Сладкарничка за книги - Тема 66

  • 30 338
  • 728
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 13 475
Сладкарничка за книги
Тема 66


Предишните ни теми:
[/b]


Правила на играта:
Всеки участник в играта за размяна на подаръци-книги изготвя списък от желаните от него заглавия: 5-6 на брой, като стойността не надвишава 15-20лв. за книга.
След това се тегли жребий между записалите се за играта кой на кого ще подарява.
Подаряващият избира някое от заглавията, дадени от другия участник, и му изпраща книгата като подарък-изненада!

И уточненията:
1. Играта се разиграва три пъти в годината:

..::Игра за Деня на основателите на нашата азбука Св. св. Кирил и Методий и на славянската писменост, българската просвета и култура - 24 май::..
Тази игра стана тематична за нашето малко общество, прави се по очевидни причини - най-книжният ден в годината, какъв по-добър повод да зарадваш други любители на книгата като теб?

..::Коледна игра::..
От 15.11. започват да се качват списъци, на 30.11 се тегли жребият и до 25.12/31.12 да се получат подаръците.

..::Лятна игра::..
През юли, за да може да се включат момичетата от чужбина, които си идват в България за лятото.

При засилен интерес може да се изиграва и повече пъти, но поне през тримесечен период от време.
2. Хората, които искат да участват, а живеят в чужбина, трябва да дадат адрес за получаване в България.
3. Подаръкът включва книга + картичка. По лично желание на изпращащия може да се добави дребен сувенир и нещо шоколадово по избор.
4. Книгите в списъците да не надвишават цената от 20лв.


Условия относно включването на нови участници в темата и игрите:
1. Новият участник е добре да се представи - какви книги обича да чете, какви интереси и хобита има, за да го опознаят старите участници и да могат, при евентуален жребий, да го зарадват подобаващо.
2. За да се включи в игрите, новият участник трябва да е участвал поне 2 месеца в живота на темата, да е писал редовно (не всеки ден, но често), другите да са го опознали и да нямат нищо против да бъде включен в играта.

По идея на Neli M*

Талисманче на темата:
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 13 ное 2016, 07:10 от Десиссслава

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 13 475

Освободи се от всичко, което не е нито полезно, нито красиво, нито приятно.

Добро утро в това неделно утро. Аз съм вече работна и се занимавам с неща, които нямат нищо общо с работата ми  Mr. Green Embarassed Whistling

Хубав неделен ден!

# 2
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Добро утро! То за мен е почти обед вече. Децата играят на земята, аз си чета книжка на четеца. Мързеливо неделно утро

Последна редакция: нд, 13 ное 2016, 08:09 от Aлекcандрa

# 3
  • София
  • Мнения: 3 263
А някои хора отиват на изборите....  Crossing Arms Whistling
Дес, мерси за уютната темичка, сипах си и кафенце Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 462
Добро утро,

Деси, благодаря за темата.

# 5
  • Мнения: X
Добро утро!

Деси, благодаря за темата! Много уютно, особено с тези библиотеки.

Преди малко си дойдохме. И този път рано отидохме да гласуваме. Пред нашата секция нямаше никой, така обичам. Бързо, без опашки и бавене. Миналата неделя имаше няколко човека пред нас и пак стана бързо.

Въртя пералня сега, после ще излезем. Днес никаква домакинска работа, освен прането. Но не го броя това. Релакс и почивка.

Хубава неделя на всички! Hug

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Добро утро! Ние пък ще изкараме след малко моторите.Хубав да е денят ви!

# 7
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Добро утро!  Hug

 Деси, много мило ми стана като видях, че си направила новата тема. Благодаря ти!  Hug Красива и уютна е и може би в нея ще има и подаръци. Или пък е рано, а? Може да си я изпишем просто така, а в следващата да има пакети и кашони, кой знае. Хубавото е, че ще е хубаво!  Heart Eyes

 Днес бил Ден на добротата. Всеки е добър посвоему. Но нека наистина да бъдем добри и когато не ни се иска.  Wink

Мариш, не съм в списъка с лодката, гледам.  Crossing Arms Пък снощи ни удави. Тъй, чееее.
 Да минава таз болка, бира, вино, каквото е нужно. И песни, разбира се, що пък да не пеееш. Голям си веселяк!  Grinning Hug

 Ние не сме гласували и сигурно ще го направим чааак следобед. Сега синът ми ще ходи на тренировка, след това отиваме при майка ми, че докато се върнем, да се преоблечем прилично, ехеее. Но никак не ми се гласува, никак.

