Домакини 49/ Великденска

  • 44 241
  • 736
  •   2
Отговори
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Д О М А К И Н И





Архив: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,
11, 12, 13,14 15, 16,17,18, 19, 20, 21, 22,23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30,
31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48

Албумчето ни:

Потребител и парола на ЛС

# 1
  • София
  • Мнения: 11 706
Пу , първа съм.  Hug
Нищо не правя и съм вкъщи. Довършват ми фурната. Готова е .
Благодаря на Тити и Дами, но тези препарати ги имам. Дами, този онзи ден го купих, точно същия. Не е нищо особено, като всички други е. Долу покрай ваничката и в/у силикона се образуват едни маааалки черни петънца, на брой са 6 гадове,  това е вид мухъл, който ме изкарва извън нерви, и си троша пръстите и ....нищо. Ще напръскам със Саво, но ако не мина тези дни да ви видя,  означава че съм се затрила от изпаренията му.  Joy
Сега ще оправя и отивам в Икея да си накупя разни нещица и то най-вече едни кутии, а и каквото друго ми хареса, нали няма да купувам нова фурна, та трябва да оползотворя парите, да не вземат да хванат и те мухъл... Joy Joy

Ма-ко, нямам претенции за заглавието. Хубаво е. Съгласна съм с всичко. Благодаря  ти!   bouquet
Приятен!  Hug

# 2
# 3
  • Мнения: 2 169
Добро утро и от мен.
Ма ко, благодаря за новата тема  Hug
Марче, приятно ти пазаруване  Peace
Славе, как е Мурка?
Аз чистя из къщи, после имам излизане с Дея и така. Нищо особено. Хубав ден на всички, гуш от нас  Hug

# 4
  • Мнения: 843
Добро утро. От вчера съм с главоболие, омръзна ми вече. Седнах да развия една тема за изпита, но реших първо да ви нагледам. Свекървата е с малкия в другата стая да почета аз малко. Вчера си направихме пикник на язовира. Гого потича, ние подишахме чист въздух.
Ма ко, благодаря за новата тема. Нямам претенции за името.
Вио, стискам палци за Ванко. Имате още 6 месеца дано се подобри оченцето.
Марче, и аз чистя абсорбатора с разни обезмаслители. А душ кабина нямаме.
И приятно пазаруване.
Бонболина, драсни някои ред.
И другите губещи се също- Креми, Вале как сте?
Дамчо, спорна работна седмица ти желая.
Калинче, смях се с твоя малчо. А идеята за блузата е страхотна.
За всички   bouquet

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Марче, според мен е добре да подмените силикона. Спорите на мухъла няма да изчезнат напълно със Савото и пак ще се появи. Недей да го търкаш, защото така го разнасяш. Иначе, тук продават един препарат срещу мухъл, който е в 2 шишенца. Първо пръскаш от едното, на другият ден мажеш с четка от другото и твърдят, че поне 9 месеца мухъл няма да се появи. Не мирише, колкото Савото и при нас поне за сега, има ефект. Ако искаш мога да питам мъжът ми как се казва и да ти го напиша. Но, най важното е да не се стига до мухъл. Трябва да се проветрява банята добре след всяко къпане + да не се изключва парното там за да не става допълнителен конденз.

# 6
  • Мнения: 11 622
Мако благодаря за темата  Heart Eyes  bouquet

# 7
  • Мнения: X
Добро утро !

Ма ко благодаря за темата    bouquet Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 8 375
Привет от тръстиката!

