(Био)зеленчукова градина - тема 32

  • 78 850
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 753
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМА № 32!!!
Спорна година!
 Hug

"Най-добрата храна е тази, която сам си отгледаш!"



СТАРИТЕ НИ ТЕМИ:

№1(VІ.2009-ІІІ.2010) №2(ІІІ.2010-V.2010) №3(V.2010-VІ.2010) №4(VІІ.2010-VІІІ.2010) №5(VІІІ.2010-ХІ.2010) №6(ХІ.2010-ІІ.2011) №7(ІІ.2011-ІV.2011) №8(ІV.2011-V.2011) №9(V.2011-VІ.2011) №10(VІ.2011-VІІ. 2011) №11(VІІ.2011-ІХ 2011) №12(ІХ.2011-ХІ.2011) №13(ХІ.2011-І.2012) №14(ІІ.2012-ІІІ.2012) №15(ІІІ.2012-ІV.2012) №16(ІV.2012-V.2012) №17(V.2012-VI.2012) №18(VI.2012-VIII.2012) №19(VIII.2012-ХІ.2012) №20(ХІ.2012-ІІ.2013) №21(ІІ.2013-V.2013) №22(V.2013-VІІ.2013) №23(VІІ.2013-ХІ.2013) №24(XI.2013-III.2014) №25(IІІ.2014-ІV.2014) №26(IV.2014-VI.2014) №27(VI.2014-IX.2014) №28(IX.2014-III.2015) №29(III.2015-VI.2015) №30(VI.2015-IX.2015) №31(IX.2015-III.2016)


                
НАШИТЕ ГРАДИНИ
Куркума
an65
Гелика
villi 66
cecunka76
avocett
Нощни очи



Отглеждане на пипер - от rorik
1  2  3  4  5  6  7
Отглеждане на босилек в саксия през зимата - от amica1

Как да си отгледаме био домати - от amica1

Растително-защитни операции по ябълките - максимално еко-био на база 2012 г. Констатации и решения за догодина - от amica1



Полезни сайтове
Ръководство за интегрирано управление на вредителите при зеленчуковите култури (домати, пипер, краставици, тикви, тиквички, дини, пъпеши, зеле, карфиол, брюкселско зеле, лук, чесън, праз, картофи), отглеждани на открито и в оранжерии - НСРЗ
Лунен календар
Календар на зеленчукопроизводителя
Как да защитим растенията без химия
Как да защитим растенията без химия 2
Семена от редки и нови видове
Био семена и разсад
Видове торове
БИОпродукти
Биостимулатори, органични и органо-минерални торове
Безопасност на храните
Чудодейни съвети - зеленчуковата градина

Последна редакция: вт, 15 мар 2016, 14:37 от stelt77

# 1
  • Мнения: 1 705
 bouquet Първа съм.
Куркума, миналата година не ми поникна чубрицата, но съм си оставила още малко семенца да пробвам и тая година, дано стане.
Грахът вече пониква, въпреки усилията на кучето да го изрови. Кайсията цъфтя и прецъфтя, прасковите също. То пък какъв студ настана.

# 2
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Да се запиша да не избяга темата  Laughing и я, втора съм.
Половината градина е ... блато. Много ме притеснява да не се повтори миналогодишната история, ама ще поживеем, ще видим.

# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
И при нас сутринта беше много студено. Към 7,30 часа беше -6 градуса.
Всички локви бяха замръзнали и имаше зверска слана.

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Благодаря за новата тема - свежа, зелена и уютна да е  Hug

забравих да кажа, че земята в новия двор лепне.  Blush за нула време се обзаведох с "високи равни токове"  Laughing

# 5
  • Мнения: 8 567
И аз да се запиша, благодаря за новата тема.  bouquet

Тученица съм яла в салата с домати, много ми хареса.
Каква царевица да купя, за да е млечна, вкусна, и бързо да расте, че при мен няма много дълго лято?