 Алекс, ето че вчера забравих да напиша нещо на теб. За книгата, която прочете и така красиво сподели впечатленията си. Още повече поисках да я имам и да я прочета след твоя коментар. Това е книга, която трябва да имам в библиотеката си. Благодаря, че споделяше и докато я четеше!  Hug

 Пия кафе, то пък едно хубаво, плътно и ароматно станало днес, радва небцето ми.

 Отивам да събуждам спящи и да ям питки. Пак ще пиша.  Simple Smile Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 3 263
О, Нел, никога не бих те оствила в беда!  Hug Лодките свършиха, но изпращам ти спасител, веднага

# 9
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Добър ден,момичета мили  Hug

Да ни е честит денят  за добрини,щом е такъв днес!
Вярвайте в тях!!!


Деси,благодаря за темата  bouquet

Освен,че ни удави тези дни,ами имам чувството,че ще ни отнесе и някакво торнадо...ама не моето домашно  Flutter
Такъв ураганен вятър е задухал от снощи,че посред нощ прибирах пране и щипки от терасата.Бях странна гледка:по халат и чехли в 12ч.бореща се да уловя летящи дрехи,с развята коса... Crazy
Ако е имало незаспали съседи сигурно съм изглеждала като вещица от трилър.... hahaha само вещерската пръчката ми липсваше... Joy

Мариш,да се слагам ли и аз в лодката  Mr. Green И за мен един такъв спасител,мооооля  Crazy
А ти как си днес ?!
Подейства ли успокояващо хмела  Sad

Лале,как мина сватбата,успя ли да отпуснеш малко душицата?Радвам се,че малкото Лаленце е по-добре  Heart Eyes

Искам да споделя едно книжно разочарование,мрън  TiredОтдавна не ме е държала така книга в напрежение.
За тази става въпрос:
Скрит текст:
С много интерес и голямо напрежение се чете,буквално я изгълтвах страница по страница,за да стигна по-бързо до финала и накрая.....ядец... Crossing Arms Не разбрах изобщо кой е главният заподозрян... #Cussing out
Някой от вас да сподели мнение,ако я е чел  Rolling Eyes

За сметка на това пък,следващата която подхванах ми успокоои и разведри тънката душевна струна.
Препоръчвам я от сърце,има какво да разбере човек, за един велик актьор  Peace
Скрит текст:

Благодаря за милите думи за бъдещият ни член,мнооого се вълнувам и аз  Heart Eyes
15г.живяхме със същата порода кученце,но за жалост и при животните настъпва онзи момент на остаряване,както при хората.... Confused Трудно ми беше да взема подобно решение,години наред се страхувах,но в сърцето на човек винаги има място за още обич и любов,нали  Heart Eyes

Нели,кога започва момента за подаряване...може и да си писала,извинявай... Blush
Искам да съм подготвена максимално отвсякъде.... Flutter
И благодаря....знаеш защо  Sunglasses

Хайде,яхвам метлата...ъъъ,пардон прахосмучката и отивам да правя хигиена в стаите  Grinning

Спокоен и добротворен ден ви желая,с добри мисли и дела  Hug


# 10
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Нели, книгата си заслужава да се чете. С отворена душа. 
Явно всички сме се поудавили малко или много.  Да минава това дъждовно време.
Днес го давам мързеливо. Само изгладих кимоното на Кати, че утре е на тренировка. Харесва ми,че се запали много и ходи с желание. И се чувства като в свои води.
Та така... Докато Анди спи още малко аз ще си чета.

# 11
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Охооо, Мариш, сериозно спасена се почувствах.  Mr. Green Благодаря за грижата.  Grinning

 Дев, и аз ще яхвам това средство след минута. Изпратих мъжете на стадиона и почва моят час.  Laughing
 А щерката ходи да гласува и дори се върна, нямало хора, не е чакала на опашка. Баща й също щял да мине през секцията на път за стадиона, значи оставам аз. Да видим кога ще отида, най-вероятно по тъмно.

 Денят за размисъл беше вчера, но аз днес имам едни размисли. Ще влезе в действие моята метла днес сякаш. Sunglasses

 Много хубав цитат от Елин Пелин, Дев. От два дни-три съм си извадила книгата на Йовков и си чета с удоволствие разказите му. Обичам ги тези двама автори от дете още.
 
 

# 12
  • Мнения: 10 874
Благодаря за новата уютна темичка! Hug

Сватбата беше страхотна! Heart Eyes Не познавах никого, обаче се запознах с невероятни хора и беше много весело. ММ също много се забавлява, даже стана да танцува няколко пъти (а той никак не си пада по тази част, тъй като смята, че не умее, та на предишната сватба от солидарност и аз седях до него, но на тази си позволих да стана на няколко пъти, че даже и той ме покани на танц). По време на наздравицата с младоженците той каза, че би искал да ги покани за наши кумове. Shocked Реших, че си е пийнал повечко и му направих знак да спре, но той продължи, а те се зарадваха и казаха, че с удоволствие ще ни кумуват. Питам го след това дали все пак за да ни станат кумове не трябва да планираме сватба. Thinking Joy И той вика, че сериозно се замислял вече. Crazy Колко е сериозно, ще видим (наясно е, че аз години наред чаках предложение, което така и не дочаках, та се съгласих с неговото „така на семейни начала сме си добре“). Аа и пак хвана жартиера. Joy Съответно започна с гордост да се хвали на всички, че му е за втори пореден път и естествено всеки казваше, че било време вече и той каза, че и той мислел така. Laughing Но аз, докато не получа официално предложение - не вярвам. Naughty Че лятото така говореше, че сме щели да идем на язовир Сопот и не отидохме. Crossing Arms Какво му било на Дъбника (язовир, близо до Плевен)? Та като нищо и сега ще има „какво му е на живота ни на семейни начала?“ Crazy

Нели Hug
Скрит текст:
Абе зачудих се за праха за пране, че от месец насам съм с нов омекотител, а и самия прах го купих с някакъв нов аромат. Thinking Но все си мисля, че по-рано щеше да даде резултат, ако беше от него. И въпреки това купих пак бебешки прах да пера отделно нейните дрехи, че явно си ѝ е по-чувствителна кожата (преди година имаше пак някаква реакция, но беше само едно петно, което мина още преди да ни дойде часът за дерматолог и отново не се разбра от какво е, но тогава си казах, че е нещо инцидентно, обаче щом се повтаря, явно си има някакъв проблем) и не е лошо да се вземе и такава мярка.

След малко ще ходя при майка да видя как е детето. След това ще гласувам.
Усмихната неделя на всички! Hug Hug Hug

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Привет и от мен Simple Smile
Благодаря за новата тема, ще се включа после  Hug

# 14
  • Мнения: 5 405
Алекс, прати ми го Анди, ще се гледаме заедно.  Heart Eyes Crazy

Деси, доста радости и грижи си имате покрай животинките!  Hug

И аз не обичам пинчери, между другото. Отвратителни са ми.  Mr. Green Но този мини-мини-миньон беше много сладък.  Heart Eyes Мисля, че беше нещо ей такова и няма да расте много:
Скрит текст:

Цвети
, мечтата ми е да си имам лабрадор или хъски, мое си доги.  Heart Eyes Crazy Hug Голдъните и те са ми сред любимите.  Heart Eyes Имаме си една немска овчарка в нас. Имахме и хъски, но.. Sad

Като малки имахме хамстери. Но явно не ни е било отредено да ги гледаме, много бързо умираха.  Sad После имахме котки. Първата систъра я докара отвън. Хванала го за вратлето, както малките деца носят котките.  Joy И хайде, ставаш ни домашен любимец. Grinning Помня, когато за първи път ми легна в леглото, на косата и на мен ми беше гадно и станах да се къпя.  Joy А то беше чистичко, милото, ама на.. още ми е гузно и я помня тая случка. Котенцето си беше къпано. Grinning Много плакахме, когато си замина.. май съседа го беше отровил, видяхме го как се гърчи..  Cry

Мариш, да ти минава бързо болката! Много мразя да ме боли зъб. И зъболекарите ги мразя!  Mr. Green

Деси, благодаря за новата тема!  Hug

Гласувах, дано довечера не сме много изненадани...  #Crazy ooooh!

Пак ще дойда, че последните няколко поста не съм ги изчела.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт