Отговори
  • Мнения: 47
заглавието е дело на Оранжево небето

Ние сме 168 мами августинки
Имаме си 70 момиченца и 100 момченца

Кои сме ние????..........ЦЪК
                                    ...и....
                                                                 ЦЪК
За добавяне в списъците или нанасяне на корекции изпратете ЛС на Август07

НАШИТЕСНИМКИ
потреб.име:avgustki
парола:********

Когато слагате линк към снимка, първо излезте от профила си в снимка.бг, и тогава чрез опцията "търсене" дайте линк. В противен случай при другите потрбители се отваря началната страница на сайта.
Как да добавим картинка към профила, в подписа или в мнение

+ МОЛБА ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЛЕД 315-ЯТ ДЕН
+ телефони на НОИ за проверка на болничните /ако има кой да ви вдигне/
926 19 90
926 19 86
926 19 71
926 19 61
926 10 10

Справка за изплатени Парични Обезщетения и Помощи от ДОО чрез НОИ - актуално състояние

Полезни линкове:
Захранване
Естествено въвеждане на твърди храни (Педагогическо захранване)
Захранване
Захранване - 2
Алергии при бебето
Грижи и развитие
Полезно за уменията на бебето
Развитието на детето
Първите игри
Масажи и гимнастика - описание
Масажи и гимнастика - с картинки и примерна програма
Комуникативен бебшки масаж
ЕБХ (естествена бебешка хигиена)
ЕБХ - помощни средства
ЕБХ - Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне
ЕБХ (на немски)
Имунизации, лекарства и изследвания
НАРЕДБА № 15 за имунизациите
Сайт за проверка на лекарства (съвместимо ли е с кърменето)
Референтни граници на кръвта и урината
КХП и ЛП на разрешени за употреба лекарства
Лекарствени средства
Други
Полезни връзки
Полезни връзки 2
Именник
детски песнички, стихове, филмчета, игри....
Детски центрове-София
ЧАСТНИ ДЕТСКИ КУХНИ(Сф)
Ози
Хер бебе
Джуниър меню
Кухнята на мама Люси


Детски магазини(с линкове по градове)


Детски on-line магазини:
www.shop.danet.bg   www.pakostnik.com   www.family-bg.com   www.simonovi-bgshop.com   www.smenzamen.com   www.igra4kite.com   www.stefi.biz   www.marseltoys.com   www.bgbazar.com   www.marti-online.com   www.zadeteto.com   velanas.com   www.vip-baby.com   shop.dechica.com   nanibg.com  Comsed    www.crazykidsbg.com   bulstore.com   baby-market   www.mobilis.bg   bazarbg.com   megashop.bg   www.zabebeto.com   www.papagal.net   www.vegatoys.com   mal4o.com   www.best.bg   monitrade.911.bg   Дечко


