Баба Марта бързала на АВГУСТинчето мартеничка вързала!

  • 10 115
  • 296
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Заглавието е дело на yanakr


Ние сме 171 мами августинки
Имаме си 71 момиченца и 102 момченца

Кои сме ние????..........ЦЪК
                                    ...и....
                                                                 ЦЪК
За добавяне в списъците или нанасяне на корекции изпратете ЛС на Август07

НАШИТЕСНИМКИ
потреб.име:avgustki
парола:********

Когато слагате линк към снимка, първо излезте от профила си в снимка.бг, и тогава чрез опцията "търсене" дайте линк. В противен случай при другите потрбители се отваря началната страница на сайта.
Как да добавим картинка към профила, в подписа или в мнение

+ МОЛБА ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЛЕД 315-ЯТ ДЕН
+ телефони на НОИ за проверка на болничните /ако има кой да ви вдигне/
926 19 90
926 19 86
926 19 71
926 19 61
926 10 10

Справка за изплатени Парични Обезщетения и Помощи от ДОО чрез НОИ - актуално състояние

Полезни линкове:
Захранване
Естествено въвеждане на твърди храни (Педагогическо захранване)
Захранване
Захранване - 2
Алергии при бебето
Грижи и развитие
Полезно за уменията на бебето
Развитието на детето
Първите игри
Масажи и гимнастика - описание
Масажи и гимнастика - с картинки и примерна програма
Комуникативен бебшки масаж
ЕБХ (естествена бебешка хигиена)
ЕБХ - помощни средства
ЕБХ - Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне
ЕБХ (на немски)
Имунизации, лекарства и изследвания
НАРЕДБА № 15 за имунизациите
Сайт за проверка на лекарства (съвместимо ли е с кърменето)
Референтни граници на кръвта и урината
КХП и ЛП на разрешени за употреба лекарства
Лекарствени средства
Други
Полезни връзки
Полезни връзки 2
Именник
детски песнички, стихове, филмчета, игри....
Детски центрове-София
ЧАСТНИ ДЕТСКИ КУХНИ(Сф)
Ози
Хер бебе
Джуниър меню
Кухнята на мама Люси

ЧАСТНИ ДЕТСКИ КУХНИ(Вн)
VIP бебе
Лакомник


Детски магазини(с линкове по градове)


Детски on-line магазини:
www.shop.danet.bg   www.pakostnik.com   www.family-bg.com   www.simonovi-bgshop.com   www.smenzamen.com   www.igra4kite.com   www.stefi.biz   www.marseltoys.com   www.bgbazar.com   www.marti-online.com   www.zadeteto.com   velanas.com   www.vip-baby.com   shop.dechica.com   nanibg.com  Comsed    www.crazykidsbg.com   bulstore.com   baby-market   www.mobilis.bg   bazarbg.com   megashop.bg   www.zabebeto.com   www.papagal.net   www.vegatoys.com   mal4o.com   www.best.bg   monitrade.911.bg   Дечко

Предложения за заглавия:
Най-прекрасното е то, АВГУСТинчето добро! - DiVeNa
АВГУСТинче, палавниче малко, всяко от тях ще стане християнче! - PIVANOVA
Смях се чува отдалеко, АВГУСТинче идва с букет в ръцете! -
Августински смях се чува отдалеко, ето Първата годинка празнуваме с детето!- PIVANOVA и лято
Стана вече на годинка АВГУСТовската дружинка! - DiVeNa
Раз, два, три - АВГУСТинче ти ритъма хвани! - DiVeNa
С парти шапки и балони, АВГУСТинче прави весели купони! - фетица
Мама прави торта, тате пазарува, иде празника голям - АВГУСТ, ставам с 1 годинка по-голям - Оранжево небето
Бели ще правим и през АВГУСТ, то се знае. Шкафове отваряме и дърпаме опашките на котките ни даже! - Оранжево небето
Успокой се мамо вече, станах аз човече /АВГУСТ/ - vezni4kadobri4ka
Слънце грее у дома, АВГУСТчето стана на една - vezni4kadobri4ka
Става мрачно и студено, а на мен играе ми се вьн, аз през АВГУСТ сьм роден и обичам да сьм с тен - Оранжево небето
(Иде есен/зима, а на мен играе ми се вьн, аз през АВГУСТ сьм роден и обичам да сьм с тен)
Иде есен и децата на училище отиват, аз сьм още малко АВГУСТинче и ще мьрзелувам - Оранжево небето
Миналият АВГУСТ мама ме роди, таз година няма тя да се поти - Оранжево небето
АВГУСТинчето приказва вече и на Дядо Коледа подаръче заръча-"Мече"  - adriana d
Чака бялото кокиче АВГУСТинче да закичи - yanakr
За празника на мама АВГУСТинчето ще подари прегръдка най-голяма - yanakr

Ако имате нови предложения за заглавия, ще се радваме да ги споделите на ЛС на Август07!
 

