой друг, ако не български мъж, можеперфектно да скара майка си и жена си и то без да се усети.  Joy
Нещо повече, режисьорът (Лукетич) е от Хърватски произход, пак балкански мачо.

Е, във филма свекито (Джейн Фонда) и сна'ата (Дженифър Лопез) не са нашенки, та се разбраха. 

# 8
  • Мнения: 5 618
 bouquet за темата! Пренасям си коментара от предишната.
А смееш ли да кажеш, че не си супер домакиня? Пълно е със супер домакини, супер майки, супер съпруги, не върви да  се изцепиш "аз пък не мога да готвя и прозорци не съм мила от по-миналата година".
А, имаше 2-3 смелчаги, които се признаха, че не перат, не готвят ил и не мият прозорци и ги разкостиха.

# 9
  • Мнения: 4 303
Тук всички са си най. Форумските деца също.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 198
Дори,да не готвиш перфектно, да не чистиш перфектно и пр.работи за супер домакини, не е работа на свектрвата да се обажда и да те обсъжда пред мъжа ти.
Скрит текст:
това е за да се включа в темата Simple Smile, не че злобея излишно.
По моя случай, част от "героите " от екшъна със свекървата са ги.привикали ма разпит, мен все още не. newsm78

# 11
  • Мнения: 22 036
Зои, не разбирам защо се дразниш. Понякога възрастните хора живеят чрез децата си и подобни разговори са всичко, което имат. Говорех така с майка ми, с бабата ма мъжът ми, а сега със стринка ми. Понякога, признавам си, че дори не слушам, но знам, че 20те минути за тях са важни и ще ги усмихнат.

Сигурна съм, че не разпитват от любопитство, просто имат нужда от внимание.

# 12
  • Мнения: 4 303
Зои, не разбирам защо се дразниш. Понякога възрастните хора живеят чрез децата си и подобни разговори са всичко, което имат. Говорех така с майка ми, с бабата ма мъжът ми, а сега със стринка ми. Понякога, признавам си, че дори не слушам, но знам, че 20те минути за тях са важни и ще ги усмихнат.
Сигурна съм, че не разпитват от любопитство, просто имат нужда от внимание.
Няма лошо, но когато това, което си споделил почне да се разнася и интерпретира по някакъв начин после, определено дразни.
Бях по едно време безработна и свекърва ми беше напълнила селото, че едва ли не сме умирающи от глад/сигурно, защото снахата не работи/.

# 13
  • Мнения: X
Дори,да не готвиш перфектно, да не чистиш перфектно и пр.работи за супер домакини, не е работа на свектрвата да се обажда и да те обсъжда пред мъжа ти.
Скрит текст:
това е за да се включа в темата Simple Smile, не че злобея излишно.
По моя случай, част от "героите " от екшъна със свекървата са ги.привикали ма разпит, мен все още не. newsm78
 
Не е и работа на снахата да се занимава с домакинските умения на свекървата - колко чисти, как безвкусно готви.
Че 20 г. те дъвчи свекървата , после започва снахата . Тя върху свекърва си репетира за своята свекървенска роля. Затова и ставa нейно копие  след години. Моделът трудно се преодолява. Доста осъзнатост изисква.

# 14
  • Мнения: 22 036
Това е неприятно, но по селата е така. Те дори и да работиш ще се оплакват. Не го правят от лошо, просто са самотни, а някои от тях и простовати.

Общи условия

Активация на акаунт