Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 080
  • 246
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Не можах да открия старата тема...
Моля, дами. Вашите щерки кога започнаха да го правят/обезкосмяването/?
Дъщеря ми е на 11 и космите по краката са и доста наболяла тема. Мисля си, че е още малка, но
май само си мисля... и ми се иска...

# 1
  • София
  • Мнения: 888
Когато детето поиска. Щом тя не се чуства комфортно и желае това, защо не.

# 2
  • Мнения: 2 732
Хм и аз си мислих това един ден -въпреки ,че не сме на тази фаза още.
И аз си мисля ,че когато се почувства и поиска да ги маха бих и съдействала -дано обаче да е на по -късен етап.

# 3
  • Мнения: 2 567
Моята беше точно на 11, когато изяви желание да се обезкосми по краката и мишниците. Винаги е знаела, че когато окосмяването стане проблем за нея, аз ще и окажа съдействие и няма да и казвам, че е още малка. Знам аз как съм се чувствала и как не можех да споделя с майка ми и бях решила, че с дъщеря ми това няма да се случи. И не се и случи Simple Smile Първият път беше с лепенки и след това тя почна самичка или с крем или с епилатор. Това лято ще я заведа на кола маска при моята козметичка и ще я обезкосми изцяло.

Само за лекия мъх, който има над устната си и казах да поизчака малко и ще я заведа на лазерна или фотоепилация. Говорила със специалист и той ми каза да изчакаме да навлезе повече с пубертета и тогава. Сигурно ще е това лято.

Хубаво е обаче да се говори с децата и да се види до колко те се притеснявам от окосмението си на различните места, за да не предприемат те някакви мерки и да направят някакви поразии. Моята козметичка ми беше казала, че при нея са идвали жени, които са водили дъщерите си за лазерна епилация на горната устна след като те вече дори са използвали и самобръсначки и е било почти невъзможно да се постигне този ефект, който се постига, ако тези косми никога не са били третирани.

# 4
  • Мнения: 41 394
Когато започне да се чувства некомфортно, но преди да почнат да я дразнят децата. Но всичко зависи от типа на момичето (не питаш за момчета, нали? Wink), от степента на развитие, от средата и пр.
При всички случаи обаче космите под мишниците трябва да се махат и в по-ранна възраст, ако девойките ходят с разни изрязани фанелки и потничета. Особено при брюнетките. Другата чувствителна зона са мустачките при някои брюнетки. По-добре мама да направи нещо преди момчетата да почнат да викат на някое нещастно момиче "Мусташи" или да си намигат и да се питат за Панайот Хитов (виждала съм такива неща като ученичка).

# 5
  • Мнения: 18
Благодаря за отговорите!
Трябваше да си сверя часовника.
Мисля да я заведа на козметик преди да е хванала самобръсначката...
И в случая, при нас са ни проблем само краката, защото по другите зони още няма
и едно косъмче.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
6 за 7 клас бях, когато майка ми ме заведе на кола - маска.
Като гледам щерката, май по - раничко ще пристъпим към услугите на козметик.
Обаче клоня към фото или лазер епилация за нея.

# 7
  • Мнения: 13 388
6 за 7 клас бях, когато майка ми ме заведе на кола - маска.
Като гледам щерката, май по - раничко ще пристъпим към услугите на козметик.
Обаче клоня към фото или лазер епилация за нея.
Преди време проучвах и аз за фото и лазерна епилация за щерката, водих я по дерматолози, препоръчаха ми докато не спре растежа-16-18 годишна възраст да се действа с традиционните методи.
А по темата не е до възраст, а когато детето реши ,че има нужда.

# 8
  • софия
  • Мнения: 2 543
Моето няма 7.5 год , но косъмчетата по крачетата й са добре изразени! За щастие по ръцете даже не личат. До 1-2 години мисля да изчакам , но пък  се притеснявам да не почнат да й се подиграват летните месеци. Все пак наборчетата й още не обръщат внимание на тези неща. Някой има ли проблем с толкова малко дете и как се постъпва в случая?

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Моето няма 7.5 год , но косъмчетата по крачетата й са добре изразени!.....Някой има ли проблем с толкова малко дете и как се постъпва в случая?

Едва ли самото дете на тази възраст изпитва смущения в това отношение.
Дъщеря ми е почти на 7, но толкова рано не съм си и помисляла за епилация.

# 10
  • Мнения: 41 394
Моето няма 7.5 год , но косъмчетата по крачетата й са добре изразени! За щастие по ръцете даже не личат. До 1-2 години мисля да изчакам , но пък  се притеснявам да не почнат да й се подиграват летните месеци. Все пак наборчетата й още не обръщат внимание на тези неща. Някой има ли проблем с толкова малко дете и как се постъпва в случая?

Преди 11-12 години изобщо не се замислят за такива неща. Освен ако не е нещо супер фрапиращо. Поизчакай.

# 11
  • софия
  • Мнения: 2 543
Моето няма 7.5 год , но косъмчетата по крачетата й са добре изразени!.....Някой има ли проблем с толкова малко дете и как се постъпва в случая?

Едва ли самото дете на тази възраст изпитва смущения в това отношение.
Дъщеря ми е почти на 7, но толкова рано не съм си и помисляла за епилация.
Не мисля че се притеснява, но й прави впечатление! Особено тази пролет много често ме пита , защо има косъмчета. Тя си е изразена брюнетка , даже на челото около скулите има повече от нормалното.

# 12
  • Мнения: 1 772
gabelas17, на тази възраст децата още не се вълнуват от такива неща. Ако ти не и го втълпяваш и за нея няма да бъде проблем. Все пак малките деца попиват оценките на родителите за тях.

# 13
  • Мнения: 411
Само за лекия мъх, който има над устната си и казах да поизчака малко и ще я заведа на лазерна или фотоепилация. Говорила със специалист и той ми каза да изчакаме да навлезе повече с пубертета и тогава. Сигурно ще е това лято.


Провела съм няколко консултации с лекари-дерматолози НЕ С КОЗМЕТИК. Всички са категорични, че към лазерна или фотоепилация се пристъпва след 17-18 год. До тогава само е хвърляне пари на вятъра. Организма ще продължи да произвежда нови косми до стабилизиране на хормоните.

Така, че дерматолозите препоръчват до тази възраст други методи- лентички, коломаска. ....


# 14
  • Мнения: 2 567
Само за лекия мъх, който има над устната си и казах да поизчака малко и ще я заведа на лазерна или фотоепилация. Говорила със специалист и той ми каза да изчакаме да навлезе повече с пубертета и тогава. Сигурно ще е това лято.


Провела съм няколко консултации с лекари-дерматолози НЕ С КОЗМЕТИК. Всички са категорични, че към лазерна или фотоепилация се пристъпва след 17-18 год. До тогава само е хвърляне пари на вятъра. Организма ще продължи да произвежда нови косми до стабилизиране на хормоните.

Така, че дерматолозите препоръчват до тази възраст други методи- лентички, коломаска. ....




Знам, че има препоръчващи тогава да се приложи този вид епилация, но не отчитат, че вече пубертета започва по-рано и до 15-16 година детето се е развило толкова, колкото преди години е било на 17-18 години.

Дъщеря ми този мъх я притеснява и затова ще го направим това лято.
А третиране с друго категорично ми казаха да не предприемаме, защото след това става по-трудно, а и от опит мога да кажа същото. Аз съм ходила на лазерни процедури доста време и понеже цял живот съм ползвала други методи за обезкосмяване, ефекта беше само временен и парите, които дадох си  отидоха точно на вятъра.

# 15
  • Мнения: 41 394
Можете да изрусите мъха с перхидрол и няма да се вижда.

# 16
  • Мнения: 2 567
Можете да изрусите мъха с перхидрол и няма да се вижда.

Знам, Черна станция, но там, където си правих процедурите ми казаха, че ако и по този начин се третират, пак ставало по-трудно след това. Казаха ми, че най-бърз и траен ефект имало, когато космите са "девствени" Simple Smile
То си зависи много и от човека, защото има хора, при които ефектът се губи и от това, че хормоните им не са наред. Затова ме посъветваха да си направят първо хормонално изследване, за да се види дали тези процедури не са безсмислени.

# 17
  • Мнения: 41 394
Чувала съм, че колкото по-черни са космите, толкова по-податливи са на фото и лазрена епилация. В този смисъл изрусяването може би временно ще намали ефекта. Но иначе по никакъв начин не влияе на космите. Но вие си знаете де. Питайте козметиците.

# 18
  • Мнения: 3
Аз имам чувството, че дори няма да чакам дъщеря ми да ми сподели притесненията си! Още си спомням как на 13 си изскубах космите на краката 1 по един с пинцета! Малко след това си свалих кожата на коляното с домашна кола маска - и всички това защото много ме дразнеха и не знаех какво да ги правя. Струва ми се супер тъпо схващането, че трябва да се изчаква. Или пък, че ' космите по-добре да не се махат, защото ще станат повече"??? Така или иначе  - няма да избяга от неравната борба с космите - по-добре да я подготвя и да й съдействам.

# 19
  • Мнения: 2
Не можах да открия старата тема...
Моля, дами. Вашите щерки кога започнаха да го правят/обезкосмяването/?
Дъщеря ми е на 11 и космите по краката са и доста наболяла тема. Мисля си, че е още малка, но
май само си мисля... и ми се иска...
мисля, че щом пораснат космите достатъмно- и детето вече се чуства некомфортно- трябва да се махнат. На моето синче в класа- той е в 3-ти, почнли децата да се подиграват на едно от момиченцата- имало много косми под мишницит. Обясних му, че това е естествено и не е повод за подигравки- мисля че разбра. Но ми е много мъчно за момиченцето- не е длъжно да слуша глупости. Дано сподели с майка си и да отстранят проблема. По-добре с нея да отиде на козметичка, а не сама да посегне към самобръсначката.

# 20
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Миналата година дъщеря ми беше на 11 години и за пръв път се наложи епилация, защото вече и личаха космите по краката и тя се притесняваше. Купих едни ленти и с тях и махнах космите по краката. След година -две мисля да и подаря епилатир и сама да преценява кога да си почиства краката Peace

# 21
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Разреших когато стана на 11 години, притесняваше се, ползва епилатор.

# 22
  • Мнения: 1 669
Бях в седми клас, когато обръснах краката си... Майка нищо не каза, а ме заведе при козметичката си. Много скоро след това излязоха епилаторите. Ще постъпя по същия начин. Ще съдействам на дъщеря си, когато тя сама се почувства некомфортно.

# 23
  • Мнения: 18
Благодаря на всички отговорили мами.
Вече нямам опасения, че е малка за това. Мисля, като начало да пробваме с ленти в къщи, за да не правим циркове при козметичката.
p.s. Реакцията на баща и беше: "Ами тя след две години ще поиска и силикон!..."

# 24
  • На село
  • Мнения: 873
В 6ти клас (може и в края на 5ти да беше) "услужлива" съученичка й обърна внимание колко "гадни" са космите под мишниците и по краката й... и моята щерка ги обръсна. Не бях много съгласна да се плеска с химия (депилатоар), обръсна ги още няколко пъти с моето неодобрение. Един ден я хванах и й направих топла кола-маска, специализирала съм се доста добре върху себе си. И от тогава така - аз на нея и тя на мене - мишници и крака.
Другият момент беше, когато реши, че иска да си махне космите от деликатната зона (на 14 и половина). Подскачах няколко седмици и накрая я заведох в салона, чиито услуги ползвам аз. Оказа се, че даже сме "закъснели". Имат 11-12-годишни клиентки на тази услуга  Shocked.

# 25
  • Мнения: 5 781
Тази тема за обезкосмяването безпокои много деца и родители.
Наистина,когато детето се почувства некомфорнто от наличието на достатъчно окосмяване е редно да се пристъпи към тяхното премахване.
Според мен по-важен е въпроса :по какъв начин да се обезкосмят на една по ранна възраст,кой е най-удачния метод?

# 26
  • Мнения: 91
На 10 години си обръсна краката (целите) и подмишниците без да ме пита. Оставила съм я да се спасява. Не се бръсне редовно, само когато й скимне, понеже не носи поли, но не смятам, че епилацията е подходяща за деца. Бръсначът е идеален. За мен също.

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Нито аз се бръсна, нито дъщеря ми бих оставила да се бръсне  Stop Ефектът е краткотраен а космите стават по - твърди и здрави.
За мен лично кола - маската е по - добрият метод, същото ще препоръчам и на дъщеря ми в първите години, след това фото и лазер епилация.

# 28
  • Мнения: 91
Не съм забелязала космите да стават по-твърди, здрави или по-гъсти. Ползвам главно бръснача от много, много години. Имало е периоди, като зимата, когато съм ги оставяла напълно израстнали, не са по-различни от това, което са били в началото. Говоря от опит.

Не ми се струва много безопасно за младата кожа да се подлага на епилация. А болката?... малки момиченца... НЕ... аз не бих рискувала.  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 535
Нито аз се бръсна, нито дъщеря ми бих оставила да се бръсне  Stop Ефектът е краткотраен а космите стават по - твърди и здрави.
За мен лично кола - маската е по - добрият метод, същото ще препоръчам и на дъщеря ми в първите години, след това фото и лазер епилация.

Напълно съм съгласна  Peace
Бръснача изобщо съм го изключила като решение на проблема, напротив - задълбочава го.
Дъщеря ми все още не е изявила желание да маха косъмчета, въпреки че по краката си има вече доста... Когато изяви желание ще намерим и решение  Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 1 262
Веднага щом усетя, че дъщеря ми чувства дискомфорт, лично ще я заведа на козметик  Peace
Аз съм си патила с "неразрешаване" от майка ми и не бих причинила това на детето си  Peace

# 31
  • Мнения: 7 161
Аз лично се обезкосмих в седми клас без да питам.
Голямата ми дъщеря малко по-рано от мен.

Общо взето преди 4-5-ти клас е рано за обезкосмяване. След тази възраст обаче децата започват да чувстват дискомфорт и тогава се налага.
Вкъщи ползваме епилатор. Най-удобно ни е!

# 32
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми скоро навършва 11 г. Определено се притеснява от космите по краката си. На мен ми се струва рано да вкарвам в употреба епилатора, останало ми е някакво неясно твърдение, че преди 18 г. е много вредно. Но нямам никакво разумно обяснение защо е вредно и до какво би могло да доведе. Спомням си навремето как аз самата съм се притеснявала от космите, колко неудобно съм се чувствала през лятото с дълга пола и три-четвърти чорапи. То, ако на тая възраст не носят къси поли и панталонки, кога?
В голямо колебание съм дали да махаме космите. Или пък да изчакам да стане поне на 12?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Честно ви казвам, преди да видя тази тема, за космите на дъщеря си изобщо не се бях сещала! Тя няма такива видими. Тази вечер ще й позагледам краката, но мисълта за обезкосмяване ми е така илюзорно далечна, че темата ме свари тотално неподготвена. Моята дъщеря е на 12.5 години. А все още през ум не ми минава да обмислям методите на епилация във връзка с нейната персона. Не ме е питала нищо в тази връзка, не е споделяла дали нейни съученички вече са вещи по темата за обезкосмяването.

ПС. Все по-често си давам сметка колко не съм в съвременен ритъм по отношение на подрастващите.  Embarassed

# 34
  • Мнения: 459
Моята малка дъщеря също има проблем с космите. Лятото ще навърши 11. Чудя се как да процедирам. Тя е изявена брюнетка. Космите на крачетата са тъмни, гъстички и наистина неприятни. Има космички и по ръцете.... Дайте съвет. Как да ги махнем? Забелязвам я, че започва да се притеснява, а преди няколко дни ми сподели, че като се преобличали в час по физическо, няколко момичета й се подиграли. Значи е време да се вземат мерки, но наистина не знам какви. Не знам дали ще издържи на кола маска... Sad

# 35
  • sofia
  • Мнения: 8 946
ПС. Все по-често си давам сметка колко не съм в съвременен ритъм по отношение на подрастващите.  Embarassed
Не, че не си, просто на дъщеря ти не й личат и не са проблем.
А за мен бяха огромен, най-вероятно само в собствените ми очи, но това с нищо не помага.

eldi, кажи й какви варианти има и пробвайте. При всеки болката е различна. Аз лично с крака, ръце, мишници нямам проблем, с каквото и да ги махам, но дори от епилатор до епилатор има разлика. Както и с колата - зависи кой и как ти я прави.

# 36
  • Мнения: 2 732
dara пишеш ,че при нея не са видими -затова сигурно не си обърнала внимание .
Дано по-късно им допречат .

# 37
  • Мнения: 135
Моите на 11 12 години лично майка им ги заведе за обезкосмяване....май това беше по доброто решение отколкото да да се осакатяват сами... децата се притесняват на тази възраст и са способни на всякакви експерименти!!!! Wink

# 38
  • Мнения: 130
Веднага щом усетя, че дъщеря ми чувства дискомфорт, лично ще я заведа на козметик  Peace
Аз съм си патила с "неразрешаване" от майка ми и не бих причинила това на детето си  Peace

Абсолютно съм съгласна!

# 39
  • София
  • Мнения: 130
Бях на 12.Майка ми ми направи кола маска.Оттогава непрекъсната борба.(ген,какво да се прави)Добре ,че съм руса,та ако се разсея и забавя скубането,не личи чак толкова.Щерката ,за късмет, е взела гена на свекърва ми.Тя винаги си е махала петте косъма под мишниците с пинцета.По краката и по ръцете-няма.То и мъжът ми е слабо окосмен.Малката е почти на 8,но нищо не и личи.Дано да се метне на тях,не като мен ,дето мине не мине месец и съм на кола маска.

# 40
  • Мнения: 1 589
По-добре на козметик отколкото да се чуди детето как да се скрие ,че да ги махне.А от каква възраст-не знам,всеки сам решава.Моята племенничка много рев изрева първия път от кола маската,много я боля.Според мен това е по-важно в случая-да изберете по какъв начин ще ги махнете космите,за  да не травмирате детето.

# 41
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мен специално ме бяха предупредили, че ще бъде болезнена процедурата.
Но меракът да се отърва от космите беше по - силен  Wink
Изберете изпитана козметичка - добра и като професионалист, и като човек, да бъде търпелива към малката - голяма женичка.
Започва се с малък участък в долната част на крака, постепенно мястото, което се чисти се увеличава. Така детето само ще си каже доколко е болезнено, може или не да издържи процедурата.

# 42
  • Мнения: 2 746
Моята дъщеря е още малка, но като дойде момента, в който да се притеснява - бих и съдействала всячески. Аз съм тъмна, а и дъщеря ми също е една мургавелка, та космите са голям проблем. Сещам се навремето, била съм може би на 13 г., когато тайно си обръснах краката със самобръсначка Simple Smile Майка ми реагира абсолютно неадекватно, аз не бих причинила това на детето си. Реакцията беше "аууу, какво ще кажем сега на баща ти?" сякаш коооййй знае каква непростима глупост съм направила. А аз просто исках да съм красива  Simple Smile Ма не, те циганките дето водели полов живот на 13 години, те се обезкосмявали. Тъпо, тъпо и грозно.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Аз почнах на 11-12г.(вече съм забравила) Embarassed първо с мишниците.  Но аз не съм много окосмена, по-точно съм по-светла.

# 44
  • Мнения: 322
Аз съм си патила с "неразрешаване" от майка ми и не бих причинила това на детето си  Peace

Спомням си колко проблеми имаха мои съученички с майките си заради обезкосмяването  Tired
Аз не съм питала никого  Mr. Green, пък и в крайна сметка не е нищо страшно, не е като да съм си направила татуировка  Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 164
Дъщеря ми беше 7-8 клас, като и купих епилатор. Категорично отказа кола маската. Слава богу прилича на мен- ползва го на 2-3 месеца, само от коляното надолу има малко косми.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 361
Моята дъщеря поиска да си махне космите в 5-ти кл., явно бяха говорили със съученичките си на тази тема. Нямаше остра нужда от процедурата. Посъветвах я първо да ги изруси. Така изкара 2-3 месеца и после установих, че ги маха с бръснач. За това и дадох да пробва с моя епилатор. Справяше се успешно и й купих. Под мишниците си ги маха със самобръсначка.
Мен ме притеснява, че има лек мъх над устната. За сега не е споменавала нищо. Вие каква процедура бихте препоръчали. Все пак там кожата е чувствителна.

# 47
  • Мнения: 322
Харесвам лентичките за лице на Дева:
Все пак зависи и колко точно е чувствителна кожата на момичето  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 2 361
Благодаря!
На принципа на кола маската са, нали?

# 49
  • Мнения: 322
Да, на принципа на кола-маската са, малки лентички са, удобни за горна устна  Peace
Загряват се леко между дланите преди употреба  Peace

# 50
  • Мнения: 411
Ох,толкова ми се иска и аз да имах такива проблеми с дъщеря си.Жалко че имам трима сина и само си мечтая.
А пък аз се епилирам по цялото тяло и лицето с епилатор филипс.Супер е newsm10

# 51
  • Мнения: 5 781
И момчетата ще поискат да се епилират като пораснат.
Моят син е в единайсти клас и си епилира редовно мишниците,а през лятото и краката.

# 52
  • Мнения: 1 517
В 6 клас си изрусих космите под коляното, защото бяха очевадно видими и гризни...и умирах от срам. Изкарах добре две лета (зимата съм с панталон и не се виждат). В 8 клас минах на бръснач. Няколко пъти съм ползвала кола маска, а епилатор не понасям (гевезелък някакъв, ама...).

Яд ме е, че дъщеря ми е много космата от сега. На 8 е, а има много и все тъмни косми и по ръцете и по краката. Все още са много нежнички, но като започнат да я треста хормони... иначе тя е много веща по въпроса и наскоро щеше сама да си ги маха  hahaha добре, че все пак решила първо да ме попита. Успях да я поуплаша, че колкото по-рано започне с махането, по-зле - стават по-гъсти и по-големи.

# 53
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И момчетата ще поискат да се епилират като пораснат.
Моят син е в единайсти клас и си епилира редовно мишниците,а през лятото и краката.
Значи и аз да очаквам младежа да поиска епилиране. С девойката вече свикнах, но и с младежа... Ще трябва да купя още епилатори. Laughing

# 54
  • Мнения: 646
Аз нямах никакво окосмяване, но понеже съученичките ми си махаха косми-хайде и аз- обръснах си ръцете под китките...Сега само там имам някакво окосмяване.В този дух-не бързайте за децата

# 55
  • Мнения: 2 641
аз не мога да понасям епилирани мъже. нито пък такива , които приличат на горили. но за момичетата съм абсолютно съгласна  да се епилират в момента в който започнат да се срамуват от космите си. надявам се че поне до 12 години няма да и се прииска на моята, защото е светла, но...важното е да се чувства добре, а не да се чуди къде да гледа от срам. така че може и по рано. но специално за мъха над устните си мисля че е добре да имаш поне 16 години за да го махаш...

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 372

Другият момент беше, когато реши, че иска да си махне космите от деликатната зона (на 14 и половина). Подскачах няколко седмици и накрая я заведох в салона, чиито услуги ползвам аз. Оказа се, че даже сме "закъснели". Имат 11-12-годишни клиентки на тази услуга  Shocked.
Е,какво странно има,че чак за подскачане,че момиче на 14 и половина иска да епилира деликатната зона Shocked???Аз на тази възраст и там се епилирах.Немислимо е толкова голямо момиче да отиде на плаж и да не е обезкосмено.. Crazy.Съвсем в реда на нещата си е.Дъщеря ми е почти на 8 год. и има косми по крачетата и мъх по ръчичките.Не са фрапиращи,нормални са.Когато тя поиска да ги махне ще и помогна.Чела съм мнения от майки,които не позволяват епилация на 11-12 годишни момичета.Доста странно и глупаво според мен.Щом детето изпитва дискомфорт,то значи времето е дошло.В тази възраст децата са раними и промените идват твърде бързо за тях,уплашени са,та не бива да допринасяме за техните притеснения Peace.

# 57
  • Мнения: 2 746
Немислимо е толкова голямо момиче да отиде на плаж и да не е обезкосмено.. Crazy.


Е, ти ме уби, чак пък немислимо  Simple Smile Въпрос на вкус, пък и нали не става въпрос за нудистки плаж  Laughing

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 372
Немислимо е толкова голямо момиче да отиде на плаж и да не е обезкосмено.. Crazy.


Е, ти ме уби, чак пък немислимо  Simple Smile Въпрос на вкус, пък и нали не става въпрос за нудистки плаж  Laughing
Абсолютно немислимо.Не става дума за момиченце на 11-12 год.,което е слабо окосмено, а за почти 15 год.И да немислимо е да стърчат косми от банския...Не става дума да е напълно обезкосмено,но отстрани,където се вижда е повече от нормално и редно.Когато бях на 15,бях вече голяма и никога не бих отишла на плаж със стърчащи косми Shocked Crazy..Пак казвам,говоря за обезкосмяване на видимата част,не на цялата интимна зона Peace.

# 59
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
аз не мога да понасям епилирани мъже. нито пък такива , които приличат на горили. но за момичетата съм абсолютно съгласна  да се епилират в момента в който започнат да се срамуват от космите си. надявам се че поне до 12 години няма да и се прииска на моята, защото е светла, но...важното е да се чувства добре, а не да се чуди къде да гледа от срам. така че може и по рано. но специално за мъха над устните си мисля че е добре да имаш поне 16 години за да го махаш...
Напълно споделям това мнение. За момичетата - когато ги притисне дискомфорта, за момчетата... абе може , но да не се прекалява.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Аз съм с две дъщери.Ходим заедно на козметичка.Малката има окосмяване под мишниците и триъгълника и понеже е по-тъмничка се виждат.Тя ходи на плуване и се притеснява,та затова решихме да й ги махнем.Сега се чувства спокойна и не се притеснява да се съблече в банята.Така че няма значение възраста,вайното е децата да не се срамуват.Това си е мое мнение !

# 61
  • Мнения: 1 525
А какво ще кажете за обезкосмяването при момчетата? Споделено е с мен, че само 2-3 момчета от класа не го правят. 7-ми клас  newsm78

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Аз съм отворена за всичко,важното е децата да се чувстат добре(е не за всичко де).
Аллейча нека пробва,заведи го на кола-маска,ако не го боли да пробва.Сега идва лято,ще ходи на басейн,нека се чувства добре детето Peace

# 63
  • Мнения: 1 517
Децата изпитват дискомфорт до някъде и от обществения натиск. До преди няколко години беше съвсем нормално един мъж да бъде окосмен (не говоря за тип "горила", а нормално окосмяване по крайниците и леко на гърдите). И беше немислимо, педалско и т.н. ако мъж се обезкосмява. Сега пък е обратното... разни времена, разни моди  Grinning

Аз лично не харесвам двете крайности в мъжете - не ме кефят нито горилите, нито съвсем лъскавите... ако един мъж е леко окосмен, не виждам смисъл да си прави труда да се обезкосмява целия. Досатъчен тормоз им е дето се бръснат  Mr. Green
Мъжа ми си маха (пардон - аз му ги махам  Grinning ) космите под мишниците (лятото редовно, зимата не толкова) и в интимната зона. По-комфортно му е заради потенето. Но не си е помислял да се обезкосмява целия (а не е кьосе). На мен също не ми пречат.

# 64
  • Мнения: 646
за момчетата ми се струва, че е и въпрос на мода

# 65
  • Мнения: 15
А какво ще кажете за обезкосмяването при момчетата? Споделено е с мен, че само 2-3 момчета от класа не го правят. 7-ми клас  newsm78

Алеле майко - че те колко са окосмени в 7ми клас, че и да се обезкосмяват  newsm78
Момичетата на тази възраст - да, ама момчетата нали по-късно развиват буйна растителност

# 66
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 361
Няма значение на колко години е детето.Ако прекаленото окосмяване му носи дискомфорт(понякога има и подигравки в училище) -просто обезкосмете проблемните зони.Струва ми се ,че сега децата се развиват по-бързо,защото аз лично започннах да се обезкосмявам на 14-15 год.-просто до тази възраст не ми е минавало и на ум такова нещо.

# 67
  • Мнения: 269
Дъщеря ми започна да си ги маха на краката с депилатолар на 11 години. По-често през лятото, по-рядко през зимата.

# 68
  • Мнения: 56
Щом детето поиска и не се чувства добре - то тогава трябва да започне да се обезкосмява.Пример мога да дам със себе си .Когато казах на майка ми едно време , че искам да си обезкосмя краката  тя не ми даде.Аз се чувствах некомфортно и реших сама да си ги махна.Така , че по- добре ги подкрепяйте в решенията им . Peace

# 69
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Дъщеря ми започна да си ги маха на краката с депилатолар на 11 години. По-често през лятото, по-рядко през зимата.
В общи линии и при нас е така!

# 70
  • Мнения: 299
 Моята е на 13г. ,има си доста.Лятото- депилатоар.Не сме пробвали кола маска,но ми се струва че ще е доста болезнено за нея.Както казах- доста е

# 71
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Моята е на 13г. ,има си доста.Лятото- депилатоар.Не сме пробвали кола маска,но ми се струва че ще е доста болезнено за нея.Както казах- доста е
Не си ли пробвала? С кола е по-бързо, за мен дори и по-безболезнено.

# 72
  • Мнения: 299
Пробвала съм за себе си,но тя има повече и ми се струва че ще е доста болезнено за нея.И епилатор си имам,но за него пък изобщо не и да чуе,е наистина в началото и с него е болезнено.

# 73
  • Мнения: 18
Махнахме ги преди ваканцията с лентичките на Veet. Беше се настроила много да я боли, но
не усети нищо, дори и на ръцете. Беше супер доволна.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 333
За майки като мен,които не умеят с лентички са козметичките....чиста работа ! Ако някой се интересува,имам страхотна козметичка,работи на нормални цени,в кипричко ателие !

# 75
  • Мнения: 4
Синът ме току що навърши 14 и много държи на обезкосмяването, защото според него е недопустимо като спортист да се явява на терена космат като горила. Аз не съм съвсем съгласна, но ...

# 76
  • София
  • Мнения: 2 361
Подкрепето го! При спортистите много се държи на грижа за тялото от всякакво естество.
Дъщеря ми нямаше проблеми с епилатора. Даже по-гадна й се видя идеята за кола маска, нали е гореща.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 127
Манди, не разбрах на колко години е дъщеря ти но да има повече косми от теб е неестествено,заведи я на дерматолог сигурно има някакъв проблем.Имах позната на която дъщеря й се беше така доста окосмила и знам че я води на лекар изписаха и нещо за пиене и след известно време окосмяването си стана нормално .Съжалява че не знам точно къде е ходила а не подържаме връзка вече но ти се поинтересувай.Знам че лекарката й беше казала че ако има повече косми от майка си не е нормално.Съжалявам ако съм те разстроила по някакъв начин но аз с добро чувство ти дава съвет.Моята е на 10 и само се заглеждам колко се е окосмила.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 361
По принцип следващите поколения са по-космати от предните.
Освен това зависи и от цвета на косъма и от дебелината. Ако майчето е бяла, руса, а детето е по-тъмничко чернокосо, нормално е да е по-космато.
Аз бих посъветвала само да я видят на ехограф. Обикновенно при кисти на яйчцниците има засилено окосмяване. Надявам се да няма този проблем и съвета ми е да не се намесвате с лекарства в работата на майката-природа.

# 79
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
По принцип следващите поколения са по-космати от предните.
Освен това зависи и от цвета на косъма и от дебелината. Ако майчето е бяла, руса, а детето е по-тъмничко чернокосо, нормално е да е по-космато.
Аз бих посъветвала само да я видят на ехограф. Обикновенно при кисти на яйчцниците има засилено окосмяване. Надявам се да няма този проблем и съвета ми е да не се намесвате с лекарства в работата на майката-природа.
И аз това смятах да напиша. Направете най-добре една консултация със специалист. Успех.

# 80
  • Мнения: 281
Аз съм почти на 14 ( септември ще ги навърша ) и си епилирам краката от близо година ( без 1 месец ). Сега съм на фаза скубане на вежди, но мама нещо се мръщи .. Заговорила съм и за това от мнооого отдавна ( може би година ) и тя все казва, че било рано и, че започна ли веднъж после постоянно ще трябва да ги скубя. Аз съм напълно на ясно с това. Сега се разбрахме в Четвъртък да ходя, не ме спира, но не ми изглежда много убедена. Мен ме е малко страх да не би да не се харесам, защото тя все това ми повтаря - че може да не се харесам .. но се надявам да не е така.

# 81
  • Мнения: 85
Аз бих я подкрепила, особено ако това й създава комплекси.
Още повече, че може някой да я закача в училище. 
Момчетата в тази възраст могат да са много директни.

# 82
  • Мнения: 322
Мен ме е малко страх да не би да не се харесам, защото тя все това ми повтаря - че може да не се харесам .. но се надявам да не е така.

Щом ще ходиш на козметик, започни със съвсем леко оформяне  Peace Още ме втриса като си спомня как половината ми съученички ходеха на практика без вежди  Crazy Пък и в момента плътните вежди са на мода  Flutter

# 83
  • Мнения: 281
Мен ме е малко страх да не би да не се харесам, защото тя все това ми повтаря - че може да не се харесам .. но се надявам да не е така.

Щом ще ходиш на козметик, започни със съвсем леко оформяне  Peace Още ме втриса като си спомня как половината ми съученички ходеха на практика без вежди  Crazy Пък и в момента плътните вежди са на мода  Flutter

Аз ще кажа само по края да ми ги обере, без да се променя дебелината.

# 84
  • Мнения: 53
И според мен трябва да ги махнете, за да не се притеснява детето. В тази възраст са ужасно злобни някои от съучениците им и ако има причина за притеснение, това само ще доведе до комплекси.

# 85
  • Мнения: 41 394
За ръце, крака, мустачки и пр. съм твърдо ЗА. Но с веждите трябва да се внимава. Виждам толкова много безобразно оскубани ученички, че чак ме потриса. Но те май се харесват така Shocked А най не мога да приема тотално оскубани вежди и после очертани наново с молив #Crazy

# 86
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и после очертани наново с молив #Crazy

само докато ги намокри дъждът.
Моята от известно време работи над себе си. Гледам, че и на веждите си е посегнала. Няма лошо.
Но от каква възраст започна не си спомням...

# 87
  • Мнения: 322
А най не мога да приема тотално оскубани вежди и после очертани наново с молив #Crazy

Това и мен ме потриса  Crazy За щастие скоро не съм виждала такива "фешън" мадами  Whistling

# 88
  • София
  • Мнения: 1 127
С тия изрисувани вежди ми изглеждат като усмивки от старите ленти .

# 89
  • Мнения: 7 161
Ако става въпрос за перманентен грим, веждите стоят доста изкуствени и меко казано отвратителни.

# 90
  • Мнения: 322
Дори не става въпрос за перманентен грим, а за нарисувани с молив вежди  Confused

# 91
  • Мнения: 85
С веждите наистина трябва да се внимава.
Иначе за крака, ръце, мустачки няма какво да говорим - трябва да се махат космите.

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 43
Другите по-напред са ти го казали, но и моето мнение е, че няма определена възраст за обезкосмяването. Когато детето поиска и се чувства дискомфортно от космите по тялото си, тогава е дошъл момента майката да се намеси и да му покаже кой е правилния начин за обезкосмяване. Имам предвид ръце, крака, мустаци и вежди, може би.

# 93
  • Мнения: 381
Моята сестра започна още на 11 години. Някои деца просто се развиват по-бързо. Има и такива, които се развиват бързо, но някак не им прави впечатление това или поне - не им пречи. Но на нея й създаваше притеснения. Затова се насочихме към обезкосмяване - с кола маска и епилатор. Ставаше въпрос за краката. По-нататък поиска и ръцете. Чак сега /15 годишна/ започна триъгълника.

# 94
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Някои деца просто се развиват по-бързо. Има и такива, които се развиват бързо, но някак не им прави впечатление това или поне - не им пречи. 
И аз съм на мнение,че зависи от детето, дали го притеснява или не. Peace

# 95
  • София
  • Мнения: 2 265
Моята се притеснява за морето. Краката не са й окосмени много, но в областта на бикините ще се вижда. Та не знам с какво - може би с депилиращ крем или с бръснача, малко да пооформим триъгълника  newsm78. Тя е на 13. Преди половин година започна да се окосмява.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 127
Моята е на 10 и е започнала да се окосмява на триъгълника - малко.Притеснявам се не е ли рано за окосмяване в тази област , да не би да има някакъв хормонален проблем?
Вашите момичета кога започнаха да се окосмяват на триъгълника?

# 97
  • Мнения: 322
Не е толкова рано, вероятно първата менструация наближава  Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 2 265
Моето момиче започна преди половин година, сега преди 2 месеца й дойде и мензиса, като е била последната в класа. Дори са й подихравали... Така, че нормално почват да се окосмяват от 10 годишна възраст, има случаи и по-рано. На дъщерята ми в класа има 2 момичета с мензис от 4 клас... Просто по-рано започва всичко Wink, споко...

# 99
  • София
  • Мнения: 2 361
И при моята окосмяването започна на 10, но цикълът й дойде по-късно - около 12 г.

# 100
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И при моята окосмяването започна на 10, но цикълът й дойде по-късно - около 12 г.
В общи линии и при нас беше така.

# 101
  • Мнения: 2 567
При моята нямаше никаква връзка между започналото окосмяване  и менструацията. Започна да се окосмява на 8-9 години, а първата и менструация беше преди месец - почти на 14 години.

# 102
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Явно при всеки е различно .

# 103
  • Мнения: 108
Козметичката, при която ходех доста години , започнала да прави кола маска на голямата си дъщеря, когато е била на 5 год. - за да и поизчезнели след години . Аз лично не бих си причинила това на детето от такава възраст, но дойде ли момента да се притеснява от окосмяването си (независимо по коя зона от тялото си) бих и съдействала. Според мен децата наумят ли си нещо, рано или късно го постигат, без да се интересуват от нашето мнение( още повече що се касае за деца в пубертетна възраст). Така че по-добре аз да и дам адекватен съвет, отколкото да прави глупости, като например да ги обръсне.

# 104
  • Мнения: 56
Момичета в никакъв случай със самобръсначка.Епилатор или кола маска!

# 105
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Момичета в никакъв случай със самобръсначка.Епилатор или кола маска!
Абсолютно да!
А козметичката дето си щави детето на 5г, Shocked

# 106
  • София
  • Мнения: 1 127
Момичета в никакъв случай със самобръсначка.Епилатор или кола маска!
Абсолютно да!
А козметичката дето си щави детето на 5г, Shocked

Направо луда работа.Та то на 5г. какви косми има?

# 107
  • Мнения: 322
Горкото дете  ooooh!

# 108
  • Мнения: 91
Момичета в никакъв случай със самобръсначка.Епилатор или кола маска!
Не виждам нищо лошо в бръснача... на мен нищо ми няма, и ми спестява болката от епилирането. Още повече, че при епилацията трябва да чакаш доста време космите да станат достатъчно дълги за епилация, каква е файдата 3-4 дена да си гладка и след това като почнат да растат косми, 2 седмици още да ги чакаш, докато можеш наново да ги еплираш. Ми то повечето време не си гладка... така излиза при мен. Затова ми е много по-добре с бръснача - мога да бъда гладка когато си пожелая - тоест редовно! Wink

# 109
  • София
  • Мнения: 1 127
Най-добре е лазерна епилация,но е скъпо, аз поне не мога да си го позволя.Затова през лятото ползвам бръснача точно защото не мога да чакам две седмици за да пороснат достатъчно дълги косми за епилатора иначе през зимата се епилирам с епилатор,но под панталоните не е проблем да изчакам да пораснат косми .За децата обаче си мисля че е по-добре с епилиращите кремове ,с тях не боли.Моята дъщеря още не е поискала обезкосмяване но като поиска ще пробвам с ттакъв крем.

# 110
  • Мнения: 2 567
Изненадвате ме с тези косми дето ги чакате да растат по 2 седмици Simple Smile
Аз ползвам предимно епилатор. За самобръсначката съм забравила от многооо години. Всеки ден съм идеално гладка и зиме и лете. Епилаторът ми хваща косъмчета, които дори на пръв поглед са незабележими. Благодарение на това, че ползвам него, а не самобръсначка космите ми вече почти ги няма, а там където все още имам са изключително тънки и меки. Предпочитам дъщеря ми да ползва епилатор или кола маска, но все още писка, че я боли и ползва кремове. Виждам обаче, че от тях космите и стават по-гъсти и твърди. Затова от днеска стартираме сезона на колата маска Simple Smile

# 111
  • София
  • Мнения: 1 127
Летисия , как епилатора ти захваща тъкмо наболи косъмчета? newsm78Аз също не искам да ползвам бръсначка , но не мога лятото да ходя с някакви наболи космаци докъто станат за епилатор.

# 112
  • Мнения: 2 567
Ами просто може Simple Smile А не е някакъв супер последен модел. Само да не ме мързи, мога да ги махам и едва наболи. Но като ги махна, трябва да мине доста време, преди нещо да почне да се вижда. По-трудно ми е дори с по големите, че както казах вече са много редки и тънки и по ми отнема време. Затова ги махам още преди да са станали големи.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 127
Когато ги махам колкото може по- малки и по- често с епилатора после ми израстват под най горния слой на кожата и трябва с карфичка да разчовъркам лекичко да излезе косъма после остава зачервено и разранено мястото и е много грозно.Ох абе най- добре лазерна ама.... smile3518

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Отклонявате се от темата момичета Naughty

# 115
  • София
  • Мнения: 1 127
Вярно , отклонихме се.
Мисля си че няма определена възраст когато да се започне обезкосмяването .Когато детето започне да се притеснява тогава е настъпил момента за обезкосмяване.
Никога няма да забравя колко съм се притеснявала като ученичка като започна да се подава по някой косъм от шортите.КОШМАР  добре че беше модерно да се ходи с черен чорапогащник под шортите.
Щом дъщеря ми поиска или видя че се притеснява но не казва веднага ги махам.

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Здравейте, поизчетох темата, но не открих в коментарите за желанията на момчетата. Моят син, на 13г, вчера категорично ми заяви, че не искал да ходи с мустаци вече.  Simple SmileЕдва се виждат, но за него са големи.  Simple Smile Смятам да му предложа нещо подходящо от сериите на Gillette за мъже, но не съм много наясно. Някакви идеи. Нещо подходящо за юноши. newsm78

# 117
  • София
  • Мнения: 1 127
Seaa , разреши му да ги обръсне щом иска.Каво точно ще купиш няма голямо значение защото ще го ползва рядко поне още 1 - 2 години.Моят син в началото се бръснеше през 2-3 седмици , но не си спомням на колко беше като почна.Аз го окуражих да ги бръсне защото са ми много смешни като ходят с едни дествени мустачки.

# 118
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И аз съм на мнение да маха мустаците, щом го притесняват. Ние ползваме някакъв жилет, амам какъв точно newsm78

# 119
  • Мнения: 5 781
Мустаците и ние отдавна ги махаме.Сега се е затръшкал да маха космите на краката.Не знам какво да го правя?

# 120
  • София
  • Мнения: 1 127
Остави го да ги махне щом иска и го притесняват.И моя син ги маха , но не постоянно особено зимата си ги отглежда а лятото по-често ги маха , но не се втелясва чак толкова ако пораснат малко.

# 121
  • Мнения: 5 781
Остави го да ги махне щом иска и го притесняват.И моя син ги маха , но не постоянно особено зимата си ги отглежда а лятото по-често ги маха , но не се втелясва чак толкова ако пораснат малко.
По кой начин си обезкосмява краката твоя син?

Последна редакция: ср, 15 юни 2011, 14:33 от monii

# 122
  • Мнения: 54 660
Момичета в никакъв случай със самобръсначка.Епилатор или кола маска!
Не виждам нищо лошо в бръснача... на мен нищо ми няма, и ми спестява болката от епилирането. Още повече, че при епилацията трябва да чакаш доста време космите да станат достатъчно дълги за епилация, каква е файдата 3-4 дена да си гладка и след това като почнат да растат косми, 2 седмици още да ги чакаш, докато можеш наново да ги еплираш. Ми то повечето време не си гладка... така излиза при мен. Затова ми е много по-добре с бръснача - мога да бъда гладка когато си пожелая - тоест редовно! Wink

По тези причини аз също ползвам бръснач .  Peace

По темата - дъщеря ми си избръсна подмишниците преди няколко дни .
Сега , обаче я дразнят поникващите косъмчета и каза , че нямало повече да го прави .

Съмнявам се ... Grinning

Тя изобщо не търпи болка .

# 123
  • София
  • Мнения: 1 127
Остави го да ги махне щом иска и го притесняват.И моя син ги маха , но не постоянно особено зимата си ги отглежда а лятото по-често ги маха , но не се втелясва чак толкова ако пораснат малко.
По кой начин си обезкосмява краката твоя син?