Предишните ни теми:
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 07:44 от Август07

# 1
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Пу, първа  Grinning

Пак стана рано тава мойто шило. А снощи заспа в полунощ. Две не виждам, но пийнах едно силно кафенце и дойдох на себе си.

Вчера я водих на басейна, тренирахме скачане от ръба вътре във водата при мама. Голям смях, голям кеф беше. Много се измори. След това, се отдбих в магазина, там кошчетата за покупки се теглят и са на колелца, да не се мъчи човек да ги носи. Йована много обича да го тегли, а аз да слагам. Нооо, явно беше изморена и се размрънка, а аз нямаше как да я нося, та я плюснах в кошчето като па рче месо  Laughing. Едвам се побра, ама седна. Та, напазарувах си аз, хора, лудница, паркирам се на касата да си чакам реда и там в тишината се чува "хррррр, пррр, хррр, прр". обръщам сер, мойта мома, спи, та чак хърка почти като баща си. Човека зад мен умря от смях. Спа на  обяд три часа  ooooh!

Слънчо, ами провал беше, защото изобщо не стана така както я бях замислила, нещо, тогава и вътре не се получи. Бях прекалила с желатина и стана много гумена. Ама добре че мъжо е доброто прасенце, та я умете. Втората, за Св. Валентин пак не ми стана декорацията. Сложих в сметаната някакви бои, тя взе, че се пресече, а нерви нямах да ходя да купувам нова, та с малкото остатък някак си я нашшрицовах, ама много грозна стана. Вътре, обаче много се хареса на мъжо и на малката. За мен беше суха, аз обичам много сочни да сса тортите  Simple Smile

Новата работа, пак в в хотел. Нищо особенно- рецепционистка. Ноо, старото беше практика, не истонска работа. Тукашното бюро по труда ми предложи да ми помогне с практика, като те ми плащаха, не хотела. Заплащенето, обаче беше двойно по- малко от средната работна заплата тук, въпреки това беше по- добре от нищо. След като видях, че в стаия хотел,  просто нямат нужда от още хора и е се знае за в бъдеще с тази криза, дали ще назначават. Затова си намерих работа- истинска, целодневна. Само втората смяна ме притеснява, че свършвам в 23:00, а мъжо тръгва на работа в 19:00. Ноо говорихме с една приятелка и тя се съгласи да гледа Йована в дните, кога мъжо трябва да тръгне по- рано. Тук, да имаш постоянна целодневна работа и голяма работа, много възможности ти дава. Например сега можем да вземем тата желания кредит и да си купшим я апартамент, я къща  Grinning

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 10:56 от bob4enka

# 2
  • София
  • Мнения: 5 721
Добро утро!
Мерси за кафенце Ния! Hug Heart Eyes
Благодаря,че използвате мое заглавийце! Party
Тук така вали и е студ! :roll:714
Ние купонясвахме до 03 и сега ми се спи... Crazy

Морска,браво на Теди! Party Hug

Приятен и топъл ден на всички! Hug

Ади,тортата изглежда прекрасно сигурна съм,че е и много вкусна и е време като си дойдете в София да почерпиш с някое парченце нали сме си наблизо! WinkСамо снимки ми показваш! Crossing Arms

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Добър ви ден!

Около нас няма кой знае какво ново. Емма ходи две седмици на ясла, сега е с конюктивит. На всичкото отгоре сестрите в яслата ми обърнаха внимание, че криви едното оче. Прави са. Ще се ходи на очен и каквото сабя покаже.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 721
Гита,дано няма нищо сериозно! Praynig Hug
Понякога и на мен ми се струва,че Райън криви с едното оче ама де да знам.... Rolling Eyes на 12 март сме на консултация и Пентаксим и ще искам направление за очен! Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 554
Добро утро Grinning

сега да ви кажа за моя Тедко Laughing за гърнето и акото става въпрос Laughingтой си казва 'ако' ,но когато вече е свършил работата,и ме вика и казва и показва ,че е наакан,казвам,обяснявам,че на гърнето се ака и пиша ,обаче то от едното място влязло, от другото излязло Laughingвчера с пишаното в гърнето си беше чиста случайност Grinning забелязвам,че го приема от веселата страна на нещата,иска,сам сяда на гърнето,но не ака там Rolling Eyes знам,че всяко дете ще се научи да прави това прословуто,пишо и ако,но някак си ми се искаше от сега да почна да го подготвям и до лятото поне акото на вършим там.офф ай де много дълго стана Outta Joint акана работа Joy

Ния Hug
Димяни Hug

Адиии,с тази торта няма да се разберем,озъртам се за сладко в къщи Laughing

# 6
  • Мнения: 222
Добро утро!

Ния-стискаме палци скоро да се похвалиш с чудесна новина! Мерси за кафето!
Френско Тони-много неприятно с тези очила!
Гита-вие бързо да лекувате конюктивита и дано няма нищо сериозно с оченцето на Еммата!
Морска-дано постижението е трайно, че , такива са хитреци тези малки калпазончовци!

Ние стягаме багажи и ще пътуваме! Дано Господ е с нас, че времето е много, много лошо!
До скоро! Като се приберем, тези дни ще пиша отново!

Изпращаме ви много прегръдки!  Hug Hug


# 7
  • София
  • Мнения: 5 721
Морска,ние имахме цели 3 успешни опита с гърнето  Mr. Greenсам поиска и свърши и двете работи обаче от тогава като му кажа : Маме,ака ли ти се? и той казва :да,ако Crazyсвалям гърнето събличаме се и до там.... започва се ставане,сядане,стъпва в него,нахлупва си го на главата и ей.... такива куп неща! Mr. Green

Пиванова,лек път! Praynig Hug
Чакаме те да се включиш!

# 8
  • Мнения: 79
Ния, мила, знаеш си - за добро е!Нищо, че често го оценяваме така едва след като мине достатъчно време и обърнем погледа си назад...
Помисли си само какво чудно лято идва...Има да тичаш след мъника и да беснеете заедно на воля... Hug

За зъбките и думите - при нас са 12:7 в полза на захапката... hahaha
Имаме си резци и предкътници, та чакаме кучешките...Не сме много приказливи - "мама", "тата", "кака", "баба", "чао", "не" /което звучи като "на"/, "да" и...май това е... Flushed

Ние преди малко се излюпихме...  smile3524
Събота вечер сме без деца и не мога да се нарадвам на тишината и чистотата у дома...Пия кафе седнала, пиша на компютъра без на раменете ми да се катери някой и от вчера на обяд не съм крещяла по никого...Че даже и мъжа ми забелязвам...Красота!!! smile3502

# 9
# 10
  • Мнения: 361
Хайде и аз да се запиша-найста подред Joy

Тони,няма проблем за тортата.За Р.Д-то вместо подарък,може да ти спретна една Party

Гита,дано не е нещо сериозно с очето на ЕММА-та Praynig

Ох,и ние трябва да ходим на очен,профилактично де,както и на ортопед.Трябваше да я заведа когато проходи,ама хич не ми се мъкне по болници в това гадно,болно време ooooh!
Като знам,че като се тръгне по доктори и все ще ти намерят нещо болно и ми става зле Tired

Ивон гърнето изобщо не го зачита.Ползва го за шапка hahahaОбаче от дъжд на вятър пишка на тоалетната чиния,та сега преди да си тръгнем за Сф,ще минем с баща и през Гръцкото Джъмбо,да и взема детска дъска за тоалетна чиния и като започне да се позатопля,ще започваме по-серизоно да се учим.
Иначе и тя казва че има аки или пики,когато вече е факта в памперса Blush

