Запленяваща сърцето (Gönülçelen) в неделя от 22 часа по ATV - Тема 107

  • 35 484
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 240
Запленяваща сърцето
"Запленяваща сърцето" може да гледате online тук:
                   
 

Творчески екип:
Продуцентска къща на сериала: Asis Yapım
Продуцент: Томрис Гиритлиоолу
Режисьор: Джевдет Мерджан  - първи сезон
Серкан Ипеккьорен   - втори сезон
Сценарист: Гюл Дириджан  - първи сезон
Мухарем Бухара - втори сезон
Музика: Кърач/Garbiyeli  
Начало на първи сезон - 26 февруари 2010 година
Начало на втори сезон - 20 август 2010 година
 
Блестящият младеж-академик, световно известен пианист (Мурат), произхождащ от заможно семейство, който дълги години е живял в чужбина и е извършвал проучвания върху фолклора и музиката на Турция, се завръща в страната си. Получава голям проект от страна на държавата да направи концерт за „Среща на Истанбул с музиката”. Отива да търси музиканти в крайните квартали  на Истанбул с приятеля си (Левент), попада на сватба и чува как една красива циганка (Хасрет) пее. Убеден е, че ако успее да я обучи, значи е намерил необходимия му солист. Тази идея се възприема като безумна от страна на приятеля му и двамата правят облог за това дали ще успее да промени живота на момичето. Остава само да убеди и Хасрет в това. Мурат изминава дългия път да превърне ромското момиче - цветарка  в  изискана дама. Вървейки по този път той се среща лице в лице с истините  за „Другата Турция” – непозната за него досега. Докато момичето се превръща в една блестяща звезда, младежът академик ще открие любовта и родината си.
Приказката за любовта и музиката продължава!
В ролите:


     
   
   

Клипчета на: Морганa , Тинчетo , Алис ,  еti80 ,  paky ,  Alex
 

Тeмите:

Тема 1     Тема 2    Тема 3       Тема 4     Тема 5     Тема 6     Тема 7     Тема 8      Тема 9    Тема 10
Тема 11    Тема 12   Тема 13     Тема 14   Тема 15   Тема 16    Тема 17   Тема 18    Тема 19  Тема 20  
Тема 21    Тема 22  Тема 23    Тема 24   Тема 25   Тема 26   Тема 27   Тема 28   Тема 29  Тема 30  
Тема 31    Тема 32  Тема 33    Тема 34   Тема 35   Тема 36   Тема 37   Тема 38   Тема 39  Тема 40  
Тема 41    Тема 42  Тема 43   Тема 44   Тема 45   Тема 46   Тема 47  Тема 48   Тема 49  Тема 50  
Тема 51    Тема 52  Тема 53    Тема 54   Тема 55   Тема 56   Тема 57   Тема 58   Тема 59  Тема 60  
Тема 61    Тема 62  Тема 63   Тема 64   Тема 65   Тема 66   Тема 67  Тема 68   Тема 69  Тема 70  
Тема 71    Тема 72   Тема 73   Тема 74   Тема 75   Тема 76   Тема 77   Тема 78   Тема 79  Тема 80  
Тема 81    Тема 82  Тема 83   Тема 84   Тема 85   Тема 86   Тема 87  Тема 88   Тема 89  Тема 90  
Тема 91    Тема 92  Тема 93   Тема 94   Тема 95   Тема 96   Тема 97  Тема 98   Тема 99  Тема 100
Тема 101 Тема 102 Тема 103 Тема 104 Тема 105 Тема 106   
   
 
 
С благодарност към екипа, който ни носи много радост:
За Моргана, Алис, Ирра, Самиш и Краси - от всички Запленени!
 
 
 
"Джансел Елчин е интелигентен, романтичен, нежен и красив!"
"Туба е също толкова интелигентна, нежна, романтична и много, много красива!"

# 1
  • Мнения: 10 240
 ДОБРЕ ДОШЛИ ПРИ ХАСРЕТ И МУРАТ!



Seni seviyorum!

Видяхме как си го показват!
Още съвсем малко търпение и ще чуем и как си го казват един на друг!
Вървим по пътя, който ще ни отведе до щастливия край!

Последна редакция: пн, 25 апр 2011, 13:55 от rina-rina

# 2
  • София
  • Мнения: 5 334
Цоп в новата тема!  bouquet  bouquet  bouquet

На мен серията и ми хареса, и не. Rolling Eyes
Прекалено много романтика наведнъж... някак твърде бозаво и сладникаво. Предвид досегашните епизоди, трябваше по-спокойно да го дават. Така изглеждаше даже скалъпено, скърпено, нагласено. Не беше много нормален епизодът - и това си е! Grinning

Любими моменти...

