132 ра италианска коледна тема.

  • 25 146
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710





Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 няма, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127,128, 129, 130,Част 131

# 1
  • Мнения: 8 526
Пу първа  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 545
Втора! И аз се връщам от един вид мол, нормален тукашен търговски център, там празнуваше РД едно дете от класа на Бобо, та по случая взехме с нас и свекитата и се помоткахме из магазините. Ртълпи нямаше, но с децата се изнервих. Това преди да ги оставим на рд-то. После по-спокойно обикаляхме. Купих си поларена блузка за 5 евро за из къщи от Декатлон и си набелязах доста неща от там, за от салдите обаче.

# 3
  • Мнения: 653
Calatea, аз по едно време реших да ставам веджитариан, много е шик в момента да си такъв (подготвих се и литератуно по въпроса), но издържах два дена някъде. Сега съм флекситариан: т.е. каквото има Wink

# 4
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Барбич,  и аз вискоза харесвам, приятна ми е за носене и не ми смърди  Sick
(имам ужасно обоняние откъм изкуствени примеси и оцветен памук, бидейки и от над средно изпотяващите се, затова и съм толкова заинтересувана от ефектите на менопаузата, чувала съм за прекомерно изпотяване).
въпросът е доколко цената отговаря на материала, за пример ще дам един пуловер на Мотиви (марка, която не смятам за марка  Mr. Green), ми има абсолютни подигравки : http://www.motivi.com/it/shoponline/prodotto/73I2M850W004DM09
това за мен, ако го платя 20 евро е предостатъчно  Crossing Arms

инак, аз харевам пуловери, по възможност, вълнени  Laughing
харевам и типично планински такива http://it.123rf.com/photo_8439491_maglione-collo-alto-femminile- … ata-on-white.html
проблемът е, че под тесните ми палтенца, ич не стават, а не харесвам piumini (нема угодия  Joy)
най-обичам типично пубертетско облекло: т-шърт и фелпа, с цип и без качулка, ако може, не за друго, ми че не знам какво да я правя с връхно облекло  Rolling Eyes

Джоя, искрено се радвам зна всички, които имат желание да се разкарват с дете насам-натам. аз съм човек на крайностите, за мен е изпитание на нервите и предпочитам просто нещо, което е по техните възможности и интереси-изобщо не вярвам, че на 4-годишно му е голям зор да кибичи в някакъв музей, или, да се разхожда безцелно по улиците. и на мен не ми е комфортно да мисля кога някой трябва да яде/пишка и тем подобни. въобще-егоистка съм и претендирам веднъж (дваж  Mr. Green) в годината да си гледам кефа както намирам за добре.

в Декатлон има невероятно топли неща на абсолютно поносими цени, аз съм им фен  Peace

по въпроса за вегетарианството : в къщи сме толкова рядко месоядни, че няма нужда да ни агитират  Laughing за мен, обаче, зеленчук и месо (или риба) са идеална комбинация-така бих я карала. паста-веднъж седмично, значи наопаки от предложението   Rolling Eyes Twisted Evil

още нещо щях да казвам, ама го забравих и имам за гладене  Rolling Eyes

# 5
  • Milano
  • Мнения: 3 658
М,да, добре 4е детето си има здравомислещ баща, който има същото мнение като вас за концертите.
Още пове4е, 4е то ще е на 3г, а не на 4 (да отида ли да се срамувам в ъгъла?-ами не мога Laughing).

Фей, ами и аз си мислех да отида да ги купя билетите в пунтовендита Тикетуан(за да си спестя 10 евро доставка :mrgreen), но като видях как първите свършиха за отрицателно време и реших да не рискувам (все пак Алкатраз е дискотека, не е голяма като Форум-а)

Засега хи4 не ми е проблем да я водя някъде (дъщерята), тъй като е още малка (все още на 2,5 г) ще си взема коли4ката и никъв проблем за разходки, ще си пишка в памперса, когато ни се прияде ще хапнем...не гледам 4асовници аз.

Не си и представях, 4е сте такива специалистки в текстилните материи. Хи4 не гледам от кво е направено, понякога само търся памук.

# 6
  • Мнения: 5 710
има различни видове вискоза, но и аз теоретично също нямам нищо против. Харесват ми смесени материи, като мисто сета, но така или иначе не държа 100% на естествени материи.
Вълнени пуловери и аз отдавна не - макс на връхна жилетка, отдолу нещо леко, но аз по принцип ходя по-леко облечена от 'нормалното'. Декатлон много харесваме и ние , мъжът ми от долно термо-бельо до блузи е май почти ходещ манекен на Декатлон зимата, той също рядко носи пуловери, откато откри разните му там полари, които са леки, меки и топлят много.
Етикети задължително гледам по-скоро заради поддръжката, но хвърлям око и на състава.

# 7
  • Мнения: 402
Фей,много ми харесва второто пуловерче - в този сайт има ли намаления след НГ ?
И тъй като пак се уредих на ски /през февруари/ ,как се виждам вече в него.. Wink Mr. Green

10 сент,ми ти си била голямо свежарче  Peace - много ти отива къса коса . Peace

 въпрос
 от къде мога да си закупя / дори онлайн/,една джаджа за лаптопа ,фактически крайника на ел.захранването ?

# 8
  • Мнения: 653
Феамке, за пътуванията: на кой като му харесва, нали? Ние не си ходим по нервите, 4удесно си изкарваме с малкия. Той е свикнал и оби4а да пътува. Жалко само, 4е не можем да си позволяваме по-4есто  Sad 
По въпроса за пуловер4ето на мотиви. Ужасно скъпо е ве4е вси4ко, като се има предвид какви боклуци ни предлагат. 4акам евентуално разпродажбите, но май си имам достатъ4но дрехи за сега.

Фио, мрън, мрън и накрая на ски  Wink Приятно изкарване Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 дек 2012, 10:57 от gioia.

# 9
  • Мнения: 402
Да обясня...
.Февруари - стаджоне басса
Вместо 7 дена - 5
Ските са организирани от у-щето на сина ми - т.е. ползваме намаление за группо.

И после момичета ,тези неща /с децата/ ,или ги изживяваш,или ги губиш завинаги ..... Hug Hug
Така че не ме интересува никаква криза ...

# 10
  • Мнения: 87
Фиò, права си за моментите с децата, позабавлявайте се, пък ма..ата й на кризата! Hug

В състава на дрехите и аз не се фиксирам прекалено, стига цената да ме устройва. Към чистите естествени материи нямам особени предпочитания, най-малкото, поради трудната поддръжка. Така че ако ми хареса и мога да си го позволя - купувам, не робувам на стереотипи.  Peace

Десита, супер е информацията за Декатлон, мисля че ще те изкопирам и ще се обзаведа с нещо поларено за зимата Wink Може би другия уикенд ще се разходим до там.
Феиам, такива планински пуловери и аз харесвам... с дебел чорап. Зиморничава съм и гледам все да ми е топличко.  Wink

Calatea, аз по едно време реших да ставам веджитариан, много е шик в момента да си такъв (подготвих се и литератуно по въпроса), но издържах два дена някъде. Сега съм флекситариан: т.е. каквото има Wink
Джоя, това много ми хареса, в действителност и аз го практикувам несъзнателно от доста време. Аз нямам намерение да ставам шик  Joy , просто ще се информирам по отношение на философията на веганството, прекарвайки някой час навън. Освен това, по корсото вече отвориха коледните павилиончета с разни сладости, торрони, ядки, курабийки, които не са хич веган, но пък са вкусни. Добре, че не съм луда по сладко и шоколад, изкушенията са на всяка крачка!

Аз пък не успях да видя Лени с къса коса. И с по-дълга даже. Crossing Arms

Реджина, Роби Уилямс ми харесва, пласирайте детето на баба и вървете и на него Peace

# 11
  • Мнения: 5 710
Аз сутринта ходих до едно чентро комерчале, за да си взема часовника от часовникаря и да ви кажа, по магазините е пълна тристецца. Хората ми се струва, че нищо не купуват, маат гащи , аз влязох в НМ за лип глосс, че от там си купувам + чорапи , после храна за куче и коте от Конад и туй то. Изобщо не забелязвам коледно оживление/настроение, нито хора с пазарски торби.
На Дамиано му се схвана кръста м/увременно и я втасахме за днес, дано го отпусне бързо.

# 12
  • Мнения: 653
Фио, никакви обяснения не си длъжна да ни даваш  Grinning Аз отдавна и на мрънкания не се връзвам.

Лени, народа обедня и 4ака салди  Peace 
А за яденето е още рано. Мини към 23, 24 да видиш какво зна4и пазаруване  Joy

# 13
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
и аз не видях снимките на Лени  Confused

ФФР, нищо не знам за този сайт, даже не бях забелязала, че е продажба он-лайн, просто търсех да покажа пуловер.

декатлонските неща са много практични и удобни, но не мога само с тях да ходя-и на работа, и ако излизам някъде сред хора, нещо по естетически издържано ми се иска  Rolling Eyes
Джоя е права-пробутват ни боклуци на супер високи цени. ей на и жилетката на Барбич-много е сладка, и съставът и е ок, обаче аз толкова пари за жилетка не мога да дам, при това, все пак Есприт не е някаква алта мода  #Crazy

моите впечатления за коледното пазаруване са като тези на Лени-други години детските играчки свършваха още в края на ноември, все ми се налагаше да слаломирам между магазините, за да намеря каквото е поръчано. сега гледам-хората обикалят, звънят си по телефоните-явно единият в един супер, другият-в друг и съгласуват къде и колко  Rolling Eyes
магазините за дрехи също ми се струват доволно празни, въобще-видима е кризата.
но за плюскане ще има, убедена съм  Twisted Evil

(в подкрепа на горното : http://www.repubblica.it/cronaca/2012/12/02/news/crescono_le_col … 9529/?ref=HREC1-6)

# 14
  • Мнения: 402
Тъй като съм се нагледала на обяви за бейбиситтер и т.н. ,мога да кажа че нещата са отвратителни- начи,ако търсят бейбиситтер,то трябвало и да помага в домакинството ...... Mr. Green Mr. Green
Да не говоря,че повечето искат и с мадрелингуа инглезе... Mr. Green
да не говоря за цифрата от 4 евро на час!!

Ако търсят чистачка,то в повечето случай е за живеене с някой 24 /24 часа...
да не говоря за случаите ,че трябвала да бъде 25годишна...

Падна им много гарда на италианките  Mr. Green - немога да забравя ,как една моя комшийка навремето много се учудваше защо не си търся работа като чистачка ,тъй като ..".чужденките ,вие все  това  правите..."  #Cussing out- дърт гаден бабек беше...

Аз дори съм спряла да си търся работа ,всичко ми се струва подигравка с хората #Cussing out

И по този случай- Джоя, не съм мрънкала...повярвай ми,положението ми хич не е розово!

п.с. Следобед се изнасям в Икеа...Отивам да си купя бисквитките им в металните кутии ,дето миришат на канела и дзендзеро.. Hug

Последна редакция: нд, 02 дек 2012, 14:21 от fio'

Общи условия

Активация на акаунт