Сладкарничка за книги - Тема 67

  • 37 817
  • 721
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874




Правила на играта:
Всеки участник в играта за размяна на подаръци-книги изготвя списък от желаните от него заглавия: 5-6 на брой, като стойността не надвишава 15-20лв. за книга.
След това се тегли жребий между записалите се за играта кой на кого ще подарява.
Подаряващият избира някое от заглавията, дадени от другия участник, и му изпраща книгата като подарък-изненада!

И уточненията:
1. Играта се разиграва три пъти в годината:

..::Игра за Деня на основателите на нашата азбука Св. св. Кирил и Методий и на славянската писменост, българската просвета и култура - 24 май::..
Тази игра стана тематична за нашето малко общество, прави се по очевидни причини - най-книжният ден в годината, какъв по-добър повод да зарадваш други любители на книгата като теб?

..::Коледна игра::..
От 15.11. започват да се качват списъци, на 30.11 се тегли жребият и до 25.12/31.12 да се получат подаръците.

..::Лятна игра::..
През юли, за да може да се включат момичетата от чужбина, които си идват в България за лятото.

При засилен интерес може да се изиграва и повече пъти, но поне през тримесечен период от време.
2. Хората, които искат да участват, а живеят в чужбина, трябва да дадат адрес за получаване в България.
3. Подаръкът включва книга + картичка. По лично желание на изпращащия може да се добави дребен сувенир и нещо шоколадово по избор.
4. Книгите в списъците да не надвишават цената от 20лв.

Условия относно включването на нови участници в темата и игрите:
1. Новият участник е добре да се представи - какви книги обича да чете, какви интереси и хобита има, за да го опознаят старите участници и да могат, при евентуален жребий, да го зарадват подобаващо.
2. За да се включи в игрите, новият участник трябва да е участвал поне 2 месеца в живота на темата, да е писал редовно (не всеки ден, но често), другите да са го опознали и да нямат нищо против да бъде включен в играта.

По идея на Neli M* - нашата прекрасна класна

Талисманче на темата:
Скрит текст:

# 1
  • Мнения: 508
Добро утро на всички!
Пу аз първа в новата темичка Stop
С пожелание да е все така пълна нашата сладкарничка: и с нови заглавия на книги, и с много положителни емоции, и с мили хора, и със слънчеви усмивки Hug

Тази сутрин почерпката от мен е....

... подложки за чаши Simple Smile За да си сложи всеки чаша с каквото иска. Кой с чай, кой с кафе, кой с капучино, кой с горещ шоколад, кой с леблебия... Изборът е ваш!
Хубав ден Heart Eyes

# 2
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Добро утро и от мен!
Трябваше да пратя нещо на брат ми, та рано рано включих компютъра. Сега започвам  да се оправям и да водя каката на училище

# 3
  • София
  • Мнения: 3 263
Лаленце, мерси за темичката, много е красива и нежна  bouquet
Айде и кафето  Heart Eyes

Алекс, приятно ходене до училището! С Анди ли ходиш или го оставяш на някого? Забравих да ти кажа защо ти избрах тези книги... Simple Smile А Мосю Жак мога да ти го пратя за прочит  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 462
Добро утро,
 
Лаленце, благодаря за темата.  Hug Hug Hug Hug
Напълно съм съгласна с теб, че Нели е прекрасен човек.   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
О, Маришка, как искам такава чаша за кафееее. И веднага сипвам едно за отскок.

Момичета, довечер съм на панаира (дано не ми мине котка път). Ще съм като дете в сладкарница. Ако някой иска нещо да се обади.  Peace


Хубав ден.  bouquet bouquet bouquet

# 5
  • Мнения: 1 750
Добро утро Simple Smile

Лаленце, благодаря за темата bouquet Оправяте ли се?
Девче, вчера не успях да пратя, че нямаха плик ooooh! И с всичката си наглост ми викат да съм била минала през магазина за малка кутийка #Crazy сякаш съм врачка и знам, че нямат пликове Crossing Arms
Алекс, днес ли е Денят Flutter Hug

# 6
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Лаленце,за темата  bouquet
Взимам си кафе със Снежко  Heart Eyes

Ани,споко  Hug
Не се ядосвай за дребни неща,когато можеш  Peace
Тази седмица ми се 'увижда' вече...що така  Tired
Хубав ден на всички!