1. Когато Мурат разговаряше с Джерен по телефона, Хасрет го подслушваше, и спонтанно извика да пита за майка си. Много сладка сцена - типично по Хасретски - непринудено и неподготвено! Grinning
 
2. Танцът. Е, той ме грабна още в трейлъра, но... Всъщност, ако трябва да съм честна, не точно самият танц ме грабна толкова, колкото преди него. Масата, свещите, щастливите Мурат и Хасрет... Но най-сладко за мен беше, когато Хасрет стана, пусна песента на грамофона, и се обърна към Мурат, канейки го на танц. Тогава Джансел се усмихна толкова... истински! Е те заради тая усмивка епизодът ми е по-скоро хубав, отколкото лош. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Усмивка, която сякаш казваше: "Еххх, Хасрет! Благодаря ти, но аз съм мъжът тук и... все пак, аз знам малко повече как се танцува - нали и аз те учих, в крайна сметка!" И стана от масата усмихнат, каза й "Ела!", и я поведе в танца. Heart Eyes

3. Най-най-последната сцена - когато Хасрет му каза: "Тук съм, Мурат. До теб съм.", а той се усмихваше сладко-сладко - като бебенце, и само шепнеше "Хасрет... Хасрет..."
Друг е въпросът, че тази настинка дойде малко изневиделица и беше съшита към епизода, ама... както и да е... hahaha

П.П. Според мен голям майтап е ставало в този епизод - на няколко пъти имах чувството, че Джансел всеки момент ще избухне в смях.  hahaha Обаче вече не ми се струва чааааак толкова уморен - явно някоя "Хасрет" го е поизлекувала - тя си знае как... Mr. Green Mr. Green

# 3
  • Мнения: 0
Благодаря за прекрасната тема и че ви има , дане забравя и страхотните превождачки , благодарение на който се наслаждавм максималнно на страхотният тандем МУРАТ И ХАСРЕТ.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Praynig Praynig Hug Hug
БЛАГОДАРЯ ЧЕ ВЕ ИМА , БЕЗ ВАС НЕ ЗНАМ КАКВО ЩЯХ ДА правя нямаше да мога да се насладя на серияла така добре txtloves txtloves newsm51 newsm51
 Като цяло серията е срахотна , само с очи си казаха толкова много че с думи не биха могли, думите са безсилни пред техните погледи и завездите в тях , за щастието и хармонията която излъчват когато са заедно за насладата да бъдат отнова сами далеч от всички

# 4
  • Мнения: 2 116
Марги,изненада ме страшно много с последния си пост?
Какво трябваше да направи според теб Мурат?Да я хване за ръката,да я заведе в бутика на хотела и да и каже:"Хайде,скъпа,вземи си това,което ти е нужно,защото нямахме време да минем през вас и да си вземеш дрехи " Според мен, за нея беше страшно важно постъпката му,спрямо майка му,разбра колко важна е тя за него,повече дори от майка му,хвана я за ръката и я качи в колата - къде?Тя му се доверява,тръгна и,както беше писала Ринка в един неин пост "аз ако съм няма и да питам,къде"
Важното е, че са двамата,само двамата.
Да,тя постави някои условия и какво от това?За мен тя го каза,за да бъде значима за него.Какво разбира Хасрет дори професионално ,както казваш ти?Какъв професионалист е тя?
Ще спра,приемам мнението ти,все пак.


Таня, пренесох поста ти в новата тема, за да ти отговоря  Hug
Може да оформим няколко въпроса, около които да подискутираме, ако искаш...би ми било интересно и полезно...

Ако беше направил това...да я заведе за ръка в бутика и още нещо...пак не променя ситуацията, че той я остави без избор, според мен...избора й или по-точно възможността тя да го направи,  можеше просто да бъде маркиран с жест или поне въпрос от негова страна...как се чувстваш Хасрет, разбирам те, какво мога да направя за теб, би ли приела да тръгнеш с мен...някъде, няма нужда от уточнения...
Още повече в онзи момент кои чувства бяха водещи за поведението му...неговите или тези на Хасрет...
Дори самата Хасрет бе по-сдържана и по-разумна в тази ситуация, до пристигането му...

А, това дали тя му се доверява или не...е съвсем друг въпрос...доверието не изключва възможността да имаш избор...
А, това да й покаже, по този начин, че е по-важна за него от майка му, определено не ми хареса...не мисля, че така се показва колко държиш на някого...
А, това, че са само двамата, какво значение има, щом не могат да отстояват любовта си сред другите...

Последна редакция: пн, 25 апр 2011, 17:24 от margita9

# 5
  • София
  • Мнения: 7 886
Ринка   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Темата е прекрасна , а и има моменти от последния епизод, вярно най -добрите Joy Joy Joy

# 6
  • Мнения: 4 535



Дълго мислих с каква музика да вляза в темата newsm78...И се сетих за един детски смях, валс и  щастлив френски баща Grinning Ако някой прави сценарии за няколко епизода напред, аз съм доста по напреднала Joy Joy Joy Цоп...

Последна редакция: пн, 25 апр 2011, 17:39 от nadine1111

# 7
  • Мнения: 1 095
Здравейте момичета!
Ринка, благодаря за поредната красива тема, за съжаление сме на края на сериала...

Таня хареса ми това което си писала в края на предната тема. Определено твоето мнение се препокрива с моето... Е, не можем всички да имаме едно и също усещане за - романтика, за изразяване на чувства, за красота в отношенията, за дълбочина на  усещанията за любов...

Сещам се в предната серия, когато бяха в колата (преди да и подари цветята), Мурат я попита - все още ли му се сърди/все още ли не му е простила.
Ами в тази серия сценаристите дадоха отговор на въпросът му, а и той самия го разбра (тя изобщо дали му се е сърдила - не знам)

Защо се усмихваше Мурат, ами може би точно за това...
Още вечерта, когато бяха до прозореца и той я хвана за ръцете..., усети реакцията и - тя се притесни, отдръпна се (после ги дадоха и двамата... всеки по свой си начин прие сцената, но и двамата бяха усмихнати).

Тази серия наистина беше на Хасрет, нямаше момент в който да не помисли за него - и когато скъса листите и на следващия ден след закуската. Тази терапия по тревата я направи за него - нещо обяснява, когато била малка, била много агресивна (както Мурат с композицията) и баща и я карал да върви боса по пръстта, а Мурат и казва - разбрах какво искаш да ми намекнеш, че съм агресивен... Това момиче прави всичко възможно, той да се чувства добре... Обича го безумно и Мурат усеща това...

Хасрет така реагира на болестта му - много много притеснена... Това не убягва на Мурат (той и затова се усмихваше), усети цялата и любов..., не напразно и казва - остани до мен, това е достатъчно... Харесва му, когато тя отдава толкова грижи за него...

При всичките тези усилия, които положи в този епизод. При всички общи сцени - дори и на вечерята-изненада му напомни, че преди 1 година са били в Сапанджъ. (мъжка му работа, той май не се е сетил...), дали това момиче още му се сърди, дали това момиче му е простило, дали това момиче изобщо му е било сърдито...
В този епизод Хасрет беше "учителката", а Мурат "ученикът"... Харесаха ми размяната на местата... Няма големи, няма малки - нито в годините, нито в професиите - има любов има и човечност... Тя си пролича в тази серия...
Двамата се чувстваха прекрасно и в най-простичките нещица..., на закуска, на разходката - Мурат се събу без много да му мисли, (красивото цветенце на което Хасрет отдели толкова внимание - а Мурат забеляза това)..., вечерята-изненада... и стигнем до недотам болното момче и много притеснената болногледачка....

Какво е това, не е ли любов..., единият бдящ цяла нощ, а другия усещайки докосванията изговаряше името и...

Всички "изненади" в тази серия бяха по идея на Хасрет. Ами така усеща нещата Хасрет, тя в своя си живот е виждала такива простички нещица... ходенето боса по тревата, разхождането (не с яхта) с лодка и ооооо супер изненадата - вечерята.... (беше толкова щастлива, беше взела всичко в свои ръце)... Това бяха нейните изненади - обикновенички, като часовника с кукувичката, която купи за рожденния ден на Мурат - това е Хасрет - истинската и Мурат я обича точно такава...

П.П.
Дали, ако Хасрет не искаше да тръгне с него, нещо щеше да и попречи? Тя попита къде отиваме (в множествено число), тя го познава доста добре, директно му каза: Ти няма да се върнеш в къщи, а той и отговори - Няма!
Защо и купи неща без да я пита...., (купил е това, което е имало в хотела). Това е да имаш усещане за човека до себе си... нима мислите, че Хасрет би имала претенции какъв цвят ще е пижамата и... (ще напиша само - часовникът с кукувичката...)
 

Съжалявам, ако е прозвучало като литературен анализ, ама аз като казвам, "А", след това обичам да казвам и "Б" (когато казвам, защо ми харесва, гледам да се обоснова)

Ето и тези "простички" сцени между тях, но същевремнно много красиви,   заедно с много релаксираща музика...

Няма знечиние къде си, по-важното е с кого си...


Последна редакция: пн, 25 апр 2011, 17:49 от kali_georgieva

# 8
  • Мнения: 15
Рина, чудесна и актуална тема!   bouquet  bouquet  bouquet

И една красива влюбена жена, с толкова много любов организирала вечерята, нима трябва да я критикуваме за дребни пропуски или прекалено емоционални реакции, та те са част от влюбването. ( Аз съм доволна, предвидих повода за вечерята, едно от очакванията ми, малко звучеше като ерес, сега  очаквам  и другото - сцена като тази в 24 еп. на брега на морето със Селин и с фантастичната музика на Farid Farjad)  



Последна редакция: пн, 25 апр 2011, 17:58 от riminiii

# 9
  • Мнения: 0
Кали - страхотен коментар! Наистина евала, за това как си го написала!  Heart Eyes Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 30 142
Ринка, чудесна тема   bouquet

аз си казах мнението, че епизодът ми хареса. Не съм се вглеждала в детайлите, защото със сигурност има кусури, но по-добре така, отколкото цупене, сърдене и никакви общи сцени.

Моментът с поканата за танц беше прекрасен и с това "Ела" Мурат пое все пак кавалерската и мъжката роля в танца. Виждам, че и Тинчето го е усетила така.

В крайна сметка АЗ лично романтика исках и си я получих. Е, не е перфектна, но и в мъката имаше какво да се доизкусури, така че съм доволна, защото си получих порцията общи сцени  Heart Eyes

Да не говорим, че Мурат и в боледуването е привилигирован, защото прошепвайки името на любимата, му отговори точно тя, а Хасрет бълнувайки "Мурат" й отговори друг човек  Confused Мурат като се събуди ще види Хасрет, а тя се събуди с въпроса "някой да ме е търсил" и научи с тъга, че отново е звънял не този, който тя желае  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 095
Ринка, чудесна тема   bouquet

аз си казах мнението, че епизодът ми хареса. Не съм се вглеждала в детайлите, защото със сигурност има кусури, но по-добре така, отколкото цупене, сърдене и никакви общи сцени.

Моментът с поканата за танц беше прекрасен и с това "Ела" Мурат пое все пак кавалерската и мъжката роля в танца. Виждам, че и Тинчето го е усетила така.

В крайна сметка АЗ лично романтика исках и си я получих. Е, не е перфектна, но и в мъката имаше какво да се доизкусури, така че съм доволна, защото си получих порцията общи сцени  Heart Eyes

Да не говорим, че Мурат и в боледуването е привилигирован, защото прошепвайки името на любимата, му отговори точно тя, а Хасрет бълнувайки "Мурат" й отговори друг човек  Confused Мурат като се събуди ще види Хасрет, а тя се събуди с въпроса "някой да ме е търсил" и научи с тъга, че отново е звънял не този, който тя желае  Rolling Eyes
Да така е, някои неща дори не ми се иска да си ги спомням, но той филмът затова е Пленителката на сърца - Хасрет е пленителката, тя е феята, тя е магьосницата..., тя е прощаващата и по-показващата чувствата си, както и в последната серия....

# 12
  • София
  • Мнения: 30 142
Да не говорим, че Мурат и в боледуването е привилигирован, защото прошепвайки името на любимата, му отговори точно тя, а Хасрет бълнувайки "Мурат" й отговори друг човек  Confused Мурат като се събуди ще види Хасрет, а тя се събуди с въпроса "някой да ме е търсил" и научи с тъга, че отново е звънял не този, който тя желае  Rolling Eyes
Да така е, някои неща дори не ми се иска да си ги спомням, но той филмът затова е Пленителката на сърца - Хасрет е пленителката, тя е феята, тя е магьосницата..., тя е прощаващата и по-показващата чувствата си, както и в последната серия....

абсолютно точно  Peace В крайна сметка отново тя прави крачката към него, НО този път той няма право на нито една грешна стъпка и затова е МНОГО предпазлив. Сбърка ли, това е краят за него и надеждите му.

Тази серия все пак имам забележка към Джансел. Когато лежеше седнал в леглото имам усещането, че щеше да се разсмее всеки момент, а това някакси опорочи леко момента т.е. не можа да ме убеди дали Мурат се радва на грижите на Хасрет или Джансел се смее на ситуацията и не може да се въздържи. Появи ли се подобно съмнение у зрителя, значи актьорът не се е справил със сцената  Wink

# 13
  • Мнения: 2 116
Ринка, благодаря за поредната тема, която уютно ще подслони нашите толкова силни и страстни мисли и впечатления около сериала и не само...

Момичета, благодаря и на всички вас, с които преживяването ми на сериала и не само е като едно вълнуващо пътешествие...

Нося ви цвят на кестен, не само защото е много ароматен и полезен...а, защото вече сме в зодиакалният знак на Телец...а, някъде бях чела, че това е неговият цвят...



# 14
  • София
  • Мнения: 7 886
А понеже одеве на пръсти се брояхме скептичните към актьорската игра на Джансел в този епизод, сега се умножаваме.
Ма то няма срамно един път да не си те получи като сценката е самодейно театро  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт