Сладкарничка за книги - Тема 65

  • 37 622
  • 729
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874



Предишните ни теми:


Правила на играта:

Всеки участник в играта за размяна на подаръци-книги изготвя списък от желаните от него заглавия: 5-6 на брой, като стойността не надвишава 15-20лв. за книга.
След това се тегли жребий между записалите се за играта кой на кого ще подарява.
Подаряващият избира някое от заглавията, дадени от другия участник, и му изпраща книгата като подарък-изненада!

И уточненията:
1. Играта се разиграва три пъти в годината:

..::Игра за Деня на основателите на нашата азбука Св. св. Кирил и Методий и на славянската писменост, българската просвета и култура - 24 май::..
Тази игра стана тематична за нашето малко общество, прави се по очевидни причини - най-книжният ден в годината, какъв по-добър повод да зарадваш други любители на книгата като теб?

..::Коледна игра::..
От 15.11. започват да се качват списъци, на 30.11 се тегли жребият и до 25.12/31.12 да се получат подаръците.

..::Лятна игра::..
През юли, за да може да се включат момичетата от чужбина, които си идват в България за лятото.

При засилен интерес може да се изиграва и повече пъти, но поне през тримесечен период от време.
2. Хората, които искат да участват, а живеят в чужбина, трябва да дадат адрес за получаване в България.
3. Подаръкът включва книга + картичка. По лично желание на изпращащия може да се добави дребен сувенир и нещо шоколадово по избор.
4. Книгите в списъците да не надвишават цената от 20лв.

Условия относно включването на нови участници в темата и игрите:

1. Новият участник е добре да се представи - какви книги обича да чете, какви интереси и хобита има, за да го опознаят старите участници и да могат, при евентуален жребий, да го зарадват подобаващо.
2. За да се включи в игрите, новият участник трябва да е участвал поне 2 месеца в живота на темата, да е писал редовно (не всеки ден, но често), другите да са го опознали и да нямат нищо против да бъде включен в играта.


По идея на Neli M* - нашата прекрасна класна:


Талисманче на темата:
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 13:13 от Лале в дъжда

# 1
  • София
  • Мнения: 3 263
Лаленце, мерси за темата  bouquet разкошна приказна есен си сложила!  Heart Eyes
И лека нощ от мен, деца!  Hug

# 2
  • IT
  • Мнения: 3 704
Лаленце  bouquet bouquet bouquet за темата. Лека нощница и от мен.

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Цоп в прекрасната есенна темичка,  Лаленце,  благодаря bouquet!

# 4
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Добро утрооо! И добър да е денят за всички! ❤

Лаленце, прекрасно място си ни направила за срещи. Благодаря ти, всичко правиш някак с лекота, непринуденост и внимание. Чак ми се иска да те назначим за отговаряща за новите теми. 😊

Аз имам да будя още един мъж и после ще чета книга. Изпратих сина си на училище в тъмното и легнах пак с телефон в ръка. Но междувременно направих закуска. Пих половин чаша кафе, но-тц, недостатъчно е. Ще изпия още доза-две.

Успешен да ви е денят, момичета, и много слънчев! ❤❤❤

# 5
  • Мнения: 1 750
Добро утро, момичета Simple Smile

Големи "почивници" бяха, няма що, но много работа се отхвърли...вадихме картоф, сложихме виното(400кг и отгоре),лютеници и рутинните чистене, гладене и прочие Tired Капнах физически, но психически съм добре Simple Smile
Нели, няма за какво да се сърдя, права си! Разбрах го, но тогава още бях афектирана, нали са ни приятели уж, а пък човек не се държи така с приятелите си, но както и да е! Намерих друг, вчера му се обадих и той много спокойно ми обясни доста неща. Другата седмица ще се и запиша. Междувременно карах с ММ, който ме обиграва и каза, че карам Shocked, но съм била Mr. Green бавничка ако трябва нещо спешно, в последния момент да правя. С времето дано! А най-хубавото е, че ми харесва Heart Eyes Спирам, че станах досадна...
Деси, добре, че си добре, другото е поправимо, дано скоро пак си зад волана Hug
Маришко Hug баткото радва ли се на бебчо?
Лаленце, благодаря за темичката Hug На мен също ми е приятно да те чета!
Цвети, здравей Hug
И аз съм от епизодичните, но так се случи, като стане студено ще сме повече май тук Mr. Green
Как са първокласниците? От градината ни искаха несесер с всички принадлежности и нашия сега е много ентусиазиран, вчера само той пожелал да рисува, а не да играе Simple Smile дано и занапред е така, че вече е предучилищна 5год.- трябва да видя как ще му помагам, че той малко бавно работи, но пък прецизно. И все пак да наваксваме вкъщи.
Отивам да правя закуска. Хубав ден ви желая bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 462
Добро утро,



Лаленце, благодаря за тематал Прекрасна е.  Hug

Нели, на Тони ще му е интересно със сигурност. На Бояна й беше скучно, но е още малка....
А пътешествията не спират. През октомври сме по Сандански.

Хубав ден.  bouquet

# 7
  • Мнения: 811
Добро утроооо
Цоп и аз в новата темичка
И то на първа страничка
Снощи се канех да ви навестя но съня ме събори  Grinning Grinning Grinning
Нелинко и другите които попитаха как съм Hug Hug Hug специално идвам да кажа , че съм добре
Днеска ще съм почти целия ден вкъщи данаправя малко преговорче  Grinning Grinning Grinningче големия ден за третата среща с катедра Аналитична химия наближи
Ще помоля за стиснато палче в четвъртък Praynig Praynig Praynig

Пете мерси за кафето
Прекрасни разходки гледам сте направили Hug Hug Hug

Мери, Бъбъл и някой още ми се губи Hug Hug Hug
Гушвам ви всички Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: X
Лаленце, прекрасна тема! Справила си се чудесно!

Ние закусихме вече, сега пия кафе. После потеглям да се трудя.

Дадкаfingerscrossed  много късмет!

Ленинка, ти си машина направо. Crazy  Ще видиш каква шофьорка ще станеш, само да добиеш тренинг. Wink

Грее слънце, но сутрин вече си е хладно. Дано има слънчице през целия ден.

На всички пожелавам успешен и лек ден!  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 729
Здравейте, дружина!

Малко липсвах, но съм добре, благодаря, че ме мислите. Утре съм на преглед да видим бебо, надявам се всичко да е наред. И мисля вече да попитам лекарката за раждането, че ми е много страшно. Ама да не ви занимавам с такива далечни неща.

Маришка, дано бързо оправят асансьора. Ако трябва влез пак в ролята на лоша, важното е ти да си добре. Много целувки на голям и малък Гушко.  Hug

Леле, не съм усетила никакво земетресение, ама ние сме и далече, де. Дано природата е благосклонна към нас, ама и ние трябва с уважение да се отнасяме към нея.

Аз да се похваля, че през почивните дни успяхме да завършим санирането на къщата на ММ. Вече си имаме прекрасна слънчево-жълта къща (след цели две лета размотаване от страна на майстора ни). В неделя трябваше да се заема с миенето на прозорци, най-омразната ми работа, но ММ ги търка отвън, аз само отвътре ги забърсах.

Наредих един пъзел за сметка на четенето, което нещо не ми спори. Започнах „Резервен живот” на Лидия Димковска, за едни сиамски близначки, но е страшно монотонна, засега съм я оставила на режим отлежаване. И съм се хвърлила в дълбокото с „Пайнс”, която пък за моята боязлива душа си е доста страшничка.

Нели, ти започна ли „Три ябълки паднаха от небето”? Аз я прочетох и това е една от най-хубавите ми книги за годината. Ще чакам да споделиш как си я почувствала.

Лаленце, благодаря за новата тема, чудесна е!  bouquet

Дадка, ще стискам палци за изпита! Успех ти пожелавам!

Пете, страхотни места си посетила! Много зареждащо звучиш! И аз не съм посещавала този край на България.

За домашна лютеница и аз не се наемам да правя. Майка ми също не прави, но пък прави други разни нещица за зимата, които обичаме. Свекърва ми прави лютеница, на нея разчитаме.      Simple Smile

Сутрин вече и на мен ми е студено, даже си пускам парното на колата, докато стигна до работата. Но все още не съм вадила якета (то дали и ще ми стане някое  Embarassed), с разни жилетки се намятам.

Хубав слънчев есенен ден и прегръдки за всички споменати и неспоменати!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 5 405
Здравейте, банда!  Simple Smile Скоро не съм се вясвала, търсили сте ме.  Mr. Green Blush Heart Eyes Hug Hug Hug
Прочела съм ви, четях ви, но нещо не ми се пишеше.
Мариш, и на мен ми е интересно, баткото радва ли се на Звездулчо?  Heart Eyes
Лени, добре си направила, че си сменила инструктора! Понякога (да не кажа почти винаги) точно приятелския кръг в тая сфера на нищо не те учи.  И за съжаление може да те използва. Много подло и долно от тяхна страна. МП и той е карал при техен уж приятел. Не го е учил да паркира изобщо... първия път като паркирах назад беше много изумен, че мога. И аз му казах, че мен инструктора не ме учил да паркирам напред и аз се панирам.  Joy Даже веднъж, щях да се блъсна на един паркинг в една паркирала кола, щото моя милост искаше да паркира напред хаха.  Joy Сега пък, лятото, с една малка джипка, отново опит напред. Еййййй, препотих се 684315465 пъти и накрая обърнах и паркирах назад.  ooooh! Laughing
Бъблито сигурно няма време или и тя си е дала почивка, видяхме се като дойдоха на море.  Heart Eyes Разходихме се по двойки до крепостта Акра, после седнахме в едно ново заведенийце почти на пясъка. Гледката беше уникална.  Crazy

Аз си приключих с шампоанената книга Водосрез. Вече няма да ми мирише на шампоан. И за сметка на цялото безводие в книгата, тая нощ сънувах как една огромна вълна от морето ни залива... и се събудих.  Rolling Eyes Laughing

Навън е валяло (сигурно съм чувала как вали и съм сънувала глупости  Joy), мрачно е, няма слънце, реве ми се.  Confused Есента дойде..  Sad

Лаленце, благодаря за новата темичка! Въпреки, че не ми се иска да е есен, си я представям ей така като на картинката - цветна и по възможност слънчева.  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 10 874
Благодаря ви за милите думи, момичета! Hug Радвам се, че ви харесва темата. Есента ми е любимият сезон и с много желание търсих подходящи картинки. Heart Eyes

Нели, благодаря ти отново, че ми оказа тази чест. Hug Относно бъдещите теми - не бих имала нищо против, но нека наистина да съм някакъв резервен вариант, поне засега, докато съм още нова при вас. Сигурна съм, че и други момичета биха искали да направят тема, така че нека се залавят смело, на мен ми стига, че направих тази. Heart Eyes

Дадка, отсега стискам палци и съм сигурна, че ще се справиш перфектно! Hug

Елинка, аз пък се замислих дали няма да се появиш с новината за бебче. Blush Леко да мине утре прегледът, сигурна съм, че всичко ще е наред. Hug За раждането - аз пък бях точно на противоположно на твоето мнение. Crazy Все си мислех, че това е нещо нормално и че трябва „да си мина по реда“. Та отидох да раждам с много положителна нагласа, а хем трябваше да предизвикат раждане, че имах медицински причини, а малката не искаше да излиза. Боля си ме от системата за предизвикване, обаче аз през цялото време си повтарях, че така трябва и колкото повече боли, толкова по-близо е моментът на срещата ми с бебка. Heart Eyes От време на време си мислех и какво ли ще е догодина по това време, каква торта ще избирам за първия рожден ден... Mr. Green Общо взето само положителни мисли. И като настъпи моментът (имах пълно разкритие), ако искаш вярвай, но болките изведнъж спряха. Shocked И както ми беше положителна нагласата, така се изпари (защото вече мислех как ще искат да ме срежат, а аз много държах да родя нормално). Отидохме в родилна зала, там ме карат да напъвам, аз напъвам, ама все така продължавам нищо да не усещам и вече много се ядосвам на себе си. Докато в един момент не видях как акушерката вече поема дъщеря ми. Shocked И до ден днешен се шегувам, че тя роди вместо мен, не мога да си обясня как стана тази работа. Grinning Малко се поувлякох в разказа май, извини ме, просто исках да ти вдъхна малко кураж и да ти кажа, че понякога изобщо не е толкова страшно, колкото го изкарват. Hug

Прекрасен и усмихнат вторник на всички! Hug

# 12
  • Мнения: 811
Мерси на всички за подкрепата Hug Hug Hug Hug
Аз пък се включвам с една мисъл ,издайничвска дето от вчера си напира леко в мен
Момичета , кога пак ще се съберем за игра Whistling Whistling Whistling

Оставям ви да помислите и отивам да преговарям
Ще ви навестя пак Hug Hug Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 462
Момичета , кога пак ще се съберем за игра Whistling Whistling Whistling
Оставям ви да помислите и отивам да преговарям
Ще ви навестя пак Hug Hug Hug

Дадка, като видях новата тема и аз пожелах игра. За Коледа е най- удачно, но и другите да кажат.

# 14
  • Мнения: 1 729
Лаленце, благодаря за разказа. Беше ми много интересно да те прочета. Много си е важна нагласата, с това съм съгласна. Просто аз нямам близки наскоро раждали приятелки, които да попитам. А и не съм сигурна, че искам да знам много подробности.  Mr. Green Някак си съм израснала с представата, че няма лесно раждане, че родилката си е в трудно положение (да не споменавам оная стара приказка, сигурно се сещате за коя става въпрос).

А иначе дано в близките 2.5 месеца не се хваля с появата на бебето, че ще му е рано.  Heart Eyes Терминът ми е чааак на 29.12., но силно се надявам да се роди преди Коледа. Просто изпитвам ужас по празниците да съм в болница, а и нещо им нямам вяра на лекарите по празници.  Rolling Eyes

Ох, малко разводнявам темата, дано не ви досаждам.

Общи условия

Активация на акаунт