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте в новата тема.
И при нас вали сняг и един студ.
Пиванова лек път,че наистина е ужас времето.
Гита,дано всичко е наред с очичките.
Ния радвам се,че си добре.
Лулумба вчера в един магазин много ми ги хвалиха Пуфис.Толкова били меки,толкова били хубави,само дето никъде не се намирали.Явно ще си караме с Памперс,щом казваш,че пропускат.
От вчера и Стилиян вече е болен.Уж си беше добре целия ден ,но вечерта започна много да кашля.Заспа си и към 11 часа се събуди с рев и не можеше да си поеме въздух.Закарахме го в спешното да го прегледат и там му сложиха една маска,за да може да диша по-добре.Като започнаха борбите,ние с мъжо го държахме,а Стилиян постоянно я махаше и риташе.Лекарката каза,че има ларингит.Предписа ни два сиропа и едни капки и се прибрахме.Сега е добре,но с ужасна кашлица.
Аз пък нямам глас,едвам се чувам като говоря.Сутринта пратих мъжо да ми купи антибиотик.До сега го отлагах,но явно няма да се оправя без него.
Направо ужас е тоя вирус.За отрицателно време се разболяхме аз,мъжо и баща ми,а сега и малкия.Само майка е здрава,но има имунитет от детската градина,където е постоянно в контакт с болни деца.
Пазете се,пазете и малките.
Това за сега от нас.Приятен ден на всички.

# 12
  • Видин
  • Мнения: 685
Оп и аз в новата тема Hug
Морска, ние си акаме на гърнето от почти година вече, от както започнаха проблемите със запека, но той започва да мрънка и да пристъпва от крак на крак и аз по това познавам че му се ака.
Гита, дано да не е сериозно, но наистина е хубаво да го види лекар. Да пишеш какво е станало Peace
Димяни, и на мен ми се случва много често да седя до 2-3ч, затова почти всеки ден си лягам с Марти на обяд. Мале като започна работа края на годината, или началото на другата, направо не знам как ще свикна да ставам в 7ч или по-скоро как ще свикна да лягам по-рано ooooh!
Пиванова, лек път и да пишеш като се приберете Hug
Кърли, как е Гери, махнахте ли гипса? А малката принцеца? При баба и дядо ли са?
Ние нали бяхме оставили Марти при моите родители и вчера баща ми пита кога пак ще им го оставиме. Те двамата много добре се разбират, по мъжки Mr. Green А аз казах че ако искат още утре им го давам Whistling Ама аз  си знам че няма да е толкова скоро Rolling Eyes
Айде че кафето ми тръгна да ме търси ooooh!

# 13
  • Мнения: 79
Кърли, как е Гери, махнахте ли гипса? А малката принцеца? При баба и дядо ли са?

Аха, след час ще си ги прибираме...Малката толкова се е побъркала у дома, че само като й покажа якето и става една настървена с едно шумно и учестено дишане...смях... Mr. Green
На 4.03. трябва да махаме гипса...В училище госпожата подходи невероятно към ситуацията и целият клас е инструктиран да й бъде кой от каквато помощ може...Едно момче й вади учебниците от раницата, друго й ги прибира...Абе, глезана... Rolling EyesПише с лява ръка, милата, за да участва в часовете...От диктовките нищо не й се разбира, но аз приветствам усилието и упоритостта...Силно детенце е тя, нищо, че смята себе си за крехка и слаба... Flushed

И при нас пада голямо спане. Лягаме рано - към 22h. и спим до 10, а на обяд пак спя с нея от 15-17h. Мъка ми е как ще свикна есента, когато ще трябва да се върна на работа...Ще опитам да ползвам всичките си отпуски /май от 2006 насам са натрупани/, което ще рече поне до Нова година у дома...После бабите и дядовците трябва да я избутат, докато стане време за градина или да наемаме жена... Thinking

# 14
  • Мнения: 243
Привет  Hug
ПИванова дано да се приберете благополучно  Praynig Както обича да казва баща ми като тръгва на път "Бог напред и ние подире му"  Peace Чакаме да се вкючиш  Hug
Гита надявам се след прегледа при очен да се окаже нещо много дребно и безобидно.Стрискам палци  Praynig Peace
Гърне ли, какво е това чудо  newsm78 Blush Лятото Яни беше започнал да го "уважава" - акаше там, понякога и да пишне, но като дойде свеки и заминахме за Добрич и аз се възползвах, че има някой около мен да се занимава с Яни и  му ударих 'лабавото дет се вика  Blush ама пък свеки голям страх от Яни - незнаела дали ще може да го нахрани, дали ще може да го сложи на гърнето.... и така изпуснахме момента  Embarassed Сега използва гърнето само да го пълни с вода и да го разхожда наляво надясно  Rolling Eyes  аз живея с надеждата като се стопли да пожънем някакви успехи с тази кауза  Praynig

Кърли мъжете от рано трябва да се учат да помагат на Гери Flutter

Уффф, тука пак сняг валиииииии  Tired ПиснА ми вече  Sick

Общи условия

Активация на акаунт