Предложения за заглавия:
Най-прекрасното е то, АВГУСТинчето добро! - DiVeNa
АВГУСТинче, палавниче малко, всяко от тях ще стане християнче! - PIVANOVA
Смях се чува отдалеко, АВГУСТинче идва с букет в ръцете! -
Августински смях се чува отдалеко, ето Първата годинка празнуваме с детето!- PIVANOVA и лято
Стана вече на годинка АВГУСТовската дружинка! - DiVeNa
Раз, два, три - АВГУСТинче ти ритъма хвани! - DiVeNa
С парти шапки и балони, АВГУСТинче прави весели купони! - фетица
Мама прави торта, тате пазарува, иде празника голям - АВГУСТ, ставам с 1 годинка по-голям - Оранжево небето
Бели ще правим и през АВГУСТ, то се знае. Шкафове отваряме и дърпаме опашките на котките ни даже! - Оранжево небето
Успокой се мамо вече, станах аз човече /АВГУСТ/ - vezni4kadobri4ka
Слънце грее у дома, АВГУСТчето стана на една - vezni4kadobri4ka
Става мрачно и студено, а на мен играе ми се вьн, аз през АВГУСТ сьм роден и обичам да сьм с тен - Оранжево небето
(Иде есен/зима, а на мен играе ми се вьн, аз през АВГУСТ сьм роден и обичам да сьм с тен)
Иде есен и децата на училище отиват, аз сьм още малко АВГУСТинче и ще мьрзелувам - Оранжево небето
Миналият АВГУСТ мама ме роди, таз година няма тя да се поти - Оранжево небето
Весели и малко сополиви, АВГУСТинчетата са щастливи! - фетица
Нека люта зима вън  да вее - АВГУСТинчето  в къщи ще се грее - pokahontas
АВГУСТинче на прозорчето стои - навън пухкав сняг вали! - Димяни
АВГУСТинче на мама се мръщи, не му се стои в къщи! - Димяни
За празниците в къщи украсена е елха, АВГУСТинчето добричко е с подаръче в ръка! - Димяни
АВГУСТинчето прегръща мама и иска за Коледа голяма изненада! - Димяни
АВГУСТинчето запретнало ръкави - с мама коледните меденки ще прави! - mari_eta
Нека люта зима вън да вее - АВГУСТинчето и вкъщи може да вилнее! - mari_eta
АВГУСТинчетата малки, готвят се за зимните пързалки! - mari_eta
 

Предишните ни теми:
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 19:51 от Август07

# 1
  • Мнения: 361
Запис Hug
Заглавието е супер Heart Eyes
И съм 1-ва Party

Хайде,лека нощ Hug

# 2
  • Мнения: 229
Пу първа
т.е. втора  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 389
Добър вечер
 Ние днес малко се разходихме до Трънското дждрело,не че успяхме да видим всичко ,но така е с малко дете
Галка за колажа моя юнак го има два пъти,махни  снимката с шапката/стара е/
Лулу  аз ползвам за рани и белези Арника на мехлем,но незнам в България дали го има .На мен ми го носят от Франция
 Лека и без сътресеяния вечер

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Хайде, и аз да се наредя сред първите.  Grinning
Мисля първо да пробвам раничките с Мадеказол или Контратубекс. Братовчедка ми ме подсети и за едно мехлемче с невен. А майка ми по принцип знае една чудна рецепта за домашно такова. И него ще пробвам. Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 5 721
Галка,страхотен колаж!  Hug  bouquet

Лулу,радвам се,че съм те подсетила за едното кремче Мадеказол  Party дано има ефект!  Praynig

Покахонтас,преди да забременея така скитахме къде ли не из цяла БГ,а сега нямам толкова желание защото не е същото и не навсякъде можем да отидем с малчо! Rolling Eyes Crazy

Ние току що заспахме! Party

Лека и дано няма трусове! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 6
  • Мнения: 711
Здравейте!
И Крис преди малко заспа.  Party

Колажа е супер  Hug

Земетресението аз изобщо не съм го усетила хем сме били в леглото с Крис, че тъкмо го приспивах. А мъжа ми пък се къпеше, но и той не го е усетил. А майка ми беше в хола и го е усетила .Много странно.  newsm78 Е, радвам се, че не го изпитах, че имаше преди едно земетресение, което яко ме беше уплашило и изпитвам ужас .... даже свят, ако ми се завие почвам да мисля, че е земетресение  ooooh!

Бяхме малко на гости при едно бебе, което няма месец, но Крис ни направи луди там. Повече на гости с него -не  Naughty

Лека и спокойна нощ от нас!  Praynig

# 7
  • Мнения: 1 258
Пляс и ние в новата темичка.Оранжево небето  bouquetЧестита победа на мамите левскарки! Party Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 388
Привет мами   bouquet

Ние  днес следобяд бяхме на една фиера/панаир на играчките на ФиераМилано. Сами откачи от кеф- не бях го виждала така досега  Grinning Утре ще гледам да ви пусна малко снимки - от мястото на събитието!  Wink Много беше хубаво  Simple Smile