# 7
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Пак добро утро!
Ани, утре, утре.... Макар че самото празнуване го изместихме в неделя заради ангажименти на каката, от утре ще си имаме едно едногодишно човече.  Heart Eyes
Мариши, благодаря за кафенцето. Анди си стои вкъщи, сега докато свекървата е тук и го оставям докато водя Кати насам-натам. Вземах си го с мен по принцип, но той е много неспокоен в колата /не знам на кой се е метнал/, а когато сме чакали Кати да приключи с тренировка/репетиция ми побеляваше косата - не спираше да мрънка, а с прибирането вкъщи гласът не му се чуваше. Затова накрая реших да и го оставям, той си пълзи, играе и не я затруднява изобщо. Като гледам свекървата май ще си остане тук цялата зима (та хем ми е криво че не сме си сами, хем ми е от помощ за Анди). Надявам се до пролетта да е проходил вече и да му е по-интересно....
За Мосю Жак бих го поискала с удоволствие, ама като знам колко бавно чета книгите на хартия (не ми остава време) и се отказвам. Много ще я задържа, а и не мога да си гарантирам че ще я опазя от едни палави дребни ръчички. Май ще си я купя по някое време, ако наистина е толкова хубава  колкото я хвалят. Ти чела ли си я?

Така, отивам да приспивам едно дребно прекалено ранобудно човече. Кой го би по главата, та да стане в 5 часа?

Пак ще ви наглеждам...

# 8
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Добро утро в новата чудна тема!  Hug

 Благодаря ти, Лаленце, че си я направила среднощно! Hug Много е нежна, а и забелязах, че отново съм ви класна  Laughing, защото в предишната тема титлата ми я нямаше.  Sunglasses Набиват ми се на очи какви ли не неща, не ща корони, ама някак си ми приляга да съм класна, вие ме назначихте за такава.  bowuu

 Лаленце, много хубави думи си написала в предишната тема, за което също ти благодаря!  Heart Eyes Не е нужно всеки да ме харесва и оценява, това става, или не става, зависи от отсрещния, от разбиранията му за добро и лошо. Хубаво е, когато имаме очи за добрите постъпки и дела, другото е просто преходно и се забравя. Дано и шапката, и ръкавичките да станат на малката Ели, ще се радвам да я покажеш с тях.  Heart Eyes
А на момичетата да кажа, че причина да познавам Лаленцето стана една лилава купичка от Милка, която тя ми прати като подарък през лятото, ей така, в една игра я е спечелила, а аз спечелих една и нямах за другото си дете. Тя прояви такава сърдечност към непознат човек, писа ми, прати ми я в прекрасна кутия-къщичка. И така, месеци наред аз не успях да се организирам и да й върна кутията, а й обещах. Коледа сметнах, че е подходящото време и затова я изненадах сега. По-точно, на нея почти нищо не пратих, освен сладости, но Елица трябваше да бъде зарадвана. Милка прави чудеса!
 
 Алекс, порасналото момченце да е здравичко, утре ще напиша повече.  Wink

 Пих кафе, доизпих и чая на сина, макар че беше изстинал.  Crazy Отивам на работа и отново ми е петъчно в четвъртък. Това го изиграх и миналата седмица. Дано пак не объркам програмата за първия час.  Laughing

 Алекса, не пишеш, ама само се включи да кажеш имаш ли нещо в пощенската кутия.  Praynig

 Мариетко, къде си?!  Rolling Eyes Имаш ли нещо в пощенската кутия?! Брей, че пощи ама.  Crossing Arms

 Спокоен ден, момичета, прегръщам ви много!  Hug Hug Hug

 

# 9
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема, Лале! Много е уютна! Heart Eyes

Нямам какво да кажа, не ми се и пише особено. Няма да ви изпускам обаче. Приятен ден на всички!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Здравейте ,идвам и аз с кафето  Hug

Изгубих се тези дни ,но нямах какво да пиша . Днес ММ си идва от командировка ,но милия е болен та нямам търпение да си го видя вече .

