С какво ви дразнят свекървите- 64

  • 64 920
  • 763
  •   1
Отговори
# 1
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Тарталета  bouquet
Фифи, не се газирай. Не само в тая тема, във всички все някой нещо не разбрал, пък и всички четем едно и също, но го разбираме различно. И все пак всеки, макар и по свой си начин, се опитва да ти обясни, че не е добра идея да събираш жена си и майка си под един покрив. Има случаи, в които нещата се получават, но са рядкост и не е адекватно да рискуваш едни добри отношения без огромна нужда.  Peace
Аз съм в чуденка напоследък. Преди няколко дни свекървата ме срещна с детето. В такива случаи се дърпам на страна докато му се порадва. И тоя път така, а тя сякаш е получила амнезия и ми говори все едно нищо не е било  Shocked  Аз категорично не желая повече да присъства в живота ми тая твар, не искам да говоря с нея по никакъв повод. А мъжа ми заминава след няколко дни. Детето си я търси , лятото ще го взима, дори 1-2 пъти месечно за по няколко часа и нямам идея какво и как ще е  Tired

# 2
  • Мнения: X
Мерси Тарталета!  bouquet

Бърди, съгласна съм с теб. Това е предостатъчно.  Peace

Относно този потребител смятам, че това е достатъчно за да стане ясно, че не е 'нов' потребител и си наглася историята спрямо нагласите в темата...
Тук пак са се събрали писатели ,читатели липсват.
Ще живеем още няколко месеца с нашите .
Успокойте се . Wink
Скрит текст:
'Ще се изнесем до няколко месеца ,просто дишайте !  ...'

'..между другото никога не съм наричал майка си "мама" ,дори като бях на 5. Далечни са ми тези лиготии и бъди сигурна че още след няколко месеца ,няма и година ще съм в отделно жилище и ще плащам ипотека,а не наем.'

'Все пак няма да рискувам с повече от още 1 година .Още повече като се родят децата живот и здраве ,че съм чувал че жените като родят стават зверове... май бабите също'


'Може и тук да се роди първото ,не се знае ,скоро започваме да работим за бебе. На 29 съм .
 Това е временно положение. Ще се изнесем до година-две. Ако през този период майка ми ме шантажира с това че съм в нейния дом ,много жалко. Вие явно бихте го направили'


'Вместо да даваме пари за квартира и да наливаме на Сульо и Пульо в джоба,направих ремонт на жилището в което живеят родителите ми,тези пари ще се избият в 2-те години които ще живеем тук.'

 ...

Времето намалява с публикациите. hahaha


Последна редакция: ср, 25 май 2016, 22:32 от Анонимен

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз съм в чуденка напоследък. Преди няколко дни свекървата ме срещна с детето. В такива случаи се дърпам на страна докато му се порадва. И тоя път така, а тя сякаш е получила амнезия и ми говори все едно нищо не е било  Shocked  Аз категорично не желая повече да присъства в живота ми тая твар, не искам да говоря с нея по никакъв повод. А мъжа ми заминава след няколко дни. Детето си я търси , лятото ще го взима, дори 1-2 пъти месечно за по няколко часа и нямам идея какво и как ще е  Tired
Поддържаш дистанцирани и студено любезни отношения само и по повод на детето и толкова. След като детето я обича и я търси не е редно да му се пречи да контактува с нея.

F_F, дано наистина да са само няколко месеца......иначе съвсем скоро може и да разбереш какво се опитваме да ти обясним. Още древните хора са го казали - две домакини под един покрив е лоша идея  Laughing
Контесче, явно сме му повлияли и е решил да съкрати срока  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 5 198
А свекървата, така ще я наричам за по накратко, въпреки, че ми крайно неприятно. Та тя, като има семеен празник  , на някой от родните на мм. Било на рожден ден на дете, на етърва, на друга снаха, все за щастливи поводи, тя сяда на маса пълна с усмивки и винаги започва с едно и също. " днес заклаха една жена", "умря от рак", " много пазете еди кой си да не го Смаже кола" , " много съм уморена, изтощена"  .
И всички на масат в шок ,като това са софт версиите, които тя разказва.
Да не ме изядете с парцалите сега, споделям само.

# 5
  • Мнения: X
Ам златната ти жена къде е Grinning 
 Майка ти я учи да плете ли ?

# 6
  • Мнения: 2 850
А свекървата, така ще я наричам за по накратко, въпреки, че ми крайно неприятно. Та тя, като има семеен празник  , на някой от родните на мм. Било на рожден ден на дете, на етърва, на друга снаха, все за щастливи поводи, тя сяда на маса пълна с усмивки и винаги започва с едно и също. " днес заклаха една жена", "умря от рак", " много пазете еди кой си да не го Смаже кола" , " много съм уморена, изтощена"  .
И всички на масат в шок ,като това са софт версиите, които тя разказва.
Да не ме изядете с парцалите сега, споделям само.
Брр...черна станция. Не понасям такива хора.

# 7
  • Мнения: 662
В миналата тема мернах, че някой спомена "манталитет".
Вчера се чудих какво да гледам, въртят едни и същи филми по каналите, затова си избрах от видеотеката. Попаднах на "Boyhood" /"Юношество"/ https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%AE%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B5%D1% … B8%D0%BB%D0%BC%29. И няколко реплики ме накараха да се замисля, дали някога, тук, ще може да разсъждаваме така: "мамо, къде въобще ще спя, когато си идвам през летните ваканции, как така ще продаваш къщата ни и ще взимаш толкова малък апартамент?". "Мила моя, аз си взимам апартамент, ти си в колеж, брат ти също е приет-ще учите, ще работите, ще си купите сами, вие вече сте самостоятелни."

Или отношението на бащата, който от години не живее с майката, но активно участва в живота на децата си, особено на сина си, особено! "Ако смяташ, че аз, майка ти, сестра ти, приятелите ти, може да сме оправдание за твоите грешки или, че ние ще ти казваме какво да правиш, жестоко се лъжеш. Решенията са лично твои и отговорността е единствено твоя! Думите са към 18 годишен мъж, да, според тяхното отношение към него-мъж!

И бам, буквално минути след това, цъквам на нашенската сапунка "Откраднат живот" и получавам звучен шамар, чувайки следната реплика от майката към близо 30 годишния и муньо, с който живеят апартамент под апартамент, тя ходи да му носи ядене, ежеминутно контролира как върви кариерата, личния му живот, изпикал ли се е, изсрал ли се е: "Калине, това момиче не е за теб, виж какво се случи, ако мислиш, че решенията ви касаят само вас, жестоко се лъжеш, ние също сме потърпевши." Разбира се, не беше пропуснала да си изкаже мнението и пред възлюбената му, като подчерта, че тя не подкрепя събирането им.

Скрит текст:
След този филм, за пореден път, ми стана мъчно...За пореден път, се присетих какво са ми разказвали близки, които са създали семейство с чужденци, визирам западноевропейци.
Не съм от прехласващите се по американците, дори напротив.
Обаче, искрено им се възхищавам на чувството за независимост, което създават от най-ранна възраст в децата си. От това, че родителите там не се оправдават, нито се заробват с децата си. А живеят пълноценно /без да коментирам дали правилно или грешно, просто пълноценно/ и парите въобще не са единствен фактор. Мисленето, мисленето им е на светлинни години пред нашето. Желанието да създадеш успешен човек, задължително минава през това той да е независим, някъде между средното образование и колежа/работата, вече си му показал ясно, че не е вариант да останете в една къща, че ако иска кола-ще работи, ако иска повече лични-ще работи, ако иска да успее-ще работи, че каквото той иска, ще го постигне сам, защото другото не е вариант и няма да му донесе успех в живота, без значение какви са възможностите на родителите.
А тук-оправданията, че муньо не може да работи, докато учи, защото ще му е трудничко или, че какво лошо има и на 30 да си живее при тях, че ще му се удари едно финансово рамо, е, да, зависим си е, но какво лошо, какъв по-правилен коректив от мама и тати, а...И някой ден, той ще им се отплати, като ги гледа, нали...

# 8
  • София
  • Мнения: 5 198
Надявам се става въпрос и за жените, не само за мъжете, защото масово  жените гледат да са "на готово "  и да се уредят добре. Естествено и родители са на това мнение, че щерката е на върха на сладоледа и на нея всичко й се полага без капка труд. Не че строго осъждам тези жени, и изключвам фактора, че по някое време раждаме и малко или много изоставаме финансово от мъжете.
Което ми напомни, че преди малко приспивах малкия с "Малък Пенчо"

# 9
  • Мнения: 4 292
Е, чак пък върхът на сладоледа, не бих казала. Повечето случаи, които знам с две разнополови деца, родителите повече помагат на момчето, то нали момичето ще отиде някъде, при някоя маминка-свекърва. Случаи, в които има помощ казвам.
 Абсолютно ми е непонятно как се събират две, че и три поколения в панелки от по 60 квадрата, че и откарват така " временно" години!
 Magnificent, хубав пост за жалост е точно така! Моята свободолюбива душа страхотно страда от такива вмешателства и близости, които са в повече от нужното!

# 10
  • Мнения: 662
Да, Wind, и за жените. Но за мен, много по-проблемно и деформиращо психически е това покровителствено, обсебващо отношение спрямо момчетата. Най-малкото, защото разсъждавайки дори съвсем опростено, момчето е силната страна, той трябва да създаде свое семейство, да сложи основата на дома. Да има самочувствие, което се гради на постигнатото, а не на даденото от мама и тати.

Тук често се казва: "ами какво се сърдиш на свекървата, твоя е виновен, не може да тропне по масата на майка си." Да, но той е така възпитан, съвсем целенасочено не е научен на самостоятелност. Колко пъти е повдигана темата, че е задължително, за да се изгради характер-да се сблъска с трудности, да сгреши, после да постъпи правилно и т.н., да поживее от рано сам, да опита първо с приятели, после с гадже и почти всички скачат: "оууу, не, много са високи наемите, няма да се справи, ще се измъчи, ама защо, като може да живее при мен или в мой апартамент, тъкмо ще му помагам, ама как ще учи и работи и др., и др. ред оправдания.

# 11
  • Мнения: X
МАГНИФИСЪНТ, СТРАХОТЕН ПОСТ!

Много явно е описаното и целенасочено вървим в посока детето ни да е такъв човек. Понякога е трудно и си казваш, че би било хубаво да сме си типичното българско семейство и като деца да искаме, очакваме и да ни се дава, но познаваме себе си и знаем, че няма да можем да живеем така.


# 12
  • София
  • Мнения: 17 283
И аз не се прехласвам особено по американците (малко е сбъркана и тяхната - до колежа пада яко обгрижване и после изведнъж остават сами и се виждат в вдна свобода и изпиват света в началото) - но е факт, че няма нищо по-хубаво едно дете да е самостоятелно.
Ако синът ми остане да учи висше в София, смятам да му плащам наема първата година-две, просто за да е самостоятелен и да има амбиция да се бори и развива. Дано и след 3 години мисля така де  hahaha
Щерката е още малка, но за нея също.

# 13
  • Мнения: X
   Има една американска възпитателна теория, че колкото по-обгрижван е човек в детството , толкова по-стабилен и самостоятелен пораства.  За мен е прекалено да си смениш жилището с по-малко ,като отиде детето ти в колеж и да няма място за него. Моите деца не живеят с нас от 18 годишни, в други държави са. Може един път в годината да си дойдат, но за мен трябва да си имат стая, кът в нашия дом. И това няма връзка със самостоятелността. Нали родителите трябва освен крила, да дадат и корени.  
   Това със самостоятелността на западния човек доста се преекспонира. Както и прословутата хармония, в която живеят семействата след втория, третия , петия брак. Което се вижда на повърхността, често е съвсем различно от действителността. Възможностите за отделно живеене на порасналите деца там са по-големи. Но , когато имаш " късмет" да си отгледан от контролиращ родител, няма да те спаси отделното живеене. Под един покрив конфликтите са най-често битови. Но възможностите да тровиш живота на детето си са неограничени за обсебващите родители. И спасението от такива е много по-сложно.
  А за деленето на момчета, момичета, на кого се помага , си е до семейство. Край мен се помага и се подкрепят повече дъщерите. И съответно намесата в семейния им живот е по-голяма.

Последна редакция: чт, 26 май 2016, 10:31 от Анонимен

# 14
  • Мнения: 25 610
За мен е прекалено да си смениш жилището с по-малко ,като отиде детето ти в колеж и да няма място за него. Моите деца не живеят с нас от 18 годишни, в други държави са. Може един път в годината да си дойдат, но за мен трябва да си имат стая, кът в нашия дом. И това няма връзка със самостоятелността. Нали родителите трябва освен крила, да дадат и корени.  
  

Ако имаш техните данъци и разходи за поддържане на огромните им къщи, сигурно ще си ревизираш мнението.  Laughing
Силно се съмнявам, че го правят, само защото спират да се интересуват от децата си. Други са критериите там.
Да не би да е по-добър нашенският манталитет – да гладува самотна старица и да се чуди как да си плати отоплението на едната стая, която реално обитава, само защото останалата част от вече голямото за нея жилище е превърната в музей. Вместо да го продаде, да си купи нещо по-малко и с остатъка от парите да преживее достойно старините си. Е, да, ама какво ще остави на внуците, нали? Същите тези внуци, които пет пари не дават как оцелява баба им на тъмно, студено и с по една кофичка кисело мляко на ден.
Не говоря ангро, имам ги такива примери пред очите си. Едната баба даже рови в кофите за боклук да събира хартия и да си докара някое левче към мизерната пенсия. Ама какво толкова, по-важно е, че синът ѝ си има стая, когато се сети веднъж в годината да прескочи от съседен град да я види.

Последна редакция: чт, 26 май 2016, 09:35 от Как` Сийка

Общи условия

Активация на акаунт