МА-КО, благодарности за новата, Великденска тема. Да сме живи и здрави да я изпишем с ентусиазъм, да я изпълним с весели случки от ежедневието, а пък има ли проблеми, да помагаме коя с каквото може и да ги разрешаваме. Simple Smile

Подарявам ви любимите си маргарити и още веднаж благодаря на всички момичета, които така радушно ме приветстваха с  welcome

# 9
  • Мнения: 2 169
Мони, моля те кажи го препарата, че и ние имаме голям проблем с мухъла. Пръскаме, пръскаме, пръскаме, и полза - никаква  Crossing Arms

# 10
  • София
  • Мнения: 2 265
МА-КО, благодарности за новата, Великденска тема. Харесва ми названието!

# 11
  • Мнения: 3 841
Привет в новата тема! Вчера изпратих мм за Германия, сега се чухме, всичко е наред. Днес тук е почивен ден, не че нещо е по-различно за мен, нали така или иначе не работя, но е доста спокойно навън. Няма я делничната лудница. Чакам колеги на мм да се обадят за обяд, времето е прекрасно. Ако се провали обядът, ще изляза да се поразходя, повечето магазини работят днес.
Нямам рецепта за мухъла. Появяваше се периодично в банята в София. Пръскахме със Саво и два пъти сменихме силикона. Но имаше мухъл и в двете стаи на външните стени. Причината беше, че съседът отгоре се беше изолирал отвътре, а всички останали, включително и ние, имаме външна изолация. Първото лято като се прибрах, подготвих апартамента и направихме освежаващ ремонт. Тогава сложихме на тези две стени тънка вътрешна изолация. Вече две години мухъл не се е появил, а сега никой не живее там и не проветрява. Тогава много четох за мухала - за да изчезне, трябва да изчезне причината за него.  Peace

Ма ко -   bouquet за темата!

# 12
  • Мнения: 1 826
Видях днес новата тема ама нямах време за писане.Нека само хубави новини има в нея и се подготвяме подобаващо за празника!  bouquet
За мухъл станва и само с белина и вода да се пръска-поне не мирише толкова като Савото. #2gunfire
Иначе има препарат за мухъл-така се води и действа.
Аз днес много задачи и обикаляне имах,свърших ги ама и капнах и накрая се ядосах. #Cussing out
Стария личен на майка ми декември без никой да знае я записал пак при него и днес  личната ми казва,защото майка ми е при нея от 4 години вече-ами от касата имам бележка
че майка ти вече не е при мен и пише -отказва да плати прегледите. #2gunfire
До като се прибера в къщи и да почна да звъня по телефоните на касата ......Всичко ще се оправи,но пак тичането е за мен.
Купих си днес хлебопекарна и я пробвах-стана добре хляба ,мекичък и малко препекан,но това стана защото чак до стъклото се надигна и та остана суров,та се наложи още да пусна да се пече. Laughing
Та така ,облачно време и едно ми е скапано.Приятна вечер от мен!

# 13
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Вио, ще питам мъжът ми довечера и ще пиша. Но Смърфи е права, трябва да търсите причината за появата. Много е важно проветряването! Сутрин и вечер по 15мин. широко отворени прозорци и да не се държат помещенията без отопление. На нас ни казаха, че вътрешната изолация не помага дълготрайно, защото пак може да става конденз между стената и изолацията и да се появи мухъл, който да избие в един момент през изолацията... Ние сме напръскали с този препарат временно и чакаме хазяина да каже какво ще предприеме, защото мухъла е супер вреден, особено за нашто малкото, дето е с астма... Добре, че за момента се появи само в банята по фугите и в стаята за гости и след като мъжът ми напръска и намаза вече 3 месеца не се е появявал.

# 14
  • Мнения: 657
Благодаря на Мако за темата! За препарата и аз се нареждам на опашка. Проблемът с душ кабините обаче е по-различен - появява се по силикона и Савото май не го чисти. И моята е така във Варна и то не само няколко петънца както при Марчето, а редовно подсушавам и вентилатор имам - но мокро помещение му викат не случайно. Писе, честита придобивка! И аз искам, ама като си помисля колко обичам тесто, много ще се изкушавам, пък все съм на някакъв режим newsm78 Отивам да пека руло Стефани, че трябва да се яде.

Общи условия

Активация на акаунт