От Франция до България - превоз на покупките ни (19)

  • 47 396
  • 758
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607

Моля, следете за промени страниците на превозвачите!
Нека тази тема бъде за въпроси и коментари по използването на услугата "превоз на покупките ни от френски онлайн магазини".  Не са желателни постове от типа "кой превозвач да избера?" и "ама сигурна ли си, че искаш да избереш този?" - условията и на двете фирми са представени достатъчно ясно и изборът е личен. След като изборът е направен, тук ще си помогнем да намерим отговори на вълнуващите ни въпроси и ще сипем похвали и/или оплаквания.
В темата нямат място изяви на лични конфликти и нападки. Моля, не използвайте възникнали проблеми с някой от превозвачите като повод за междуличностни, междуотборни или междуфирмени борби! Нека пестим времето и нервите си, да бъдем толерантни и конструктивни!
Grinning

Френския адрес за доставка на поръчките ни, транспорта им до България и изпращането им до нас осигуряват:
Francetobg
Информация за условията им на доставка, новини и промоции:
http://www.francetobg.net/
http://www.facebook.com/pages/Francetobg/208739925821079?sk=info
За контакт:
GSM +359 888 965179
e-mail: francetobg@gmail.com

France Delivery
Информация за условията им на доставка, новини и промоции:
http://www.francedelivery.com
https://www.facebook.com/Francedelivery?fref=ts
За контакт:
e-mail:  francedelivery.bg@gmail.com
Логистика България:
+359882298891 -Mtel
+359879649474 -Vivacom
+359893787495 - Globul
Логистика Франция:
+33 633205918
(въпроси относно доставки във Франция
Забележка: Превозвачите са подредени по ред на появата им като предлагащи транспортни услуги.

Упътване за вписването на френски адрес за доставка

След като направим поръчка в сайта и получим потвърдителен e-mail за нея, трябва да уведомим за пратката избрания от нас превозвач, като му изпратим бланка-заявка за доставка на пратката ни от Франция до България. Ако на втората стъпка не се отбележи So Collisimo, пратката ще бъде доставена в пункт, а не на адреса на превозвача. За да бъде взета от пункта, изрично трябва да се пише на превозвача с молба за това, като му бъде даден адреса на пункта. В противен случай след 10 дена непотърсената пратка ще се върне към сайта, от който е поръчана. За безпроблемно вземане на пратката от пункта имената на френския получател (не нашите) трябва да са написани коректно.
Francetobg не предлага услугата взимане на пратките от пункт.
France Delivery предлага услугата срещу 5 евро на всеки пакет.

Важно! Когато липсва So colisimo, изберете къщичката!

Внимание! Ако две от страните на пратката са с дължина 100 или над 100 см, тя ще бъде таксувана по тарифно тегло.
Тарифното тегло е по-голямото измежду реалното и обемното тегло. Обемното тегло се изчислява по формулата: дължина х ширина х височина/6000 в сантиметри.
Ако пратката не е обемна, т.е. две от страните й не са по 100 или над 100 см, то тя се заплаща по реалното й тегло с точност до грам.

Движението на поръчката ни от сайта до френския адрес на превозвача можем да следим на този адрес, след като получим от сайта тракинг номер за проследяване. Но когато пратката е отбелязана в този сайт като доставена, това означава, че е пристигнала в местния пощенски клон и предстои доставката й на адрес. Превозвачът поема ангажимент за нашата поръчка едва след като тя пристигне на неговия френски адрес. Няма задължението да следи вместо нас статуса й преди това, както и не е отговорен за евентуалното й забавяне от сайта или от френските пощи.

На втора стъпка при поръчка от La Redoute , моля проверявайте какъв адрес ви изписва! За да не ви бъдат начислени доставка и 25% такса обработка, адресът трябва да бъде коригиран с този на превозвачите!

Предишни теми: 1; 2; 3; 4 ; 5 ;6; 7 ; 8 ; 9; 10 ;11 ; 12 ; 13 ; 14, 16 ; 17; 18

Последна редакция: сб, 28 сеп 2013, 20:07 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Бива ли да пускаш нови теми по нощите?  Hug  bouquet
Аз чакам една пратка с Франстубг, не ми е спешна, надявам се да дойде все някога. ooooh!


П.П. Честит рожден ден!   bigdance2 newsm59

Аз чак сега разбрах. Embarassed

Последна редакция: пт, 27 сеп 2013, 23:43 от Хексе

# 2
  • Мнения: 4 447
Честит рожден ден, Дидка! Hug
Благодаря за усилията , които полагаш.  bouquet
Бъди жива и здрава и щастие на всички около теб! Hug

# 3
  • Мнения: 1 480
Благодаря за темата  bouquet И аз имам няколко пратки с ФРБГ Flutter Дано преди голямата зима да дойдат.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 101
Ди, благодаря....
Бях я подготвила снощи, ама здраве да е. Допиши, каквото прецениш.

# 5
  • Мнения: 3 638
Нямам ни мейл ни пратка в е-еконт за мен от ФД, как се очаква да разбера дошла ли е или не - утре трябва да получа смс от Еконт ако има пратка за мен ли  newsm78

# 6
  • Мнения: 11 607
Ди, благодаря....
Бях я подготвила снощи, ама здраве да е. Допиши, каквото прецениш.

Никакъв проблем да я пуснеш и да помолиш модераторите да изтрият тази! Peace
Просто друг път и на 48стр. се е пускало нова тема, та сега отиде на 50стр. и реших набързо работата с един копи-пейс! Никакъв проблем да се изтрие тази тема!

Хексе, Камъче, сърдечно благодаря!

# 7
  • София
  • Мнения: 35 101
Ди, благодаря....
Бях я подготвила снощи, ама здраве да е. Допиши, каквото прецениш.

Никакъв проблем да я пуснеш и да помолиш модераторите да изтрият тази! Peace
Просто друг път и на 48стр. се е пускало нова тема, та сега отиде на 50стр. и реших набързо работата с един копи-пейс! Никакъв проблем да се изтрие тази тема!

Хексе, Камъче, сърдечно благодаря!
Мда, имаме съществени разлики Wink

# 8
  • Мнения: 127
И тук да се запиша в очакване на няколко пратки от Франсето.
Ч Р Д и от мен Маме!  ura

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
Мерси за темата, Диди!   bouquet
Честити първи получени поръчки на момичетата!
Аз чакам курса на ФТБ с нетърпение този път, че момата остана боса и си иска маратонките...  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
Нямам ни мейл ни пратка в е-еконт за мен от ФД, как се очаква да разбера дошла ли е или не - утре трябва да получа смс от Еконт ако има пратка за мен ли  newsm78
вече пратиха СМС-ите Еконт  Peace

Честит рожден ден, Маме!

# 11
  • Русе
  • Мнения: 616
Благодарности за темата   bouquet
С пожелания за приятно пазаруване и безпроблемно получени поръчки  Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Браво за новата тема!  bouquet
И аз имам смс от Еконт, доволна съм защото според ларедут пратката беше доставена на 16.09 и не бях сигурна дали е натоварена с този първи курс. Peace

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 984
Благодаря и аз за новата тема  Hug Очаквам пратки от Франсето, курса дали пристигна?  newsm78

# 14
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
Без мейл от France Delivery, днес получих SMS от Еконт, даже си взех и пратката. Доволна съм от всичко, поръчката ми е от 10.09., 18 дена - добре е.

Общи условия

Активация на акаунт