Домакини 44 / Настинки и болежки ще преборим с вино и коняк

  • 37 731
  • 724
  •   1
Отговори
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Д О М А К И Н И





Архив: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,
11, 12, 13,14 15, 16,17,18, 19, 20, 21, 22,23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30,
31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43

Албумчето ни:

Потребител и парола на ЛС

Последна редакция: чт, 23 окт 2014, 22:07 от ма ко

# 1
  • Мнения: 11 622
Добро утро   bouquet

Ма ко благодаря за новата тема   bouquet
Лус, Креми  Heart Eyes
Мама вече е на летището - сега остава да си дреме там до 10,30 когато отваея чекина  Joy Аз хуквам по разходки и ви пожелавам спорен и усмихнат ден   bouquet

# 2
  • Мнения: 843
Добро утро!
Ма ко, благодаря за новата тема!

# 3
  • Мнения: 471
Ма ко,благодарско за темата   bouquet
Марче,появи се и замете всичко.Браво
Тити,ето че не останало до прегледа.Всичко ще е наред.
Стади,ужасно е това чакане.Ще си заслужава обаче Simple Smile
КАлинче,страхотно че мама е пристигнала.Весело изкарване
Вио,браво и на вас с племенника.Може би детето е имало нужда от разнообразяване на обстановката и външен стимул.
Джейми,сподели да ти олекне  Hug
Креми,добре появила се.Преместихте ли се вече?

И тук сякаш ще познят за времето.Мъгливо и облачно е.Други сутрини до това време мъглата се е вдигнала,но днес се вижда че е с облаци.Поне за момента няма вятър,ама ще се надуе.Следобяд с детето сме на преглед при ЛЛ да я чуе и мисля да минем и през моята зъболекарка,че на няколко пъти мястото,където ми извадиха зъба тупти + едно леко напрежение с болка.Иначе сякаш се пооправя малката,рядко кашки,но доста продуктивно,а и хремата почти мина.Иначе давам и вит.Ц от юнските боледувания+ Саностол от почти 2 месеца.Снощи правих талиятели и имам за обяд,за вечеря май ще правя картофи с гювеч.Пък може и друго да ми скимне до довечера.

Хайде засега лека

# 4
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Давам си почивка днес. Ръката ме боли от лопатката още и едва я движа. Плексита съм провокирала с натоварването или пък дъжда е виновен. Което и да е, все едно, не мога да я мръдна. Боли ме на гърба дори, като дишам  ooooh!

Някой ако измисли заглавие, ще го променя, че нищо не ми роди тиквата  Rolling Eyes

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Лейди, и ние имаме проблем с техните начини на смятане... Чета и се образовам из нета и после обяснявам, но съм обяснила и как да смята по "български" за задачи, които не трябва да се разписват. Големият още не делят хиляди, та засега се оправяме Simple Smile
Ма ко, пий един Диклак и дано до довечера си по добре!
Отивам да будя малкото, че днес съм на пилатес и трябва да сме навреме.
Лек ден на всички! Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 265
Ma ko, благодаря за новата тема!  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 169
Благодаря и аз за новата темичка   bouquet
Мрачно и студено е, а аз съм крива.
Ще ми мине.
Гуш на всички Hug

# 8
  • Мнения: 176
Добро утро


Ма ко, благодарско за темата  bouquet
Заглавие ми хрумва от сорта на: Настинки и болежки ще преборим с вино и коняк и с домашен козунак Simple Smile Може би е малко дълго, обаче.
Sta_di, дано се справиш и не изпуснеш сроковете.
ДжеймиHug
Марче и на мен ми писна от тези прогнози... То станало ноември месец, а хората се шашкат: "Ооо, ама времето ще се разваля, ама ще вали, ще духа...". Ами разбира се, кое е толкова странно, ходете на Екватора ooooh! Омръзна ми и с тези предупреждения... Чакала ни най-лютата зима. Ами айде де, аз от кога я чакам тази люта зима, да се намръзнем едно хубаво, да се овъргаляме в снега, та да сме здрави Simple Smile
Най-любимо ми е, тооочно седна да хапна и поглеждам на ТВ как някой се изплюва в мивката, ама премесено с кръв ooooh! ooooh!
Смърфи, намери ли си изгубеното нещо?
Лейди, бавят я, защото биопсията отдавна е взета. Просто лекарката, при която трябва да отиде брат ми, излязла в отпуск и незнайно защо не може друг да я даде, а и не знаели кога ще се връща тази въпросната на работа. Затова се ядосвам. Брат ми от месеци ходи по лекари и не могат да решат от какво е болен. Първо беше алергия, натъпкаха с всякакви антиалергични. Не се повлия. После било астма. Почна да ползва инхалатор. Файда-никаква. По кожата има петна, които почнаха да стават кафеви, почна много да се задъхва, започна трудно да си изпъва пръстите на ръцете. Майка ми го накара да идва в Стара Загора, да го води по лекари тя. Тук му направиха скенер и заключиха фиброза. Той замина за София обаче да търси второ, трето мнение. Междувременно му взеха и биопсия. Всеки има различно мнение и никой не може да каже какво точно е, докато не видят и биопсията. Всичко това се развива от началото на годината, но едва сега започнаха повече лекари да мислят, че е фиброза. Сега лекува гъбички, които му откриха в храчката, заради инхалатора, който не е трябвало изобщо да ползва ooooh! Майка ми търси вчера разни връзки, биопсията била готова, но не знам защо не я дават. Просто всеки вдига рамене и те препраща другаде, за да се отърве. Знам, че има хора с много по-тежки болести, има хора които нямат и възможност да се лекуват, но съм ядосана, не толкова защото брат ми е болен, а защото системата е под всякаква критика. Защото ти измислят болест, само за да ти вземат парите и да те пратят при колега, който също да те обере. Накрая, пак си болен, просто си напълнил гушата на няколко лекари. Да не говоря, че за да му вземат биопсия от крака, искаха да го вкарват за 5 дни в болницата, защото трябвало да мине по някаква клинична пътека. Брат ми отишъл другаде, веднага му я взели и го пратили вкъщи. Просто в любимата ми родина не работим за хората, а работим за нашето си благо, за нашата си лакомия и това е във всяка една сфера. Ама вие го знаете това. Пак се отплеснах.
Лейди, поздрави на мама от форума Grinning
Ма ко, ще се разглобиш. Добре си решила да почиваш.
Вио, не се криви Hug

# 9
  • Мнения: 1 826
Ма ко   bouquet!
Ама не само теб те болят ръцете-аз съм с възпалени стави нещо по пръстите и на двете ръце и не мога да ги свивам,та ща не ща намалих работата. Confused Приключихме вече с ремонта,сега остава да си наредя всички книги и чаши по секцията,ама не бързам и не рискувам с тези схаванти пръсти,че ще ги изпочупя. hahaha
Лус ,Креми пишете как сте.
Тити-хайде ще чакаме резултати от прегледа! Wink
Смърфи-страхотни неща пак ще сътвориш.
Калинка и Марче посмях се сега като ви четох и така хубаво описвате и разказвате-тъкмо в това мрачно време ми повдигнахте настроението. Hug
Стади-хайде ще чакам да се похвалиш ,че си записана вече!
Бонболинка дано не е сериозно и да има проблем със зъба,вярвам ,че по -трудно зараства .
Деси-пожелавам резултатите да дойдат по -бързо!
Вио ще се справиш и с племенника,силна си!  bouquet
Хортензия бързо оздравяване!
Джеми! Hug
Контеска пак почва при вас напрежението-от къде намираш сили просто ти се чудя!
Лек ден момичета! newsm51

# 10
  • Мнения: 11 622
Деси   Hug  Praynig
Скрит текст:
Аз и по други поводи съм изказвала мнение, че усиленото ходене по различни лекари не е най-доброто за пациента...Нямате ли лекар на когото имате пълно доверие - без значение каква специалност е? Преди време писах, че за съжаление в последните години лекарите очакват изследванията да поставят диагнозата, а не подхождат според симптомите...Не разбрах как сте взели биопсията, но това което аз знам от работата ми в операционна 25г. в държавни и частни болници е - когато се вземе в болница, пациента се изписва след определения срок, но не се изписва с епикриза, а епикризата изчаква технологичното време за изработката на биопсията и се получава с описана биопсия. Пациента има право да си изиска блокчетата от трайния препарат и да си ги занесе в друга лаборатория за второ мнение. Когато биопсията се взема на "частно" - пациента или сам си я носи в желана лаборатория/като и резултата си получава сам/, или отново по служебен път се изпраща до патоанатомична лаборатория, като резултата, отново по служебен път се връща там от където е взет и пациента може да си го получи. За мен вашата ситуация е много объркана, защото вие нямате един основен лекар, който да назначава изследванията и да изгражда картина, а работите на парче... Според мен трябва да се установите при един лекар, който да се занимава с цялата история на заболяването и да изисква коректните изследвания. Открийте лабораторията, където е изпратен материала за биопсия и брат ти може да си вземе резултата, както и да изискате препарата. Но основното, което трябва да направите е да се доверите на един основен лекар, в противен случай се завъртате в омагьосан кръг на хиляди мнения, диагнози, лечения...и губите ценно време!!!
Ма ко мажи ръката и почивай  Hug
Мони изобщо и не си направих труда да разуча тукашната система на записване  hahaha Ние дойдохме тук сле втори клас в бг и се сблъскахме с дроби, смесени числа, отрицателни числа, три-измерни фигури, лица на фигури, съставяне и разчитане на графики...материала от 4-6клас в бг - нямах време и възможност за друго, освен да натъпча материал за 4години в главата му по начина, който аз знам... hahaha пък лейдито ако е достатъчно добра - да му натъпче в кратуната техния начин  hahaha
Писенце айде дойде зимата и ти малко да отмориш   bouquet

# 11
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Деси, и аз се чудя защо лекарката само да може да даде биопсията. От лабораторията я искайте, не могат да откажат.
Дано намери лекар брат ти, Калинка е права, просто някой трябва да се заеме с него.
Заглавието ми харесва, ще видя как ще се събере или малко ще го поорежа. Козунака може да оставим за по-натам
Писе, браво, че сте приключили с ремонта. Сега и ръцете ли, имала си такъв проблем преди? Почивай при всички случаи
ВиоHug
Всички ще се скапем покрай това мрачно време, няма да се даваме, ей
Аз се хукнах за билет за цирк. От градината им дадоха талончета за безплатен билет при закупен такъв за възрастни. Цирка е "Иванов", гледали сме го, но имат ново в програмата. Пак ще ходим, че от всички на които е бил шефа този най-му хареса.
Наваля ме порядъчно, измръзнах и сега сърбам бульон

# 12
  • Мнения: 176
Прави сте момичета, ама какво да ви кажа... От една страна брат ми е вироглав и упорито си ходи на работа. Не иска да си вземе отпуска. Майка ми го моли да си дойде, да остане при нея, хем тя ще го обгрижва, готви и т.н., а и при нас има специалисти. От друга страна в София не искат да се занимават с него. Казват му, че бил много особен случай и не знаели какво му е. Пулмоложката от тук, на която имаме доверие, ни даде координати при кой да отиде в София, но нали ви казвам, че само го препращат, защото никой не иска да се занимае по-сериозно с него. И аз не знам как стоят нещата точно, защото на брат ми му вадим думите с ченгел. Имам чувството, че му писна да се занимава, той не ходи по лекари по своя воля. Просто постоянно го пращат да обикаля кабинетите и той вече взе да се отказва. Както и да е, надявам се скоро всичко да се нареди и да спра да пълня темата с такива лоши обяснения. Благодаря ви, че изказвате мнение Heart Eyes
Ма ко, твоят шеф колко е голям?

# 13
  • Мнения: 176
Брат ми е взел биопсията!!! Не знам как, от кого, но важното е, че я е взел. За сега са му казали, че е една и съща болест на кожата и белия дроб. Не знаят обаче каква Thinking Има вероятност да е болест на съединителната тъкан, въпреки, че при фиброзата пак била засегната съединителната тъкан. Ще се търсят и други мнения дали фиброзата ще отпадне, и някакво евентуално лечение. Вече доста досадих с този мой брат Grinning Но се обнадеждих и исках да споделя Simple Smile

# 14
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Деси, дано новините наистина са обнадеждаващи. Най-важното от всичко е да са абсолютно сигурни в диагнозата. Иначе ако го лекуват за едно, а то е друго ефекта е никакъв
На 5г. и 9м. е шефа, януари ще стане на 6

Общи условия

Активация на акаунт