Вчера щях да идвам спешно по работа в София, но Еазиджет в последния  момент ми направиха много високи цени, та уредих нещата другояче. Жалко, бях се настроила за отрицателно време ...
Сега като ви чета за земетръсите и тръпки ме побиват - и аз като Теди, като ми се вие свят и си мисля, че люлее  Mr. Green
... Еххх, мнохо ме е яд, че всички лоу-кост  ги правят само до Сф ... нищичко до Варна значи Confused

# 9
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Запис и от мен.
Не ми се пише, изнервих се на тъпия нет, че немога да видя колажа. Не ми отваря почти нищо. ЩЕ ГО СМЕНЯМ  #2gunfire #2gunfire

# 10
  • Мнения: 3 595
Момичета даже и да има нови трусове те ще са все по-слаби и не са разрушителни Heart Eyes Спокойно ще отшумяват... твърдят че е по-добре начесто и малки, отколкото рядко и много силно Simple Smile

Валерия, голямото е на 3 години и е 13 кг. Зависи от детето, има деца, които толкова са на 1 година. Аз 18 кг съм била в 1ви клас  Mr. Green Опитвах се и аз да си правя някакви прогнози, ама не ми се удаде и сега и двамата са с такова. Там пише, че е до 3.5 години (в бг сайта пише 4 г.), ама при нас със сигурност ще е повече  Joy

Галка колажа е страхотен, но малко се губят бебенцата... ако ти се играе можеш да намалиш снежинката за сметка на главичките, даже и така да остане пак е хубав.

# 11
# 12
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Видях го, супер е  Peace

# 13
  • Мнения: 3 388
Добро утро!  Simple Smile Хайде кафенцето е от мен тази сутрин  Wink



Хубав ден и повече усмивки на всички   bouquet

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте!
Позагубих се доста време, не писах умишлено, че си имах тревоги Confused, но ви четях...

Та накратко ще пиша какво и що.
Може би преди 1,5 мес. забелязахме, че малкия леко си криви едното оченце към нослето. Заведох го при две очни лекарки в града ни и двете се опитаха да ме омаят с приказки, че бил още малък, нослето му широко, очите сега се развивали и ще се оправи от само себи си до 2-3 г. възраст. Тинтири-минтири #Cussing out.
Чета аз, образовам се - няма такова нещо - физиологичното кривене е до 3-4 мес. възраст. Оттам насетне всеки проблем незабавно трябва да се консултира със специалист.
Записахме час при д-р Светла Николова от очна болница - Варна - специалист по детско кривогледство.
В събота пътувахме до там.
След прегледа диагнозата е амблиопия /мързеливо око/, съчетана с хиперметропия /далекогледство/ и езотропия /кривене навътре към окото/.
Сега трябва да носи очила през деня, а като свикне с тях - закриване на здравото око с лепенка по 1,5 часа на ден, за да стимулираме другото.

Това е. Никой не може да каже защо в един момент мозъкът решава да "изключи" напълно здраво око. Важното е, че го открихме навреме, защото периодът до 3-4 годинки е най-благоприятен за повлияване.
Не мога да опиша чувствата си - може би тъга, понякога гняв - "Защо
точно на нас?", но и като че ли спокойствие, че открихме проблема, че е лечим. Всичко зависи от нас, родителите - доколко сме настоятелни и упорити детето да носи очилата и лепенката.

Друго искам да ви кажа - ако не сте водили децата на профилактичен преглед, непременно ги заведете - ако няма кривене може скоро да не разберете за такъв проблем, а детето да ви каже само в училищна възраст, когато окото вече няма зрение и е почти непоправимо.

Извинете за дългия пост.
Ако някой има близки с дечица с подобен проблем /Гита мисля мернах, че е писала за племенник Rolling Eyes/ - моля да пише - нужен ми е и кураж, и надежда Praynig.

Лек ден  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт