В Кипър Коледа тъкмим, в БГ суджуците редим..,тук всички заедно се веселим ~ 30

  • 26 447
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 903
И през коледните пости
с добре дошли посрещаме ви, гости
и приятели любими,
дните празнични да споделиме

         в темата ни 30-та - юбилей[/size]
сладка приказка като шампанско да се лей![/b][/color]


Полезна информация & Институции
Карта на Кипър
Статия с малко история
Българското посолство в Кипър
Българското посолство в Кипър - контакт
Сайт на правителството на Кипър
Посолство на Кипър в България
Сайт на МВНР в България
Освобождаване от легализация на документи
Сайт за защита на потребителите вв Кипър
Cyprus comunications
Инфо за настаняване и не само в Кипър
Квартирни бюра в Ларнака
Официални празници в Кипър за 2008
Cyprus events.....
Информационен справочник за Кипър
Cyprus forum
CyprusAirways
BG Air
Sofia Airport

Полети до Кипър
Полети до Кипър1
Евтино телефониране през Интернет - 1 и 2
 
 За справка или вие питахте, ние отговорихме.
Координати на БГ Вестникът
Образователна система в Кипър
Цени на частните училища
Инфо за първокласниците
Питане за Лимасол
Споделени рецепти за зимнина
Подходящи храни при анемия
Солена и палачинкова торта
Рецепта пирожки
Празнуване на детски рожден ден
Забавни игри
Общо инфо-документи, детска градина, здравни карти.
и още за детските градини...
 Работа
ICS-JOBS
EU site
Cyprus Jobs
БГАгенция по заетостта - международна дейност
Споделено от реалността
 
Други
Картинка в мнението
Текстове на песни
Пейнтбол игрище в Лимасол
Тибетците
За булчинските рокли в БГ
Сълза и смях
Предишни теми
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29

          Домашните ни любимци
Тео на Кати
Пухчо и Тара на Мирката
 Общото ни албумче
Kukundela`s site
Достъпът е ограничен с парола.
За да я получите следва да покажете съпричастност,
участвайки активно в "живота" на малкото ни общество
минимум в три поредни теми.

Ето ни и нас
Larnaka Katy6 bouboulino gera_nasko pepita-1977 nadeto_pm aann
Limasol Guguna Maatete dani73 celestin Baba Ruma rossitta cveta 80 Mirkata
Nicosia lusien4eto   мъжът на pavlinka pdd YANICKO elleebella arabsko kafe megi_842
Pafos mecheto
Vasa Kilaniou vesy75
Sofia Муци Myriam annny (кандидат лимасолка)
Plovdiv Жужи desi.a
Bourgas Miss Blondy~Redhat
Ruse Shankulova *DeSiTo*
Ророvо pepena
aledora asoulini xelena`s husband, Sonya`s 83 husband,  Cu6i,  Antigona,
 roska_ps ,  plam_aurora, bobolino111,
ТиXеРи, Пепита, Boyanna,
svetlinata (кандидат Паралимни)  simona777 bili_bili (кандидат лимасолка)
  
Нашите приятели
КГБ-ейките Mr. Green
GR, Athen Spender MIRELE SIM
Qatar Vinagi
FR,Paris Melinda
DE, Cologne Azalee
SK bosilek
Switzerland desitta
Lesvos~Sofia ThracianLina

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 22:35 от Miss Blondy~Redhat

# 1
  • Мнения: 0
   Пу за мене, първаааааааааааа !

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 07:45 от dani73

# 2
  • Мнения: 2 090
Втораааааа

Miss Blondy~Redhat,благодарско че ме включи в списъчето,както и за допълнените полезни неща!Искрено се надявам да си остана тук,и да не се наложи принудително да напусна веселата ви дружинка Praynig
Днес нямам никакви новини от половинката Rolling Eyes,след малко ще му пиша,да видим защо така днес ни звук,ни стон Sad

Я да взема да почерпя по едно питие,не само да се оплаквам това-онова Mr. Green



С пожелание за всички да ни е на късмет новата тема,и само хубави неща да ни се случват Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 22:28 от *DeSiTo*

# 3
  • Мнения: 0
Иномер 3 не звучи добре

Блонди страхотна темичка newsm10....ама как си я нашарела newsm62

Хайде да я полеем и със здраве да си я изпишем

# 4
  • Мнения: 213
Блонди, благодаря, мила, за прекрасната тема   bouquet

Ето мееее и мен  Mr. Green Бихме, Пепи, бихме  Grinning Гърция се класира на финалите на световното догодина! Сега чакам със затаен дъх жребия  Crazy Наздраве! Айди утре аз черпя  Mr. Green /крем-супа/  Joy

Ама защо все четвърта се падам по ред на записване, тъй много съмнително, към бройката на мъжото за дяца отива  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 8
Добро утро!

Запис и от мен в новата темичка.
А тя к'ва е шаренка... а дано и ние тъй шаренко да я изпишем! С тоя дизайн ми се доразпали предколедното настроение и само да ми поутихнат кихавиците ще се развъртя из къщи да монтирам коледната украса, нищо че е малко раничко.


Желая ви прекрасен ден!

# 6
  • Мнения: 213
Добро утро, мацоранки  Grinning След кафенцето на Весича поднасям победна закуска  Laughing:



С пожелание да ви е вкусен и победен денят  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 001
Цоп! И аз в новата темичка  Blush



Ей, Мастерюх де се губиш... Crossing Arms

Кажи сега за карфиола Mr. Green...как
да го сложа само него за зимата. З
ЗнаИш ли от колко време те дебна... Joy

Ей мЪ бе.... Flutter
Ма само карфиол ли? Като туршия ли?


БлондииичКва е тЪз УфцЪ на аватара ти бря?Що тъй? Умрях да сЪ хиля hahaha hahaha hahaha

# 8
  • Мнения: 119
Мислех, че ще съм 6-ти номер, но докато напиша и взеха, че ме изпревариха. Нищо де, и 8-ми не е зле. Само дето го свързвам с "мотика 8-ми номер" Wink.
Аз днес принтирам уроците на Инес по гръцки и трябва да ги занеса в книжарница да ги подвържат, за да има вид на учебник. Не знам дали ви казах, но започна да функционира и БГ УЧИЛИЩЕ тук. Много съм доволна, че децата ще имат контакт с други българчета и ще се научат да говорят, четат и пишат на майчин език. Много допълнителни занимания се събират, но мисля че е по-добре така да си прекарват времето, отколкото пред тв или компютър. Остава да се организирам с времето и разстоянията, да направя някой друг малък компромис и всичко ще е по график.
Блонди, много красива тема   bouquet. С това темпо на писане, сигурно още една Коледна тема ще се наложи да оформяш.
Лек ден на всички  Hug

# 9
  • Мнения: 213
Сега ми дойде редът да се разпиша по-надлъжко  Grinning

Веси, оздравявай  Hug За меча кожа - имам и ми е любима, постилам я на бара, че иначе студено  Laughing Но на теб засега ти препоръчвам да се навърташ около камината, че да не те изстудим  Flutter

Блонди, много се радвам, че малката е по-добре  Peace Цитросепт пробвала ли си? Майка ми си разтваря в някакъв сок, за да не й горчи прекалено и така подсилва имунитета, че откакто кара двустранна пневмония заради немарливостта на един лекар, на който Джи Пито ни беше оставила като замина за Германия /дълга история  Twisted Evil/, дихателните й пътища са първата порта  Peace

Шанкулче, оздравявайте и вие  Hug Да ти кажа, чувала съм, че като цяло русенци са много приятни хора, но пък те разбирам защо така се чувстваш - има го това нещо при българите всеки да е сам за себе си и то не в добрия смисъл на думата /т.е. да не пречиш на останалите/, ами като чист непукизъм дори и да заемеш елементарна позиция и да се застъпиш за някого /ако го обират в градския транспорт и т.н./. Затова първите пъти като бях в Гърция и се върнех в БГ, имах чувството, че там ме разбират по-добре, макар и да ме вбесяват  Laughing Затова обичам Стара Загора, там хората са топли и показват отзивчивост и наистина се чувстваш като у дома си  Hug Но ще свикнеш отново бързо с някои наши криви черти, сигурна съм  Wink

Десито, мерсииии за палчетата  Laughing Видя ли, имаше защо  Hug Ама какви са тия диети по грипно време, както отбелязва Блонди? Откак почнаха постите съм засилила мръвката вкъщи и като се отвори кухнята - лелеей  Joy Чу ли се с мъжото? как са при него нещата?  Hug

Деси, и тук такова времето  Peace Аз искам да се смъкне към нулата, че да се скрият бацилите, но то се затопля всеки ден  Crazy Дори на мъжото, който е топлолюбив, му се струва лудо това време  Whistling

Мастерче, препратих твоята рецепта с дюлите на всички нуждаещи се  Peace  bouquet

Винаги, новината за БГ училището е страхотна! Завиждам на диаспората в Кипър, завиждам и на тази в Атина, защото колкото и да е, важното е да го има духът  Peace На Лесвос няма изгледи скоро за такова развитие, единственият българин който познавам там е мъжът на най-добрата приятелка от детство на моя, тя художничка, той архитект, който обикаля по целия свят  Party Ама нищо не се знае, нали...   bouquet

# 10
  • Мнения: 903
                   

Мацоранки, радвам се че дизайна на темичката ви харесва... подбрах го с голямо желание за всички нас, да си създадем празнична атмосфера Hug Hug Hug

Винаги, права си че няма само с една коледна темичка да се разминем Mr. Green... Аз както съм ги изчислила нещата спрямо предходните две от по 50стр., които сме ги изписали средно за по 40 дни всяка..., та прогнозно тая тема ще я завършим баш по Коледа и следващата ще е таман за посрещане на Новата година  madnoel newsm81
Линка, ай честита футболна победа! yesyes Бързам да налапам кексчето, преди сЮФсем да му`Й изтекъл шоколада  angel008

Пепич, Убо си Фанала идеята за шампанското да се лей cheers Joy  Отпочнахме се със наздравиците от сега, та тъй ще е следващите два месеца - опиянчени шЪ си Одим /като се има предвид и през януари колко именни дни има.. Drunk smile3560/

Десито, стискам палци нещата при твоя мъжо да се уредят по посока на най-добрите ви очаквания fingerscrossed...., но трябва да знаеш, че няма такава опция като принудително да ти се наложи да напуснеш "веселата ни дружинка" /както сама си се изразила/. Т.е. дори и при по-неблагоприятно развитие на нещата с работата на съпружето ти в Кипро, пак винаги си добре дошла да пишеш тук, стига да имаш желание да споделяш и да ти е приятно в компанията ни Peace

Мастерче, абе аз две седмици те зова, ама гласОт ми - глас Ф пустиня smile3560..... даже се бях изпопритеснила да`н би да си паднала в нЕкоя каца със зеле, докат`го слагаш  Stuck Out Tongue Winking Eye hahaha hahaha......... А тая овца на авата е в синхрон със зодията ми от една страна, а от друга такава да прескача препятствия в леко-атлетически стил пак ми ходи като за щерка на физкултурничка Mr. Green Joy Joy /даже име съм й дала на таз`аватарската УФСЪ - това е овцата Стефка Костадинова rotfImbo rotfImbo/.... Макар че друга идея ми се въртеше в главата fiuuuuuu...- нали се сещаш за Пегас - крилатия кон от древногръцката митология, символ на поетическото вдъхновение.... та аз с моите пристрастия - и гръцки, и поетически bowuu Blush..., мнооого ми се щеше да бях намерила някоя крилата УФСЪ за аватар - баш щеше да ми ходи rotfImbo rotfImbo..., ама на, не найдох таквоз жУвотнУ Joy Joy

Веси, оздравявай, мила Hug

Прекрасни, сега ви оставям....
  Хубав ден на всички!

# 11
  • Мнения: 5 001
                  Мастерче, абе аз две седмици те зова, ама гласОт ми - глас Ф пустиня smile3560..... даже се бях изпопритеснила да`н би да си паднала в нЕкоя каца със зеле, докат`го слагаш  Stuck Out Tongue Winking Eye hahaha :hahaha
Их пък ти...Каца със зеле  hahaha hahaha То мойто зеле почти е станало вече....

Абе позачезнах малко,щото татко ми не беше добре...За малко да го изтървем  ooooh!
Имаше проблеми с дебелото черво ,от т ам една страшна анемия и...Оф! Айде да не разказвам....Но в общи линии се размина на косъм. Сега се възстановява бавничко в къщи с лекарста и инжекжии....

# 12
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
ХО ХО ХО айде и аз в новата темичка....малката сладка снежанка  newsm03 боже колко съм скромна newsm48
Блонди и Муцка браво момичета за чудесното оформление smile3501 smile3501
Дани чакай чакай аз съм още в шок от предната тема ....ами тия учители въобще в ред ли са  ooooh!...аз съм се убедила че нашите деца не могат да си представят че на света съществуват гладни и болни деца... Thinking пък камо ли деца които се нуждаят от лекарска помощ  Thinking боже боже те съвсем откачат ................ами мойта вчера по математика им дала едно домашно гледайте сега и се смейте значи ......
12+5 = 16+1 = 17
11+3 = 13+1 = 14 Joy Joy ако можете да ми обясните логиката на тая задача пак добре hahaha
Линче с туш викаш Thinking Thinking хвърли ме в размисъл ми тя спалнята милата от две години си чака картинки още две да почака нищо няма да й стане newsm47
Били Пюрета има всякакви на фирми най различни ....и на цени най различни ....Анчето трябва да е най навътре в нещата с цените нали последно стана мама ... Hug...
Винаги Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 213
ХО ХО ХО айде и аз в новата темичка....малката сладка снежанка  newsm03 боже колко съм скромна newsm48

 Joy Joy Joy Ааааа не си по-скромна от мен, сяяя.... hahaha да не се надпреварваме по тоз критерий  Mr. Green
Украсата на темичката е наистина страОтна, но шеговито щях да вметна и за нещо лилаво-коледно, щото миналата година мъжото ми взе лилаво бельо да съм снежанката на Виена в мислите си (обожавам я с лилавата й украса отпреди 2 години  Heart Eyes).

Туш туш даааа... и как обичам голеееемички картини да правя... 100 х 70 см.... х 2 ще стигнат, налииии (тук има логика  Laughing).
Само дето обикновено ги пращам по Коста кат си идва (ако си идва) за Коледа в Кипрото... първо ги водя на комисия, да определят, че не са национално богатство и един вид да им подпечатат визите... Като преди това съм извадила снимки на пикс в два екземпляра... Абе малко си е разправия, но си струва  Peace И като отидеш в Художествената галерия на комисия понеделник, сряда и петък и видиш що народ изнася произведения  Crazy Flutter

Та и това е вариант  Hug Hug Hug

# 14
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Линчеееееее ти сега кво  Flutter...
Сега като си помисля лилаво и снежно бяло мммммммммм чудесно ще е сигурно ....тук миналата година видях една огромна елха в Синепрекс бяха я направили в приятно розово, лилаво и снежно бяло ....беше просто приказка ....чудесна ...... Heart Eyes Heart Eyes....а пък представям си цял град каква ли прелест е било Heart Eyes
първо ги водя на комисия, да определят, че не са национално богатство и един вид да им подпечатат визите... Като преди това съм извадила снимки на пикс в два екземпляра...
newsm78 newsm78ама ти сериозно ли  newsm78 newsm78 малеееее ужас .......а имаш ли някоя работа твоя качи нещо в кукунделка да се налюбуваме  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт