Италия - 137 примадони

  • 29 876
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 300

Milano - Primavera



Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 няма, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136

# 1
  • Италия
  • Мнения: 490
Айде аз като последна в старата, да съм първа в новата  Simple Smile

Барб, загравието на темата е чудно!   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 545
И аз да се заплюя!  Crazy
Мирена, като имаш път към Наполи, обади се да пием по кафе!

# 3
  • Италия
  • Мнения: 490
Задължително, Дес  Party, няма да е идващата неделя, че ще ходим за Великден у зълва ми /събира се цялата местна рода/, но по-нататък ще се организираме за една хуууубавичка разходка със синьорина Адриана  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 5 710
О, заглавието е жестоко! /кога изписахме 50 страници Shocked/


Аз един час се разхождах из едно пазарче за употребявани вещи и се върнах с 2 чудни чаши за вода със столче, каквито отдавна искам  и 2 копетте за сладолед на Селетти за сумата от 3 евро общо. Освен това са нови. Миналият път се снабдих  пак за 2 евро и пак нови чаши Бодум. ( аз тогава само дето не избягах от мястото, чувствах се като диверсант:)
Има смисъл да се отваря очи по такива места  въпреки, че аз отидох за да търся стара чугунена , очукана чиния, каквато не намерих.  Но съм много доволна на моите открития, които засякоха старите ми шопинг радари:)

# 5
  • Мнения: 1 545
Лени, честито за придобивките  Grinning.
Мирена, то и аз Великден няма да съм тук, така че по-нататък, тъкмо да спрат тия дъждове!

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 918
Няма как да не се запиша при примадоните просто  Laughing.

Изписваме темите със страшна скорост обаче  Laughing.

Лени, ако не е тайна, за какво ти е тази чугунена чиния, нещо за кулинарните фотосесии ли? Този камамбер в листата за баница ще го правя утре или най-късно в сряда  Heart Eyes.

# 7
  • Италия
  • Мнения: 490
Този камамбер в листата за баница

Ей на, още една чуденка ми дойде, дето си я имам от 3 години вече. Аз тук никъде не намирам аналог на нашите листи за баница. От сайта на Buitoni или Barilla беше разбрах, че ги произвеждат. Някакви идеи къде да търся?

# 8
  • Мнения: 8 523
и аз тук

# 9
  • Мнения: 653
Този камамбер в листата за баница

Ей на, още една чуденка ми дойде, дето си я имам от 3 години вече. Аз тук никъде не намирам аналог на нашите листи за баница. От сайта на Buitoni или Barilla беше разбрах, че ги произвеждат. Някакви идеи къде да търся?

казва се паста фило, търси я по фризерите в суперите Simple Smile
за гражданството: дава ти права и задължения на италиански гражданин, за смисъл ти си прецени
4естит празник на съпруга на Нелкай   bouquet
от благовещения нищо не разбирам
пазар4ета секонда мано са ми гнусни4ки

а да и за френския да кажа на Барба, писмено нещо хващам, но говримо испанския е доста по-разбираем

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 15:23 от gioia.

# 10
  • Мнения: 2 603
Barbabeau, за италианският и френският исках да кажа от предната тема, че приликата е граматическа и лексикална, но тъй като при френският произношението е по-специфично, по-трудно се разбира при слушане, затова на повечето италианци им се струва по-различен, но ако тръгваш от френски да учиш италиански е много по-лесно. Испанският и португалският са много повлияни от арабския.

# 11
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Бързам аз, бързам ....да не се отвори пак тема без да бъдат изпълнени vecchie richieste Laughing, добре че Барбата е била на линия Laughing

Няма спор...че фона е прекрасен. Laughing

Сега да изкоментирам някои неща.

Чудя се, тези неща за детските (ученическите) столове не са ли регламентирани по някакъв начин и дали всяка община може да си решава да се изолират така децата?

Аз четох предните дни по този въпрос (нали се записвахме за детска) и пише, че за семейства с ИЗЕЕ от 0 до 2000 евро е безплатно.
Така, че няма опастност децата да не се хранят, ако семействата нямат възможност да плащат.

Още не съм се сблъсквала с проблемите, които изброи Джоя (не желаели да плащат и т.н), но останах изумена от факта, когато една учителка от съседната ясла сподели, че от 22 деца, само 2 плащали. Всички останали ''го раздават на ръба на мизерията'', това последното в кавички, защото някои от тези родители идвали да вземат децата си със СУВ, което ми припомни че при миналогодишните дикиарациони дей реддити собствениците на златарски магазини се бяха изкарали по-зле от работещите във фабрика, декларирайки 14 000 евро годишен доход. newsm78


Нелкай, честито на мъжа ти и всичко най-добро! Ще знаем къде да наминем за по едно питие, като решим да дойдем да видим новия папа Mr. Green


Мирена, за гражданството-всеки си има своите причини, аз със сигурност не влизам в 99,99% изброени от 10 c's, защото си го чувствам (германка не бих станала).

За документите, гледай сайта на твоята префеттура, защото всяка година променят по нещо, напр. Десита спомена за свидетелство за съдимост оттук. Мисля, че го премахнаха миналата година (взимат си го по административен път).
Преди 2-3 г. се подаваше лично ,сега се пращат документите по пощата (в Милано).

Десита, мен чичко полицай не ме е викал да пиша нищо. Да оставим на страна, че според закона трябва да се извикват на интервю само тези ''по натурализация''.

А, а и на Барбата да кажа, че аз като бях в Париж когато виждах нещо написано, можех да схвана нещо по асоциация, но когато ''отвореха уста''....не се разбираше нищо. Направи ми впечатление дори имената на спирките в метрото колко странно звучат произнесени на френски.
В Испания-обратно, не съм имала никакъв проблем.

# 12
  • Мнения: 6 300
Ясно, значи е заради произношението, особено задължителното ударение на последната сричка и смотаването в носовки. Laughing
Аз така разбирам руски предимно писмено, макар че съм го учила в началното училище 7 години, ама не знам що така, почти нищо не съм научила. Crazy Говоримо - зависи кой и как говори, може и нищо да не разбера. А аз да говоря пък е абсурд.

# 13
  • Мнения: 402
137 примадони  минус 1 - т.е. аз.... Mr. Green
Цъфнала съм в устата точно като дръвчето на картинката.. Mr. Green

Доволна съм ,ама не чак толкова.. Wink Mr. Green..аз искам снимка на Мадонината и нещо на милански диалект като заглавие... hahaha Joy Joy


Нелкай ,поздрави за Рожденника!  Hug
Аз помислих,че става въпрос за торта Маргарита ,то било питие......още по-добре- казвай рецептата че страшно изглежда  Peace Hug

Мирена,ще ти пусна рецептата ,ако нещо стане от този сладкиш,щото засега отлежава в хладилника ,в очакване на кокоса.. Rolling Eyes

Джоя,относно паста фило,в коя верига си я виждала ? Имам 1пакет бг.кори за баница и си ги пазя като злато,именно поради факта ,че никъде не съм ги виждала.

# 14
  • Италия
  • Мнения: 490


Джоя,относно паста фило,в коя верига си я виждала ? Имам 1пакет бг.кори за баница и си ги пазя като злато,именно поради факта ,че никъде не съм ги виждала.

Да де, това питах и аз, че моите български резерви във фризера свършиха.

Общи условия

Активация на акаунт