Лаленце,благодаря за новата тема  Hug

Хубав и усмихнат ден Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 198
Добро ви утро в новата прекрасна тема!!! Благодаря Лаленце, за уютното местенце, в което ни каниш! Красиво и нежно си я направила, приляга ти!  Hug Hug Hug

За мен денят започна малко нанагорно, уж трябваше да съм втора смяна, днес имаме връчване на награда в книжарницата и е много специален ден, в който всички шефове идват и ни гледат под лупа. Отделно Панаир има, там също си иска внимание. Е, днес на една колежка й е прилошало на път насам, няма кой да отключи и мен ме будят по телефона и веднага се мятам на такси и ида с ключ и да изкарам първа смяна. А си бях легнала блажено, очаквайки да се наспя, за пръв път от седмици  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Къде ти!  Mr. Green Laughing
Е, нищо, колежката поне е добре, да сме здрави е важно!  ooooh!

Пете, пожелавам ти да се прибереш с поне две торбички!  Crazy Crazy

Нелче, много хубава история разказа, за познанството ви с Лаленце. Аз нямам какво да кажа, освен че доброто привлича добро!  Hug Hug
И като казваш на другите да си гледат в пощенските кутии, ти също гледай!  Party

И някои други момичета е хубаво да се оглеждат и ослушват около пощенските кутии  Peace

Е, дано денят ви е хубав и спокоен. Отивам да работя!  Whistling

# 12
  • Мнения: 5 405
Хальоу в новата тема!  Hug
Много снимки ми се отварят в новия пост горе,та ще й видя прекрасностите в нас като се прибера. Колежката е отпуска и аз съм като слон в стъклен магазин, но не от мърдащите и всичко чупещи, а нищо неможещи да правят.  hahaha Не знам какво да правя.  Rolling Eyes Embarassed Laughing #Crazy
Бъбли, аз затова като лягам, си слагам телефона на без звук, да не ме притесняват така. Има си почивни дни, вие си имате графици. Да, случва се, но... кофти е, когато си си направил планове. Да вземат един човек повече на работа. Много ме е яд така. Сякаш не могат да си го позволят.  Naughty

# 13
  • Мнения: 10 874
Благодаря ви за милите думи, момичета! Hug Радвам се, че ви харесва темата! Heart Eyes

Нели, за мен „титлата“ ти е много важна, аз винаги я свързвам ника ти (а и с тази тема, откакто я следя, винаги си си била класна Heart Eyes) и затова си „позволих да я върна“. Hug
Относно купичката - за мен беше истинско удоволствие да зарадвам дъщеря ти и съм щастлива, че прие. Hug Но наистина не беше нужно да ми връщаш кутията, аз щом съм я пратила, значи си е за теб.
Снимки на Еличка ще има в най-скоро време, а дано се сетя и клипче да направя като ѝ дам подаръка, че да видиш колко ще се зарадва. Heart Eyes Толкова да обича мечета! И въобще „Маша и Мечокът“ ѝ е любимо детско.
А Милка ми е сред любимите марки, макар да казах и преди, че не мога да кажа, че обичам толкова много шоколад, но си хапвам от време на време (просто предпочитам соленото). Сега ще я свързвам с още един прекрасен спомен. Heart Eyes

Бъбли, успешен да е този натоварен ден! Hug

Ани, оправихме се, чак ме е страх да се „похваля“, че утре си прибираме детето. Дано да не ни възпрепятства нещо. Praynig

И на мен ми се иска да е петък, но не е. Laughing Усмихнат и успешен четвъртък на всички! Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 13 478
Благодаря за темата  bouquet

Относно поста на Бъбли, не казвам, че книжния бизнес цъфти, но някой да ми обяснява, че при всичките налични намаления/промоции/панаири и т.н. работят на загуба е абсолютна глупост...няма сфера/фирма/шеф, кпйто да прави нещо без печалба. Относно качеството доста книги на нормална цена без намаление имат толкова безумни грешки, че на племенника да му диктувам няма да ги допусне. На други пък изполваната хартия е като от рециклирана тоалетна хартия. Друго в последно време срещано безумие е пускане на поредица, без изглед или с директо не на последната книга. Много често книги по 5 лв са някакви залежали заглавия или книги по-зле и от ежедневник. Надявам се да няма обидени от мнението ми.

Днес почивам и ще се поразходя. Ще се видя и сприятелка, с която не съм се виждала от лятото.
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт