Италия, 138

  • 27 838
  • 737
  •   2
Отговори
  • Мнения: 5 710




Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 няма, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137

# 1
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
пльок!  Laughing

добре, че е отговорният водолей, значи, да свърши "тежката" работа  Joy
аз от работа нито време имам, нито смея да се включвам, освен с бърз прочит в обедната  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 765
абе ей мързели. една тема...
днес изчистих цялата къща, добре, че идват гости отвреме-навреме, че да се наканя да чистя. не е невъзможно все още  Laughing.

оф, ми то от мен... запис Simple Smile

# 3
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

днес изчистих цялата къща, добре, че идват гости отвреме-навреме, че да се наканя да чистя. не е невъзможно все още  Laughing.

оф, ми то от мен... запис Simple Smile

е, ти пък, гости да искаш  Laughing
ти кажи като имаш нужда от стимул/причина, пък все някой ще се жертва  Joy

дами, дайте бърза, елементарна и успешна рецепта за палачинки (никога не съм правила  Embarassed),

# 4
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мерси за новата тема!

Лени....шапо bowuu

Палачинки някой каза

значи 2 големи или 3 по - малки яйца се разбиват, прибавя се една чаша прясно мляко, една чаша газирана вода или нормална, шипка сол, 1 супена лъжица олио и брашно до каша да кажем като гъста боза, като вземеш с лъжица отгоре мазно да се стича, да не е рядко.
После в сгорещен тиган с малко масло или олио си печеш палачинките.
Аз ги правя с газирана вода, защото стават по хрупкави Peace

Тралала, браво на теб, аз пък днес изгладих натрупани от месец дрехи, кой знае колко ток изхабих,
Да се похваля, днес от групата от аеробика ми казаха че съм dimagrita tantissimo видимо, много приятно ми стана. та чак поднових абонамента за още една година Joy Joy

Калатея къде се загуби?

Последна редакция: пт, 17 май 2013, 15:14 от Lindita

# 5
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Линдита, ще те пробвам в събота  Hug
 
а за Калатея вече се притеснявам  Confused

# 6
  • Мнения: 765
Фей, алтернативана рецепта, хохо  Laughing: разбиваш яйца (1 яйце = 2-3 палачинки, т.е. ок. 1 порция), с малко сол и щипка захар, добавяш брашно, докато стане гъсто (произволно гъсто, по-скоро вилицата да се затруднява да разбърква повече), след това разреждаш постепенно с мляко до гъстота на тесто за палачинки (боза, както е казала и Линдита).

За гостите - организирайте си схема, но ако може поне веднъж на две седмици да наминава някой  Laughing.
В този ред на мисли, и насериозно - Фио, ако те интересува работа в Германия, имам едни близки приятели (немкиня и англичанин), които постоянно търсят хора, надомна медицинска грижа за стари хора. Не знам дали те интересува.

Калатея и аз я мислех, какво ли стана с нея  Rolling Eyes.

# 7
  • Мнения: 6 301
Линдита, браво!
Докато вали дъжд, аз съм без разходки.
Инак днес ми пристигнаха тежестите за ръце, така че на следващата разходка ще ги пробвам. Сега, проблемът е, че пак днес пристигна и новата пратка с моцарела ди буфала от Наполи. Twisted Evil Laughing Много е сложно да се поддържа приятелство с неаполитанци - изисква висококалорични жертви.

# 8
  • Мнения: 765
Барбич, имаш в момента 666 публикации. Хохо  Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 1 545
Ох, писах, писах, а то се изтри. Утре пак, за сега само запис.

# 10
  • Мнения: 5 710
Линдита, браво!
Докато вали дъжд, аз съм без разходки.
Инак днес ми пристигнаха тежестите за ръце, така че на следващата разходка ще ги пробвам. Сега, проблемът е, че пак днес пристигна и новата пратка с моцарела ди буфала от Наполи. Twisted Evil Laughing Много е сложно да се поддържа приятелство с неаполитанци - изисква висококалорични жертви.