С бръснача а понякога и с машнката за подстригване. Миналата година на лагера на морето бяха взели епилатор от някоя девойка и решили да се епилират  Joy естествено им се видяло болезнено и решили че жените сме луди хора щом търпим това  Joy

# 124
  • Мнения: 322
естествено им се видяло болезнено и решили че жените сме луди хора щом търпим това  Joy

Вярно е  Laughing Не разбирам желанието на момчетата да се епилират, ако бях мъж един косъм нямаше да си оскубя   Naughty Много е досадно  Stop  Mr. Green

# 125
  • софия
  • Мнения: 2 543
Вдигнал конят копито да го подковават и жабата също. Видяло пишлемето някой във фитнеса , че се обезкосмил и той така.... Joy

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 372
Аз пък съм "за" обезкосмяването на мъжете.Не ми е приятно да виждам горили с косми по гърба,корема и където се сетиш.Разбира се това е личен избор и всеки решава за себе си.Пък и що само ние да се мъчим Whistling.Синът ми е много малък и не го вълнуват подобни неща,но като порасне и ако реши да се обезкосмява от моя страна ще получи подкрепа,та и материали Laughing.

# 127
  • София
  • Мнения: 1 127
Единствено не харесвам обезкосмени мъжки ръце , не знам защо ама ми изглеждат като гол охлюв иначе краката и гърдите / особено ака са хубаво оформени / е по добре да не са космати , но всеки си има мнение или както казваже баба ми " всеки си е башка луд".

# 128
  • софия
  • Мнения: 2 543
Все пак трябва да се има предвид , че окосмяването и при двата пола е в съотношение с тестостерона. Ако  при единия е нормално, съответно при другия е проблем. Едно е жена  да не се харесва с брада , друго е пубертет от мъжки пол да си създаде проблем за цял живот от келешлък.
Още ме е яд , че си избръснах краката от колянато надолу. Генетично не съм космата , но си създадох проблем за 50 години напред. Друго нещо е 7 годишната ми дъщеря. Космата си е по рождение и до 2-3 години ще трябва да се започва. Мъка ми е , но няма начин.

# 129
  • Мнения: 12
Дъщеря ми започна да се епилира в пети клас (сега завърши шести), макар че косъмчетата и бяха по-руси и не личаха много. Първия път ахка, писка, на всеки 2-3 минути спира да си почине и да се оплаче колко боли, но така или иначе идеята си беше нейна и геройски изтърпя до края smile3501. Доста бързо откри, че колкото по-начесто ползва епилатора, толкова по-безболезнено протича процесът, дори скубе с него 10-те си  косъма накръст подмишниците. Laughing

# 130
  • Мнения: 3
Аз наскоро започнах да ходя на кола маска. Последният път когато бях и всичко беше нормално, но след 2 дни ми дойде цикъла и се чудя дали е от това, защото трябва да ми дойде по принцип след 14 дни, а сега всъщност ми дойде на 16 ден. Притеснявам се да не е опасно?!

# 131
  • София
  • Мнения: 2 361
Не е от кола маската. Не се притеснявай. В тази възраст е нормално цикълът да не идва точно - или да избързва или да закъснява.

# 132
  • Мнения: 3
Много се притеснявам, защото като чета може един ден да нямам деца при нередовен цикъл и настръхвам. А съм на 18  Rolling Eyes

# 133
  • София
  • Мнения: 2 361
Не се приеснявай. Нищо, че си на 18, все още хормоните бошуват. А и сега е лято възможно е съкращаване на периода. Ако все пак си много притеснена, консултирай се с аг специалист. Мисля, че във форума има консултации он лайн . Обясни проблема и ще ти кажат дали е необходимо и да отидеш на преглед или нещата са в рамките на нормалното (както мисля аз).

# 134
  • Мнения: 3
Благодаря!  Simple Smile Така малко поне се успокоих.

# 135
  • Мнения: 5
Много се притеснявам, защото като чета може един ден да нямам деца при нередовен цикъл и настръхвам. А съм на 18  Rolling Eyes
Ей, стига се плаши- какво значи нередовен цикъл+2 дни, -2 дни не е проблем. Как ще е от кола маската- ами като си подстригваш косата- веднага ли ти идва цикълът? Щом си на 18 наистина още цикълът може да се мести. Но ако това е всеки месец- консултирай се с гинеколога си и идете с мама...

# 136
  • София
  • Мнения: 140
Нормалният цикъл е между 21 и 31 дни. Влияе се от много неща: стрес, хранене, от смяната на сезоните и т.н.
Не се притеснявай от 2 дена закъснение.
И да се върнем на темата. Как може да се направи кола маска в домашни условия?

# 137
  • София
  • Мнения: 16 113
И да се върнем на темата. Как може да се направи кола маска в домашни условия?
В аптеките и магазините продават ленти за кола маска. Купуваш, четеш инструкции и действаш.
Ползвала съм преди време, лесно и бързо става.

# 138
  • Мнения: 52
Здравейте, поизчетох темата, но не открих в коментарите за желанията на момчетата. Моят син, на 13г, вчера категорично ми заяви, че не искал да ходи с мустаци вече.  Simple SmileЕдва се виждат, но за него са големи.  Simple Smile Смятам да му предложа нещо подходящо от сериите на Gillette за мъже, но не съм много наясно. Някакви идеи. Нещо подходящо за юноши. newsm78
И моят заяви същото,защото момичетата му се смеели.Махна си ги с епилиращи ленти,а краката си обръсна с машинката за подстригване.

# 139
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Понеже нямам опит в махането на мустачки с лентички, мож ли да ми кажете как после изглежда кожата над устните, например след 3-4 дни, не потъмнява ли като тръгнат да никнат новите косми?

# 140
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Понеже нямам опит в махането на мустачки с лентички, мож ли да ми кажете как после изглежда кожата над устните, например след 3-4 дни, не потъмнява ли като тръгнат да никнат новите косми?

Не потъмнява, но в повечето случаи излизат гадни пъпки или кожата се възпалява.
Най - добре след епилацията е мястото да се намаже с успокояващ крем. Пишат във форума, че има ефект от крем "Здраве", но аз лично не съм пробвала с него и не мога да споделя лично впечатление.

# 141
  • Мнения: 52
При нас имаше леко зачервяване,но с билков мехлем се оправи веднага.Да ви се похваля,докато сме били на вилата през почивните дни детето си е обръснало мустака.

# 142
  • Мнения: 928
Здравейте момичета, изчетох цялата тема с интерес.
Да ви споделя моя проблем : моята щерка / 15 г / иска да си чисти мустака /не че има , ама всички го правили/
Говорих, говорих, тя рева , получи с е много кофти ситуация. Въобще не знам да се инатя ли или да се съглася, макар че сигурно ще го махне без да ме пита . В интерес на истината по краката и ръцете
е доста окосмена за разлика от мен, а тук прочетох че това може би това е проблем.Да я водя ли на
лекар , направо не знам

# 143
  • Мнения: 411
мама Съни, относно обезкосмяването отговорих в девето-класната тема.

Относно лекар- разбира се че ще заведеш детето на лекар. Най-малкото за да й създадеш от рано култура да ходи на гинеколог на тази възраст поне един път на 2 год. а след започване на полов живот- лекарите съветват всяка година. (е... когато му дойде времето. ... )

# 144
  • Мнения: 2
Понеже нямам опит в махането на мустачки с лентички, може ли да ми кажете как после изглежда кожата над устните, например след 3-4 дни, не потъмнява ли като тръгнат да никнат новите косми?

Не потъмнява, но в повечето случаи излизат гадни пъпки или кожата се възпалява.
Най - добре след епилацията мястото да се намаже с успокояващ крем. Пишат във форума, че има ефект от крем "Здраве", но аз лично не съм пробвала с него и не мога да споделя лично впечатление.


Здравей!

Ползвах лентички за махане на мустачки няколко години. Кожата над горната ми устна потъмня. Все едно е старческо петно. Много е грозно. Най-добре говори с козметик, който да ти препоръча метод.

# 145
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Аз пък да се похваля ,че на дърти години си направих кола на триъгълника. Laughing/ама целия/
Иначе крака и ръце всичко е с кола маска.И забелязвам ,че на някои места изобщо не растат вече.
На щерката съм връчила епилатор.Било я страх да я водя на козметик,щяло да боли.
Не обичам косми.Харесвам мъже които се обезкосмявам.За мен това е елементарна хигиена.
Моята приятелка има момче и му прави кола маска вкъщи.Някаква ''Кара'' леко се загрявала в микровълновата ,мажеш и махаш.Маха му мустаците и краката.Той е на 14 г за протокола.

# 146
  • Мнения: 22
Здравейте,като видях тази тема и ми се отвориха очите за някои неща.Та синът ми цяло лято ходи по къс ръкав (до лактите) и дълги панталони.Той ни искаше да се бръсне,но успяхме да го убедим.В неговия клас той има най - голяма брада и най - рядко се бръсне.Рядко споделя с мен или с който и да било и искам да попитам възможно ли е да е окосмен и по всички други зони?

# 147
  • София
  • Мнения: 1 127
Здравейте,като видях тази тема и ми се отвориха очите за някои неща.Та синът ми цяло лято ходи по къс ръкав (до лактите) и дълги панталони.Той ни искаше да се бръсне,но успяхме да го убедим.В неговия клас той има най - голяма брада и най - рядко се бръсне.Рядко споделя с мен или с който и да било и искам да попитам възможно ли е да е окосмен и по всички други зони?

Не казваш на колко години е , за да можем да ти отговорим.

# 148
  • Мнения: 411
Здравейте,като видях тази тема и ми се отвориха очите за някои неща.Та синът ми цяло лято ходи по къс ръкав (до лактите) и дълги панталони.Той ни искаше да се бръсне,но успяхме да го убедим.В неговия клас той има най - голяма брада и най - рядко се бръсне.Рядко споделя с мен или с който и да било и искам да попитам възможно ли е да е окосмен и по всички други зони?

О... със сигурност се е появило окосмяване (щом се бръсне по лицето)  и на другите места където се появяват вторичните полови белези- а именно окосмяването.  Embarassed

# 149
  • Мнения: 22
Здравейте,като видях тази тема и ми се отвориха очите за някои неща.Та синът ми цяло лято ходи по къс ръкав (до лактите) и дълги панталони.Той ни искаше да се бръсне,но успяхме да го убедим.В неговия клас той има най - голяма брада и най - рядко се бръсне.Рядко споделя с мен или с който и да било и искам да попитам възможно ли е да е окосмен и по всички други зони?

Не казваш на колко години е , за да можем да ти отговорим.
13.

# 150
  • Мнения: 10 758
Не съм чела 10 страници....но да отговоря.....щерката е на 12, от почти 2 години я водя на кола при козметик, маха само мишниците....обаче се появиха косми и по краката....така де, те са си били там през цялото време, ама сега са по-тъмни Mr. Green
Лятото не издържа да чака цял месец за кола маска и си ги бръсне Close Устата ме заболя да й обяснявам, ама пуберче слуша ли Crossing Arms ooooh!
Замислям да я заведа на фотоепилация....Цикъла й е редовен, така че не виждам да има проблем Thinking

# 151
  • София
  • Мнения: 1 127
Моята е на 10 и от 2 - 3 месеца почна да се окосмява  на триъгълника , на крачетата има ама такива тънички още детски . Онзи ден пък ми викаше че имала два косъма под мишниците ама с някаква гордост ми го съобщи , аз гледах ма нищо не видях.
За сега не е говорила за обезкосмяване , но щом поиска ще го направя , в никакъв случай няма да оставя да се притеснява че има косми.

