С какво ви дразнят свекървите- 66

  • 86 850
  • 793
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 156
Тарталета  Hug Благодаря за новата тема!
Не искам да внасям лоши чувства, но absurt - малко прекаляваш. Изобщо направи ли си труда да прочетеш предишните постове, за да кажеш колко съм стисната, че и да ми слагаш етиките, или извъртя нещата както на теб ти е удобно ?
Къде съм казала, че сме искали пари за гориво? Защо трябва да обяснявам за 10ти път, само защото не си си направила труда да прочетеш, или си прочела, но толкова си се " афектирала ",че побърза да ме насолиш ? Случая беше единичен когато сме поискали и то, защото нямахме и 10лв и не мисля, да продължавам да се обяснявам. Радвам се,че повечето момичета ме разбраха. Заради такива като тебе не желая да отварям темата, като ти е криво си го излей другаде, но не ми слагай етикети, защото е много грозно!

# 2
  • Мнения: 781
Ааа, Деси, недей така. Апсурт е последна инстанция по всички въпроси в този форум и се чувства длъжна да сипва на всяка снаха в темата, защото иначе трупа ли трупа и, живот и здраве, синът като се задоми - знаеш ли колко ще се е насъбрало за бъдещата снаха ако не го излее сега в анонимното интернет пространство  Mr. Green Разбира се, целенасочените й, вечно заядливи коментари и отношението 'на нож', които налагат често метене и предупреждения от модератори, в никой случай не следва да се смятат за представителна извадка на феномена 'свекървище'   Wink

# 3
  • Мнения: 3 228
Аз да попитам absurt дали ако сина и ежедневно я вози и в двете посоки на работа, няма да се опита тя от време на време да извади някой лев за гориво. Съвсем не е задължително сина и да ги вземе, а дали тя ще опита. Защото ако не се вози с него, все пак няма да се телепортира до работа, а ще даде пари за градски транспорт със всичките му неудобства. И аз съм се возила с колеги и никога не е имало някой който да се вози винаги на аванта. Ако не даде пари за гориво, ще плати обяда или ще почерпи на кафе. Ей такива жестове, които показват, че не го приема за даденост.

# 4
  • Мнения: 13 768
Деси, точно там е работата, че сме ти чели предишните постове. Някои и внимателно при това Wink
Ти не живееше ли до оня ден при свекървата? За какво разкарване "от години" мрънкаш?
Оплакваше си, че заплатите ви били ниски, пари за самостоятелно и ремонт нямахне, сега изведнъж скочихте на 2000 лв бюджет, че и още ще вдигате нагоре с новата ти работа... Браво, ако е така, и повече да станат ви пожелавам от сърце, но е добре и ти да си следиш постовете все пак Laughing
И последно, къде си всъщност? София, Пловдив, уточни си нещата!

Внимавайте с жегите ей, опасно е, слънчасва се  Joy

# 5
  • Мнения: 156
Родом съм от Пловдив,сега живеем в София. Да, бяхме заедно, но се отделихме и оттогава с нея не си говорим. Доскоро нямах работа, заради магистъра, сега започвам нова. Simple Smile Слънчасах аз....яко даже  Joy

# 6
  • Мнения: 232
И аз имам свекърва, която смята, че всички са и длъжни да и вършат работата, а тя не дължи благодарност. Под всички, визирам най вече моят мъж.

# 7
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ей такива жестове, които показват, че не го приема за даденост.
То май в повечето случаи точно такива жестове оправят или развалят отношения - факта, че не са оценили нещо, колкото и да е малко, много може да жегне...

# 8
  • Мнения: X
На мен ми се вижда малко дребнаво за дразнене, просто не мога да си представя сякаш да се дразня за такова нещо. Разбирам, че явно самото отношение на свекървата е дразнещо, но пак не ми се струва, като нещо, което ще ме дразни трайно.

Скрит текст:
Деси, имате приличен доход от написаното, така че тези 10 минути разстояние на ден надали са чак такава драма финансово. Явно, че те дразни реакцията на свекървата, но моят съвет е точно такива неща да не се оставяш да те дразнят, дребнаво и безсмислено е.
Не мога да разбера каква е драмата с карането? Работят заедно и живеят на близо. Нищо по-нормално от това няма да я кара. Какво точно ти пречи? Не е дала такса бензин, който, така или иначе се харчи.

Ужасно дребнаво. Аз в продължение на година и половина карах и прибирах двама колеги, които живееха на близо. Не ми е и хрумвало да им искам пари.
Скрит текст:
Нормално ли е според вас да се дразня, от това че ММ взима и връща майка си от работа ( работят заедно и живеем на 10мин един от друг) , като никога не е повдигала въпрос за пари, гориво и нещо такова, но когато й се откаже се сърди като малките деца. Не знам от кое се дразня - че я вози или от това че се прави постоянно на ударена...  Thinking
Не е нормално, а толкова дребнаво, че се чудя, как не ти е неудобно да се дразниш?
Ами, измери метрите от вас до тях, сметни бензина и амортизацията и връчи на свекърва ти сметката, барабар с лихвите за минало време!
И към майка си ли си същия темерут? #Crazy
и т.н.

Ако на някой му се струва, че да пръска по 100-120лв. на месец /говорим само за пътя до майка му и обратно, без да слагаме пътя до работа, който би изминавал така или иначе/, освен тези пари тая кола има и амортизация, която никой не отчита, като че ли на 1 кола и дай само гориво и дйииии/, като добавим и загубеното време по 40 мин на ден /10 в едната посока, 10 обратно и това по 2 пъти дневно/ - ами нормално е да се дразни, още повече, че отношението на свекървата е отвратително. Правят й такава услуга да не се разкарва в пек и студ с ГТ, отделно е по - комфортно с кола и тя да не предлага 1лв., даже да ги отрязва когато еднократно са поискали 20 лв. е нелепо. Лишава семейството на Деси от  време на мъжа й с нея /и деца ако имат/, лишава ги и от пари само за да й е комфортно и се държи така е отвратително! Ако за някой 120-150 лв. на месец не са нищо, не при всички е така. Дори и да не го усещат, като разход, спрямо доходите им, не са й длъжни и свекървата е тази, която би следвало да е благодарна, а тя - Stop. А тука обяснявате как не било нищо ooooh! Stop Stop!

# 9
  • Мнения: 2 850
Мерси за новата тема, картинката горе е много шашава Laughing

# 10
  • Мнения: 1 907
Ако мен ме кара някой всеки ден нанякъде, задължително ще настоявам да участвам в горивото. Независимо дали е детето ми или колега.
На майка ми или на свекърва ми пари не бих поискала, не бих и приела, ако ми дават, но съм сигурна, че те ще намерят начин да се реваншират.

# 11
  • Мнения: 2 850
На мен пък ми е дребнава цялата ситуация. Не става въпрос да я кара всеки ден до близкия град и обратно, говорите за десет минути път. Цялата работа е, че отношенията на Деси и свекърва й са лоши от дълго време и вече каквото и да стане, свързано с нея, тя се дразни.

# 12
  • Мнения: 25 610
Аз не разбрах, свекървата искала ли е наем на Деси, когато е живяла в дома ѝ?  newsm78
Сега, ако се окаже и че колата е купена от родителите на младежа... Но да не ровим чак дотам.  Laughing
Да не се заканвам много, но ако синът ми, който кара на месец с 2000 лв. за двама човека, няма 10 лв. за бензин и дойде да ми иска – и аз ще се фръцна и ще го пратя да пътува с градския транспорт. Нарочно, от педагогическа гледна точка.

# 13
  • Мнения: X
Тарталета, Благодаря за новата тема!  bouquet

Ако мен ме кара някой всеки ден нанякъде, задължително ще настоявам да участвам в горивото. Независимо дали е детето ми или колега.
На майка ми или на свекърва ми пари не бих поискала, не бих и приела, ако ми дават, но съм сигурна, че те ще намерят начин да се реваншират.

На същото мнение съм.

Тази тема не накара да оценя още повече ненамесата на свекърва ми.  Sunglasses

Аз не разбрах, свекървата искала ли е наем на Деси, когато е живяла в дома ѝ?  newsm78
Сега, ако се окаже и че колата е купена от родителите на младежа... Но да не ровим чак дотам.  Laughing
Да не се заканвам много, но ако синът ми, който кара на месец с 2000 лв. за двама човека, няма 10 лв. за бензин и дойде да ми иска – и аз ще се фръцна и ще го пратя да пътува с градския транспорт. Нарочно, от педагогическа гледна точка.
...Гледай какво показателно правене на чужда сметка се демонстрира тук? Че и педагогически ще се наказва' детето'  Rolling Eyes И после защо темата е такава!

# 14
  • Мнения: 25 610
А, не бе. Ще го дондуркам, докато съм жива.

Общи условия

Активация на акаунт