ами разпредели я в 2 торбички по тежест и да ги носиш по баирите   Twisted Evil

аз от няколко месеца не бях яла прошуто крудо и онази вечер нещо получих късо в главата и купих за вечеря - от  2 дни се чувствам ужасно, та днес върнах една хидратираща напитка, която пиех зимата - гуарана, ананас, зелен чай да видим ще има ли ефект, че се чувствам като сушена риба.

Феиам, палачинки аз правя тип американски, стават по-бързо и лесно. По-малки са и по-дебели. Не са крепс. Ако искаш рецептата мога да ти кажа моята ( май я адаптирах от инстукциите на онази англичанка която е много сладка, но не се сещам името й в момента). Имам си и един буркан заготовка ( сухите съставки) и когато получа факс съм реди. Децата като дойдат  ще им правя. Много са смешни защото смятат, че яйцата също са нещо много специално , баща им им правил 'на очи' и те  във възторг:)) Аз ще блесна с 'в було" като дойдат  Laughing Както и да е: Правило при този вид палачинки е {едно яйце - 150 мл. мляко- 150 гр брашно}. Докато сипвам брашното добавям 1/2 ч.л. бакпулвер, щипка сол, захар, ванилия, или друг аромат) . Стопявам около 1 ч.л. масло и доливам директно в сместта. Така няма нужда да стопявам масло в тигана преди всяка палачинка, за да не залепват. Отливам ги на малки кръгове в/у плоча или в тиган и когато започнат да правят мехурчета по горната повърхност ги обръщам.

# 11
  • Мнения: 402
Тралала,благодаря много за предложението -ще ти пиша на лични ! Hug

Въпрос към 10сент- Лени,знаеш ли с какво се почистват стъклата на един микроскоп ?
За да не ми се смеете,не е така просто - защото всичко използвано засега от мене остава следи, които е ясно че после ,увеличени 50-100 пъти са нещо ужасно !

Купих на малкия един микроскоп от едно меркато ди узато - не е играчка ..е от типа микроскопи,дето ги използвахме в у-ще едно време. Но имам проблеми със замърсените лещи... ooooh!

# 12
  • Мнения: 765
Лени, кога идват зверчетата? Simple Smile И колко време ще оистанат? Сестра им с тях ли ще е тази година?

# 13
  • Мнения: 5 710
Мисля, че микроскоп от този клас можеш да почистиш със спрейове, с които се почистват очила и съответно меката кърпичка, която върви към очилата. Те са на алкохолна основа  трябва да е достатъчно. В оптиките се продават, хем ще питаш да ти потвърдят

Тралала, идват и тримата да, към края на юли. Организацията е малко сложна, но ще е хубаво. Преди това имаме гости, след това.. пълно лято ще е, радвам се, защото ми писват все едни и същи лица да гледам и слушам през годината

# 14
  • UK
  • Мнения: 1 918
Линдита, браво!
Докато вали дъжд, аз съм без разходки.
Инак днес ми пристигнаха тежестите за ръце, така че на следващата разходка ще ги пробвам. Сега, проблемът е, че пак днес пристигна и новата пратка с моцарела ди буфала от Наполи. Twisted Evil Laughing Много е сложно да се поддържа приятелство с неаполитанци - изисква висококалорични жертви.

ами разпредели я в 2 торбички по тежест и да ги носиш по баирите   Twisted Evil

аз от няколко месеца не бях яла прошуто крудо и онази вечер нещо получих късо в главата и купих за вечеря - от  2 дни се чувствам ужасно, та днес върнах една хидратираща напитка, която пиех зимата - гуарана, ананас, зелен чай да видим ще има ли ефект, че се чувствам като сушена риба.


И аз щях да предложа същото на Барбича  Mr. Green Twisted Evil Crazy.

Лени, от прошутото ли ти стана кофти? Беше изключила червеното месо ли?

Общи условия

Активация на акаунт