# 6
  • Мнения: 327
 Да се запиша и аз. Колко много сте изписали!
 И ние в градината имаме много тученица, обаче не смея даже да я опитам на вкус как е. Рукулата я харесвам, особено на сандвич с майонеза и салам  chef Тази година си насях на село и се надявам да стане. Насях си още чубрица, мащерка целина -листна и глава, магданоз, копър, босилек, манголд, моркови и кориандър. Джейми Оливър много го използва и все се чудя какъв вкус ли имат манджите и салатите с него  newsm78.
 Чушките най после започнаха да излизат, а така се страхувах, че са изгнили, но ще насадя още малко за всеки случай. Доматите ни поникнаха и те. Най-добре се справя "Черния от Крим" вече е почти кръстосал,докато другите са тънки и високи и едни такива кекави, дано не се пресекът. Другите ни домати са "червена Круша", "сан марцано 3"и  "българско сърце"- каквото и да означава.
 Грахът в града отдавна ни поникна - две редици захарен и една амброзия. Видях, че някои от вас са садили такъв и са доволни. Лукът не зная дали е поникнал.
  Това за сега от нашата градина.
 Да ви питам, кога сеете дините и пъпешите?

# 7
  • Мнения: 6 002
И аз да се разпиша .
Понеже мъжа ми гледа разни предавания по Дискавъри , точно в кое предаване не помня (май в Дивото семейство от Аляска) говореха за повдигнати лехи на които отглеждаха зеленчуци , понеже земята по бързо се затопляла така .
Вчера сях семена от лавандула в една саксийка.И чубрица сях преди седмица , ама не знам от миналата или по миналата година е и дали ще поникнат семенцата  newsm78 На лавандулата пише 20-30 дни , чубрицата колко да я чакам ?
В събота ръснах едно пакетче целина купено преди години по погрешка вместо магданоз- на срока пише до 2013 г , ако поникне поникне , ако ли не друго ще взема, босилека смятам като се постопли да сея , че бързо изкара миналата година ( на терасата в саксия се измъчи).Вече имам изкарал от миналогодишния сандък магданоз, сега ще си сея на двора.

# 8
  • Мнения: 2 208
Мисля да насадя грах утре, гледам закъсняла съм, ама здраве да е. Иначе, купила съм си арония, къпина и касис, по едно коренче, как мислите дали няма да измръзнат все го дават студено, не съм гледала такова , не сме имали. А зелен фасул дали мога да насадя, не съм чела кога се сади. Аз много въпроси имам и много благодаря за отговорите ви момичета Hug Hug Hug

# 9
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Мисля да насадя грах утре, гледам закъсняла съм,...
Не съвсем. Граха го дават за засяване от средата на февруари, до средата на март. А сега сме средата на март.

# 10
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
sisitons касиса твърдо си е студоустойчив. Моя си е изкарвал без проблем и при -25.
За зеления боб е много рано,ако имаш предвид фасул. За баклата му е време, че може и да е закъсняващо.

# 11
  • Мнения: 4 500
Записвам се в тази чудесна тема! Не знам къде съм бляла до сега, та не съм я видяла  Mr. Green
Няма да съм ви от полза  Crazy живея в апартамент и опита ми е свързан с чери домати в саксия, ама цъфнаха и вързаха .... и умряха  Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 5 190
Търсих информация за грамадни гъсеници и не можах да намеря нашия екземпляр - на 8 см под повърхността го намерихме, огромно окосмяване като пух на котка, сиво-кафяво-черен. На третия ден си сви пашкул (взехме я в къщи), а сега, след още 10 дена тялото се раздели на две части - голяма и малка. Някой има ли опитен? Какво животно е това и дали е живо?

Стелт, исках да се уверя, че си сложила линк към поста на rorik от края на предишната тема (с лупата и семената), но линковете непосредствено под нейното име са дефектни (при мен).

# 13
  • Мнения: 2 208
Ще насадя граха утре, ако не вали, ръснах малко копър, много го обичаме. Купила съм и цветя астри и тагетиси , мисля така се казват , мислите ли, че трябва да правя разсад или да ги наръся просто newsm78. Приготвила съм й червено цвекло, но мисля да е рано още за него Hug

# 14
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Nefertarri радвам се да те видя в тази тема  Hug
sisitons специално за астрите  никога не сме правили разсад. Но не е ли рано за тях, помня че когато вадим доматите в градината, тогава на края слагаме и астрите?! Ама може и да бъркам имената на цветята - хич ма няма с техните имена, ако изключим лалета, розите и кокичетата.
В тази връзка да питам - есента ми казаха, че могат да се вземат семена от рози - та откъснах аз едно "пашкулче" и видях, че наистина вътре има семки. Ама кога се слагат в земята не знам. Някой да е сял роза от семка /разсад сме купували от магазина/ ?

Общи условия

Активация на акаунт