Феята на зъбчетата мина и през ОКТОМВРИЙСКАТА дружина!

  • 11 560
  • 305
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 089


ИМАМЕ СИ
59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               
ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА





ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Справка за лекарства по време на кърмене
Указания за съхранение на кърма
Хранене от шише с изцедена кърма
Здраве и имунизации
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА
Детски сайт
Популярни Детски Песни и Стихотворения
Инфакол
Да   излекуваме коликите
Специалисти - бебе
Масаж за бебчета
Какво ли не!
Моето дете
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!

ПОЛЕЗНО ЗА МАЙКАТА

НОИ, обезщетения, помощи


ЗА БЕБЕТАТА:


ЗАХРАНВАНЕ:


ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):




За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата



Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30,
31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59,
60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 84,85,86,87, 88, 89,
90


ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

1. Октомврийчето не спира да се смее, когато мама го люлее! - вдъхновение на Elichka_mama
2. Октомврийчето в кошарка кротко спи, а снегът навън вали, вали! - предложение на Kamence
3. Октомврийски мами на бой, а някои бият отбой- предложение на adina
4. ОКТОМВРИЙЧЕТО  все гладно зее, зимата ще се говее!- предложение на feel_u

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 19:17 от Параход

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 723
Параход мерси за темичката,че щаха да ни заключат в старата  bouquet

И заглавиета е тъкмо за периода Laughing

# 2
  • Мнения: 80
  Мерси Параходче Hug!Както винаги навреме се появяваш да спасиш ситуацията!
 И не на последно място,да са ни честити новите придобивки -зъбчетата Mr. Green!

# 3
  • София
  • Мнения: 278
 tooth и ние скоро ще сме в отбора на озъбените  Mr. Green Докторката каза, че и задирало по шпатулката като муоглежда венчето  Simple Smile

Параходчик   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 285
Надетоо,
честит
рожден ден !


една пътека с пролетни цветя е майчинството за теб ( а и за всички нас тук)!



Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 20:26 от shivani

# 5
  • Варна
  • Мнения: 340
Параход, благодарности за новата темичка   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 285
Параходката с теб с пълна пара ходим напред!  bouquet

Капучинке, забравила си и Олег 5670 и Рая на трикси 5110 някъде беше!  smile3534 Аз  никак не се притеснявам за грамовете и сантиметрите - този месец така, пък другия  иначе. Природата си знaе работата. Спокойно, просто думите си ги чула от майка си, а свекървата-педиатърка си знае работата. Не й е първото нито последното дете с такива стойности! Които са нормални, разбира се!Бебетата на изключително кърмене наддават много по-леко, а тези на АМ много сериозно качват грамове! Детето ти е динамично, усмихва се, ако е гладно то ще опищи къщата. Просто поговори с майка ти да не се меси в работата на педиатърката! Свой човек е, но ти прави лоша услуга с тези подмятания!

   Hug
Да ви питам мъжете как реагират на опитите ви да гледате бебетата така, че да не плачат? У нас образно казано ще се избием. Според мъжа ми разглезвам детето и ще ни се качи на главите, конфликта си е остър на моменти и ми е много тегаво. Опитвам се да обясня това, което съм чела за душевното спокойствие и предпазването от стрес на бебетата, но той твърди, че това са наши женски измишльотини, които си бъбрим във форума. Снощи в опит да ми докаже нещо настоя да я оставим да реве в кошарата.....еми скъса ми сърцето да я слушам 15-20 минути, не издържах да дочакам бленувания от него момент да се измори и заспи и я взех. А когато застана твърдо на моята позиция и не допускам експерименти се изпокарваме двамата. Ни риба, ни рак. Тъпо ми е.
...

Алис, момичетата са ме изпреварили! Интуицията, която имаш ти като майка е непогрешима,
усещанията ти за правилно и неправилно по отношение на твоето дете са безпогрешни;
споделеният опит тук между стотици майки е за предпочитане пред многото бабини деветини (нищо против и от бабите човек може нещо да научи).
Забелязах два момента – единият го е споменала Хеленка – тя и мъжът й заедно четат във форума, т.е. той си сверява часовника директно с другите родители и естествено такъв тип забележки при него няма!
Вторият момент – е на несъзнателно ниво – мъжете ни ходят на работа и идвайки си вкъщи искат спокойствие, за да си починат  и когато нещо бебо примрънква се намесват сякаш знаят решението! Но острани като се гледа винаги е по-лесно!
Забелязах от няколко дни нашето самурайче като са сами с баща си в една стая и след 10-на минути се започва мрънкоплач, който не спира. Появя ли се и само като ми чуе гласа и се ухилва до уши! Или друг момент, когато си стои самичко в легнало положение му е достатъчно да ме чуе или види, за да се развесели, .т.е. не е задължително да го гушвам! Расте бебчо, това е. А сега не мрънка толкова, колкото издава някакви смешни писъци!

Честито първо зъбче на Хеленка, пък и на Октомврийки като цяло.  Grinning

Мене ме притеснява при Дани пишлето.Все го забелвам  уж обаче не мърда.Въобще няма разлика от раждането досега.Какво да правя?
Пуки, на нас Педи ни показа как да го правим! Ние почти сме готови, т.е. до един два опита и ще се е оголило пишлето!
Незнам как го правиш, но ние така: по време на баня кожичката поомеква и след това се придърпва леко рязко, но не силно. Педито каза, че в началото отвора е като на карфичка острие, но ние всеки ден да пробваме и таkа милиметър по милиметър да напредваме. Не бяхме напреднали почти никак за две седмици, но сега от няколко дни нещо бързо и с лекота се пооголи и е въпрос на един два опита само  и ще сме готови!

Helenka, честито първо зъбче! Инче, ти спомена нещо и при вас за зъбче, но не конкретизира! А за това, че не е предно първото не е проблем, моите първи зъбки са били кътниците!!!

Поводи за притеснения има на път и под път. А спокойствието ни ни е нужно. Бебетата са като антени – веднага улавят състоянието на мама!

Шикиbouquet  Евичка е нашето последно октомврийче, но първа наша планинарка, тя ще се справи с леко с АД!

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 20:35 от shivani

# 7
  • Мнения: 498
Айде запис.

Абе явно си е по наследствто със зъбчето при Крисо, и на мен първото ми е избило на 3 месеца.

# 8
  • Мнения: 132
Запис и отивам да чета Hug  bouquet

# 9
  • на Земята
  • Мнения: 174
Ей,добре че е Параход! Винаги точно и навреме! smile3501

# 10
  • Мнения: 80
Параход благодаря за новата темичка  Hug
Момичета помагайте, дупето на едното ми бебе е супер зачервено с нещо като мехури, не ми помогнаха нито - Sudocrem, нито Елоком-а, нито кремчетата за подсичане, утре сме на частно педи и ще умра от срам, а им спазвам повече от нормалното хигиена...вече ще  Crazy първо едното, но на него от  Sudocrem му мина...

# 11
  • Мнения: 558
Хоп- троп!!! И аз тук, ама нищо не казвам...
illym, педиатърът ще ти е от най- голяма полза май...

# 12
  • Мнения: 177
Честит рожден,ден НАДЕ

# 13
  • София
  • Мнения: 285
Днес снимах Олег в ръцете на тати за фотоколажа!

Обаче му се издаде по ушенцето елф-ската природа! smile3534

http://www.oktomvri2008.snimka.bg/album.php?album_id=342192&pid=10648298

smile3525


лека нощ, дечица!

# 14
  • Мнения: 55
Параход благодарности, както винаги точно навреме.
Наде честит рожден ден   bouquet
Ето и снимки с люлкатаhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=342708&pid=10648252
Лека нощ на всички бебоци.

Общи условия

Активация на акаунт