КИПЪР студен, БГ съвсем, но за вино и любов винаги готов! {32}

  • 29 484
  • 748
  •   1
Отговори
  • Мнения: 903
И февруари - когато вино и любов в едно се сливат,
сърцата бият.., чашите преливат..,
да споделиме страсти и мечти,
приятели и гости, добре сте ни дошли!


Да пием за любовта, която ни опива...


Полезна информация & Институции
Карта на Кипър
Статия с малко история
Българското посолство в Кипър
Българското посолство в Кипър - контакт
Сайт на правителството на Кипър
Посолство на Кипър в България
Сайт на МВНР в България
Освобождаване от легализация на документи
Сайт за защита на потребителите вв Кипър
Cyprus comunications
Инфо за настаняване и не само в Кипър
Квартирни бюра в Ларнака
Официални празници в Кипър за 2008
Cyprus events.....
Информационен справочник за Кипър
Cyprus forum
CyprusAirways
BG Air
Sofia Airport

Полети до Кипър
Полети до Кипър1
Евтино телефониране през Интернет - 1 и 2
 
 
За справка или вие питахте, ние отговорихме.
Координати на БГ Вестникът
Образователна система в Кипър
Цени на частните училища
Инфо за първокласниците
Българите в Кипър ~on Facebook
Питане за Лимасол
Споделени рецепти за зимнина
Подходящи храни при анемия
Солена и палачинкова торта
Рецепта пирожки
Празнуване на детски рожден ден
Забавни игри
Общо инфо-документи, детска градина, здравни карти.
и още за детските градини...
 Работа
ICS-JOBS
EU site
Cyprus Jobs
БГАгенция по заетостта - международна дейност
Споделено от реалността
              Други
Картинка в мнението
Текстове на песни
Пейнтбол игрище в Лимасол
Тибетците
За булчинските рокли в БГ
Сълза и смях
Предишни теми
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

          Домашните ни любимци
Тео на Кати Съби на Веси Томи на Линка


 Общото ни албумче
Kukundela`s site
Достъпът е ограничен с парола.
За да я получите следва да покажете съпричастност,
участвайки активно в "живота" на малкото ни общество
минимум в три поредни теми.

 
    Ето ни и нас 
Larnaka Katy6 bouboulino gera_nasko pepita-1977 nadeto_pm Анче(Галче)
Limassol Guguna Maatete dani73 celestin Baba Ruma rossitta на cveta 80 мъжО Mirkata
Nicosia lusien4eto  мъжът на pavlinka pdd YANICKO elleebella arabsko kafe megi_842
Pafos mecheto
Vasa Kilaniou vesy75
Sofia Муци Myriam annny (кандидат лимасолка)
Plovdiv Жужи desi.a
Bourgas Miss Blondy~Redhat
Ruse Shankulova Desirée
Ророvо pepena
aledora asoulini xelena`s husband, Sonya`s 83 husband,  Cu6i,  Antigona,
 roska_ps ,  plam_aurora, bobolino111,
ТиXеРи, Пепита, Boyanna,
svetlinata (кандидат Паралимни)  simona777 bili_bili (кандидат лимасолка)

Нашите приятели
КГБ-ейките Mr. Green
GR, Athen Spender MIRELE SIM
Qatar Vinagi
DE, Cologne Azalee
SK bosilek
Switzerland desitta
Lesvos~Sofia ThracianLina
FR,Paris Melinda

# 1
  • Мнения: 577
Аууууууууу,Блонди,много лИбоФна и нежна нова тема  newsm51
Мерсааажжж  bowuu
***
Азали,хич не му мисли вземай ги очилата.Много ми харесаха.Много обичам сл.очила и шалове  CrazyУмиргам!Страст са ми и това е .Всеки си има лудост.Събрала съм едни лични авоари   и искам да си купя пак шалове.....днес ми се размина,но утре ще скокна да видя какви има.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Хоп цоп и аз в новата темичка да не ви изгубя .
Блонди страхотна си душо темата е върха /ама как няма да е кой я прави Hug Heart Eyes/

ЗА ТЕБ ,ЗА ТРУДА ТИ,ЗА ТЕМАТА,ЗА КРАСОТИТЕ В НЕЯ .


# 3
  • Мнения: 94
БЛОНДИНЧИЦЕЕЕЕЕЕЕЕ, НЕВЕРОЯТНО Е! Наистина, изпипано с вкус, особено романтичната снимка............ А цитатите към виното ми напомнят нещо на фарси, ноооооо в момента ми се изплъзва.

Azalee, извинявай ако се намесвам Simple Smile, но поддържането на депозити в България, дори и дългосрочни, не се котира толкова добре, ако не пребиваваш постоянно тук. Има смисъл, ако разполагаш с по-сериозна сума, която можеш без проблем да имобилизираш на местна почва за 9 месеца или 1г., но трябва  да упълномощиш някого да те представлява пред банката (в случаи на промяна в лихвения бюлетин, изтичане на договора за депозит и преподновяването му или предоговаряне на условия винаги е за предпочитане да се запознаеш предварително и т.н). От моя професионален опит не ти го препоръчвам, нагледала съм се на всякакви злоупотреби от упълномощени лица, дори и да не става дума за кой знае какви средства. Другият начин е да планираш посещенията си в България така, че да съвпадат с падежите, но така, че да имаш време да проучиш и да се ориентираш дали оставаш в същата банка или хващаш пътя  Wink Колкото до лихвите по депозитите в България, те изобща не са толкова изгодни, колкото всички си мислят. Казват ви 9,7% на годишна база, но............. има едни тънкости в изчисленията, които трабва да съобразиш преди да се впуснеш. Аз така с изчисление само смукнах подобна баснословна 9,7% до доста по-скромната реална Naughty  А и банките, които предлагат главоломни лихви по депозити са точно онези, които преди 1 година имаха сериозен проблем с ликвидността, даже на крачка от неликвидност и от намесата на правителството, което да ги "подпре"  Mr. Green Проблемат още е, че тези банки имат много малък относителен пазарен дял и следователно влагането при тях има своя риск. Лихвите по еврото в България не са в никакъв случай по-изгодни от тези в ЕС, а що се отнася до лева-та, да, по-високи са, но и левът не е евро, нали  и въпреки коланчето на валутния борд на всички им е ясно колко струва тази наша "стабилност". Всъщност българската банкова система изобщо не е стабилна. тя дори не е българска. А чуждите банки, които са там, са дошли с определена стратегия на този пазар, която съвсем не е "как да помогнем на българите да се замогнат"  Достатъчно е да чуеш изказванията на Генералният директор на Райфайзен за Източна Европа и всичко ти става ясно

Та думата ми е: ако имаш дългосрочен депозит в лева с добра лихва, остави го, стига да не ти трябва в момента. Но да разчиташ да спестяваш в България евро...........  е, ами никак не е резонно. Желая ти успех Peace, аз от години менажирам средства на приятели насам-натам из Европа и вече съм  #Crazy

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 19:44 от Stella Fotini

# 4
  • Мнения: 2 241
Хоп и аз тук  Heart Eyes
Взехте, че ми станахте любимки, нищо че нямам много време за писане.
Пожелавам ви по-топъл Февруари, че аз вече не издържам  cold
И е крайно време аз да се заема с екскурзията до Кипър, че като гледам няма да е лесна работа
  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 558
говорех по принцип при напускане на дадена страна. В БГ нямам пари в банка. Дори като я напуснах не съм сигурна, че имаше обикновени хора с банкови сметки; то интернет имаше само в 3-4 клуба в софия, мобилните телефони бяха рядкост... или поне аз нямах;-) говоря за 2000г

поръчах ги очилата, + 3 топа и обувки (кожени за 8 паунда)- от асос.ком, ако има някой нужда от шопинг терапия

# 6
  • Мнения: 94
говорех по принцип при напускане на дадена страна. В БГ нямам пари в банка. Дори като я напуснах не съм сигурна, че имаше обикновени хора с банкови сметки; то интернет имаше само в 3-4 клуба в софия, мобилните телефони бяха рядкост... или поне аз нямах;-) говоря за 2000г

поръчах ги очилата, + 3 топа и обувки (кожени за 8 паунда)- от асос.ком, ако има някой нужда от шопинг терапия

Тогава нямаш грижи, както казва един от бившите ми колеги Peace Peace Peace
А и си се ориентирала към добра терапия, аз точно днес помагах на една колежка да се оправи с някаква каша в laredoute ooooh!

# 7
  • Мнения: 28
малейййййййййййййййййййй  Shocked #Crazy...ко правите бе 'ора??????!!!!отивам да чета....ама реших първо да кажа:пу за мен!!! Peace Joy

# 8
  • Мнения: 0
  Ето ме и мен с гадно главоболие  ooooh! ooooh! ooooh!! Блонди, ша ма умуриш, кака! Нямаше да пиша, но ти с това оформление на новата темичка... не можеше да не те уважа! И с риск за живота си се записвам и отивам да полегна - от 5.00 съм на крак и що ми трябваше да ходя и по магазини да ме пита човек...то поне да си бях купила нещо като нормалните жени пък аз взех само чорапи за милото  newsm78!  Хайде целувки, че ще ми се пръсне канчето......
  П.П. Ама това със спирането на границата на имащите задължения към здр.каса в сила ли е вече или се обсъжда, бе хора? Аз мислех само, че е някакво предложение, което се обсъжда все още...

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 18:32 от dani73

# 9
  • Мнения: 2 090
Едно бързо ''здрасти'' казвам,ще се завъртя по-късничко.Блонди,толкова романтично е оформлението,нямам думи .Поздравления за труда и старанието

# 10
  • Мнения: 28
браво...страхотна красота Flutter....блонде по 6-то балната система ти давам 8 Mr. Green  bouquet
дани Hug
десире Hug
мадамки отивам да къпя малкият,че с този фейс и форум милото вече ще хване къра... ooooh!

# 11
  • Мнения: 289
охоооо
Ей ни на в новата любовна тема  Hug
Ами замесена съм тук в една либовна история,ама нали приятел в нужда се познава  Wink
Стела това малкото рогатото агънце,дето днес цял ден ме ръчка с едното рогце   animal085  се очаква около 17.04  ,ама трябва допълнително да се уговорим,че татко му пристига на 4-ти и да не вземе да го изпревари,но впредвид зодията не знам мога ли да излезна с него на глава  hahaha hahaha hahaha

# 12
  • Мнения: 28
немогааааааа hahaha Crazy rotfImao rotfImbo newsm62...блонде...ей т'ва съобщение де'т си го писала във фейса Joy...ми звучи много партизански да знай'ш Joy..-кой е?'-ваш!

# 13
  • Мнения: 0
ехеиииииииииииии и аз на опа6ката..да се вкюча ....в новата темичка Hug

Блондиииииииииииии...ДОБРЕ СИ СЕ ПОСТАРАЛА Hug Hug...

нямам никакво временце..сега влизаме...и сте оправям децата за сън

НО ТЕМИчКАТА НЕ СМЕ Я ПОЛЯЛИ ooooh!

МОЛЯ
ДО СКРОООООООООО Hug Hug

# 14
  • Мнения: 903
Момичета мили,... Hug Hug Hug... много ви благодаря за чудесните оценки за темата  love001
Радвам се, че съм успяла да създам /предвид Св.Валентин/ това нежно, романтично усещане, което ми беше целта Heart Eyes...., макар че лично аз ще наблегна на... Wine Glass Drunk Трифон-Зарезан рЪ`Йш`ли.. Mr. Green

Зиче, особено съм поласкана от твоите адмирации reverance и трогната от чудесните цветя! Hug

Пепич, где хойкате, ма душко? newsm19 Бравос, че си се сетила да сложиш почерпка да я отпочнем както му`Й ред "поливно" cheers темичката, че то голямо поливане ни чака с тия предстоящи поводи... hahaha


немогааааааа hahaha Crazy rotfImao rotfImbo newsm62...блонде...ей т'ва съобщение де'т си го писала във фейса Joy...ми звучи много партизански да знай'ш Joy
Нали, нали hahaha hahaha...малко в стила на оня английски комедиен сериал с Рене от съпротивата smile3560 как се казваше беее.........., а да "Ало,ало" Mr. Green

Дани, релаксирай, мила...един хубав сън и утре ще си нов човек Hug

Стеле, дано не ти прозвучи като нездраво любопитство, ама понеже се позоваваш на професионален опит в обясненията си към Азали, та да попитам ти финансист ли си? newsm78  Тъй де.., кат`тръгна да изкупувам Уолстрийт да знам с кого да се консултирам newsm47

Мацоранки, сега ви оставям, че и аз тая сутрин бая рано се ококорих и вече чувствам необходимост да се изтъркалям в креватЯ 1countingsheep

Желая ви нежна и спокойна нощ!

Общи условия

Активация на акаунт