# 152
  • Мнения: 30
Моята дъщеря ходи на кола маска от 11годишна но тя е със много светла кожа и с много тъмни косъмчета и реших, че това е най-правилният вариант за детето.

# 153
  • Мнения: 1 520
Ами няма точно определена възраст, от която едно момиче да започне да се обезкосмява.
Oт каквато възраст то започне се притеснява от косъмчетата си, или когато майката прецени, че космите вече няма да му стоят добре.

# 154
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

# 155
  • Мнения: 322
От кого получава забележки?  Rolling Eyes

# 156
  • София
  • Мнения: 1 127
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

От кой получава тези забележки ?
Ако я притесняват и наистина са доста космите според теб действай на пролет.

# 157
  • Майничка
  • Мнения: 12 624
Дъщеря ми е на 12, доста е окосмена по ръцете и краката. От 2г. ходи на кола два пъти годишно - в края на пролетта и началото на есента, цели ръце и крака до коляното. Засега другаде не се е налагало, но от догодина вероятно ще се включи и триъгълник преди морето. Епилаторът я ужасява (шубе от ток). Съветвам я да не ползва бръснач или крем депилатоар, засега уж слуша.

# 158
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

От кой получава тези забележки ?
Ако я притесняват и наистина са доста космите според теб действай на пролет.
Преди два -три дни 3-4 -то класници , но днес  наборчета и се замислих.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 127
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

От кой получава тези забележки ?
Ако я притесняват и наистина са доста космите според теб действай на пролет.
Преди два -три дни 3-4 -то класници , но днес  наборчета и се замислих.

А тя как приема тези според мен злобни забележки? Защото например нашия батко дразни сестра си като и вика че е космата , но тя грам не му обръща внимание.

# 160
  • Мнения: 1 520
Oт децата в училище, разбира се. Предимно от тях. И не са забележки, а подигравки Sad

# 161
  • Мнения: 322
Звучи ужасно  Confused
Ако наистина окосмяването е толкова видимо, по-добре да започне да се премахва, отколкото да се притеснява детето  Rolling Eyes Макар че на 8-9 години ми се струва много рано  Confused

# 162
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

От кой получава тези забележки ?
Ако я притесняват и наистина са доста космите според теб действай на пролет.
Преди два -три дни 3-4 -то класници , но днес  наборчета и се замислих.

А тя как приема тези според мен злобни забележки? Защото например нашия батко дразни сестра си като и вика че е космата , но тя грам не му обръща внимание.
Просто си разглеждаха ръце, крака и си обсъждаха на кого баща му е по космат, на кого ръцете са по космати. Оказа се , че моята води класацията при момичетата.Габи има доста на краката под коленете. По ръчичките си е като другите наборчета. Упорито ще изчакам до напролет.

# 163
  • София
  • Мнения: 2 361
Знаете ли защо казват фотоепилация да се пави след 17 год? Има ли някакви зд,авословни или д,уги усложнения?

# 164
  • Мнения: 1 589
Аз четох,че се препоръчва след 18-19 год. възраст-изчаква се да завърши половото развитие.

# 165
  • Мнения: 5 781
Има хормонални промени през тази възраст и трябва да се изчака.Няма да  има здравословни усложнения,просто няма да има същия ефект както при големите.
 Аз имам позната ,която води дъщеря си на фотоепилация от 14 годишна.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 361
Eдинственият проблем е че не е толкова ефикасно и след време пак трябва да се повтори, така ли?
Благодаря ви!

# 167
  • Мнения: 5 781
Eдинственият проблем е че не е толкова ефикасно и след време пак трябва да се повтори, така ли?
Благодаря ви!
Да! Може би няма само да се повтори ,а ще се прави по-често

# 168
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Има хормонални промени през тази възраст и трябва да се изчака.Няма да  има здравословни усложнения,просто няма да има същия ефект както при големите.
 Аз имам позната ,която води дъщеря си на фотоепилация от 14 годишна.
Ако мога да попитам, какво фотоепилират?

# 169
  • Мнения: 5 781
Има хормонални промени през тази възраст и трябва да се изчака.Няма да  има здравословни усложнения,просто няма да има същия ефект както при големите.
 Аз имам позната ,която води дъщеря си на фотоепилация от 14 годишна.
Ако мога да попитам, какво фотоепилират?

http://panderma.net/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D … D1%86%D0%B8%D1%8F

# 170
  • Мнения: 281
А на триъгълника вашите дами от кога ги махат?
Аз мисля в скоро време да отида на козметик, но би ме било доста срам като си представя.. а болезнено ли е?
За ръцете се чудя..

# 171
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Аз имам позната ,която води дъщеря си на фотоепилация от 14 годишна.
Ако мога да попитам, какво фотоепилират?
http://panderma.net/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D … D1%86%D0%B8%D1%8F
Въпросът ми беше за дъщерята, която се фотоепилира от 14-годишна,

# 172
  • Мнения: 5 781
Аз имам позната ,която води дъщеря си на фотоепилация от 14 годишна.
Ако мога да попитам, какво фотоепилират?
http://panderma.net/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D … D1%86%D0%B8%D1%8F
Въпросът ми беше за дъщерята, която се фотоепилира от 14-годишна,
Горна устна и ръце.

# 173
  • Мнения: 515
Без да претендирам,че съм компетентна по въпроса ще кажа това което съм чела преди време.И то е,че не трябва да се използва лазерна епилация поне до 18 години.И не беше поради това,че бързо ще пораснат.От медицинска гледна точка не било добре.

# 174
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Без да претендирам,че съм компетентна по въпроса ще кажа това което съм чела преди време.И то е,че не трябва да се използва лазерна епилация поне до 18 години.И не беше поради това,че бързо ще пораснат.От медицинска гледна точка не било добре.
И аз това съм чувала, затова попитах, кое е толкова необходимо да се епилира на тази възраст.

# 175
  • София
  • Мнения: 2 361
Аз за това и питам за противопоказания. Какви са? newsm78

# 176
  • Мнения: 5 781
Без да претендирам,че съм компетентна по въпроса ще кажа това което съм чела преди време.И то е,че не трябва да се използва лазерна епилация поне до 18 години.И не беше поради това,че бързо ще пораснат.От медицинска гледна точка не било добре.
И аз това съм чувала, затова попитах, кое е толкова необходимо да се епилира на тази възраст.
Наложило се е,защото детето е имало много изразено окосмяване и е било подложено на подигравки от страна на обкръжаващите го деца.Вследствие на това момичето е отказвало да ходи на училище и да излиза с приятели на вън.

# 177
  • Мнения: 281
А на триъгълника вашите дами от кога ги махат?
Аз мисля в скоро време да отида на козметик, но би ме било доста срам като си представя.. а болезнено ли е?
За ръцете се чудя..

Може ли някой и на мен да отговори?

# 178
  • Мнения: 5 259
Първия път може и да е малко по-болезнено, но ако го правиш редовно, преди да са поникнали изцяло, няма да те боли особено.
Възрастта ти е ок за тази процедура.

# 179
  • Мнения: 857
Ако обезкосмяването се прави от опитен козметик, в прилично студио, не би трябвало да е болезнено. Разбира се зависи и от личния праг на болка.

# 180
  • Мнения: 281
adi_27 от къде знае възрастта ми  Laughing
elena_d голям ми е прагът на болка, не ме притеснява толкова болката, колкото ще ми е неудобно.. да се съблека и да се чекна там, защото мисля на целия..

Ии.. извинете за невежеството  Embarassed Но като за първи път трябва ли да ги подстрижа или не пречи дължината, тъй като да доста дългички  newsm78

# 181
  • Мнения: 108
Ще те боли повече, ако са по-дълги, така че сама си прецени  Peace

# 182
  • Мнения: 2
 Naughty аз не съм майка а дете но по тази тема аз на краката се обезкосмявам с епилатор под мишниците и по интимните части с ленти кола маска на veet и съм на 12 год

# 183
  • София
  • Мнения: 16 113
zaspala050520, браво на тебе! Радвам се, че има млади момичета, които знаят как да се грижат за себе си и да изглеждат добре. Браво и на този, който те е научил.

# 184
  • Мнения: 2
i za vsichki koito se chudqt dali da si napravqt kola maska dokato se naviesh da si drupnesh lentata minava 1 chas no posle ne ti puka i vobshte ne boli i n epravete tazi greshka s obezkosmqvaneto s krem depilatori i samobrusnachki kosmite stavat mnogo tvurdi i korenite mnogo debeli posle stavat kato brada

# 185
  • Мнения: 889
Жалко че децата ни знаят толкова много за обезкосмяването на интимните части, а не могат да напишат и едно що-годе грамотно изречение. 

По темата- и ние сме от тези които рано ще се сблъскат с този проблем.  Cry Сега на 8 години още не и прави впечатление, но няма да е за дълго. Това което не ми стана ясно при фотоепилацията  - освен, че ще се наложи да се прави и след пубертета има ли и други противопоказания? Нещо друго освен финансовата част? 
Мен мама ме заведе на козметик на 11 години.

# 186
  • софия
  • Мнения: 2 543
Жалко че децата ни знаят толкова много за обезкосмяването на интимните части, а не могат да напишат и едно що-годе грамотно изречение. 
#Crazy
 И дъщеря ми има доста по крачетата на 8.5. Но не мисля да и започвам мъките на тази възраст. Ще пробвам да устискаме 2 лета.

# 187
  • Майничка
  • Мнения: 12 624
...Това което не ми стана ясно при фотоепилацията  - освен, че ще се наложи да се прави и след пубертета има ли и други противопоказания? Нещо друго освен финансовата част? 
...

Екземи, свръхчувствителност, заболявания от типа на псориазис ...

# 188
  • Мнения: 5 259
Жалко че децата ни знаят толкова много за обезкосмяването на интимните части, а не могат да напишат и едно що-годе грамотно изречение. 
#Crazy
Но не мисля да и започвам мъките на тази възраст.
То не е ясно кое е мъката. Да ходиш с косми и да "устискваш" също не е голям кеф, особено ако детето се срамува от това. Не казвам, е при вас такъв е случая, коментирам по принцип.
А и в момента има много по-безболезнени методи в сравнение с преди.

# 189
  • Мнения: 8 999
Преди няколко дни махнах космите под мишниците на дъщеря ми. За първи път. Реших да е с Виит, за чувствителна кожа, но не се получи идеално гладка подмишница. Нямам опит с такива препарати, защото аз започнах с бръснене навремето, а след това си купих епилатор и досега действам само с него /и за крака, и за подмишници/. Детето ми е на почти 12 г., но не съм сигурна, че с епилатора няма да я заболи прекалено много. Но все едно, повече препарат няма да ползвам.

# 190
  • Мнения: X
Дъщеря ми миналото лято беше на 9.5 години и си мина краката с епилатора ми. Те някакви рахитични руси косъмчета, но много й пречеха. Да свиква, че да е по-лесно.

# 191
  • Мнения: 7 821
Не ви завиждам, а сина ми мечтае да е космат , всеки луд с номера си.

# 192
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Не ви завиждам, а сина ми мечтае да е космат , всеки луд с номера си.
Е, не бях чувала за такива мечти. Да не е на 6-7 години?

