ОКТОМВРИЙЧЕ весело се смее, от смях залива се и пее!

  • 9 708
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Благодарим на adina за заглавието



ИМАМЕ СИ
59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               

ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА





ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

Здраве
Специалисти - бебе
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Изисквания към личния ви лекар
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!
Норми на детето - ръст и килограми
Въпросът за нормите
Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Здраве и имунизации
Имунизационен календар
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Референтни стойности на кръвна картина
НАЙ-ЧЕСТИТЕ БОЛЕСТИ И ПАТОЛОГИЧНИ ПРОЯВИ ПРЕЗ ПЪРВАТА ГОДИНА



НОИ, обезщетения, помощи


ЗА БЕБЕТАТА:





ЗАХРАНВАНЕ:



План за хранене на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите
Първите храни на бебето
Захранване на бебето с твърди храни
за глутена
За захранването със сокчета
Препоръки за захранването (канадски педиатър)
Съхраняване на плодове и зеленчуци и рецепти
Зърнени храни
Храни за ядене с пръсти I
Храни за ядене с пръсти II
Храни за ядене с пръсти III
За наддаването
За наддаването I
За наддаването II
За наддаването III
Още една схема на захранване
И още едно захранване
Рецепти за домашни пюрета и каши
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА











ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):




За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата



Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30,
31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59,
60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 84,85,86,87, 88, 89,
90, 91, 92, 93, 94


ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

  • Мартенички бели и червени за ОКТОМВРИЙЧЕТАТА весели, засмени! - от Elichka mama
  • Баба Марта бързала, на ОКТОМВРИЙЧЕТАТА мартенички вързала! - от Elichka mama
  • Малко ОКТОМВРИЙЧЕ се обръща, върху дивана връща! - от adina
  • ОКТОМВРИЙЧЕ весело се смее, пюренце хапва и пълнее/расте! - от adina
  • За мама ... радостта е най-голяма, първо ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
  • Няма радост по-голяма, ОКТОМВРИЙЧЕ каза 'Мама'! - от Elichka mama
  • Ту наляво, ту надясто, с проходилката ОКТОМВРИЙЧЕТО лети кат' бясно! - от Elichka mama

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 23:12 от nevidimata

# 1
  • Мнения: 42
Tinti_16, като каза "Хелоу!!! ", снощи Ева проговори ин инглиш и каза няколко пъти "халю" Joy, много се смях! Днес обаче мълчи кат пукал. hahaha
Абе много странна нощ изкарах. Толкова много не съм сънувала отдавна. Параходчик, ти си виновна! Joy Сънувам аз, че с тебе сме на планетата "Израел"/що пък израел???/ и играем карти на един плаж и ти изведнъж отиде да се състезаваш с един наемен убиец, с кола под водата. И ти викам "недей, ще те прецака копелето", ама ти не слушаш. Ко стана незнам. Само дето баща ми загуби 240лв. на покер. Пу, много ме беше яд! Crazy
Много полезен пост, а? Mr. Green

Мерсаж за новата темичка!  bouquet

Аве що не казвате, че съм писала неграмотно! Да са излагамИ тука пред хората!

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 21:53 от shikimiki

# 2
  • Мнения: 16
nevidimata мерси за новата темичка.  bouquet
Аз се чудя дали да излезем на разходка. Топличко е в Добрич, ама много мрачно едно таково!

# 3
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Записче

За водата за варене на зеленчуците:Може да пробвате да филтрирате водата с кана и тогава да ги варите ,така може да се ползва водата. Peace

# 4
  • Мнения: 253
shiki, ние пък преди около 2 седмици казахме "Oоо boy" и даже след няколко дни го повтори почти същото, но само толкоз де  smile3521 Звучеше си точно така, да им се чудиш на децата какво им минава през главчките.  newsm78

# 5
  • Мнения: 177
Цоп на първа страница и благадаря на adina за заглавието и на nevidimata за темата  smile3525

# 6
  • Мнения: 253
Неди, тя моята мома като сме на парти й е много гот, щото нон стоп ми виси на ръцете  Laughing

Аз да се похваля, чакам всеки момент да ми се обади една приятелка да каже, че се е родило момиченцето й. Сина й сега е на 1год и 1месец и вече ще си имаме още едно другарче в игрите  newsm51

# 7
  • на Земята
  • Мнения: 174
Шивани,Девин с розов етикет става ли за преваряване?Аз я варя в ел.кана и става много бързо и удобно.