# 193
  • София
  • Мнения: 62 595
За радост, има все още нормални момчета! Моля ви се, толкова ли вече се е извратило съзнанието на възрастните и част от децата, че момче с естественото мъжко окосмяване са приема за странно, както и естественото момчешко желание за косми, където е отредила природата! разбира се, че ще иска да има косми, нали по това се отличават децата от мъжете! Я не вкарвайте детето в кривата пътека!

# 194
  • Мнения: 2 792
 На възраста, в която започва да му пука на детето от космите. Моето мнение е, че родителството предполага да си до детето ти и да му предлагаш най- комфортните и най- добрите решения, когато го развълнуват. И най- полезно е да не се втренчваш в тях.  Всякаква фиксация в несподелени с нашите родители проблеми е капан, от който няма измъкване. Родителството не е начин, да докажем, че можем да бъдем по готини родители, напротив само родителите учим колко много приличаме на тези, които отричаме.
  По същество към въпроса, от една година купувам самобръсначка на Димана и мен,  значи от около
12 годишна.   

# 195
  • София
  • Мнения: 62 595
и за мишниците ли?

# 196
  • Мнения: 2 792
Да и за тях.  Предлагам и ако иска да пробва с епилатор за краката /под мишниците самата аз никога не бих си го причинила/, но още не се е навила. 

# 197
  • TX
  • Мнения: 591
Щерките са ми почти на 8 и са с доста дълги (около 1 см колкото ма батко им който е на 11), но рахитични и светли косми изглеждат като кактусчетата с мъхести бодли,  дразнят ги, но по скоро защото искат да имитират мен. Скоро обачеее...
Единия пут като си правих ФЕ бяха с мен в салона ееее оттогава мъка как и те имат мустак   Laughing.

# 198
  • Мнения: 2 229
Само не използвайте депилатоари, само веднъж съм пробвала и мирише ужасно, кожата не става гладка и е много много лесно да се изгориш.  Stop По-раздразнена кожа не съм имала! А за дете си представям какво ще е. Направо се чудя защо някой би ги ползвал, ефектът е същият като от бръснене, но за разлика от него става бавно и да се омазваш...

# 199
  • София
  • Мнения: 62 595
на каквато и възраст да решите, най-добре ми се вижда да се ползват услугите на козметик.

# 200
  • Мнения: 515
Епилатор-и на краката и под мишниците.Странното е ,че на краката я боли повече отколкото на подмишниците и затова понякога за тях взимаме коламаска.Не иска да ходи на козметик  Rolling Eyes

# 201
  • Мнения: 2 216
Ами няма точно определена възраст, от която едно момиче да започне да се обезкосмява.
Oт каквато възраст то започне се притеснява от косъмчетата си, или когато майката прецени, че космите вече няма да му стоят добре.
CrazyНе съм чувала майка да прецени, че космите на детето не му стоят добре....
Обикновено самото дете започва да се срамува от косъмчетата си или става обект на подигравки...
Много е индивидуално, на козметичката ми дъщеря и на 8г чисти цели крака, а племеницата ми на 10 все още няма нужда....

# 202
  • Мнения: 12
Когато детето поиска.Иначе със забрани и отлагане се раскува да се комплексира трайно.

# 203
  • Мнения: 337
Когато детето поиска-тогава, но някак на 8 ми се струва твърде рано...

# 204
  • Мнения: 12
Те сега нали се развиват по-бързо,може 8-9 да е нормална възраст?

# 205
  • Мнения: 5 259
CrazyНе съм чувала майка да прецени, че космите на детето не му стоят добре....
Защо да не прецени, ако наистина е така?

# 206
  • Мнения: 159
Дъщеря ми е на 10 и имаше дълги  и черни косми по колената  Laughing . Голям образ беше. Махнахме ги миналата години когато тръгна на плуване. Сега ги дръпнах (с ленти Вийт) праз май и за неин късмет няма да е нужно скоро пак. По въпроса на каква възраст - когато майката прецени, с допълнение, че майката трябва да си е на мястото. Щото моята на 4 като ме гледаше с епилатора беше решила, че са и дълги космите на ръцете...Това което правя е да я наблюдавам без да и насочвам вниманието натам... Ама тя още си е с бебешката кожа  Simple Smile

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Чета и още повече започвам да се притеснявам - вярно, че космите не са болка за умиране, но са си доста сериозен и депресиращ проблем. Моята дъщеря е на 3 г., а като й гледам ръчичките и направо ми става жал. Тя нагоре към раменете и по гърба има повече, отколкото надолу от лактите. Не знам на какво се дължи, много е малка, аз също не съм от най-гладките - имам предвид ръце, крака, но чак гръб и рамене. Дано опадат с времето, не ми се ще да я мъкна по ендокринолози от сега, току виж сме оплескали нещо друго.
Иначе по темата - каже ли махаме, ще махаме, друг изход няма. Върл противник съм на комплексите така че ... друг изход няма.

# 208
  • Мнения: 5 259
Е, това окосмяване на тригодишно според мен е бебешко и ще опада. Едва ли ще се наложи да ги махате по някакъв начин.

# 209
  • Мнения: 2 133
Когато детето поиска-тогава, но някак на 8 ми се струва твърде рано...
Зависи, някои и спорта ги принуждава.И все пак е важно да не се комплексира детето, нали?

# 210
  • Мнения: 61
Мисля си, че не възрастта е определяща, а до каква степен окосмяването притеснява детето.
Голямата ми дъщеря (14) преди няколко месеца за пръв път отиде на козметик, за да й се направи кола маска на краката. Умишлено не отидох с нея, защото има нисък праг на болка и е голяма циркаджийка, ако ще косъм да й падне от косата Simple Smile Всичко е минало без цупене, глезене, ох и ах. За ръцете чакам тя да ми даде сигнал, че иска да си премахне окосмяването. За момента не се притеснява.

Аз повече се шашкам да не я видя някой ден с оскубани вежди, че като й гледам съученичките какво им е останало от веждите - косата ми се изправя...

Някой писа по-нагоре за този бебешкия мъх - спокойно, той изчезва с времето при повечето хора. Има и такива, които си го запазват в някаква степен, но засега е твърде рано да се тревожите за това.

# 211
  • София
  • Мнения: 849
когато детето реши, че това е проблем, то така или иначе ще намери начин да ги махне - печелившата позиция на мама в този случай е до девойката (или младежа  Wink) - да й покаже вариантите, да я подкрепи. Имам щастието да имам точно такава майка - винаги е била до мен и ме е подкрепяла, за което съм и страшно благодарна  Heart Eyes Надявам се един ден и аз да бъда такава.

За съжаление въпросът с предаването на степента на окосмяването по майчина линия е силно спорен. в най-близкото ми обкръжение мога да кажа, че е точно обратното  Peace И майка ми и леля ми имат по 3 косъма и половина по краката, ръцете и мишниците (за сметка на това страхотни гриви), а ние с братовчедка ми сме се метнали на бащите си. Всъщност, от всичките 4 хлапета, само братовчед ми се цепи от колектива (отчита се само с гъста коса), всички други сме "ангорски" откъм крайници ooooh! Е, поне пък сме с хубави коси  Flutter Flutter

а май и между косата и краката нямаше връзка  Rolling Eyes или поне аз познавам доста хора (повечето мъже) с рядка коса, но пък добре окосмени крака  Crazy

# 212
  • Мнения: 943
Леле, като чета как вашите дечица си махат космите с епилатор и срам ме хваща, че аз само за ръцете го ползвам, а за краката и дума да не става.  Blush

# 213
  • Мнения: 61
Леле, като чета как вашите дечица си махат космите с епилатор и срам ме хваща, че аз само за ръцете го ползвам, а за краката и дума да не става.  Blush


Много е важно девойките да не се запознават с бръснача и "ползите" от него

# 214
  • София
  • Мнения: 849
Леле, като чета как вашите дечица си махат космите с епилатор и срам ме хваща, че аз само за ръцете го ползвам, а за краката и дума да не става.  Blush


до свикване е, аз пък на ръцете не можех да търпя в началото  Tired но пък с кола маска се омазвам до ушите  ooooh! а и с две котки вкъщи си е приключение  Laughing

# 215
  • София
  • Мнения: 6 477
Много е важно девойките да не се запознават с бръснача и "ползите" от него

И защо да не се запознават? Аз например мога само и единствено така, с кола маска ставам на гнойни пъпки и досега не се намери козметичка, която да го избегне. Всички ме посъветваха да престана и бръснача ми е пръв приятел. Изобщо няма такъв филм като сгъстяване и подобни градски легенди! Така, че дребната като забележи, че космите по краката са й прекалено пречещи - ще ги махаме и толкова!

# 216
  • Мнения: 943
Според мен си някакво изключение, а също не си попаднала примерно на подходящата козметичка, кола маска и т.н.
Бръсна се от 12-13 годишна, с времето стават по-черни, гъсти и проима, там където нямаше. Отделно ми се зачервява и сърби, като новите косми си пробиват. Всички приятелки, които имам и се бръснат са на същото дередже.
Спорът ми се вижда излишен.  Simple Smile

# 217
  • София
  • Мнения: 6 477
Според мен си някакво изключение, а също не си попаднала примерно на подходящата козметичка, кола маска и т.н.
Бръсна се от 12-13 годишна, с времето стават по-черни, гъсти и проима, там където нямаше. Отделно ми се зачервява и сърби, като новите косми си пробиват. Всички приятелки, които имам и се бръснат са на същото дередже.
Спорът ми се вижда излишен.  Simple Smile
Над 30 години вече се справям с бръснача и нямам никакви проблеми. Така че и за мен спора е излишен. Grinning
Козметички съм сменила бол - от скъпарски и прехвалени до кварталните обикновени. Ефектът е бил винаги кофти и затова спрях отдавна експериментите.
Така, че като дойде време за моята дъщеря ще започнем с депилатоарните кремове, по-натам - както тя самата си реши. Все пак за 10-тина годишно дете не смятам нито бръснача, нито кола маската за удачни.

# 218
  • Мнения: 943
Да, аз затова отбелязах, че явно си изключение.

# 219
  • Мнения: 2 216
CrazyНе съм чувала майка да прецени, че космите на детето не му стоят добре....
Защо да не прецени, ако наистина е така?
На кого космите му стоят добре? Laughing
Една позната обръсна чак на 18г мустака на сина си и си го запази при пъпчето му и други "скъпи спомени" ooooh!

# 220
  • Мнения: X
На кого космите му стоят добре? Laughing
Моите. Особено си харесвам косата и веждите.  Mr. Green
Наистина понякога се изпада в дребнави спорове. На каква възраст? Детето има родители, които да го подкрепят или не в подобно решение. Едва ли някой би се повлиял сериозно, водейки се от тема " за или против" обезкосмяването пусната в някакъв форум, пък бил той и най-четеният.

# 221
  • София
  • Мнения: 81
моята малка дъщеря се обезкосмява от 12 годишна. Имаше един период в който тя много настояваше а аз се дърпах и исках колкото се може по късно да започне, докато не забелязах , че през лятото тя не иска да облече къси панталонки или пък блузка с къс ръкав...Тогава вече ми домъчня и се предадох.
Така и не можахме да посетим козметик...изпитва ужас като го спомена. Махаме си космите с депилаторни кремове... Много я е страх и от разните машинки ... В крайна сметка това бе за нас разрешението на проблема. В началото аз и помагах, сега тя сама си се справя и то много бързо.

# 222
  • София
  • Мнения: 849
CrazyНе съм чувала майка да прецени, че космите на детето не му стоят добре....
Защо да не прецени, ако наистина е така?
На кого космите му стоят добре? Laughing
Една позната обръсна чак на 18г мустака на сина си и си го запази при пъпчето му и други "скъпи спомени" ooooh!

 ooooh! ooooh! искрено се надявам, че няма да държи да сложи при съкровищата и чаршафа от първата му брачна нощ  ooooh! Laughing

# 223
  • Мнения: 61
Цитат
Една позната обръсна чак на 18г мустака на сина си и си го запази при пъпчето му и други "скъпи спомени" ooooh!

Особено скъп спомен Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 224
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Много е важно девойките да не се запознават с бръснача и "ползите" от него

И защо да не се запознават? Аз например мога само и единствено така, с кола маска ставам на гнойни пъпки и досега не се намери козметичка, която да го избегне. Всички ме посъветваха да престана и бръснача ми е пръв приятел. Изобщо няма такъв филм като сгъстяване и подобни градски легенди! Така, че дребната като забележи, че космите по краката са й прекалено пречещи - ще ги махаме и толкова!
И на мен с бръснач ми най-добре.  Peace

# 225
  • Мнения: 54 660
Много е важно девойките да не се запознават с бръснача и "ползите" от него

И защо да не се запознават? Аз например мога само и единствено така, с кола маска ставам на гнойни пъпки и досега не се намери козметичка, която да го избегне. Всички ме посъветваха да престана и бръснача ми е пръв приятел. Изобщо няма такъв филм като сгъстяване и подобни градски легенди! Така, че дребната като забележи, че космите по краката са й прекалено пречещи - ще ги махаме и толкова!
И на мен с бръснач ми най-добре.  Peace

На мен също ! Peace
Писала съм и преди в темата .
Нищо вярно няма в това , че космите ставали по-дебели или повече .
Освен това е най-бързо , удобно и евтино . Peace

# 226
  • Мнения: 61
Цитат

На мен също ! Peace
Писала съм и преди в темата .
Нищо вярно няма в това , че космите ставали по-дебели или повече .
Освен това е най-бързо , удобно и евтино . Peace

Изказвам мое лично мнение. Всеки човек си е индивидуален случай.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 554
По този въпрос смятам, че е редно да се вземе предвид и мнението на детето. Стига възрастта му  да е в рамките на допустимо нормалното.

# 228
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
По този въпрос смятам, че е редно да се вземе предвид и мнението на детето. Стига възрастта му  да е в рамките на допустимо нормалното.
дали да отиде на кола или да си тегли един бръснач? че откъде може да знае 13-14 г. госпожица кои са минусите и плюсовете?

# 229
  • София
  • Мнения: 1 554
Въпросът е дали иска или не иска, а не как?

# 230
  • гр. София
  • Мнения: 4 787
Според мен си някакво изключение, а също не си попаднала примерно на подходящата козметичка, кола маска и т.н.
Бръсна се от 12-13 годишна, с времето стават по-черни, гъсти и проима, там където нямаше. Отделно ми се зачервява и сърби, като новите косми си пробиват. Всички приятелки, които имам и се бръснат са на същото дередже.
Спорът ми се вижда излишен.  Simple Smile
Над 30 години вече се справям с бръснача и нямам никакви проблеми. Така че и за мен спора е излишен. Grinning
Козметички съм сменила бол - от скъпарски и прехвалени до кварталните обикновени. Ефектът е бил винаги кофти и затова спрях отдавна експериментите.
Така, че като дойде време за моята дъщеря ще започнем с депилатоарните кремове, по-натам - както тя самата си реши. Все пак за 10-тина годишно дете не смятам нито бръснача, нито кола маската за удачни.

Аз също от дъъъълги години ползвам бръснача. Опитвала съм също с кола маска, но от нея ми излизат червени пъпки. Явно кожата ми не я понася. Със самобръсначка се оправям навсякъде и нямам никакви забележки, а не съм светъл тип - брюнетка съм. Ходила съм и няколко пъти /2-3/ на лазерна епилация. За мен тя е в пъти по-добра от фотоепилацията. За дъщеря ми смятам, че е твърде рано за такива неща, затова мин. година като каза че вече се притеснява от окосмяването лично аз я обръснах първия път /крака + ръце/. Тя беше доста окосмена и добре, че са руси, та не децата не й се подиграваха. Сега я гледам, че само от време на време се сеща да си маха космите. Те намаляха и на нея не й прави впечатление, но както казах нейните са светли.

# 231
  • Мнения: 1 520
Няма и не бива да има възраст за обезкосмяване на малките дами. Колкото и да казват някои, че проблем няма; ако момичето се дразни и безпокои, значи проблем има.
Ако окосмяването започне да причинява неудобство на детето, значи вече е дошъл момента да се вземат мерки.
Не е вярно, че след епилиране или коламаска космите ставали по-груби, точно обратното - изтъняват и оредяват (само от бръсненето растат още по-бодливи).
3апочне ли обаче веднъж да ги премахва, ще се наложи да го прави периодично цял живот, не заради друго, а защото свиквайки да й е гладка кожата, няма да й е приятно да гледа как космите започват да никнат отново и отново.

# 232
  • Мнения: 1
Здравейте,на 15 години съм и става въпрос за обезкосмяване на триъгълника.Досега не съм си го махала и скоро казах на майка ми,че искам да си го махна пък и в сряда тръгваме на море и ще ми е по-комфортно,пък и вече не ми е удобно с толкова косми.Тя ми каза само да го подстрижа с ножичка,защото не е съгласна тя да ми махне космите с кола-маска сама.От 2 години си махам краката,ръцете и подмишниците с кола-маска или епилатор.Та да ви попитам какво е вашето предложение.Много искам да отида на козметик,но ме е срам. Simple Smile

# 233
  • София
  • Мнения: 16 113
only_giirl, нищо срамно няма - това и е работата на козметичката.
Вземи пари от майка ти и си запиши час. Може да попиташ някоя приятелка да ти препоръча добра козмчетичка. Това с ножицата нещо не си го представям как ще стане.

# 234
  • Мнения: 5 259
Разбираемо е, че се срамуваш, защото ти е за първи път, но замисли се, че на козметичката й е за 30 хиляден. Питай за препоръка и иди, няма нищо страшно Simple Smile

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 616
И според мен - щом детето го притеснява окосмяването - е добре да му се помогне. За мое съжаление майка ми, по никакв начин не ми помагаше, а напротив и ми беше ужасно да се съблека по шорти в училище... Не искам да си спомням дори - друг е въпроса, защо трябваше изобщо да сме по шорти...

Аз дори на моите момчета епилирам мишниците - но само по хигиенични съображения - никъде другаде никакво окосмяванене ни притеснява. Още когато се появи окосмяването под мишниците им - им предложих епилатора.

Дъщерята също е с някакви русички мъхове, но когато и допречи - го махнахме - само на краката. Ръцете според мен нямат нужда, а и не искам да робува на периодично обезкосмяване...

Моят опит от дългогодишно епилиране, а преди това използване на кола маска е, че сега на краката си имам само единични косъмчета, а бяха черни и дебели, и гъсти!

С две думи съм фен на епилатора. Само малкия ми син още не може да му свикне за подмишниците и се скубе с пинсета... То толкова му е и окосмяването де....

# 236
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте,на 15 години съм и става въпрос за обезкосмяване на триъгълника.Досега не съм си го махала и скоро казах на майка ми,че искам да си го махна пък и в сряда тръгваме на море и ще ми е по-комфортно,пък и вече не ми е удобно с толкова косми.Тя ми каза само да го подстрижа с ножичка,защото не е съгласна тя да ми махне космите с кола-маска сама.От 2 години си махам краката,ръцете и подмишниците с кола-маска или епилатор.Та да ви попитам какво е вашето предложение.Много искам да отида на козметик,но ме е срам. Simple Smile
Миличко, то и мен на тая зряла възраст ме беше срам и си правех колата в къщи - то лепнене, то неудобство, ужас. Докато един ден не събрах кураж и не отидох на козметик.
7 лв е за триъгълник, 15 за цял. Та дадох тия 15 лв., затворих очи и след 20-тина мин. бях готова.
Сега изобщо не ми дреме. Не съм нито първата, нито последната.
Взимай парички от мама и иди на препоръчана козметичка. Успех.  Peace

# 237
  • Viena
  • Мнения: 3 596
И аз съм да отидеш при козметичка,няма страшно.  bouquet

# 238
  • Мнения: 2
Zdraveyte! Iskam nqkakuv suvet... Na 13 godini s1m i iskam da si maham kosmite na krakata, maika mi ne mi e kazvala nishto ,no az iskam da q popitam. KAK? Pritesnqvam se...

# 239
  • Viena
  • Мнения: 3 596
Zdraveyte! Iskam nqkakuv suvet... Na 13 godini s1m i iskam da si maham kosmite na krakata, maika mi ne mi e kazvala nishto ,no az iskam da q popitam. KAK? Pritesnqvam se...
Кажи й,че се притесняваш вече и я помоли да те заведе при козметичка да ти направят кола.  bouquet

# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Кажи й смело, че това те притеснява - тя ти е майка и най-добре би те разбрала.
По темата - аз лично съм на мнение, че щом детето забележи израстъците и започне да се притеснява, мама трябва да даде едно рамо на момента, преди да се е стигнало до комплекси.
Аз самата не съм от най-гладките и много се ядосвах на майка ми на времето, когато исках да запчона да ги махам тия космалаци, а тя ме успокояваше, че не се забелязвали, че ставало задължение после и т.н., та цял живот. Еми да, ама тя няма никакви косми, за разлика от дъщеря си.
Като си гледам рожбицата от женски пол отсега, така ми става жал, има да се щави горкото. Ама реши ли, и на 7 да е, с нея съм!

# 241
  • Мнения: 2
Kak da q pitam ot tova se pritesnqvam Sad Zashtoto kosmite mi sa rysi i po nezabelejimi... Daite savet

# 242
  • Мнения: 515
Ами направо и кажи какво те притеснява-тя ти е майка и няма от какво да се притесняваш.И ще решите проблема Laughing

# 243
  • Мнения: 5
Моята дъщеря е в 7 клас.
Говорила съм много пъти с нея на тази тема и съм и казала - само ако реши - да ми каже и ще я заведа на козметик.
Засега категорично отказва.
Мислих си, че не я притесняват все още, но днес случайно видях мишничките и - е.. избръснала ги е...

# 244
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Моята дъщеря е в 7 клас.
Говорила съм много пъти с нея на тази тема и съм и казала - само ако реши - да ми каже и ще я заведа на козметик.
Засега категорично отказва.
Мислих си, че не я притесняват все още, но днес случайно видях мишничките и - е.. избръснала ги е...


Споко, колкото и да говорим, първият път обикновено е така.  Peace

# 245
  • Мнения: 1
аз започнах на 11

# 246
  • Мнения: 30
Моята дъщеря е в 7 клас.
Говорила съм много пъти с нея на тази тема и съм и казала - само ако реши - да ми каже и ще я заведа на козметик.
Засега категорично отказва.
Мислих си, че не я притесняват все още, но днес случайно видях мишничките и - е.. избръснала ги е...



На мен само ми се иска да имам такава разбираща майка. Ако някой иска може да ми пише на лични. Иначе по темата-аз съм на 13 и половина и започнах миналата седмица.

http://m.bg-mamma.com/?topic=1032035.new#new

Последна редакция: пн, 07 май 2018, 19:14 от butterfly.mix

Общи условия

Активация на акаунт