# 8
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Шивани,Девин с розов етикет става ли за преваряване?Аз я варя в ел.кана и става много бързо и удобно.
Не съм Шивани,но съм чувала че минералната вода не става за преваряване.. newsm78

А за англоговоренето,Маги само вика:О,йеее!! Crazy

# 9
  • Мнения: 275
Здравейте и добре заварили! Липсвах доста време и се бях подготвила за дълъг пост, но получих неприятна новина и поста пропадна.

Една от близките ми приятелки е загубила 7 годишната си дъщеричка в невероятно нелеп инцидент. Тежко ми е... Гледала съм детето като бебе, след това сме играли заедно - израсна ми пред очите. В такива моменти много безнадеждно се чувствам. И всякакви проблеми със захранвания, отказа на дъщеря ми от дневен сън и моментите на нервност ми се струват дребнавости... Банално е, но за пореден път ми се затвърждава, че нищо не е ПОВЕЧЕ от детето ти и близките ти хора.

Отивам да си гушна съкровището и да благодаря за всичко, което имам.

Простете, че след дълго отсъствие влизам направо с бутонките в райграса, но ми е тъжно...

пъ.съ. Благодарности за темата на невидимата и за заглавието на адинка

# 10
  • София
  • Мнения: 278
 smile3523 и айде на разходка!
Има групи за Борисовата и Заимов.
Ще се чуем с желаещите по скайп и по телефона.  Hug

# 11
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Здравейте и добре заварили! Липсвах доста време и се бях подготвила за дълъг пост, но получих неприятна новина и поста пропадна.

Една от близките ми приятелки е загубила 7 годишната си дъщеричка в невероятно нелеп инцидент. Тежко ми е... Гледала съм детето като бебе, след това сме играли заедно - израсна ми пред очите. В такива моменти много безнадеждно се чувствам. И всякакви проблеми със захранвания, отказа на дъщеря ми от дневен сън и моментите на нервност ми се струват дребнавости... Банално е, но за пореден път ми се затвърждава, че нищо не е ПОВЕЧЕ от детето ти и близките ти хора.

Отивам да си гушна съкровището и да благодаря за всичко, което имам.

Простете, че след дълго отсъствие влизам направо с бутонките в райграса, но ми е тъжно...

пъ.съ. Благодарности за темата на невидимата и за заглавието на адинка


Божичко, Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose ....няма по-голямо нещастие и мъка..ужасно е..

# 12
  • Мнения: 253
Боже Крис, очите ми с е напълниха със сълзи. Нямам думи .... Hug

А за преваряването на водата, още от първия месец на Йо и давам непреварена вода, в началото просто за да замажа очите на мъжа ми, че големи скандали бяха, сега повечко, но не я преварявам ако не е от чешмата, давам й торн спринг. Дори не я затоплям особено, само малко на чешмата под горешта струя вода, ако е прекалено студена. Така и когато й правя АМ

# 13
  • на Земята
  • Мнения: 174
Шивани,Девин с розов етикет става ли за преваряване?Аз я варя в ел.кана и става много бързо и удобно.
Не съм Шивани,но съм чувала че минералната вода не става за преваряване.. newsm78

А за англоговоренето,Маги само вика:О,йеее!! Crazy

Гале,тя е изворна,не е минерална. Peace
Кога ще си идвате?Ние към средата на месеца плануваме да сме в Шумен вече.Нямам търпение за разходки Flutter

# 14
  • София
  • Мнения: 278
Редактирам - срещата в Борисовата се отлага, че май ще завали Sad
За Заимов - незнам Sad

Общи условия

Активация на акаунт